Jump to content
  • александар живаљев
    александар живаљев

    Бискуп Владо Кошић: Усташтво није био фашизам него организовано војно деловање у одбрани Хрватске као државе

      Сисачки бискуп Владо Кошић, иначе на срамоту свих нормалних људи било које вјере, прочелник Одјела за екуменизам Хрватске бискупске конференције, ових дана отворено је поново исповједио своју припадност усташком покрету, праћену најсуровијим екстремизмом према Српској православној цркви и остацима њених вјерника у Хрватској.

      Истини за вољу и до сада је било Хрвата антифашиста, у том смислу и истакнутих католика, који су исказивали незадовољство Кошићевом дјелатношћу. Међутим, коначно је дошао тренутак да Српска црква затражи од папе уклањање овог нацистичког ревизионисте са службених положаја. Било какав контакт Српске цркве са Римокатоличком црквом у Хрвата, па и са Римском црквом уопште, потпуно је немогућ у ситуацији када њени високи званичници, још задужени "за екуменизам", величају најсуровије клање Срба и залажу се за даљи прогон православних вјерника у Хрватској.

     

    PDF Штампа Ел. пошта

    'Занимљиво је зашто и ко оспорава тај „домољубни поздрав“ и како поступа држава', рекао је бискуп Кошић на представљању књиге о Марку Перковићу Томпсону.

    Vlado-Kosic1.jpg

    Сисачки бискуп Владо Кошић говорио је на представљању књиге о Марку Перковићу Томпсону коју је написао академик Јосип Печарић. Многи медији пренели су Кошићев говор у којем је утврдио како неки силом покушавају да ућуткају певача и академика Печарића. Кошићев говор преносимо у целости:

    "Волео бих кад би било више таквих храбрих људи као што су прослављени певач Марко Перковић Томпсон и академик Јосип Печарић.

    Они који немају аргументе желели би их силом ућуткати: тако забрањују концерте прослављеном певачу Марку, уручују му казнене пријаве због ремећења јавног реда и мира, дифамирају његов углед и проглашавају његов рад – ни мање ни више него фашистичким. Такође, против академика Печарића такви раде свим средствима само да га ућуткају, прогоне му породицу и – најчешће га игноришу.

    Међутим оба ова велика човека, Хрвата и домољуба, људи су којима се наша Домовина треба поносити. Можда ће тек у будућем времену, кад се ослободимо – како пева бискуп Анте Ивас – свих тих издајица, кривоклетника, варалица, такође и – како песнички каже Анто Ковачевић – свих дрпислава, тек ће у будућој, мирнијој историји Хрватске ови наши великани Марко и Јосип добити своје право место, место највећег поштовања.

    Tompson-pjesmom-za-Hrvatsku.jpg

    Једно је сигурно: њих обојицу красе храброст у заступању истине и љубав према домовини која није фраза ни интерес. Такође, рекао бих, краси их и спремност на подношење трпљења, оспоравања, подметања за истину и праведност. Док се Јосип углавном с тим претњама бори хумором и иронијом, Марко одговара својим оспораватељима - песмом.

    Ова књига сведок је величине управо ове двојице хрватских људи, сведок о поштеним људима у непоштено време, о великим људима у времену малих душа, о дрскости неколицине који се усудише бити храбри у времену издаје. Зато ће њихов траг бити надахнуће будућим нараштајима и за двадесет и тридесет година о њима ће се писати књиге, снимати филмови и они ће бити пример срчаности у борби са злом које уништава истину и нашу домовину.

    Да је Марко херој, препознали су и бранитељи, међу које се и он убраја јер је био драговољац у Домовинском рату и прва сад већ легендарна песма „Бојна Чавоглаве“ настала је у том времену. Бранитељи су му наиме недавно даровали Велику златну плакету за храброст, на чему му и ја овде јавно честитам!

