Jump to content

разлог

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 447
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Нико озбиљан неће то износити овако јавно на форуму.

Свако то чува за себе, и не жели да било ко други сазна.

Јуродиви Христа ради су се правили луди да их не би људи прослављали због тога. А да на форуму неко о томе говори јавно? Стварно не познајеш хришћане.

Изгледа ни ти, пошто су неки износили разлоге.

Јесу износили. Кажи ми којим групама припадају. Да ли можеш да их разликујеш? Коме ћеш веровати?

У оне твоје прве две.

Па шта тражиш од њих? Сопствену смрт? Питај трећу групу да би живео.

Molim, bre?!

Ниси знао?

You are a member of the American nation?

Joke..

Будимо људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, само за тебе.

Синај је урезан у колективно сећање читавог јеврејског народа. То не може да се лажира. Такође, само постојање Јевреја и данашњег Израела је довољан разлог.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAH e ubi me covece.

 Znaci ceo Jevrejski narod se danas seca sta je bilo pre 3 000 godina? Mozda ali ne u ovom svemiru.

 Ne moze da se lazira??? Al malo sutra. Sve moze da se lazira bato. Kako ti uospte znas da se Sinaj

uopste desio?? Ne postoji ni jedan racionalan objektivan razlog koji ukazuje na to da je tako nesto uopste

moguce. Jerbo ne postoji ni jedan jedini objektivan i racionalan razlog da postoji bilo sta nemterijalno

ukljucujuci i samog Boga a kamoli nejgovo obracanej citavom narodu.

Osim ako nemas neki revolucionaran objektivan i racionalan dokaz da se obracanje Sinaju zaista desilo?

Samo postojanje Jevreja i Izraela je dovoljan razlog??? 0405_feel greengrin :cheesy: 0110_hahaha 0110_hahaha

Bato ja se zaista nadam da radis po decijim zurkama kao zabavljac jer u suprotnom je to huge waste of talent. prstgore

Sta onda ja ili bilo kod a misli o Kini i Kinezima ako iz ove cinjenice o Jevrejima i postojanju Izraele moze da se

izvuce takav zakljucak?

Kao sto vidis da bi od nekoga trazio objektivan i racionalan razlog za bilo sta prvo sam moras da naucis sta je

to objektivnost i racionalnost. A ako to znas onda znas da razlog za veru, prilazak metafizici bilo kakvoj, moze

biti iskljucivo lican i subjektivan. Nikako racionalan i objektivan.

Јевреји нису из чиста мира почели да преносе својој деци оно што су видели на Синају. Замисли да ја сад кажем Србима: "Срби, сетите се како су ваши преци видели ванземаљце на Руднику где су нам рекли како да се понашамо у свакодневном животу."

Јел ти мислиш да би то прихватили? Свако нормалан би схватио да му деда и отац у животу нису поменули ванземаљце и Рудник планину а поготово не некакав закон по коме би требали да живимо.

Свака друга религија, укључујући ту и Хришћанство, није имала више од неколико оснивача који су тврдили да знају истину.

Сви Јевреји, од најмлађег до најстаријег, су доживели излазак из Египта. Није Мојсије морао да се куне у кеву да је присуствовао неким чудима.

Убудуће, ако будеш био овако безобразан, прекидамо сваку комуникацију.

Pinhase, jesli li ti kreacionista?

Ја лично верујем да је свет створен како је описано у Постању. Званично мишљење Јудаизма ми није познато, али мислим да је такође такво.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вратио бих се на почетак:

Кажеш да ниси хришћанин а тражиш да хришћани открију своје најдубље тајне. Тек онако? Глупо.

Хришћане можемо посматрати из више углова и делити их на више група. Једна од подела би била:

1. Они који само држе традицију и не занима их ништа више од тога,

2. Они који заиста верују ослањајући се на "Писмо" и пророке,

3. Они који заиста знају истину.

Прва група нема шта да ти одговори.

Друга група не може дати одговор који би тебе задовољио.

Трећа група неће хтети да одговори на овакво питање.

Закључак? Поставио си сувише интимно питање. Питање вере је питање односа између Бога и човека. Да би ти неки човек изнео своје лично (интимно) искуство са Богом, тај човек то сигурно неће изнети то овако јавно на форуму.

Како би одговорио Свети Исаак Сиријски, Свети Јован Лествичник, Свети Сава, или неко сличан?

Ако би и добио икакав одговор од њих, такав одговор те сигурно не би задовољио.

Ако хоћеш прави одговор, МОРАШ бити ВЕОМА близак са неким из треће групе. Форум није место за интимна питања.

Или је можда твоје питање злонамерно, и твоја циљна група је прва или друга?

Будимо људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јевреји нису из чиста мира почели да преносе својој деци оно што су видели на Синају.

Tolika africka plemena nisu iz cista  mira prenosili svojoj deci ono sto su videli kad je veliki seoski vrac

zaigrao magicni ples.

Very convincing. Ouuh yea.

Сви Јевреји, од најмлађег до најстаријег, су доживели излазак из Египта. Није Мојсије морао да се куне у кеву да је присуствовао неким чудима.

Nikad nisu bili u Egiptu. Just history I can't help it.

Убудуће, ако будеш био овако безобразан, прекидамо сваку комуникацију.

A to nije bezobrazno sto ti nelogicne i iracionalne postavke pokusavas da proturis kao racionalne

objektivne razloge? Ti times objektivno vredjas svakoga ko ima trocifreni IQ.

У шта ти верујеш? У оно што пише у Библији сигурно не.

Завршили смо. Understood?

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo jedno pitanje, samo za Pinhasa ...

Da li verujes u zivot posle smrti? Da li verujes u raj i pakao?

Ko ce se, po tvom mislenju spasti?

Писао сам о томе на овој теми. Извини, али мораћеш да потражиш тај пост.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У шта ти верујеш? У оно што пише у Библији сигурно не.

Ja u Bibliji nalazim najavu i objavu Bogocovkea. A ti je vidis kao istorijsku enciklopediju pa si malo

u zescem sukobu sa logikom.

A i ono sto sam prihvatio od istorijski neproverljivog/nepodrzanog sam prihvatio iskljucivo i samo zbog

tog licnog subjektivnog razloga koji me je i priveo Crkvi.

Jer ja za ralziku od mnogih (generalno van Crkve u Crkvi ne bitno) znam sta je racio i gde mu je mesto,

pocetak, kraj svrha.

Завршили смо. Understood?

Coward!  0405_feel



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи схватите: На форуму можете дознати МНОГО. Али на форуму не можете дознати СВЕ. БРЕЕЕЕ. Човек треба стварно да је дебил да би веровао да на форуму може СВЕ да дозна.

Будимо људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...