Jump to content
  • александар живаљев

    ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Za "branitelje patrijarhove senke", latentne patrijarhopoklonike, deo iz jedne njegove poučne besede, objavljene na instagramu 21. jula:

    "Ми не треба да ауторитете у Цркви доживљавамо као власнике вере и као власнике наших појединачних живота. Црква је организам у којој свако има своје место. Свештеници и епископи постоје да би у име народа приносили жртву, али у име народа, у име заједнице, не у своје лично име. Епископи и свештеници не постоје без народа. Али, и народу је потребан свештеник. На крају крајева, сваки је човек на неки начин свештеник зато што своје место на коме живи треба да учини светим, да то учини својим животом у врлини.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

    Za "čuvare patrijarhove senke", latentne patrijarhopoklonike, deo iz jedne njegove poučne besede, objavljene na instagramu 21. jula:

    "Ми не треба да ауторитете у Цркви доживљавамо као власнике вере и као власнике наших појединачних живота. Црква је организам у којој свако има своје место. Свештеници и епископи постоје да би у име народа приносили жртву, али у име народа, у име заједнице, не у своје лично име. Епископи и свештеници не постоје без народа. Али, и народу је потребан свештеник. На крају крајева, сваки је човек на неки начин свештеник зато што своје место на коме живи треба да учини светим, да то учини својим животом у врлини.

    То нико и не каже.

    Али не треба бити опсесивни опадач, шегрт златановића и мировића.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 минута, Вилер Текс рече

    То нико и не каже.

    Али не треба бити опсесивни опадач, шегрт златановића и мировића.

    Da, da, baš je tako. Pričaš bezveze. Isto onda važi i za opsesivne branitelje patrijarhove senke.

    A to, opsesivni opadač, beše si rekao i Đuroviću za Amfilohija? Ili nisi? Naravno da nisi, nego si ovde našao da budeš nezvani branitelj Porfirijev i da uvodiš "verbalne delikte" protiv njega na forumu. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Вилер Текс рече

    Направићу изузетак, пошто ова твоја пословична површност, имплицира да лажем.

    Ово није цела изјава, тј обраћање пред Васкрс.

    Линк сам отворио. Не мрзи ме као тебе да мрднем прстом. 

    Ok, ja sam pogresio, izvinjavam se, nije cela izjava, nego deo, sad sam pronasao celu izjavu.

    U sustini, mislim da je bilo dovoljno ono prvo sto je rekao Patrijarh da bi se postovale mere i da apeluje na sve da postuju mere i da moze da se organizuje, ono dodatno je malo zbunilo narod, mozda je moglo i drugacije da se prefomulise, to je moje misljenje, nemoj sad ti kao znas bolje od Patrijarha.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Bokisd рече

    to je moje misljenje, nemoj sad ti kao znas bolje od Patrijarha.

    Imali su i oni svoje mišljenje i o patr. Irineju, i o Amfilohiju, i o Joanikiju, i o Vartolomeju...Ali, da, ne važi sve za svakoga. Neki mogu da imaju mišljenje, neki ne mogu. 

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Treba malo dijalektike. Spolja možeš da grdiš nekoga da bi se popravio da bude još bolji, dok iznutra se moliš za njega. Ali moraš da ga voliš, i da znaš da si u pravu. Mnogi to ne shvataju, nego sve lično, sujetno. Svi misle da su u pravu. A znanje se dobija od vere, od molitve, kad Gospod otkrije srcu o nekoj stvari. Danas to ljudima izgleda ko fantastika.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 18 минута, Родољуб Лазић рече

    Imali su i oni svoje mišljenje i o patr. Irineju, i o Amfilohiju, i o Joanikiju, i o Vartolomeju...Ali, da, ne važi sve za svakoga. Neki mogu da imaju mišljenje, neki ne mogu. 

    Пошто је отац Ђуровић много писао мораш да ми кажеш на шта конкретно мислиш. Кажем ти генерално за многе ствари је био у праву. Негде је сигурно грешио а ја нисам увек био сагласан са њим, али углавном јесам.На неке нисам реаговао јер см био затечен и било ми је тешко да поверујем, јер је болно. А није да није имао аргументе

    Е сад, ја не могу да верујем да ти овде прозиваш оца Ђуровића што је критиковао патријарха Вартоломеја који прави расколе и смутњу, на жалост. И то и ти мислиш о понашању патријарха Вартоломеја.

