Jump to content
  • Поуке.орг инфо
    Поуке.орг инфо

    ЕКСЛУЗИВНО НА ПОУКЕ.орг (ВИДЕО): Заев спреман да приватно (испод руке), плати 100 хиљада евра п. Вартоломеју за расколничку МПЦ и истовремено вређа Српску Цркву тврдећи да њоме управља Москва

    Руски пранкери Владимир Кузнецов - Вован и Алексеј Столаров–Лексус објавили су телефонски разговор у коме су се Зорану Заеву представили као Петро Порошенко, и у његово име су између осталог, разговарали са Заевом и о начину стицања аутокефалије расколничке МПЦ. Вест о начину на који Зоран Заев издаје државну политику и меша се у црквена питања, обишла је свет и уништава и онако никакав углед Северне Македоније.

    У разговору, лице Зоран Заев простачки пљује по Српској и Руској Православној Цркви и показује спремност да за „аутокефалију“ МПЦ плати Вартоломеју 100 хиљада евра, приватно, испод руке.

    Хајде да будемо кратки и јасни. Са грађанског аспекта, лице Зоран Заев очигледно крши Устав Северне Македоније, првенствено у члану 19,  према коме су верске заједнице одељене од државе и једнаке пред законом, а потом крши најмање још и чланове 9 и 16, који гарантују једнаку слободу, укључујући и слободу уверивања. Крши и члан 358 из Казненог Закона за давање поткупа, а будући да је Вартоломеју писао писмо у коме је тражио признавање МПЦ, тај моменат треба да буде истражен (и, да ли тих 100 хиљада евра, које спомиње, су његове паре или паре од свих грађана различитих вероисповести).

    Поред свега тога, лице Зоран Заев упорно продужава да не испуњује међународне обавезе у односу поштовања пресуда Европског суда за људска права из Стразбура, које су изречене по питању предмета Северне Македоније. Речено чинида Зоран Заев, дакле чини га осумњиченим за криминал и очекује се да Јавно тужилаштво покрене истрагу против Зорана Заева за флагрантно кршење Устава и закона земље.

    Са верског аспекта, уопште није етички да Зоран Заев прихвати да исплати 100 хиљада евра Вартоломеју за расколничку МПЦ (која је одељена од државе), како би иста добила „аутокефалију“. Таквом спремношћу на један неморалан чин за давање поткупа, Заев чини да и он сам, и његова породица, и сви припадници расколничке МПЦ не виде ништа добро у животу од таквог прљавог поступка (намерно избегавамо да употребимо неку тежу реч, која одговара реалности).

    Ако имају барем мало образа, расколници МПЦ би требало да одмах изађу са саопштењем да никада не би прихватили такву подлу, корумпирану „аутокефалију“, и да се потпуно ограде од ставова Зорана Заева у вези Српске и Руске Цркве, којима он брука и Северну Македонију, и МПЦ, будући да, ако расколничка МПЦ стреми црквеном јединству, то значи да ће сутра требати да буде у јединству са СПЦ и РПЦ,а то јединство не би смело да буде испрљано или купљено нечијом малоумношћу, па макар она била и од тренутног премијера Зорана Заева.




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 3 часа, MKD13 рече

    A evo Srbi danas odricu se i okrecu se daleko od Majke Crkve, i kako idu stvari idu zajedno sa rusima u novo Staroobredstvo. Jer davanje autokefalije nisu razlog za prekid evharistiskog opstenja, cak i da je to sve popraceno sa nepravdom i narusavanje kanona. Sama RPC kanone ima od Stalina, pa nista, Crkva kao i uvjek tu je ne da rusi a da isceluje i spasava. Daj Bog da se rusi opamete. 

    A ti Srbijo gde ces i s kim? 

     

    Pored miliona svetih mučenika, koje je ruski narod dao u XX veku, čisto sumnjam da će im Bog okrenuti leđa. 

    Istambul je pokrenuo raskol pod pritiskom NATO i zapada. Nema te teologije i kanona koji će opravdati postupak Vartolomeja. 