    Уз певача Марка и академика Јосипа повезује се поздрав „За дом спремни!“. Занимљиво је зашто и ко оспорава тај домољубни поздрав и како поступа држава. Најпре ваља рећи да је спонтано тај поздрав употребљаван у Домовинском рату, и то не само од припадника ХОС-а који су га узели и у свој грб, него и од Тигрова и Громова. Постоје снимке на јутјубу о томе. Тада, интересантно, то никоме није сметало.

    Ни то што је Марко у својој првој домољубној песми „Бојна Чавоглаве“ употребио тај поклич. Тек од пре две-три године започела је хајка и на Марка и на тај поздрав, оптужујући све који га употребе за усташтво и фашизам. Најпре, треба рећи да усташтво није био фашизам него организовано војно деловање у одбрани Хрватске као државе, о чијој су се нарави као држави позитивно изразили и бл. Алојзије Степинац и др. Фрањо Туђман, али те су постројбе то чиниле свим „допуштеним и недопуштеним средствима“, што је био део њихове заклетве.

    Та илегалност односно недопуштена средства свакако нису за нас хришћане прихватљива, као ни злочини које су починили, а које Црква осуђује, премда треба рећи да је то био одговор на бројне четничке и партизанске злочине. Зашто је међутим дошло последњих година до јавног политичког и полицијског прогона поздрава ЗДС и оних који га употребе – а у Домовинском рату и кроз 25 година после рата се то није догађало? Сетимо се тужби које је против Џоа Шимунића подигло удружење ‘Корак испред’ из Ријеке, на чијем је челу Србин Зоран Стевановић.

    Vlado-Kosic.jpg

    Надаље, сетимо се како је српски политичар Вулин у више наврата прозивао актуелну Хрватску због „усташизације и фашизације“. То су чинили и други српски, прочетнички политичари. Но, повод су им дали заправо хрватски политичари који су, на челу с бившим председником државе па онда и председником Владе – најпре у јеврејском Кнесету, па потом при формирању нове Владе с Карамарком на челу – оптуживали Хрвате због „усташке гује“ и „скретања у усташтво“.

    За све то није било доказа, али је с друге стране било све више доказа да је у структурама власти у РХ још много удбаша и злочинаца који су ликвидирали многе Хрвате како у иностранству тако и у Хрватској и БИХ или су њихови синови. И мени се чини да су сву ту бучну хајку на непостојеће усташе покренули управо они који су се бојали да не би били подвргнути лустрацији која се све више најављује као реална и нужна опција за законодавство РХ.

    Сетимо се само тзв. Лекс Перковић што је најбољи доказ како је удбашко-комунистичка гуја заправо још увек јака у Хрватској. У тај контекст стављам и прогон домољуба, не само госп. академика Печарића и нашег најдомољубнијег певача Марка Томпсона, него и многих других које не престају нападати и сатанизовати у јавном хрватском простору. Могли бисмо набрајати многе...

    Могу рећи како сам и ја један од тих, или ме барем тако перципирају. Кад сам рецимо на свом Фејсбук профилу затражио оставку министра унутрашњих послова, јер је први пут на Дан домовинске захвалности, што је уједно и Дан хрватских бранитеља, дао привести од полиције хрватске бранитеље који су мирно узвикивали ЗДС у Книну, мени су – наводно – јер то нисам никада примио него сам само то прочитао у медијима, одговорили из МУП-а да су они само поступали по закону о ремећењу јавног реда и мира, и то у складу са судском праксом.

