Jump to content

разлог

Оцени ову тему


Препоручена порука

Помаже Бог, браћо Срби и остали.

Разврстајте ову тему где хоћете, нисам знао где да је ставим.

Нисам Хришћанин али ме занима зашто ви јесте?

Петнаест страна коментара нисам прочитао. Немам толико времена.

Кажеш да ниси хришћанин а тражиш да хришћани открију своје најдубље тајне. Тек онако? Глупо.

Хришћане можемо посматрати из више углова и делити их на више група. Једна од подела би била:

1. Они који само држе традицију и не занима их ништа више од тога,

2. Они који заиста верују ослањајући се на "Писмо" и пророке,

3. Они који заиста знају истину.

Прва група нема шта да ти одговори.

Друга група не може дати одговор који би тебе задовољио.

Трећа група неће хтети да одговори на овакво питање.

Закључак? Поставио си сувише интимно питање. Питање вере је питање односа између Бога и човека. Да би ти неки човек изнео своје лично (интимно) искуство са Богом, тај човек то сигурно неће изнети то овако јавно на форуму.

Како би одговорио Свети Исаак Сиријски, Свети Јован Лествичник, Свети Сава, или неко сличан?

Ако би и добио икакав одговор од њих, такав одговор те сигурно не би задовољио.

Ако хоћеш прави одговор, МОРАШ бити ВЕОМА близак са неким из треће групе. Форум није место за интимна питања.

Или је можда твоје питање злонамерно, и твоја циљна група је прва или друга?

Ако ти немаш времена да прочиташ тему, немам ни ја времена да ти одговарам.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 447
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Помаже Бог, браћо Срби и остали.

Разврстајте ову тему где хоћете, нисам знао где да је ставим.

Нисам Хришћанин али ме занима зашто ви јесте?

Петнаест страна коментара нисам прочитао. Немам толико времена.

Кажеш да ниси хришћанин а тражиш да хришћани открију своје најдубље тајне. Тек онако? Глупо.

Хришћане можемо посматрати из више углова и делити их на више група. Једна од подела би била:

1. Они који само држе традицију и не занима их ништа више од тога,

2. Они који заиста верују ослањајући се на "Писмо" и пророке,

3. Они који заиста знају истину.

Прва група нема шта да ти одговори.

Друга група не може дати одговор који би тебе задовољио.

Трећа група неће хтети да одговори на овакво питање.

Закључак? Поставио си сувише интимно питање. Питање вере је питање односа између Бога и човека. Да би ти неки човек изнео своје лично (интимно) искуство са Богом, тај човек то сигурно неће изнети то овако јавно на форуму.

Како би одговорио Свети Исаак Сиријски, Свети Јован Лествичник, Свети Сава, или неко сличан?

Ако би и добио икакав одговор од њих, такав одговор те сигурно не би задовољио.

Ако хоћеш прави одговор, МОРАШ бити ВЕОМА близак са неким из треће групе. Форум није место за интимна питања.

Или је можда твоје питање злонамерно, и твоја циљна група је прва или друга?

Ако ти немаш времена да прочиташ тему, немам ни ја времена да ти одговарам.

Ја сам одговорио на твоје почетно питање онако како сам сматрао да је адекватно. Зашто би ме занимало шта су ти други одговорили? То се тиче тебе и њих.

Будимо људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам тражио конкретан и рационалан разлог за вашу веру. Ти изгледа немаш такав разлог, већ некакав интиман који не желиш да делиш. Завршена расправа.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам тражио конкретан и рационалан разлог за вашу веру. Ти изгледа немаш такав разлог, већ некакав интиман који не желиш да делиш. Завршена расправа.

Gledas li ti uopste sta pises? Kakva je to vera kad joj treba racionalno opravdanje?

Budi siguran, neces nikad da shvatis nista o zivoj veri u zivoga i licnoga Boga, dok sam ne zaviris u nju bez predrasuda i unapred konstruisanih predstava...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам тражио конкретан и рационалан разлог за вашу веру. Ти изгледа немаш такав разлог, већ некакав интиман који не желиш да делиш. Завршена расправа.

Gledas li ti uopste sta pises? Kakva je to vera kad joj treba racionalno opravdanje?

Budi siguran, neces nikad da shvatis nista o zivoj veri u zivoga i licnoga Boga, dok sam ne zaviris u nju bez predrasuda i unapred konstruisanih predstava...

Пошто видим да си обожавалац џедаја и осталих нинџи, верујеш ли ти у Силу?

Оно јес, нема разлога да верујеш у њено постојање, ал' је лепа идеја.

Нека Сила буде с тобом Хришћанине.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам тражио конкретан и рационалан разлог за вашу веру. Ти изгледа немаш такав разлог, већ некакав интиман који не желиш да делиш. Завршена расправа.

Gledas li ti uopste sta pises? Kakva je to vera kad joj treba racionalno opravdanje?

Budi siguran, neces nikad da shvatis nista o zivoj veri u zivoga i licnoga Boga, dok sam ne zaviris u nju bez predrasuda i unapred konstruisanih predstava...

Пошто видим да си обожавалац џедаја и осталих нинџи, верујеш ли ти у Силу?

Оно јес, нема разлога да верујеш у њено постојање, ал' је лепа идеја.

Нека Сила буде с тобом Хришћанине.