    Možete se vi zavaravati fanarskim pričama koliko vam je volja, ali ne možete lagati Boga. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 19 часа, Дејан Мачковић рече

    Без обзира да ли је Заев испао мајмун у видеу или не, овде постоји неколико чињеница, које је Заев рекао.

    1) Ципрас му је обећао помоћ Вартломеја око аутокефалије

    2) Турски патријарх Вартоломеј се сложио с тим и дао конкретан приједлог да Македонци сами покрену иницијативу преко Бугара или преко Грка

    3) Све то ће се десити веома брзо.

    Питање свих питања је како ће се на ово све поставити СПЦ? Да ли имамо неки макро план? Да ли ћемо ћутати као Румунима, и пријетити некаквим мега гига писмима Вартоломеју, од којих ће се он као препасти?

    Убјеђен сам да ће проФанарска екипа учинити све да до раскола са Турском Патријаршијом не дође. Народу ће то продати као велики успјех и углед СПЦ у Православљу, ми смо за мир, нисмо пргави, нама није до доминације. Већ у новембру на Сабору ћемо знати ко је вјера, а ко невјера. Ко има два грама мозга, моћиће да види ко од владика је шта и кад договорио са Фанаром. Жељка и Блиц ће нам све преносити!

    Ако нас начну у Македонији и то им прође, можемо се поздравити са овом трећом аутокефалијом. Имамо пар мјесеци да се припремимо. Ми лаици можемо барем да не идемо у Грчке цркве кад смо на мору у Турској или Грчкој, или у иностранству, а владикама нек је Бог на помоћи.

    Нек је сваком на његову душу, да Бог да се сви удавили у океану Вартоломејеве љубави!

    Iz SPC nema ko da reaguje. To si dobro primetio. Praviće se mrtvi i čekati da se sve završi, posle će da izdaju saopštenja u formi žalopojki. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, sanja84 рече

    Kao da nismo znali kakv stav imaju Makedonci prema nama. Ovo za CIprasa laže...sigurno. Lovačke priče.

     

    Što se mene tiče niek idu kud im je volja, ne znam ni šta mi tu glumatamo, koji će nam oni.

    Što bi samo to lagao? 

    Ili sve laže ili ništa ne laže. I šta je taj Cipras, neki svetac? 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 38 минута, Панарет рече

    Иначе антисрпска АнтенаМ вас редовно преноси : https://www.antenam.net/drustvo/126056-srpski-teolog-amfilohije-od-svoje-mitropolije-napravio-sektu

    Prenose jer tako mogu da okuvavaju. Njima je u interesu da srozaju ugled SPC u CG, ali nije to uradio Mačković već sama mitropolija svojim postupcima. Tvoja insinuacija kada se prevede na srpski znači sledeće: "Ućutite jer pravite štetu"

    Šteta je već napravljena. Sad je koriste i Vučićevi i Milovi botovi, a ti nemoj biti Milov bot. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Нисам ни знао да та Антена постоји, мало су поредали текст како њима паше и избацили неке дијелове, али шта да се ради. Чињенице су чињенице и могу се оповргнути само другим чињеницама. И нисам нигдје рекао да је он направио секту, то је њихов додатак. Нажалост, он није једини српски владика који се окружио кликом и живи у описаној ситуацији.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 20 минута, Goran Likić рече

    Što bi samo to lagao? 

    Ili sve laže ili ništa ne laže. I šta je taj Cipras, neki svetac? 

    NIje svetac. samo mi ne ide u glavu da bi  grk pomagao Svernim Makedoncima u bilo čemu.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, sanja84 рече

    NIje svetac. samo mi ne ide u glavu da bi  grk pomagao Svernim Makedoncima u bilo čemu.

