Jump to content
  • Поуке.орг инфо
    Поуке.орг инфо

    Кабинет предсједника Србије: Нема говора о некој ”аутокефалној ЦПЦ”, предсједник је чврсто уз своју канонски признату и аутокефалну СПЦ

    Из кабинета оштро осуђују малициозне интерпретације и наводе да предсједник Србије апсолутно стоји чврсто уз своју Српску православну цркву свуда гдје она живи и дјелује, па тако и у Црној Гори

    presjednistvo-srbija.jpg

    Предсједништво Србије; фото: Саша Џамбић/srbijadanas.rs

    ИН4С је контактирао кабинет предсједника Србије везано за изјаву коју су режимски медији интерпретирали као наводно признање предсједника Србије о наводној ”аутокефалности такозване ЦПЦ”.

    Из кабинета оштро осуђују малициозне интерпретације и наводе да предсједник Србије апсолутно стоји чврсто уз своју Српску православну цркву свуда гдје она живи и дјелује, па тако и у Црној Гори.

    „Нема ни говора о било каквом ”посредном” признавању аутокефалности ЦПЦ од стране предсједника како су то неки медији врло злонамјерно покушали да истакну. То наравно није његов став. Напротив, ноторна је чињеница да је једина канонски призната и аутокефална Српска православна црква у Црној Гори.“, нагласили су у кабинету предсједника Србије.




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Ти се шалиш са изузетно критичним стварима. Боље би било да ћутиш. Човек не треба да каже никада такву глупост.

    Разумеш ли ти колики је број српских жртава само у протеклом веку? Садашња српска власт је сигурно спремна да реагује на нападе на Србе било где, а то знам јер знам ко је у војсци, а знам ко су и Вучић и Вулин, а ти не верујем да знаш. Теби је изгледа све то смешно. А већ сутра може бити страдања. Вучић је спреман на борбу, то ти могу гарантовати. Само, решење није у безумној хистерији и неразумним потезима.

    ПС Ја претпостављам да си ти женско и да овде пребираш по досади. Кад би било више другачијих жена него као ти. Имао сам за официра једну жену која је била јако строга према нама. Није нас штедела нимало. Цедила нас је. Малтретирала. Причала нам је за нека дешавања у војсци. Задовољна је због много важних ствари, ко је враћен и ко је цењен у војсци од старих официра, прекаљених из прошлих времена.

    Веруј ми ако можеш, физичка активност по себи показује много тога. Расположење показује много тога. Свест о српским питањима и интересима показује много тога. Сада и средства за борбу стижу са многих страна, а тек ће стизати. Али цела поента је у верности - Богу, српској држави, без тога нема ничега од српских интереса. Џаба ако верујеш само у Бога, а не  верујеш у српску државу. Мислим, буди нешто друго ако желиш, само немој да досађујеш о српским питањима.

    Ево је та лепотица која нас је малтретирала:

    jov_8076_1558606225.JPG

    И још једном ПС Моја сестра је служила војску две године у Израелу. Да је среће да то буде обавеза за жене и код нас. :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 часа, Milan Nikolic рече

    Садашња српска власт је сигурно спремна да реагује на нападе на Србе било где, а то знам јер знам ко је у војсци, а знам ко су и Вучић и Вулин, а ти не верујем да знаш.

    Deder objasni ko je to Vulin. Po cemu njemu ista mozemo verovati? Vulin je samo politikant koji je nekako dosao u vlast a sva njegova uloga je da se svadja sa drzavama iz regiona. Kad vidim neki naslov u kojem se neko iz Srbije svadja sa Hr, Bh itd. odmah znam da je u pitanju Vulin. A i to sto govori, samo onako automatski ispaljuje, sumnjam da ga ista oko toga zanima.

     Za ovog drugog necu ni da pitam.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Једно је критика власти, а друго је служити држави. Ми данас не смемо бити опозиција држави. То највише желе наши непријатељи. Моје је уверење другачије од оних из опозиције. Уосталом, много раније сам био спреман да живот дам за председника, а камоли сада после Путиновог и Патријарховог ордена. Да се разумемо, једнако бих живот дао и за Си Ђинпинга. :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Али шта је ту небулоза, објасни ми молим те? Зар није деловање дела опозиције у Србији искључиво против саме државе Србије и њених интереса? Зар нема појединих медија плаћених их иностранства који искључиво раде против интереса Србије? Ја за такву алтернативу не желим гласати. Када дође бољи кадар за власт онда ћу гласати за њих уместо за актуелну власт. Шта је ту небулозно објасни ми молим те?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Pa i vlast radi protiv same drzave (hint: Briselski sporazum). A ti bi da gines za njih? Da ne pominjemo unutrasnje bezakonje, partokratiju, bahatost. Necemo dalje, znam da nisi racionalan oko ovoga ili trolujes, sto nema smisla.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Такво расуђивање могу да имају и сви расколници по питању Цркве. Мени је прече да поштујем и будем послушан држави као и Цркви. Ако је нешто проблем, то се решава унутар ње, а не против ње. Део садашње опозиције директно ради против државе, само да би се држава показала што гором, да би неки други дошли на власт - не да би било боље држави, то и врапци знају. Зар не?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...