Jump to content
  • александар живаљев

    ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 5 часа, Bokisd рече

    i Patrijarh ni rec da kaze, ali moze se nenajavljeno medju neke tamo kosarkase ko da su oni i to takmicenje nesto bitni za bilo koga ko je u crkvi.

    Боки, немој да си ко онај брат од заблуделог сина/брата: што њему тако, а ја ти стално послушан? Дижу се гласови: владика Никанор неспретно и импусливно, али и Фотије, ено и Арсеније нишки, Ђого, Пламенац...нису то мала имена из СПЦ, СПЦ је мала, сви се "знамо"....тако да...огласило се много важних цркених имена. Ајде, владика Никанор је преЋерао, баш...али није сенека хајка дигла колико видим.

    Чињеница (у прилог твом становишту) да је на лтији било 10-15000 и да су је водили попови владике Никанора говори много. Замисли да је Синод покренуо литију, било би бар 100 000.

    Поређење ти баш није на месту. Ако патриар' избегава да се огласи лично, па исти му је став к'о и 99% Срба. То што посећује те џед-сетаре....човек мисионари.

    ПС

    Знаш сам да епископ или клир не сме упадати на туђу епархију. Попови из баната нису могли да воде литију по БГ без знања локалног еископа - а ко је он? Тиме се владика Никанор мало "орао" од непромишљене беседе, а његово свештенство са народом исказали своје/наше на прави начин, достојанствен...али у туђој епрахији/архипископији Бг-К. Дакле, у сагласности са локалним епископом - а који је ко?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Onaj Facebook nije normalan: Zbog ovoga sam zabranjen na trideset dana, kao govor mržnje, a ovo sam pisao na mojoj stranici kao moja izjava na temu:

    I oni su naša braća i sestre. Ili sa koliko godina klinac postaje peder, cura kada postaje lezbejka, sa pet, deset, petnaest, dvadeset godina? A dotle nam nisu deca, ćerke, sinovi, braća i sestre? Dotle nisu kršteni u Crkvi i primali naforu ili se čak i pričešćivali? Neka bude da je pederluk bolest, ali još uvek je manja bolest nego li, Bog sačuvao, da izgube ruku ili obe noge ili da crkavaju od raka. Dok se samo j... u g... Treba zabraniti jedino pornografiju i seksizam, ali ovo važi jednako za sve nas. Za ostalo neka se Bog brine o njima.
     
    I naravno da reči otac i majka nisu zabranjeni. Nije hrišćanski lagati i davati lažna svedočanstva. Neki su u skupštini EU dali taj predlog i da se umesto oca i majke navode samo roditelji (Hrvati ovo rade davno i bez EU), ali to nije obaveza i niko nije primoran to da prihvati.
     
    I na kojeg političara misli, ne možda na Anu Brnabić? Po čemu ona nije Srpkinja?
     
    Bogu hvala da imamo Porfirija! 😉
     
    Nije čudo da se narod buni. Sistem, koji želi da nam vlada, kažnjava bez ikakvog razloga. Dovoljno je samo da mu to dune u glavu.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Ćiriličar рече

    тако да...огласило се много важних цркених имена

    Ништа је то ако се није огласио онај који иначе не може да држи језик за зубима, који се за све и свашта оглашава. :ani_biggrin: Али не само он, није се огласио ниједан свештеник архиепископије Београдско -карловачке 

    Е сад, мора да има дебео разлог зашто ћути.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 30 минута, Родољуб Лазић рече

    Ништа је то ако се није огласио онај који иначе не може да држи језик за зубима, који се за све и свашта оглашава

    :0426_feel:  Баш сам неки дан стигао у аскетици до нивоа да читам мисли, ал' реко' да се мало одморим па ћу следеће недеље :) ...зато кажи на кога мислиш.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 38 минута, Dragi рече

    Onaj Facebook nije normalan: Zbog ovoga sam zabranjen na trideset dana,

    Ти ко дете...ко Црвенкапа вуку: Бако, бако, а што имаш велике зубе?

     

    1642745548_12558.jpeg

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Ćiriličar рече

    Ти ко дете...ко Црвенкапа вуку: Бако, бако, а што имаш велике зубе?

     

    1642745548_12558.jpeg

     

    Svi su tamo i daju svoje izjave. Da ih nije, ni ja ne bi bio tamo.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @Dragi

    Ма ок, нисам мислио зашто си тамо и те дискусије о ФБ. Уопште не осужујем људе и не сматрам их 'ваким-'наким што су на ФБ, иако се мени ФБ буквално гади.