    То је међутим неистина јер постојале су многе праксе пре овог случаја од 5. коловоза 2017. када су судови друкчије пресудили за тај поздрав. Сматрам да је то чиста политичка интерпретација једног закона који се не би смео политички тумачити. Наиме, закони морају бити једнаки за све и примењиви у смислу, а не да их једна странка политички тумачи овако, а друга онако.

    jasenovac.jpg

    Дакако, то је одраз и последица политичке атмосфере у коју нас је довела нова владајућа коалиција на коју сам такође упозорио својим криком у отвореном писму Председнику Владе. Наиме, нови коалицијски партнер је ултимативно затражио – и добио – да се спомен-плоча погинулој 11-орици бранитеља који су били и припадници ХОС-а уклони из Јасеновца. Јасеновац је опет друга прича, али на жалост јер је био уцењен премијер је попустио захтеву својих коалиционих партнера. А ти младићи, који су изгинули у Јасеновцу, нису се борили за Хрватску 1941, него 1991. Дакле, опет попуштање једној лажи.

    Иначе треба отворено рећи да су политички захтеви представника поражене српске мањине у РХ, а која је заједно са Србијом и ЈНА 1991. дигла побуну против Хрватске, а подупире их и сада српска службена политика, јер тамо владају опет четници, али на жалост их подупире и СПЦ – утемељени на митовима и лажима. То су не само интерпретација Јасеновца, него и улога бл. Алојзија Степинца, устанка у Србу а што је прослава покоља Хрвата а не антифашистичка револуција, затим споменик у Банском Грабовцу, као и измишљање непостојећег логора за убијање српске деце у Сиску.

    Питамо се, зашто наша држава већ једном не наложи истрагу – али не политичку него научну, па ако је потребно и међународну – да знамо што се то стварно догодило нпр. у Јасеновцу. Како је могуће да су „истине“ толико различите? И зашто се Јасеновац препушта Србима да они говоре шта је тамо било? Наиме, и уклањање плоче погинулим бранитељима ХОС-а такво је признање да је то место на којем су страдали српски заробљеници и што је трајни разлог наметања кривице Хрватима – док се чини да је истина сасвим супротна и да би је већ једном требало изнети на видело!

    На жалост наша хрватска политика или нема снаге или не зна одговорити свим тим лажима. Требало би донети закон да сви који су дизали побуну против РХ не могу суделовати ни у којем облику у власти; затим би било по мени нужно и да се затражи исплата ратне штете коју је Република Србија нанела РХ у својој агресији, и то као услов било каквој подршци за улазак исте у ЕУ; било би надаље нужно укинути повластицу да српска деца у Хрватској уче неку другу историју Домовинског рата неголи што је то „повјесна истина“; било би потребно такође забранити улазак хушкачима и ширитељима лажи у РХ, не само српским министрима и политичарима, него и представницима СПЦ.

    Само би тако поступала поносна победница Хрватска и само би тако било могуће сачувати оно што је одбрањено у Домовинском рату који мора остати једини темељ модерне Хрватске, а што имамо у великој мери захвалити хрватским бранитељима, међу које свакако убрајамо и Марка П.Томпсона и академика Ј. Печарића.

    И да поновим реченицу са самог почетка: О кад би било више таквих људи попут Марка и Јосипа у Хрватској!"

    (Вијести)




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Како накарадно они Писмо читају. Страшно. 

    Као да је Христос, Боже ми опрости, био ретардиран, па је причао Петру "ти си Петар тра, ла ла,". То ти је исто као да са братом, са којим си сваки дан, седнеш за сто и кажеш му "Ти си Драган, тра ла ла" овај би помислио да с тобом нешто није у реду. Па сви знају да је он Драган и ако брат то сад говори из чиста мира то није нормално. 

    Или, на пример, причам ја са пријатељем и он ми каже "ти си Ведран, и ја ћу теби дати пара". Ја бих помислио да је тај мој пријатељ пролупао, да је изгубио памет. Али ако седимо на плажи и ја се дивим ведром небу па ми каже "Ти си Ведран, и зато се дивиш ведром небу" то би било сасвим нормално. 

    Тако и Петар исповеда веру (стих 16-17), па Њему Христос каже "Ти си Петар" (стена!), и на тој стени (управо исповеђене вере) ћу сазидати Цркву своју. 