    Доводити то понашање и критику истог у везу са тренутном темом је благо речено, сулудо.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Иначе  бранећи српство поче човек писати латиницом. Јер принцип је све а суштина ништа, рече тзв. бранилац суштине. 

    Е моји принципијелисти и инаџије.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Вилер Текс рече

    Пошто је отац Ђуровић много писао мораш да ми кажеш на шта конкретно мислиш. Кажем ти генерално за многе ствари је био у праву. Негде је сигурно грешио а ја нисам увек био сагласан са њим, али углавном јесам.На неке нисам реаговао јер см био затечен и било ми је тешко да поверујем, јер је болно. А није да није имао аргументе

    Е сад, ја не могу да верујем да ти овде прозиваш оца Ђуровића што је критиковао патријарха Вартоломеја који прави расколе и смутњу, на жалост. И то и ти мислиш. Доводити то у везу са тренутном темом је благо речено, сулудо.

    Nemam šta konkretno da ti kažem. On je mesecima pričao da je Amfilohije, i Joanikije sa njim, da su izdajnivci raskolnici, pljuvao, insinuiorao šta misle, šta nameravavaju, znači mesecima, I ni ti ni bilo ko od vas koji ste ovde branitelji patrijarhove senke niste našli za shodno da njemu, Mačkoviću i još nekima pričate ove priče koje pričate nama u vezi sa potpuno benignim iznošenjem mišljenja o nekim patrijarhovim stavovima, rečima, šta god. Čak i da je za nešto od rečenog bio Đurović u pravu, a mislim da je 80% pričao bezveze, insinuirao, difamirao...to nije od značaja. Od značaja je da li je UOPŠTE SMEO da priča, kritikuje Amfilohija, Joanikija, Vartolomeja...kao što ti i još poneki ovde nabacujete verbalni delikt i delikt mišljenja prema Porfiriju.

    Ne prozivam Đurovića što je kritikovao Vartolomeja, ti izgleda nisi u stanju vrlo jednostavne stvari da pohvataš...Ja govorim o PRINCIPU. Dakle, ako smatraš da se mišljenje i delovanje patr. Porfirija ne može komentarisati, onda to važi i za Amfilohija i za Grigorija i za Vartolomeja...Na osnovu čega smatraš ti/vi da je samo Porfirije izuzet od komentarisanja i razmišljanja o njegovim stavovima? 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 минута, Родољуб Лазић рече

    Nemam šta konkretno da ti kažem. On je mesecima pričao da je Amfilohije, i Joanikije sa njim, da su izdajnivci raskolnici, pljuvao, insinuiorao šta misle, šta nameravavaju, znači mesecima, I ni ti ni bilo ko od vas koji ste ovde branitelji patrijarhove senke niste našli za shodno da njemu, Mačkoviću i još nekima pričate ove priče koje pričate nama u vezi sa potpuno benignim iznošenjem mišljenja o nekim patrijarhovim stavovima, rečima, šta god. Čak i da je za nešto od rečenog bio Đurović u pravu, a mislim da je 80% pričao bezveze, insinuirao, difamirao...to nije od značaja. Od značaja je da li je UOPŠTE SMEO da priča, kritikuje Amfilohija, Joanikija, Vartolomeja...kao što ti i još poneki ovde nabacujete verbalni delikt i delikt mišljenja prema Porfiriju.

    Ne prozivam Đurovića što je kritikovao Vartolomeja, ti izgleda nisi u stanju vrlo jednostavne stvari da pohvataš...Ja govorim o PRINCIPU. Dakle, ako smatraš da se mišljenje i delovanje patr. Porfirija ne može komentarisati, onda to važi i za Amfilohija i za Grigorija i za Vartolomeja...Na osnovu čega smatraš ti/vi da je samo Porfirije izuzet od komentarisanja i razmišljanja o njegovim stavovima? 

     

    Прво нетачно је да се нико није супроставио Ђуровићу. А ја мислим да је имао боље аргументе и био у праву за многе ствари, због аргумената.

    Држи се ти принципа ко пијан плота и гарантујем ти да ћеш промашити суштину.