    Реговао сам на твој приступ што су те баноновали....рекао си то тако дечиње...мис'им, то је лепо, али и наивно мало...то су сатанисти, и то нагоре врсте. Не говорим то као теоретичар завере, него....јесу и то велики сатанисти.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Читам у последње време објаве, без оглашавања. Јежим се од појединаца, који су себе (свој став) поставили за меру. Једина мера је сам Христос. Покушајмо да све меримо Господом, како би Он поступио, живимо јеванђелски. Друго, где се изгубила црквена свест, поверење. Опет смо себе ставили за критеријум. Незрело и тужно. Покажимо бар мало више поверења у Његову Светост. Уверен сам да све што ради, чини на корист свих нас. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 часа, Владимир Владимирович Цар1 рече

    па треба Патријарху да честиташ ту је много бољи од претходника, завео је ред и поредак у Епархији. То је требало одавно.

    Бунио си се како се не поштује његова заповест да попови морају да траже благослов, а сада ти то смета. Мало доследности

    Овај се никад ни на шта није обазирао. За њега Патријархова (Синодска) забрана не важи, он је изнад тога, што се види и по објавама након што је Синод донео одлуку о којој говориш. Тако да разлог његовог ћутања је нешто друго. Ал нема везе.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 часа, Итака рече

    Јежим се од појединаца, који су себе (свој став) поставили за меру.

    Занима ме, ако можете, мало прецизније да кажете ко су ти појединци од којих се јежите,  и који су то њихови ставови којима су себе ставили као меру. 

    Мислим, ако се ви јежите, можда и ми треба да се јежимо. Лакше је јежити се у друштву ;)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 часа, Итака рече

    Покушајмо да све меримо Господом, како би Он поступио, живимо јеванђелски

    Gospod je javno razobličavao greh a grešnike pozivao na pokajanje. Današnje vladike ćute na greh, troše državne pare, katastrofa. Nema duhovne borbe, nema pokajanja, ima samo češanja po ušima koje ne vodi ka Nebu. Jer Carstvo se sa naporom osvaja i podvižnici ga zadobijaju. 

     

    пре 12 часа, Итака рече

    Друго, где се изгубила црквена свест, поверење. Опет смо себе ставили за критеријум

    Izgubila se u prevelikoj slobodi ponašanja, reči, u raskalašnosti i komformizmu današnjeg života. Reč pastira mora da saseče greh, da prene iz sna vernika, a ne da ga češka po ušima.

     

    пре 12 часа, Итака рече

    Покажимо бар мало више поверења у Његову Светост.

    Poverenje se stiče delima očuvanja vere i tradicije, a ne idenjem za strstima i slastima ovoga sveta.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 часа, Итака рече

    Читам у последње време објаве, без оглашавања. Јежим се од појединаца, који су себе (свој став) поставили за меру. Једина мера је сам Христос. Покушајмо да све меримо Господом, како би Он поступио, живимо јеванђелски. Друго, где се изгубила црквена свест, поверење. Опет смо себе ставили за критеријум. Незрело и тужно. Покажимо бар мало више поверења у Његову Светост. Уверен сам да све што ради, чини на корист свих нас. 

    Лепо си написао како се и ја осећам (и размишљам) по овом питању. Као да појединци крећу са "платформе": "Да сам ја патријарх/владика/свештеник/ћакон, ја бих ...." А онда траже и нађу да је тај-и-тај светитељ урадио баш као што они желе да буде урађено, при томе "прескачући" оне светитеље који су деловали управо како сада раде наши пастири. 
    Из мог искуства са људима, оно што их мотивише да промене понашање није спочитавање због погрешно урађеног (или неурађеног доброг дела) већ похвала и за мрвицу добро урађеног. Али ово важи само за однос лицем у лице. "Отворена писма" и "дописи" преко (електронских) новина не доводе до промене код оних коме су намењена (ако их уопште и прочитају). У мору гунђања - похвала дође као ... чаша хладне воде жедном човеку! :) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 21 минута, Toma рече

    Лепо си написао како се и ја осећам (и размишљам) по овом питању. Као да појединци крећу са "платформе": "Да сам ја патријарх/владика/свештеник/ћакон, ја бих ...." А онда траже и нађу да је тај-и-тај светитељ урадио баш као што они желе да буде урађено, при томе "прескачући" оне светитеље који су деловали управо како сада раде наши пастири. 
    Из мог искуства са људима, оно што их мотивише да промене понашање није спочитавање због погрешно урађеног (или неурађеног доброг дела) већ похвала и за мрвицу добро урађеног. Али ово важи само за однос лицем у лице. "Отворена писма" и "дописи" преко (електронских) новина не доводе до промене код оних коме су намењена (ако их уопште и прочитају). У мору гунђања - похвала дође као ... чаша хладне воде жедном човеку! :) 

    Појединци су побркали лончиће. Сада би да се вербално рвемо. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Н

    пре 3 часа, Итака рече

    Сада би да се вербално рвемо.

    Између форумске Сциле и Харибде. Можемо да бирамо - или да се јежимо не коментаришући или, ако коментаришемо, да се вербално рвемо.  Једно од двога нам не гине. ;)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...