    Као што мени пријатељ каже "Ти си Ведран" (ведар) "па се зато дивиш ведром небу". А не ретардирано "еј бе, ти си Ведран, брате, то је бре кул, види сунце што је лепо".

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 минута, Isusovo magare рече

    Pa dobro,zašto mu govori "ti si Petar stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju..."?

    Ево сад сам сликовито описао. Прочитај без боксерских рукавица. Немој се једиш. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 22 минута, Ведран* рече

    Како накарадно они Писмо читају. Страшно. 

    Као да је Христос, Боже ми опрости, био ретардиран, па је причао Петру "ти си Петар тра, ла ла,". То ти је исто као да са братом, са којим си сваки дан, седнеш за сто и кажеш му "Ти си Драган, тра ла ла" овај би помислио да с тобом нешто није у реду. Па сви знају да је он Драган и ако брат то сад говори из чиста мира то није нормално. 

    Или, на пример, причам ја са пријатељем и он ми каже "ти си Ведран, и ја ћу теби дати пара". Ја бих помислио да је тај мој пријатељ пролупао, да је изгубио памет. Али ако седимо на плажи и ја се дивим ведром небу па ми каже "Ти си Ведран, и зато се дивиш ведром небу" то би било сасвим нормално. 

    Тако и Петар исповеда веру (стих 16-17), па Њему Христос каже "Ти си Петар" (стена!), и на тој стени (управо исповеђене вере) ћу сазидати Цркву своју. 

    Као што мени пријатељ каже "Ти си Ведран" (ведар) "па се зато дивиш ведром небу". А не ретардирано "еј бе, ти си Ведран, брате, то је бре кул, види сунце што је лепо".

    Ja bih dodao, ako se ne ljutis.

    Da je stvarno Hristos dao Petru svu vlast u crkvi, zar nije logicno ocekivati, da u Pismu bude jos mnogo svedocanstava o ovom primatu Petra u odnosu na ostale apostole ? Recimo, u Delima apostolskim, na prvom apostolskom saboru u Jerusalimu, u nekim poslanicama drugih apostola, recimo , Pavla.

    U praksi rane Crkve, u predanju apostolskom i delima i pisanjima apostolskih otaca ? Itd.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 17 минута, Ведран* рече

    Како накарадно они Писмо читају. Страшно. 

    Као да је Христос, Боже ми опрости, био ретардиран, па је причао Петру "ти си Петар тра, ла ла,". То ти је исто као да са братом, са којим си сваки дан, седнеш за сто и кажеш му "Ти си Драган, тра ла ла" овај би помислио да с тобом нешто није у реду. Па сви знају да је он Драган и ако брат то сад говори из чиста мира то није нормално. 

    Или, на пример, причам ја са пријатељем и он ми каже "ти си Ведран, и ја ћу теби дати пара". Ја бих помислио да је тај мој пријатељ пролупао, да је изгубио памет. Али ако седимо на плажи и ја се дивим ведром небу па ми каже "Ти си Ведран, и зато се дивиш ведром небу" то би било сасвим нормално. 

    Тако и Петар исповеда веру (стих 16-17), па Њему Христос каже "Ти си Петар" (стена!), и на тој стени (управо исповеђене вере) ћу сазидати Цркву своју. 

    Као што мени пријатељ каже "Ти си Ведран" (ведар) "па се зато дивиш ведром небу". А не ретардирано "еј бе, ти си Ведран, брате, то је бре кул, види сунце што је лепо".

    Papinski primat nije kroz povijest nikad bio upitan u samoj Crkvi, već su ga osporavali samo oni koji joj nikad i nisu pripadali ili su od nje otpali. Zbog svoje taštine nisu ga priznavali ni mnogi izopćenici, a neke su protestantske sekte otišle čak tako daleko da papu proglase antikristom. 