    Да те подсетим, читава твоја и моја дискусија је покренута када си окачио саопштење надобудних инелектуалаца где се на мала врата прети расколом. Надобудни су јер прете расколом. И то је окидач за све. 

    А да неко каже своје мишљење није забрањено.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Вилер Текс рече

    Иначе  бранећи српство поче човек писати латиницом. Јер принцип је све а суштина ништа, рече тзв. бранилац суштине. 

    Е моји принципијелисти и инаџије.

    Vidi, kad branitelji srpstva počnu da šikaniraju ljude, onda ja počinjem da branim te ljude. Latinica kao žuta traka oko ruke nije moja opcija. Kao što ni nametanje hrišćanstva na silu nije moja opcij.  A ne sećam se da si rekao Milošššu ono što si rekao Bokiju, a on takođe piše latinicom. Dakle, čista tvoja nasilna priča. Ne mislim da je Boki u pravu, i da nije mogao da se potrudi, ali to što ti pokušavaš sa njim mi je gora varijanta.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Родољуб Лазић рече

    Vidi, kad branitelji srpstva počnu da šikaniraju ljude, onda ja počinjem da branim te ljude. Latinica kao žuta traka oko ruke nije moja opcija. Kao što ni nametanje hrišćanstva na silu nije moja opcij.  A ne sećam se da si rekao Milošššu ono što si rekao Bokiju, a on takođe piše latinicom. Dakle, čista tvoja nasilna priča. Ne mislim da je Boki u pravu, i da nije mogao da se potrudi, ali to što ti pokušavaš sa njim mi je gora varijanta.

    Пента је у томе  што Боки хоће да реши крупна питања око Цркве и српства а неће.тј мрзи га како сам каже да уради оно што може, да кикне и промени тастатуру у ћирилицу. Е то је безобразлук.

    А Милош није ни изблиза ништа рекао као Боки. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 минута, Вилер Текс рече

    Пента је у томе  што Боки хоће да реши крупна питања око Цркве и српства а неће.тј мрзи га како сам каже да уради оно што може, да кикне и промени тастатуру у ћирилицу. Е то је безобразлук.

    А Милош није ни изблиза ништа рекао као Боки. 

    Наравно да је и Милош рекао исто крупне ствари као и Боки, и те како.

    А шта, Милош не може да уради исто што и Боки? Њему је то компликованије него Бокију? Па његово није безобразлук, а Бокијево јесте? И са њим можеш да комуницираш, а са БОкијем не можеш? Ма дај...

    Него вас неколико овде одавно имате пик на Бокија, хоћете да га изолујете, направите црном овцом, који је, наводно оваКАВ И ОНАКАВ, ућуткујете га и исмевате углавном зато што има другачији теолошки дискурс од вас. Наравно, сви у нечему некад грешимо, али ви имате системску варијанту да Бокија откачите. 

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 14 минута, Родољуб Лазић рече

    Наравно да је и Милош рекао исто крупне ствари као и Боки, и те како.

    А шта, Милош не може да уради исто што и Боки? Њему је то компликованије него Бокију? Па његово није безобразлук, а Бокијево јесте? И са њим можеш да комуницираш, а са БОкијем не можеш? Ма дај...

    Него вас неколико овде одавно имате пик на Бокија, хоћете да га изолујете, направите црном овцом, који је, наводно оваКАВ И ОНАКАВ, ућуткујете га и исмевате углавном зато што има другачији теолошки дискурс од вас. Наравно, сви у нечему некад грешимо, али ви имате системску варијанту да Бокија откачите. 

    У праву си. И Милош може то да уради. И исто се односи на њега. Али разлика је у томе што је Боки отворено рекао мрзи ме и наставио о крупној политици.

    Да би постојала системска варијанта, мора да постоји систем. Али ја то не знам јер нисам део система нити верујем да га има.

    Са Бокијем се често расправљам јер често имамо супротна мишљења. Као и са тобом. Немој да учитаваш да је прогоњен, молим те.

    И буду љубазан, врати се на ћирилицу, безвезе се инатиш.

    А @Bokisd и @Милошшш молим да им  не буде тешко да пребаце тастатуру на ћирилицу и овде и свуда кад пишу српски. Толико можемо сви. Ваљда тај минимални корак сви можемо да учинимо браћо. Ово пишем без прозивке, стварно братска молба.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...