Jump to content

Канонски свештеник Епархије банатске саслужује са расколницима!?

Оцени ову тему


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

  • Гости
Guest ЖРУ Администрација

Део следећег текста је преузет са расколничког сајта тзв. "Епархије рашко-призренске у егзилу":

"На Бадње вече, у манастиру Светог Јована Крститеља у Љуљацима, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г. Артемије, извршио је освећење бадњака уз саслужењe Јереја Небојше Стевића, пароха из Гаја (Епархија банатска), и прогнаног монаштва...."

http://www.eparhija-prizren.org/sr/ljuljaci/15-ljuljaci/126-badnje-vece-u-ljuljacima.html

Да ли је Епископ овог свештеника (који је, узгред буди поменуто, дизао хајке против свог бившег Епископа шумадијског Г. Г. Јована, после чега је стављен под забрану свештенодејства да би на крају прешао у барантску Епархију) Епископ банатски Г. Г. Никанор зна за ово? Ако не зна, треба да се записат шта му ради свештенство за Бадње вече остављајући своју паству и одлазећи код рашчињених монаха који директно раде на рушењу своје Свете Цркве, предвођени бившим Епископом Артемијем. Ако ово пролази, онда која је разлика отићи и саслуживати са црногорским расколницима или македонским расколницима?

Ево и пар слика са овог тзв. освећења бадњака:

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је Епископ овог свештеника (који је, узгред буди поменуто, дизао хајке против свог бившег Епископа шумадијског Г. Г. Јована, после чега је стављен под забрану свештенодејства да би на крају прешао у барантску Епархију) Епископ банатски Г. Г. Никанор зна за ово?

Pa vjerovatno vladika Nikanor zna za ovu posjetu, možda je i po blagoslovu. Ne vidim ništa sporno u tome. Ako može Patrijarh da pali svijeće u sinagogi, zašto ne bi i sveštenik SPC mogao sa svojom braćom da upali Badnjak...Da nisu kužni možda?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...Da nisu kužni možda?

Непослушни.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da nisu kužni možda?

Видиш ли да је овај свештеник банатске епархије у одеждама??! Он саслужује  у ономе што је за православне хришћане молитва у правом смислу те речи тј у еухаристији.

Љуљци нису канонска Црква, признати су само од самих себе, а то је безакони  а не канонски пут.

На пут безакоња је стао, и мора дати одговор пред Црквом.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da nisu kužni možda?

Видиш ли да је овај свештеник банатске епархије у одеждама??! Он саслужује  у ономе што је за православне хришћане молитва у правом смислу те речи тј у еухаристији.

Љуљци нису канонска Црква, признати су само од самих себе, а то је безакони  а не канонски пут.

На пут безакоња је стао, и мора дати одговор пред Црквом.

LJuljaci nisu nikakva Crkva, oni su progonjeni pripadnici SPC, koji se ne slažu u određenim pitanjima sa Sinodom SPC i jednim brojem Vladika. Nije bilo odluke Sabora SPC da se ne smije družiti ni sasluživati sa bratstvom u Ljuljacima. Postoje samo pojedinačni akti pojedinih episkopa.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

LJuljaci nisu nikakva Crkva, oni su progonjeni pripadnici SPC, koji se ne slažu u određenim pitanjima sa Sinodom SPC i jednim brojem Vladika. Nije bilo odluke Sabora SPC da se ne smije družiti ni sasluživati sa bratstvom u Ljuljacima. Postoje samo pojedinačni akti pojedinih episkopa.

Ама нико их не прогања. Сами су отишли у Љуљаке.

Али ово је генијално. Сабор донесе одлуку да је Артемије лишен епископског чина и враћен у ред монаха, што је ваљда и лаику јасно да он не може служити литургију, и сада се нађе оправдање да није било одлуке Сабора да се не сме саслуживати са њима... joooj Али шта причаш, као стало ти је од одлуке Сабора? Па да ти је стало поштовао би и ову да је Артемије лишен епископског чина. Зато да је Сабор и то прогласио, да се не сме ићи у Љуљаке, или боље речено присуствовати службама које држи Артемије, јер тад још није било љуљака, ти би то уважавао? Да ли би? Овако за било који поступак који излази из оквира послушности Цркви, изгледа у будуће ће бити оправдање: "Па није донео Сабор одлуку"....Много јака новотарија.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате, ајде не заноси се...

Добро ти знаш одлуке Сабора и Синода јер не би овде ни коментарисао да не знаш.

Pa u redu, neka kaže Sabor svoje. Dosad po tom pitanju nije ništa rekao. Čekaćemo maj, dotad sve po starom...

A u maju, opet malo Blica pred Sabor, utvrđivanje kvoruma, preglasavanje i zna se...

Ah, da zaboravih februarsku akciju u Eparhiji banatskoj koja će da uslijedi, a možda Sinodlije ugostimo i u Banjaluci...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено ме не би чудило да Његово Преосвештенство епископ Никанор зна и аминује овај испад. Већ је био јавно изопштио Атанасија из Цркве (говорио је "Он није наш брат, није брат наш, није наш брат!" о чему је владика Григорије писао писмо) и није искључено да би могао да понови неки сличан испад.

А мало би било контрадикторно, јер се посланица СПЦ која индиректно говори о лутајућим рашчињеним монасима са својим гуруом читала у храмовима Епархије банатске.

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате, ајде не заноси се...

Добро ти знаш одлуке Сабора и Синода јер не би овде ни коментарисао да не знаш.

Pa u redu, neka kaže Sabor svoje. Dosad po tom pitanju nije ništa rekao. Čekaćemo maj, dotad sve po starom...

A u maju, opet malo Blica pred Sabor, utvrđivanje kvoruma, preglasavanje i zna se...

Ah, da zaboravih februarsku akciju u Eparhiji banatskoj koja će da uslijedi, a možda Sinodlije ugostimo i u Banjaluci...

Фебруарску, то да вуде као пандан, оној из 2010?  joooj Да да, биће као што је било два епископа који ће се придружити Артемију да направе свој Синод. Е да баш је било тако...

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто овај свештеник није на својој парохији на Бадње вече joooj.Ово ми личи на оне скупове Мирашевих "ортака" из иностранства који су долазили на Цетиње сваке године на Лучиндан и имали "НАУЧНЕ  СУСРЕТЕ МАЛИХ ПРАВОСЛАВНИХ "АУТОКЕФАЛНИХ" ЦРКАВА".Ипак нико неможе оспорити сличност АВЕ и МИРАША.Начин тумачења канона им је сличан  bendoff

"Да сви једно буду,као ти Оче,што си у мени и ја у теби,да и они у нама једно буду да свијет вјерује да си ме ти послао"(ЈН 17 гл-21 стих)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Više ti Jevreji u sinagogi poštuju našeg patrijarha nego ovi što lože logorsku vatru.

Kako to da taj "detalj", mislim na paljenje sveca u sinagogi od strane Patrijarha, niste prokomentarisali? Da li je i to po kanonima? Ali kako kaze Atanasije, te kanone treba da okacimo macku o rep?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Više ti Jevreji u sinagogi poštuju našeg patrijarha nego ovi što lože logorsku vatru.

Kako to da taj "detalj", mislim na paljenje sveca u sinagogi od strane Patrijarha, niste prokomentarisali?

Tу није било учествовања у заједничкој молитви тј. заједничком учествовању у еухаристији.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...