    Kad je Isus upoznao Šimuna, već mu je pri prvom susretu dao novo ime Kefa (Petar) (Iv 1,42). Na aramejskom, Isusovom jeziku, kefa znači stijena. Grčki je prijevod te riječi petra, a nastavak je za muški rod pretvara u petros, iz čega se dalje izvodi ime Petar. Važno je napomenuti da prije toga ime Kefa nije postojalo. Što navodi na zaključak da Isus to ime nije dao bez nekog dubljeg značenja, tim više što su Židovi, pa s njima i Isus, imenu pridavali veliku važnost. Novo je ime mijenjalo i status osobe. Petar je, dakle, s novim imenom dobio i novi identitet.

    Značenje je pak imena Stijena apostolima ubrzo postalo sasvim jasno. Kad su bili u Cezareji Filipovoj Isus je izdvojio Petra i rekao mu: “Ti si Petar – Stijena, i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju, i Vrata pakla neće je nadvladati. Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskog, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano i na nebesima, a što god razriješiš na zemlji, bit će razriješeno i na nebesima” (Mt 16,18-19). Ovo je Isus rekao pred svim apostolima dok su stajali pod golemom stijenom, visokom oko 70 metara i dugom oko 150. Važnost tog događaja, pojačana još i poprištem, apostolima je bila sasvim jasna. Isusova Crkva trebala je biti sagrađena na Stijeni koja će odoljeti svim olujama. Jedino su Petru bili dani ključevi kraljevstva nebeskog. Ključevi su u to doba bili simbol vlasti, pa kome su bili dani ključevi grada, nad njim je stekao i vlast, pa je tako i Petar dobio vlast nad svetim gradom, Crkvom Isusovom. I nitko od apostola nije zamjerio Isusu što je baš Petru dao tu vlast.

    Nakon uskrsnuća Isus ponovo izdvaja Petra ispred apostola,  te ga tri puta pita: “ljubiš li me više nego ovi?”, gdje su “ovi”, dakako, drugi apostoli. Na svaku pak Petrovu potvrdu Isus odgovara: “Pasi jaganjce moje!” odnosno “Pasi ovce moje!” (Iv 21,15-17). Iz konteksta je jasno da se  “ovce moje” odnosi i na prisutne apostole. Tu je sasvim jasan Petrov primat kad je riječ o duhovnoj hrani, dakle vjerskom nauku. Osim toga, Isus daje posebno obećanje Petru da će moliti za njega da ostane jak u vjeri: “sotona je dobio dopuštenje da vas može rešetati kao pšenicu, ali ja sam molio za te da tvoja vjera ne malakše” (Lk 22,31-32). Petar je dakle bio pod posebnom zaštitom Isusa Krista. Ostali je apostoli nisu imali. Juda je izdao i vjeru i Isusa, a i kasnije je kroz povijest Crkve bilo biskupa (nasljednika apostola) koji su izgubili vjeru, jer je sotoni bilo dopušteno da ih rešeta. Ali nijedan papa nije napravio niti jednu pogrešku kad je riječ o nauku vjere Kristove, iako su pape, dakako, grešnici kao i svi ostali ljudi. Nadalje, Isus daje zadaću Petru da u vjeri “učvrsti svoju braću” (Lk 22,32). Nijedan drugi apostol nije dobio takav nalog.

    Čitajući Bibliju nemoguće je previdjeti vrlo jasno i očito Petrovo prvenstvo. Ono se može zamutiti jedino izvrtanjem prirodnog i gramatičkog smisla navedenih rečenica. Fundamentalisti će reći da se “na toj stijeni” ne odnosi na Petra, već na Krista. Pokazna se međutim zamjenica uvijek odnosi na najbližu prethodnu imenicu, pa se stoga “toj” mora odnositi na Petra – Stijenu, a nikako na Krista, kako bi to htjeli fundamentalisti. Dopustimo li takvo izvrtanje sasvim prirodnih i jasnih rečenica, onda Biblija gubi i vrijednost i smisao, a riječ se Božja nakazi i izvrgava poruzi.