    Да ли си икад чула за Преспански споразум? Да ли си чула да Ципрас није крстио сина, да му се син зове Че Гевара Ернесто и да он је он атеиста, и да је тотално у служби Запада, и да је због свега што је учинио урнисан на изборима у недељу?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 22 минута, Дејан Мачковић рече

    Да ли си икад чула за Преспански споразум? Да ли си чула да Ципрас није крстио сина, да му се син зове Че Гевара Ернесто и да он је он атеиста, и да је тотално у служби Запада, и да је због свега што је учинио урнисан на изборима у недељу?

    Da, znam da je ateista. Ali mi Zaev izgleda kao neko ko voli od igle praviti lokomotivu i kao neko ko voli da se predstavi kao zaslužan za koješta i kao neko ko ima debelu zaleđinu.

    Cipras mi prosto deluje kao neko ko ne bi zabio nož u leđa....toliko. To mi intuicija kaže.

     

    A i inače da ponovim, ne shvatam zašto toliko insistiramo da ih držimo pod našom vlasti kada oni to neće. Kontraproduktivno je. Ispadamo kao neki okupatori. Samo izazivamo time neku netrpeljivost i mržnju. Moje mišljenje

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 50 минута, sanja84 рече

    Cipras mi prosto deluje kao neko ko ne bi zabio nož u leđa....toliko. To mi intuicija kaže.

    Nemas pojma kol`ko gresis u ovome, u pitanju je jedna obicna i prodana vucibatina.

    A Grci su ga vec obirsali kao metlom, jedino ne znam kako im se uopste i provukao da dodje na vlast.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 часа, MKD13 рече

    SRBIJO GDE IDESH?

     Ja kad sam nadahnut moram nesto da napisem:)

    Za Zaevu i milion evra da da ispod stola Vartolomeju nije nishta. On bi te pare dao ionako Vartolomeju kad bi se ovaj zalozio za nas.

    Al rec nije u tome. Srbijo gde idesh?

    Vartolomej je ona ista Vizantija koja se ponasala bas ovako i uvek. Ona je bacila anatemu na Dusana, ona je davala i ukidala autokefalije kako joj svane. Al nije rec o tome. Srbijo gde idesh?

    I takva kakva je bila Vizantija i Velika Hristova Crkva sa mnoge nedostatke i covekoubistva i bratoubistva, po kanonima i protiv njih, nikad nije prestala biti izvor izobilne blagodati Bozije. A ti Srbijo gde ces?

    Ja nemam nisto protiv rusa al nisam bas ni rusofil da branim i njihove nedostatke, a uopste ne vjerujem u Tretog Rima i Svyataya Rus. Cast pojedincima al NE! celosti <Ruskog Mira>. Em su iznamucili liru Duha Svetoga, Maksima Grka....Em su postali najveci formalisti farisejskog duha i porodili Staroverstvo i isto kao danas su obvinjavli i klevetali Veliku Hristovu Crkvu i grke za otstupanja od vere. A njihova renesansa je bila takva da pravoslavno oko nikad nebi priviklo na nju. O Revoluciji, bogoborstvom i bogoodricanjem shta da se kaze? I TO JE BILO JUCE! Promenili odela i postali najveci pravoslavci?! Kome pricate, nagite nekog najivnog... A ti Srbijo gde ces?

    Ruskaja teologija i Bogoslovlje ili Grcko Bogoslovlje? Nikad rusi nisu se ni priblizile... A ti Srbijo gde ces?

    Ko te prosvetio, cijem si se mlekom dojila, kojim si se izvorima napajala?

    A ti Ano, majko najveceg srbskog sina, kojeg si roda? 

    A ti Nikolaj shto si pribeziste trazio u crnu Ameriku, bezeci od <rusa>?!

    A evo Srbi danas odricu se i okrecu se daleko od Majke Crkve, i kako idu stvari idu zajedno sa rusima u novo Staroobredstvo. Jer davanje autokefalije nisu razlog za prekid evharistiskog opstenja, cak i da je to sve popraceno sa nepravdom i narusavanje kanona. Sama RPC kanone ima od Stalina, pa nista, Crkva kao i uvjek tu je ne da rusi a da isceluje i spasava. Daj Bog da se rusi opamete. 