Lose vidis, nisam obozavalac dzedaja, samo ne vidim kakave veze ima to sa temom...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам тражио конкретан и рационалан разлог за вашу веру. Ти изгледа немаш такав разлог, већ некакав интиман који не желиш да делиш. Завршена расправа.

Зашто завршена расправа? Овим само показујеш своју злонамерност.

Да ли ти желиш да знаш истину, или само желиш да правиш пометњу међу људима слабије вере?

Извини, али мени се све више чини ово друго. Волео бих да нисам у праву...

Будимо људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам тражио конкретан и рационалан разлог за вашу веру. Ти изгледа немаш такав разлог, већ некакав интиман који не желиш да делиш. Завршена расправа.

Gledas li ti uopste sta pises? Kakva je to vera kad joj treba racionalno opravdanje?

Budi siguran, neces nikad da shvatis nista o zivoj veri u zivoga i licnoga Boga, dok sam ne zaviris u nju bez predrasuda i unapred konstruisanih predstava...

Пошто видим да си обожавалац џедаја и осталих нинџи, верујеш ли ти у Силу?

Оно јес, нема разлога да верујеш у њено постојање, ал' је лепа идеја.

Нека Сила буде с тобом Хришћанине.

Lose vidis, nisam obozavalac dzedaja, samo ne vidim kakave veze ima to sa temom...

Питам те зашто верујеш да је Исус сам Бог, а не верујеш у Силу? Зашто не верујеш у јеванђеље Џорџа Лукаса?

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам тражио конкретан и рационалан разлог за вашу веру. Ти изгледа немаш такав разлог, већ некакав интиман који не желиш да делиш. Завршена расправа.

Зашто завршена расправа? Овим само показујеш своју злонамерност.

Да ли ти желиш да знаш истину, или само желиш да правиш пометњу међу људима слабије вере?

Извини, али мени се све више чини ово друго. Волео бих да нисам у праву...

Прочитај целу тему ако хоћеш да разговарамо. Нећу одговарати 5 пута на иста питања.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам тражио конкретан и рационалан разлог за вашу веру. Ти изгледа немаш такав разлог, већ некакав интиман који не желиш да делиш. Завршена расправа.

Зашто завршена расправа? Овим само показујеш своју злонамерност.

Да ли ти желиш да знаш истину, или само желиш да правиш пометњу међу људима слабије вере?

Извини, али мени се све више чини ово друго. Волео бих да нисам у праву...

Прочитај целу тему ако хоћеш да разговарамо. Нећу одговарати 5 пута на иста питања.

Брате, немој да одговараш пет пута исто. Само желим да знаш: Овде нећеш добити такав одговор. Такав одговор ћеш добити само у личном разговору са особом која у тебе има ВЕЛИКО поверење. (Поставио си питање на погрешном месту)

Будимо људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам тражио конкретан и рационалан разлог за вашу веру. Ти изгледа немаш такав разлог, већ некакав интиман који не желиш да делиш. Завршена расправа.

Зашто завршена расправа? Овим само показујеш своју злонамерност.

Да ли ти желиш да знаш истину, или само желиш да правиш пометњу међу људима слабије вере?

Извини, али мени се све више чини ово друго. Волео бих да нисам у праву...

Прочитај целу тему ако хоћеш да разговарамо. Нећу одговарати 5 пута на иста питања.

Брате, немој да одговараш пет пута исто. Само желим да знаш: Овде нећеш добити такав одговор. Такав одговор ћеш добити само у личном разговору са особом која у тебе има ВЕЛИКО поверење. (Поставио си питање на погрешном месту)

Чему толика тајновитост? Анонимни смо.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли неко жели да открије своје најдубље тајне анонимној особи?

А?

Нека ти буде. Али онда сам добро рекао, немамо о чему да расправљамо. Постоји тема о Јудаизму, ако желиш нешто друго да питаш.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам тражио конкретан и рационалан разлог за вашу веру. Ти изгледа немаш такав разлог, већ некакав интиман који не желиш да делиш. Завршена расправа.

Gledas li ti uopste sta pises? Kakva je to vera kad joj treba racionalno opravdanje?

Budi siguran, neces nikad da shvatis nista o zivoj veri u zivoga i licnoga Boga, dok sam ne zaviris u nju bez predrasuda i unapred konstruisanih predstava...

Пошто видим да си обожавалац џедаја и осталих нинџи, верујеш ли ти у Силу?

Оно јес, нема разлога да верујеш у њено постојање, ал' је лепа идеја.

Нека Сила буде с тобом Хришћанине.

Lose vidis, nisam obozavalac dzedaja, samo ne vidim kakave veze ima to sa temom...

Питам те зашто верујеш да је Исус сам Бог, а не верујеш у Силу? Зашто не верујеш у јеванђеље Џорџа Лукаса?

Kupac: "Dobar dan, dajte mi molim Vas dva hleba..."

Prodavac: "Dobro, a gde su vam flase?"

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли неко жели да открије своје најдубље тајне анонимној особи?

А?

Нека ти буде. Али онда сам добро рекао, немамо о чему да расправљамо. Постоји тема о Јудаизму, ако желиш нешто друго да питаш.

Мислим да си побркао лончиће. ТИ си поставио питање. МИ дајемо одговор. Ако желим да поставим питање поставићу тему, а ти одговори...

Будимо људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...