    O Petrovom primatu postoji još bezbroj drugih dokaza, ali nam skučenost prostora brani da ih sve navedemo. Zato ćemo se ograničiti na samo neke. Tako se Petar često navodi prvi (Mt 10,1-4; Mk 3,16-19; Lk 6,14-16; Dj 1,13), ponekad Biblija spominje apostole kao “njegove [Petrove] drugove” (Lk 9,32), Petar govori u ime svih apostola (Mt 18,21; Mk 8,29; Lk 12,41; Iv 6,68-69), Petar je glavni protagonist u najdramatičnijim događajima (Mt 14,28-32; Mt 17,24-27; Mk 10,23-28; Iv 18,10), na Duhove Petar prvi među apostolima propovijeda okupljenom mnoštvu (Dj 2,14-40), njegovo je i prvo ozdravljenje pošto su se ispunili Duhom Svetim (Dj 3,6-7), anđeo naređuje ženama da “posebno Petru” reknu da je Gospodin uskrsnuo (Mk 16,7), Krist se najprije ukazao Petru (Lk 24,34), Petar je predsjedao sastanku na kojem je izabran Matija, nasljednik Judin (Dj 1,13-26), Petar je primio prve obraćenike (Dj 2,41), odredio prvu kaznu (Dj 5,1-11), izopćio prvog krivovjerca (Dj 8,18-23), predsjedao prvim koncilom u Jeruzalemu (Dj 15), proglasio prve dogmatske odluke (Dj 10,46-48; 15,7-11).

    Primat su kasnije zadržali i nasljednici Petrove stolice, što je jasno iz mnogih crkvenih spisa. Tako primjerice četvrti papa Klement I. (90.-100.) naređuje Korintskoj crkvi da vrati smijenjeno vodstvo (dakle, iako je u to doba još bio živ sveti Ivan apostol, Korintska se crkva ipak obraća papi, a ne njemu, da presudi u sporu); papa Viktor I. (193.-203.) izopćuje crkvu u Maloj Aziji i tako dalje. Prvenstvo su Petrovog nasljednika potvrdili i koncili u Sardici (342.), Carigradu (381.), Efezu (431.), Kalcedonu (451.) i drugi.

    Ivan Poljaković
    http://www.katolik.hr/krscanstvomnu/autoritetcrkvemnu/238-sveti-petar-i-primat-pape/

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Bokisd рече

    Ja bih dodao, ako se ne ljutis.

    Da je stvarno Hristos dao Petru svu vlast u crkvi, zar nije logicno ocekivati, da u Pismu bude jos mnogo svedocanstava o ovom primatu Petra u odnosu na ostale apostole ? Recimo, u Delima apostolskim, na prvom apostolskom saboru u Jerusalimu, u nekim poslanicama druhih apostola, recimo , Pavla.

    U praksi rane Crkve, u predanju apostolskom i delima i pisanjima apostolskih otaca ? Itd.

    http://www.catholicbridge.com/orthodox/pope_orthodox_church_fathers.php

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Zanimljiv je vaš stil "dijaloga". Bezbroj pitanja na koja ispada da znate odgovor. A iz gore navedenih linkova se ispostavlja da ga ustvari baš ni ne znate jer da znate ne biste imali potrebu šta pitati. Što ih onda postavljate? Ako znate za ovo što se onda pravite da ne znate? Ako ne znate što ne prihvatite odgovore?

    http://www.catholicbridge.com/orthodox/pope_orthodox_church_fathers.php

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Ведран* рече

    Како накарадно они Писмо читају. Страшно. 

    Као да је Христос, Боже ми опрости, био ретардиран, па је причао Петру "ти си Петар тра, ла ла,". То ти је исто као да са братом, са којим си сваки дан, седнеш за сто и кажеш му "Ти си Драган, тра ла ла" овај би помислио да с тобом нешто није у реду. Па сви знају да је он Драган и ако брат то сад говори из чиста мира то није нормално. 

