Jump to content

Да ли сте чули? (Резиме деловања бившег Епископа Артемија)

Оцени ову тему


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

Пазите сад ово.

Монах Артемије није у границама епархије за коју тврди  се проширила на читаву планету.

Људи моји да га нису отели ванземаљци  :)

Молдере, куде си????

Шалим се наравно.

Владика Артемије јесте канонски Владика ЕРП, али како му је тренутно онемогућен боравак у оквиру географских граница његове Епархије (ви знате ко је то и како урадио, мада морам да Вам кажем да не признајем ни ту квази државу, ни њену квази власт, ни квази полицију, мада је "наша држава" (ваљда се нећете наљутити што мислим да је и даље држава у којој живим Србија, иако се налазим на територији КосМета) оберучке прихватила сарадњу са наведеним субјектима), па како би и даље остао пастир и духовник својим епархијанима то је сада ЕРП свуда онде где се налазе монаси ЕРП.

...što je samo još jedno opravdanje za kršenje bezbroj kanona.

Брате, молим те наведи ми кноне које је Владика Артемије прекшио.

Ево. http://www.spc.rs/sr/akt_o_kanonskoj_odgovornosti_rascinjenog_episkopa_artemija_maj_2010_god

ма није то све, има још СИГУРНО, размислите  0205_whistling

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 90
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

А када би на Сабору следећи пут донели одлуку о смени неког другог епископа, због "грехова" његовог секретара-како би тај епископ одреаговао? То ме баш занима.

О финансијским малверзацијама нећу ни да говорим...

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О финансијским малверзацијама нећу ни да говорим...

:229229229: где су Вам докази сестро

Доказ су направаљене куће, свештеници којима су закинута примања (да не кажем који су покрадени), ... Погледај први пост па ћеш видети да ту има многих очигледних доказа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О финансијским малверзацијама нећу ни да говорим...

:229229229: где су Вам докази сестро

Dokazi u vezi cega i koga? 0409_feel

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Доказ су направаљене куће, свештеници којима су закинута примања (да не кажем који су покрадени), ... Погледај први пост па ћеш видети да ту има многих очигледних доказа

Имена "јадних" покрадених попова, локације "фиктивних" објејата...

Али, ваљда ВИ то боље знате од нас који живимо на тој територији :229229229:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u skorije vreme sam razgovarao sa ljudima sa Kosmeta... finim i kulturnim ljudima,dragim i normalnim ljudima... ljudima koje volim... sa njima se o Artemiju ne može razgovarati...

oni.doduše, i dalje idu na liturgiju u SPC hramove ali ne idu u sve hramove... samo u -proverene-

bojim se da kažem da je dosta ljudi sa Kosova zaraženo virusom Artemija i iskreno mi je žao zbog toga ... 

tako je kad se Hristos zameni čovekom... uvek bilo

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

što se tiče ovog ničim izazvanog ubacivanja BOGORODICE DJEVO nakon što su pruženi dokazi tj. argumenti,podsetilo me na jednu epizodu Alfa...

od 1,10 nadalje .... 30-ak sekundi

ALF - The Tonight Show (English) - Part 3

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=10847.msg343514#msg343514 date=1295048979]

što se tiče ovog ničim izazvanog ubacivanja BOGORODICE DJEVO nakon što su pruženi dokazi tj. argumenti,podsetilo me na jednu epizodu Alfa...

od 1,10 nadalje .... 30-ak sekundi

ALF - The Tonight Show (English) - Part 3

Свако треба да зна да се зли духови претварају (узимају облик) у Ађела, сваког Светитеља па се представљају и у самог Исуса Христа. Али не могу носити "Крст" или се преобразити у лик Пресвете Богородице, смета им освештана Богородичина икона. У данашње време разни људи долазе нам на врата, пресрећу на улици итд. Немојмо се расправљати ни са ким, него себе прво оградимо крсним знаком али правилно а потом изговарајмо: "Богородице Дјево" молитву и видећете коме такви служе. Јер ако њиховим господарима смета ова молитва, како ће тек њиховим слугама засметати. Многи су са вером нашли утеху у овој молитви.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пазите сад ово.

Монах Артемије није у границама епархије за коју тврди  се проширила на читаву планету.

Људи моји да га нису отели ванземаљци  0409_feel

Молдере, куде си????

Шалим се наравно.

Владика Артемије јесте канонски Владика ЕРП, али како му је тренутно онемогућен боравак у оквиру географских граница његове Епархије (ви знате ко је то и како урадио, мада морам да Вам кажем да не признајем ни ту квази државу, ни њену квази власт, ни квази полицију, мада је "наша држава" (ваљда се нећете наљутити што мислим да је и даље држава у којој живим Србија, иако се налазим на територији КосМета) оберучке прихватила сарадњу са наведеним субјектима), па како би и даље остао пастир и духовник својим епархијанима то је сада ЕРП свуда онде где се налазе монаси ЕРП.

...što je samo još jedno opravdanje za kršenje bezbroj kanona.

Брате, молим те наведи ми кноне које је Владика Артемије прекшио.

Ево. http://www.spc.rs/sr/akt_o_kanonskoj_odgovornosti_rascinjenog_episkopa_artemija_maj_2010_god

ма није то све, има још СИГУРНО, размислите  :229229229:

Sasvim dovoljno.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...