Jump to content

разлог

Оцени ову тему


Препоручена порука

Јевреји нису из чиста мира почели да преносе својој деци оно што су видели на Синају. Замисли да ја сад кажем Србима: "Срби, сетите се како су ваши преци видели ванземаљце на Руднику где су нам рекли како да се понашамо у свакодневном животу."

Јел ти мислиш да би то прихватили? Свако нормалан би схватио да му деда и отац у животу нису поменули ванземаљце и Рудник планину а поготово не некакав закон по коме би требали да живимо.

Свака друга религија, укључујући ту и Хришћанство, није имала више од неколико оснивача који су тврдили да знају истину.

Сви Јевреји, од најмлађег до најстаријег, су доживели излазак из Египта. Није Мојсије морао да се куне у кеву да је присуствовао неким чудима.

Убудуће, ако будеш био овако безобразан, прекидамо сваку комуникацију.

izgleda da si sada poceo opreznije da biras reci i dogadjaje kojima bi navodno pokazao "van svake sumnje" zasto Jevreji veruju onako kako veruju, jer su navodno imali "licno poznanje" Boga, odnosno tvoja tvrdnja otprilike glasi da su SVI Jevreji JASNO videli i culi Boga.

to ti nece proci, jer videti i cuti Boga, osim do kroz Sina, nije moguce.

da te podsetim:

prvo sinaj se jeste desio, kao i plamteca gora, stub od ognja, Crveno more, goreci zbun,... stvar je u tome sto su to mogli da "citaju" (vide ili cuju) posebno odabrani ljudi koji su manje ili vise pokusavali da taj dar naziranja Istine pretoce u poruku ostalima, ali punu Istinu je javio Isus Hristos, a tu da ti ne pricam koja su sve cuda bila... ustaju mrtvi ciste se gubavi gledaju slepi...

PS: menjao sam gornji post na 2-3 mesta

Никакви одабрани, нема клира и лаика. Сви су видели Творца, сви су требали бити свештеници а тако ће и бити у свету који долази.

nisu videli i dolazim u iskusenje da ti kazem nemoj da lazes. gde u ovim ili drugim glavama pise da su svi videli Boga? gde? nije valjda tesko napraviti jedan kopi pejst.

А ја долазим у искушење да ти кажем да пажљивије читаш моје постове.

2. Мојсијева, глава 13

21. А Господ иђаше пред њима дању у ступу од облака водећи их путем, а ноћу у ступу од огња свијетлећи им, да би путовали дању и ноћу.

a ja dolazim u iskusenje da posumnjam u tvoju iskrenost, dakle ja sam bio jasan, "cuda" jesu bila ALI oni nisu videli i culi Boga. "cuda" i ako su od Boga, nisu vidjenje Boga, ako ti to nije jasno onda smo zaista miljama daleko. dakle nemoj da vrdas, nego pokazi gde su to videli i culi Boga, tu tvoju navodnu objektinost. a ja ti kazem da videti i cuti Boga nije moguce bez Sina odnosno Sinovstva

Није никакво чудо. Јасно пише да је Бог ишао пред њима у стубу од облака и огња.

Такође, навео сам стих који јасно каже да Бог није човек нити син човечији.

bravo, bravo... znaci videti stub oblaka i ognja je ustvari videti Boga ....bravo, genijalno  0205_whistling

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 447
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Сада већ има 18 страна на овој теми. Да ли ти мислиш брале да ће неко бити толико блесав да све то чита. Ако неко то све прочита, ја му не бих веровао на коментар... Мислио бих да је фанатик...

Будимо људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јевреји нису из чиста мира почели да преносе својој деци оно што су видели на Синају. Замисли да ја сад кажем Србима: "Срби, сетите се како су ваши преци видели ванземаљце на Руднику где су нам рекли како да се понашамо у свакодневном животу."

Јел ти мислиш да би то прихватили? Свако нормалан би схватио да му деда и отац у животу нису поменули ванземаљце и Рудник планину а поготово не некакав закон по коме би требали да живимо.

Свака друга религија, укључујући ту и Хришћанство, није имала више од неколико оснивача који су тврдили да знају истину.