    Или, на пример, причам ја са пријатељем и он ми каже "ти си Ведран, и ја ћу теби дати пара". Ја бих помислио да је тај мој пријатељ пролупао, да је изгубио памет. Али ако седимо на плажи и ја се дивим ведром небу па ми каже "Ти си Ведран, и зато се дивиш ведром небу" то би било сасвим нормално. 

    Тако и Петар исповеда веру (стих 16-17), па Њему Христос каже "Ти си Петар" (стена!), и на тој стени (управо исповеђене вере) ћу сазидати Цркву своју. 

    Као што мени пријатељ каже "Ти си Ведран" (ведар) "па се зато дивиш ведром небу". А не ретардирано "еј бе, ти си Ведран, брате, то је бре кул, види сунце што је лепо".

    :suncanje: hej gle Vedrane ovo si ti i piješ sok a veze s vezom nemaš...:))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Bokisd рече

    Ja bih dodao, ako se ne ljutis.

    А што бих се љутио?

    Не љутим се ни на ове што хоће да ме бију. :)))

    пре 7 минута, Bokisd рече

    Da je stvarno Hristos dao Petru svu vlast u crkvi, zar nije logicno ocekivati, da u Pismu bude jos mnogo svedocanstava o ovom primatu Petra u odnosu na ostale apostole ?

    Наравно. Али ако памет оставиш под креветом већ при читању поменутог стиха онда ни не приметиш да таквог сведочанства нигде нема. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Ведран* рече

    Зајроне немој да ме цитираш па да ми у реплици лепиш туђе трактате.

    To su odgovori na ogromnu količinu tvojih pitanja a vec napisani i pripremljeni za čitanje. Onda su i Jevandjelja prema tebi "tudji traktati" jer u njima su takodjer oddgovori i to tačni na sva tvoja pitanja i o primatu i o Petru/Stijeni i o ključevima i o ispaši jaganjaca i o jednom stadu i o jednom pastiru.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Isusovo magare рече

    :suncanje: hej gle Vedrane ovo si ti i piješ sok a veze s vezom nemaš...:))

    Напредујеш! Са ад шакинем си ипак прешла на ад хоминем. То је добро јер напредујеш. 

    Него хоћу да те питам. Да ниси из Далмације? Ако јеси опостићу ти због узбуркане крви :))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Svetlana Pecin-Saraguda рече

    18. А и ја теби кажем да си ти Петар, и на томе камену сазидаћу Цркву своју, и врата пакла неће је надвладати.
    19. И даћу ти кључеве Царства небескога: и што свежеш на земљи биће свезано на небесима; и што раздријешиш на земљи биће раздријешено на небесима.

    глава 16

     

     

    I sta vama ovo znači..ništa ili??

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Ведран* рече

    Напредујеш! Са ад шакинем си ипак прешла на ад хоминем. То је добро јер напредујеш. 

    Него хоћу да те питам. Да ниси из Далмације? Ако јеси опостићу ти због узбуркане крви :))

    Ma jok bolan..iz Bosne još gore..al već podtadoh prava purgerica jer sam 15god ovdje..:))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Zayron рече

    To msu odgovori na ogromnu količinu tvojih pitanja a vec napisani i pripremljeni za čitanje. Onda su i Jevandjelja prema tenbi "tudji traktati" jer u njima su takodjer oddgovori i to tačni na sva tvoja pitanja i o primatu i o Petru i o ključevima i o ispaši jaganjaca i o jednom stadfu i o jednom pastiru.

    Почех да читам кад оно у првој реченици нешто неспорно. Па онда схватам да ти уопште не разумеш тему јер ниси схватио ни шта је спорно ни шта је неспорно. А то као треба да буде реплика. Ма иди бре, Кошић с тобом. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...