Jump to content

A propo slučaja -Artemije-

Оцени ову тему


Препоручена порука

Дубоки Поток поред моје куће...а ја нисам упознат..

Шта је покушао..да уђе у манастир који је тада још у његовој Епархији???

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дубоки Поток поред моје куће...а ја нисам упознат..

Шта је покушао..да уђе у манастир који је тада још у његовој Епархији???

У којој "његовој" Епархији? Колико знам, у том тренутку је био пензионисани еписоп под забраном свештенослужења. И? Мало хтео да заведе пуч?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У којој "његовој" Епархији? Колико знам, у том тренутку је био пензионисани еписоп под забраном свештенослужења. И? Мало хтео да заведе пуч?

А ха...а што је био под забраном?

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У којој "његовој" Епархији? Колико знам, у том тренутку је био пензионисани еписоп под забраном свештенослужења. И? Мало хтео да заведе пуч?

А ха...а што је био под забраном?

Није моје да судим нити да размишљам о томе. Црква није партија па да се пренагљујемо и убеђујемо ко је а ко није у праву. У Цркви није демократија већ Христократија, тако да треба да знамо ко кога слуша и ко је коме одговоран а не да се бакћемо стварима за које нисмо компетентни да о њима судимо. То је управо и фалило Артемију и онима који га следе - смирење и послушност. Па ако је невин пострадао, онда би то био његов крст. Овако, то је само један жалосни раскол и тужан врхунац службе Богу једног човека.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није моје да судим нити да размишљам о томе. Црква није партија па да се пренагљујемо и убеђујемо ко је а ко није у праву. У Цркви није демократија већ Христократија, тако да треба да знамо ко кога слуша и ко је коме одговоран а не да се бакћемо стварима за које нисмо компетентни да о њима судимо. То је управо и фалило Артемију и онима који га следе - смирење и послушност. Па ако је невин пострадао, онда би то био његов крст. Овако, то је само један жалосни раскол и тужан врхунац службе Богу једног човека.

Ма немој..

Зар мирјани неби требали било шта да се питају..или нека нова правила важе..

Брате...ако нема доказа реци...нема..

Немој ЕПП да ми куцкаш...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лаици се треба да се питају сходно својој служби у Цркви. Онај ко не поштује одлуке своје Цркве тај више нема шта да се пита већ треба да се смири и покаје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лаици се треба да се питају сходно својој служби у Цркви. Онај ко не поштује одлуке своје Цркве тај више нема шта да се пита већ треба да се смири и покаје.

А како се питали хиљадама година а сада ништа?

Када ти постанеш Свештеник..надам се да нећеш још!

Покушај сам да служиш Литургију без мирјана..

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лаици се треба да се питају сходно својој служби у Цркви. Онај ко не поштује одлуке своје Цркве тај више нема шта да се пита већ треба да се смири и покаје.

А како се питали хиљадама година а сада ништа?

Када ти постанеш Свештеник..надам се да нећеш..

Покушај сам да служиш Литургију без мирјана..

Шта су се питала "хиљадама година"? (Хришћанство је старо свега 2000 година). Лаос је некада учествовао у избору епископа - НИКАДА није судио еископима, а поготово НИКАДА није судио Сабору Епископа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није моје да судим нити да размишљам о томе. Црква није партија па да се пренагљујемо и убеђујемо ко је а ко није у праву. У Цркви није демократија већ Христократија, тако да треба да знамо ко кога слуша и ко је коме одговоран а не да се бакћемо стварима за које нисмо компетентни да о њима судимо. То је управо и фалило Артемију и онима који га следе - смирење и послушност. Па ако је невин пострадао, онда би то био његов крст. Овако, то је само један жалосни раскол и тужан врхунац службе Богу једног човека.

Ма немој..

Зар мирјани неби требали било шта да се питају..или нека нова правила важе..

Брате...ако нема доказа реци...нема..

Немој ЕПП да ми куцкаш...

ne bi odvojeno ,a mirjani nek se mole !!!!!!!!!!!

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Individualizam nije suprotno zajednici. Suprotno individualizmu stoje kolektivizam i konformizam. Ja sam ponosan individualista, imam svoju dušu, svoje biće, svoju svojstvenost, svoju kreativnost, a i apostol Pavle govori u poslanici da Bog svakome od nama daje jednu posebnu blagodat koju drugi nemaju, da tako svi jednako služimo Crkvi i jedni drugima. Zameni individualizam sa neslogom, ili egoizmom, samoljubljem itd.

Овако мисле и ''уче'' своје присталице и расколници у  македонији ..надалеко НЕчувена мпц...

Сваки ИЗАМ је у принципу идеологија ..која је потпуно страна Христијанству...или Хришћанству... како год...

Подвучена и болдирана реч (термин) ''ПОСЕБНА'' благодат, се не односи на индивидуализам него на ЛИЧНОСТ.. тек колко да се не замене тезе...па и несвесно надам се 0203_cool

А да је то раскол па пуца...само нема територију и узурпиране манастире на сву срећу, јер је осујећен и тај покушај, ето даје нам и могућност да терминолошки сврстамо АртмИЗАМ, ем у парасинагогу, секту и наравно идеологију ..јер Јадни Артемије је само памфлет иза кога се вије најбесчасније анти-Црквено коло у Србља тудеј... и наравно наликовање мпц-овцима није нимало случајан елеменат, за који се већ годинама брине ''господин'' Дејан ВиловСКИ 0311_womens

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта су се питала "хиљадама година"? (Хришћанство је старо свега 2000 година). Лаос је некада учествовао у избору епископа - НИКАДА није судио еископима, а поготово НИКАДА није судио Сабору Епископа.

Па 2000 година је два пута по 1000 година..значи неколико...

4chsmu1

А шта је било на Црквено Народним саборима..и јел може Епископ да буде Епископ ако се мирјани нису сложили...и шта су на почетку Хришћанства били Свештеници....

Ај да чујем....

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Individualizam nije suprotno zajednici. Suprotno individualizmu stoje kolektivizam i konformizam. Ja sam ponosan individualista, imam svoju dušu, svoje biće, svoju svojstvenost, svoju kreativnost, a i apostol Pavle govori u poslanici da Bog svakome od nama daje jednu posebnu blagodat koju drugi nemaju, da tako svi jednako služimo Crkvi i jedni drugima. Zameni individualizam sa neslogom, ili egoizmom, samoljubljem itd.

Брате Драги, не можеш старим изразима давати ново, лично и специфично значење: индивидуализам у Цркви је увијек био узрок и повод прелестима, јересима и расколима (овим редом). Добро рече Давид, наша посебност јесте категорија ван нашег домашаја, дакле Божији дар и дјело, и на њој се нема шта инсистирати. За нас проблематичне и умногоме суштинске категорије јесу - имати смирење да посебност преко љубави створи заједницу или гордити се и од "посебности" стварати све што везе са Православљем нема.

@ AVE SERBIA

Брате, већина раскола је и настала управо на тим комуњарским "црквено-народним" Саборима који су данас првенствено средство политичке манипулације у проблематичне сврхе (ено ти примјер таквог "сабора" на којем је створен македонски раскол итд.)

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...