Сви Јевреји, од најмлађег до најстаријег, су доживели излазак из Египта. Није Мојсије морао да се куне у кеву да је присуствовао неким чудима.

Убудуће, ако будеш био овако безобразан, прекидамо сваку комуникацију.

izgleda da si sada poceo opreznije da biras reci i dogadjaje kojima bi navodno pokazao "van svake sumnje" zasto Jevreji veruju onako kako veruju, jer su navodno imali "licno poznanje" Boga, odnosno tvoja tvrdnja otprilike glasi da su SVI Jevreji JASNO videli i culi Boga.

to ti nece proci, jer videti i cuti Boga, osim do kroz Sina, nije moguce.

da te podsetim:

prvo sinaj se jeste desio, kao i plamteca gora, stub od ognja, Crveno more, goreci zbun,... stvar je u tome sto su to mogli da "citaju" (vide ili cuju) posebno odabrani ljudi koji su manje ili vise pokusavali da taj dar naziranja Istine pretoce u poruku ostalima, ali punu Istinu je javio Isus Hristos, a tu da ti ne pricam koja su sve cuda bila... ustaju mrtvi ciste se gubavi gledaju slepi...

PS: menjao sam gornji post na 2-3 mesta

Никакви одабрани, нема клира и лаика. Сви су видели Творца, сви су требали бити свештеници а тако ће и бити у свету који долази.

nisu videli i dolazim u iskusenje da ti kazem nemoj da lazes. gde u ovim ili drugim glavama pise da su svi videli Boga? gde? nije valjda tesko napraviti jedan kopi pejst.

А ја долазим у искушење да ти кажем да пажљивије читаш моје постове.

2. Мојсијева, глава 13

21. А Господ иђаше пред њима дању у ступу од облака водећи их путем, а ноћу у ступу од огња свијетлећи им, да би путовали дању и ноћу.

a ja dolazim u iskusenje da posumnjam u tvoju iskrenost, dakle ja sam bio jasan, "cuda" jesu bila ALI oni nisu videli i culi Boga. "cuda" i ako su od Boga, nisu vidjenje Boga, ako ti to nije jasno onda smo zaista miljama daleko. dakle nemoj da vrdas, nego pokazi gde su to videli i culi Boga, tu tvoju navodnu objektinost. a ja ti kazem da videti i cuti Boga nije moguce bez Sina odnosno Sinovstva

Није никакво чудо. Јасно пише да је Бог ишао пред њима у стубу од облака и огња.

Такође, навео сам стих који јасно каже да Бог није човек нити син човечији.

bravo, bravo... znaci videti stub oblaka i ognja je ustvari videti Boga ....bravo, genijalno  0205_whistling

Бог није човек, а није ни митраистички полубог рођен од девице.

Да ми је само знати где је онај безобразни незнабожац видео тог полубога у Танаху.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сада већ има 18 страна на овој теми. Да ли ти мислиш брале да ће неко бити толико блесав да све то чита. Ако неко то све прочита, ја му не бих веровао на коментар... Мислио бих да је фанатик...

Постајеш груб.  0205_whistling

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Читати не могу све са ове теме.

Питаш за разлог? Разлог је тај што нам се Бог открио, на овај или онај начин. Он је куцао на вратима нашег срца и ми смо га пустили.

Конкретно, ја сам одувек знао да нешто није у реду са овим светом, да нам нешто прећуткују у школи, да у науци нешто фали. Као она карика у еволуцији. А та карика је управо Бог.

Зашто баш Православље? У почетку због наших предака, генијалних. Нпр, владика Николај, Тесла, Његош, ... А после се само казало, тј Бог се све више откривао. Ово је једина вера где се сам Бог оваплотио, ... Просто, што се више питаш, то ти се више открива. Наравно, потребно је стрпљење, рад на себи, јер не можемо присилити Бога да нам открије све тајне.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта мислиш "пинхас"? Шта би на твоју тему рекао свети Сава? Шта би рекао свети Јован крститељ? Ша би рекао свети апостол Јован? Вероватно би те игнорисали. Шта би смо ми рекли? Неко би те игнорисао, а неко не би рекао ништа. Али ти си упоран. Ти желиш да ми нешто кажемо. Ти желиш да уђеш у расправу и да полемишеш. Тебе не занима истина. Тебе занима само расправа. А неке људе занима само истина...

