Jump to content

Да ли сте чули? (Резиме деловања бившег Епископа Артемија)

Оцени ову тему


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

Brate buntovnice, prvo da ti pozelim dobrodoslicu.

I da te zamolim nesto. Lakse mi je tebe jednoga i veca je sansa da ces ti jedan pristati na molbu, nego znatno brojnija druga strana.

Molim te da budes blag prema onome sto ti dozivljavas kao pogresno misljenje, netacan utisak, oprosti za klevete koje smatras da se ovde iznose.

Ako tako postupis, mozda ces i jos nekog podstacii da se tako ponasa i da tako razgovara.

A onda brate poslusaj patrijarha i Crkvu, kako je u poslanici navedeno. Nema drugog puta u Crkvi sem poslusnosti. I pomoli se sa svima nama, najbolje da to ucinimo zajedno, za mir i ljubav u Hristovoj Crkvi.

Хвала на добродошлици!!!! greengrin

Наравно молим се господу Богу, за мир, љубав, и разум у нашој СВЕТОСАВСКОЈ цркви, а надам се да то чине и сви добронамерни људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 90
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

С обзиром да је трон Епархије рашко-призренске узурпиран од стране незаконитог Епископа, који се налази у расколу са Једном, Светом, Саборном и Апостолском Црквом, те да је Епископу рашко-призренском Артемију, од стране такође незаконитих муслиманских власти у Приштини, а на захтев из узурпираног средишта Православне Епархије у Грачаници, уз сагласност и благослов Патријарха Српског и Синодалаца из Београда[1], физичком силом онемогућен приступ својој пастви и својој Епархији[2], Епископ рашко-призренски принуђен је да борави ван граница своје Епархије.

Brate buntovniče,ajde mi molim te objasni kako to da je bivši vladika Artemije trenutno van granica svoje eparhije kada je rekao da se granice eparhije raškoprizrenske raširile na čitav svet.

Ovaj tekst je sa njihovog sajta.

Прочитајте наведени текст још једном и само ће Вам се касти

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С обзиром да је трон Епархије рашко-призренске узурпиран од стране незаконитог Епископа, који се налази у расколу са Једном, Светом, Саборном и Апостолском Црквом, те да је Епископу рашко-призренском Артемију, од стране такође незаконитих муслиманских власти у Приштини, а на захтев из узурпираног средишта Православне Епархије у Грачаници, уз сагласност и благослов Патријарха Српског и Синодалаца из Београда[1], физичком силом онемогућен приступ својој пастви и својој Епархији[2], Епископ рашко-призренски принуђен је да борави ван граница своје Епархије.

Brate buntovniče,ajde mi molim te objasni kako to da je bivši vladika Artemije trenutno van granica svoje eparhije kada je rekao da se granice eparhije raškoprizrenske raširile na čitav svet.

Ovaj tekst je sa njihovog sajta.

Прочитајте наведени текст још једном и само ће Вам се касти

Текст говори да монах Артемије не може да дође до трона епархије на Косову и да се налази ван граница епархије

Могу да разумем ово да не може до седишта епархије али не могу да схватим да је ван граница епархије, која нема границе!

Објасни ми молим те ово?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С обзиром да је трон Епархије рашко-призренске узурпиран од стране незаконитог Епископа, који се налази у расколу са Једном, Светом, Саборном и Апостолском Црквом, те да је Епископу рашко-призренском Артемију, од стране такође незаконитих муслиманских власти у Приштини, а на захтев из узурпираног средишта Православне Епархије у Грачаници, уз сагласност и благослов Патријарха Српског и Синодалаца из Београда[1], физичком силом онемогућен приступ својој пастви и својој Епархији[2], Епископ рашко-призренски принуђен је да борави ван граница своје Епархије.

Brate buntovniče,ajde mi molim te objasni kako to da je bivši vladika Artemije trenutno van granica svoje eparhije kada je rekao da se granice eparhije raškoprizrenske raširile na čitav svet.

Ovaj tekst je sa njihovog sajta.

Прочитајте наведени текст још једном и само ће Вам се касти

Текст говори да монах Артемије не може да дође до трона епархије на Косову и да се налази ван граница епархије

Могу да разумем ово да не може до седишта епархије али не могу да схватим да је ван граница епархије, која нема границе!