    A ti Srbijo gde ces i s kim? 

     

    Зашто упорно брккаш Србију и СПЦ? Зашто упорно бркаш Русију и РПЦ? Вартоломеј није Византија, Византија никада није постојала већ је то било Ромејско царство. То је била мултикултурална средина. Ромејско царство више не постоји.

     То Вартоломејево "Мајка Црква" и "извор благодати" је еклисиолошка јерес а кршење канона је само последица.

    Историја РПЦ није толико проста и наивна па да стане у ових твојих неколико редова. Имају они и мученике и исповеднике. Кад већ критикујеш Руску Цркву а шта ћемо са јересима које су изникле управо у том Ромејском Царству и Цариградакој Патријаршији? Све јереси су управо ту ницале. Па и РПЦ је имала својих проблема. Аријанство је везано за појаву ислама и шта ћемо сад? Тај ислам је на крају  покорио и срушио и Ромејско и Српско и Бугарско царство.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 27 минута, obi-wan рече

    Nemas pojma kol`ko gresis u ovome, u pitanju je jedna obicna i prodana vucibatina.

    A Grci su ga vec obirsali kao metlom, jedino ne znam kako im se uopste i provukao da dodje na vlast.

    E ne znam to. Delovao mi je kao iskren čovek u početku... posle nisam pratila.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, sanja84 рече

    A i inače da ponovim, ne shvatam zašto toliko insistiramo da ih držimo pod našom vlasti kada oni to neće. Kontraproduktivno je. Ispadamo kao neki okupatori. Samo izazivamo time neku netrpeljivost i mržnju. Moje mišljenje

     

    Evo to se i ja čudim za Kosovo. 

    Zašto mi toliko insistiramo na tim tamo crkvama i manastirima i ostalim svetinjama koje su podizali Srbi i Nemanjići, kada je to sada jedna druga država i neki drugi narod? 

    Što ne pustimo to Kosovo nego se trudimo da im nametnemo svoju vlast. Ispadamo kao neki okupatori. Samo izazivamo netrpeljivost i mržnju. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, sanja84 рече

    E ne znam to. Delovao mi je kao iskren čovek u početku... posle nisam pratila.

    To mu je bio marketing. 

    Glupo je kad u XXI veku ne znaš da razlikuješ marketing od realnosti. 

    Ali dobro, to ni 90% vernika SPC ne zna. Zato padaju na marketinške priče koje dolaze iz Montenegra. 

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 минута, Goran Likić рече

     

    Evo to se i ja čudim za Kosovo. 

    Zašto mi toliko insistiramo na tim tamo crkvama i manastirima i ostalim svetinjama koje su podizali Srbi i Nemanjići, kada je to sada jedna druga država i neki drugi narod? 

    Što ne pustimo to Kosovo nego se trudimo da im nametnemo svoju vlast. Ispadamo kao neki okupatori. Samo izazivamo netrpeljivost i mržnju. 

     

    Pričamo o Makedoniji...

    I Turci su čak 500 godina živeli i vladali Srbijom, više i duže nego što smo mi imali državu, ako računamo od Nemanje. Pa šta sad, nije više njihovo i daleko im lepa kuća. Zemlja i kultura je onoga ko živi u njoj- to je neminovno a ne samo moje mišljenje.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Goran Likić рече

    Prenose jer tako mogu da okuvavaju. Njima je u interesu da srozaju ugled SPC u CG, ali nije to uradio Mačković već sama mitropolija svojim postupcima. Tvoja insinuacija kada se prevede na srpski znači sledeće: "Ućutite jer pravite štetu"

    Šteta je već napravljena. Sad je koriste i Vučićevi i Milovi botovi, a ti nemoj biti Milov bot. 

    Правите штету. Чињеница је да су се у истом чабру нашли Борбаши, екипа око Ђуровића и Милови медији. То довољно говори ко је Милов бот. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...