Будимо људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Dordje P

Tesla ima veze sa pravoslavljem tek toliko da mu je otac bio pravoslavni svestenik. Inace sam tesla

je bio mag. Bio iniciran u vise ezoteriskih drustava.

Извори?

Што се Тесле тиче, око њега највише има легенде, а мало истине. Не знам шта је он писао од филозофских и литералних списа, и шта је од тога објављено. Чини ми се да је неколика песама написао. Али због те митоманије око његове личности, нисам много удубљивао у проучавање.

Он јесте наш предак, живео је истим животом, слушао исте јуначке песме о Косову и Милошу, о чојству и јунаштву. Поврх тога му је и отац био свештеник. А сад какав је он био верник и православац, тешко је то рећи. Наравно, ако постоје његови записи о томе, о схватању живота, ..., онда би се нешто могло и о томе рећи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Dordje P

Tesla ima veze sa pravoslavljem tek toliko da mu je otac bio pravoslavni svestenik. Inace sam tesla

je bio mag. Bio iniciran u vise ezoteriskih drustava.

Извори?

Што се Тесле тиче, око њега највише има легенде, а мало истине. Не знам шта је он писао од филозофских и литералних списа, и шта је од тога објављено. Чини ми се да је неколика песама написао. Али због те митоманије око његове личности, нисам много удубљивао у проучавање.

Он јесте наш предак, живео је истим животом, слушао исте јуначке песме о Косову и Милошу, о чојству и јунаштву. Поврх тога му је и отац био свештеник. А сад какав је он био верник и православац, тешко је то рећи. Наравно, ако постоје његови записи о томе, о схватању живота, ..., онда би се нешто могло и о томе рећи.

Знам да кад су се срели Никола Тесла и вл.Николај да му је Тесла рекао да не видимо струју,а ипак верујемо у њу,исто као што верујемо у Бога,а не видимо га..нешто тако..и било је поменуто да је Тесла веровао у Бога,али не у оног који се налазио у религијама и у књигама..извини што нисам пренео тачно,ако хоћеш наћићу..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сада већ има 18 страна на овој теми. Да ли ти мислиш брале да ће неко бити толико блесав да све то чита. Ако неко то све прочита, ја му не бих веровао на коментар... Мислио бих да је фанатик...

Постајеш груб.  sFun_bat

Признајем. Истина је. Жао ми је због тога.

Али када сам у рингу - морам бити боксер, а када сам у вртићу - играћу се са децом. Да ли се то мени допада или не допада - другачије не може.

Али постоји и нешто горе од ринга, а то је када се од вртића направи ринг. Када кажем "вртић" не мислим на особе које су писале на ову тему. Под појмом "вртић" мислим на особе које су свесно или несвесно биле циљна група ове теме.

Не осећам се пријатно када видим да неко малтретира ову "децу". Не дирајте децу и бићу фин.

Будимо људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пинхас, Аквилио ти је запржио чорбу, хтео ти то да признаш или не.

Ако не кажеш чорба на енглеском, не признајем.

broth  sFun_bat

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=11580.msg399373#msg399373 date=1301620302]

Пинхас, Аквилио ти је запржио чорбу, хтео ти то да признаш или не.

Ако не кажеш чорба на енглеском, не признајем.

broth  algabacaju

Шалу на страну, не може мени чорбу да запржи неваспитани гностик који се подсмева Божјим речима.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=11580.msg399373#msg399373 date=1301620302]

Пинхас, Аквилио ти је запржио чорбу, хтео ти то да признаш или не.

Ако не кажеш чорба на енглеском, не признајем.

broth  sFun_bat

Шалу на страну, не може мени чорбу да запржи неваспитани гностик који се подсмева Божјим речима.

Па нормално,ја никад странце не пуштам у кућу,а тек у куњихи  :bla:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...