Објасни ми молим те ово?

Епархија рашко-призренска, будући да је остала без своје територије, проширила је своје канонске границе на цео свет. Где год има православних Срба - верника који остају привржени Владики као своме пастиру и духовнику, као и принципима за које се он бори, тамо су верници, тамо је Епархија рашко-призренска.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко је направио секту?

Наведите дефиницију секте?

Да ли се он од неког одвојио? => Није.

Шта је то Владика Артемије изменио (или је проблем што не жели да ишта мења) у исповедању вере, од оног што је од предака наследио?

Да ли он о неком нешто лоше говори?

Зашто му је забрањен улазак и боравак на Косову и Метохији (да ли се то "Титини" закони опет примењују)?

Izmenio itekako.To se posebno odnosi na njegovu eklisiologiju.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С обзиром да је трон Епархије рашко-призренске узурпиран од стране незаконитог Епископа, који се налази у расколу са Једном, Светом, Саборном и Апостолском Црквом, те да је Епископу рашко-призренском Артемију, од стране такође незаконитих муслиманских власти у Приштини, а на захтев из узурпираног средишта Православне Епархије у Грачаници, уз сагласност и благослов Патријарха Српског и Синодалаца из Београда[1], физичком силом онемогућен приступ својој пастви и својој Епархији[2], Епископ рашко-призренски принуђен је да борави ван граница своје Епархије.

Brate buntovniče,ajde mi molim te objasni kako to da je bivši vladika Artemije trenutno van granica svoje eparhije kada je rekao da se granice eparhije raškoprizrenske raširile na čitav svet.

Ovaj tekst je sa njihovog sajta.

Прочитајте наведени текст још једном и само ће Вам се касти

Текст говори да монах Артемије не може да дође до трона епархије на Косову и да се налази ван граница епархије

Могу да разумем ово да не може до седишта епархије али не могу да схватим да је ван граница епархије, која нема границе!

Објасни ми молим те ово?

Епархија рашко-призренска, будући да је остала без своје територије, проширила је своје канонске границе на цео свет. Где год има православних Срба - верника који остају привржени Владики као своме пастиру и духовнику, као и принципима за које се он бори, тамо су верници, тамо је Епархија рашко-призренска.
I još nas pitaš šta je izmenio...

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пазите сад ово.

Монах Артемије није у границама епархије за коју тврди  се проширила на читаву планету.

Људи моји да га нису отели ванземаљци  greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пазите сад ово.

Монах Артемије није у границама епархије за коју тврди  се проширила на читаву планету.

Људи моји да га нису отели ванземаљци  0205_whistling

Молдере, куде си????

Шалим се наравно.

Владика Артемије јесте канонски Владика ЕРП, али како му је тренутно онемогућен боравак у оквиру географских граница његове Епархије (ви знате ко је то и како урадио, мада морам да Вам кажем да не признајем ни ту квази државу, ни њену квази власт, ни квази полицију, мада је "наша држава" (ваљда се нећете наљутити што мислим да је и даље држава у којој живим Србија, иако се налазим на територији КосМета) оберучке прихватила сарадњу са наведеним субјектима), па како би и даље остао пастир и духовник својим епархијанима то је сада ЕРП свуда онде где се налазе монаси ЕРП.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пазите сад ово.

Монах Артемије није у границама епархије за коју тврди  се проширила на читаву планету.

Људи моји да га нису отели ванземаљци  0205_whistling

Молдере, куде си????

Шалим се наравно.

Владика Артемије јесте канонски Владика ЕРП, али како му је тренутно онемогућен боравак у оквиру географских граница његове Епархије (ви знате ко је то и како урадио, мада морам да Вам кажем да не признајем ни ту квази државу, ни њену квази власт, ни квази полицију, мада је "наша држава" (ваљда се нећете наљутити што мислим да је и даље држава у којој живим Србија, иако се налазим на територији КосМета) оберучке прихватила сарадњу са наведеним субјектима), па како би и даље остао пастир и духовник својим епархијанима то је сада ЕРП свуда онде где се налазе монаси ЕРП.

...što je samo još jedno opravdanje za kršenje bezbroj kanona.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пазите сад ово.

Монах Артемије није у границама епархије за коју тврди  се проширила на читаву планету.

Људи моји да га нису отели ванземаљци  0205_whistling

Молдере, куде си????

Шалим се наравно.

Владика Артемије јесте канонски Владика ЕРП, али како му је тренутно онемогућен боравак у оквиру географских граница његове Епархије (ви знате ко је то и како урадио, мада морам да Вам кажем да не признајем ни ту квази државу, ни њену квази власт, ни квази полицију, мада је "наша држава" (ваљда се нећете наљутити што мислим да је и даље држава у којој живим Србија, иако се налазим на територији КосМета) оберучке прихватила сарадњу са наведеним субјектима), па како би и даље остао пастир и духовник својим епархијанима то је сада ЕРП свуда онде где се налазе монаси ЕРП.

...što je samo još jedno opravdanje za kršenje bezbroj kanona.

Брате, молим те наведи ми кноне које је Владика Артемије прекшио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно молим се господу Богу, за мир, љубав, и разум у нашој СВЕТОСАВСКОЈ цркви, а надам се да то чине и сви добронамерни људи

E, па брате када се заједно молимо, искрено, све је у реду. Богу хвала што је тако.

Али, ако се неко одвоји од заједничке молитве (не мислим на тебе, брате), то не ваља.

И како гледаш на ово питање послушности, кроткости?

Нарочито је тешко али сматрам да је могуће за правог хришћанина да се покори јерархији Цркве, чак када сматра да је он у праву, а да други у Цркви греше.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пазите сад ово.

Монах Артемије није у границама епархије за коју тврди  се проширила на читаву планету.

Људи моји да га нису отели ванземаљци  0205_whistling

Молдере, куде си????

Шалим се наравно.

Владика Артемије јесте канонски Владика ЕРП, али како му је тренутно онемогућен боравак у оквиру географских граница његове Епархије (ви знате ко је то и како урадио, мада морам да Вам кажем да не признајем ни ту квази државу, ни њену квази власт, ни квази полицију, мада је "наша држава" (ваљда се нећете наљутити што мислим да је и даље држава у којој живим Србија, иако се налазим на територији КосМета) оберучке прихватила сарадњу са наведеним субјектима), па како би и даље остао пастир и духовник својим епархијанима то је сада ЕРП свуда онде где се налазе монаси ЕРП.

Poslušnost je iznad posta i molitve.

Iznad je i kanona.

Čak i da je monah Artemije u pravu i da strada na pravdi Boga on bi svo stradanje podneo sa trpljenjem.

Mirno bi čekao Boga da reši situaciju.

Ne znam zašto nema mira u sebi već pravi skandale.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пазите сад ово.

Монах Артемије није у границама епархије за коју тврди  се проширила на читаву планету.

Људи моји да га нису отели ванземаљци  0205_whistling

Молдере, куде си????

Шалим се наравно.

Владика Артемије јесте канонски Владика ЕРП, али како му је тренутно онемогућен боравак у оквиру географских граница његове Епархије (ви знате ко је то и како урадио, мада морам да Вам кажем да не признајем ни ту квази државу, ни њену квази власт, ни квази полицију, мада је "наша држава" (ваљда се нећете наљутити што мислим да је и даље држава у којој живим Србија, иако се налазим на територији КосМета) оберучке прихватила сарадњу са наведеним субјектима), па како би и даље остао пастир и духовник својим епархијанима то је сада ЕРП свуда онде где се налазе монаси ЕРП.

...što je samo još jedno opravdanje za kršenje bezbroj kanona.

Брате, молим те наведи ми кноне које је Владика Артемије прекшио.

Ево. http://www.spc.rs/sr/akt_o_kanonskoj_odgovornosti_rascinjenog_episkopa_artemija_maj_2010_god

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

БОГОРОДИЦЕ ДЈЕВО,
радуј се Благодатна Маријо,
Господ је с Тобом:
благословена си Ти међу женама,
и благословен је Плод утробе Твоје,
јер си родила Спаситеља душа наших

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...