Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

A da Rade i Djunsi odgovore na pitanje odakle nafta i ugalj pre Adama?????

Odakle nafta i ugalj pre Adama pre onoga ko je uopste mogao da pogresi?????

Kada cete odovoriti na ovo pitanje od koga ste kukavicki pobegli svaki put??????????

Zasto kukavicki izbegavas/te odogovor na ovo pitanje?????

Da li je smrt postojala pre Adamovog greha?

Свети Григорије Ниски, тумачећи "кожне хаљине", каже да је Бог, након пада, прародитеље обукао у смртност, која је својствена бесловесним животињама (зато су, по овом Свето Оцу, хаљине од коже, животињске хаљине). По овом тумачењу, очигледно да је смртност постојала.

након пада ,обукао

dakle ne pre pada  obuceni u smrtnost svojstvena beslovesnim zivotinjama..Sv.Grigorije+ desetina sv.Otaca je u kontradikciji sa sa umiranjem od  starta

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свети Максим каже да Бог свет не познаје на начин да "умно познаје умно, а чулно чулно" (као људи). Бог свет познаје као своју вољу. Свет ће бити по вољи Божијој на крају, те се зато ова оцена "добро беше веома" може тумачити управо на то познање Божије као познање своје воље - на есхатологију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свет ће бити по вољи Божијој на крају, те се зато ова оцена "добро беше веома" може тумачити управо на то познање Божије као познање своје воље - на есхатологију.

Амин.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da Rade i Djunsi odgovore na pitanje odakle nafta i ugalj pre Adama?????

Odakle nafta i ugalj pre Adama pre onoga ko je uopste mogao da pogresi?????

Kada cete odovoriti na ovo pitanje od koga ste kukavicki pobegli svaki put??????????

Zasto kukavicki izbegavas/te odogovor na ovo pitanje?????

Da li je smrt postojala pre Adamovog greha?

Свети Григорије Ниски, тумачећи "кожне хаљине", каже да је Бог, након пада, прародитеље обукао у смртност, која је својствена бесловесним животињама (зато су, по овом Свето Оцу, хаљине од коже, животињске хаљине). По овом тумачењу, очигледно да је смртност постојала.

након пада ,обукао

dakle ne pre pada  obuceni u smrtnost svojstvena beslovesnim zivotinjama..Sv.Grigorije+ desetina sv.Otaca je u kontradikciji sa sa umiranjem od  starta

Грешка је Постање тумачити буквално-историјски, ни Свети Оци то не чине. Свети Максим каже да је човек дошао у раскол са Божијом вољом, одмах са добијањем свога бића.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da Rade i Djunsi odgovore na pitanje odakle nafta i ugalj pre Adama?????

Odakle nafta i ugalj pre Adama pre onoga ko je uopste mogao da pogresi?????

Kada cete odovoriti na ovo pitanje od koga ste kukavicki pobegli svaki put??????????

Zasto kukavicki izbegavas/te odogovor na ovo pitanje?????

Da li je smrt postojala pre Adamovog greha?

Свети Григорије Ниски, тумачећи "кожне хаљине", каже да је Бог, након пада, прародитеље обукао у смртност, која је својствена бесловесним животињама (зато су, по овом Свето Оцу, хаљине од коже, животињске хаљине). По овом тумачењу, очигледно да је смртност постојала.

након пада ,обукао

dakle ne pre pada  obuceni u smrtnost svojstvena beslovesnim zivotinjama..Sv.Grigorije+ desetina sv.Otaca je u kontradikciji sa sa umiranjem od  starta

Citaj pazljivije sta pise!!!

Vec je bila svojstvena beslovesnim zivotinjama.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da Rade i Djunsi odgovore na pitanje odakle nafta i ugalj pre Adama?????

Odakle nafta i ugalj pre Adama pre onoga ko je uopste mogao da pogresi?????

Kada cete odovoriti na ovo pitanje od koga ste kukavicki pobegli svaki put??????????

Zasto kukavicki izbegavas/te odogovor na ovo pitanje?????

Da li je smrt postojala pre Adamovog greha?

Свети Григорије Ниски, тумачећи "кожне хаљине", каже да је Бог, након пада, прародитеље обукао у смртност, која је својствена бесловесним животињама (зато су, по овом Свето Оцу, хаљине од коже, животињске хаљине). По овом тумачењу, очигледно да је смртност постојала.

након пада ,обукао

dakle ne pre pada  obuceni u smrtnost svojstvena beslovesnim zivotinjama..Sv.Grigorije+ desetina sv.Otaca je u kontradikciji sa sa umiranjem od  starta

Па лепо ти брат Ацо наведе пример св.Григорија Ниског који тумачи кожне хаљине као хаљине смртности својствене бесловесним животињама.

Ти мислиш да је након Адамовог пада све пало у трулежност укључујући и животиње и биљке и онда је тек ту трулежност Бог навукао на човека.... Не то можда ти мислиш, али не и св.Григорије. Дакле Адам је уживао бесмртност, а након пада му је Бог обукао смртност која је била својствена животињама и осталој природи.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aleksandre,

св.Симеон Нови Богослов

ЕТИЧКА БЕСЕДА ПРВА

1. Бог није, како су неки склони да мисле, првозданима на самоме почетку само рај дао, није само њега створио нетрулежним, него је много пре њега сву ову земљу коју ми сада насељавамо и све што је на њој, али и небо и оно што је на њему, привео /у постојање/ у пет дана. У шести дан саздао је Адама и поставио га за господара и цара целокупне видљиве творевине. Тада не беху створени ни Ева ни рај, него Бог овај свет сазда као какав рај  нетрулежан, додуше, али ипак вештаствен и чувствен, те је њега, како је речено, даровао Адаму и његовим потомцима на уживање.

----------

Обрати пажњу опет и на то како није написано ни "створи Бог рај", нити "рече: нека буде; и би", него  Насади го; и израсте Бог још из земље свако дрво лепо за гледање и добро за јело (Пост 2, 9), које има плодове свакојаке и разнолике, а који се не кваре, нити уопште пролазе, него имају вечиту свежину и посебну сладост и првозданима пружају неизрециву милину и радост.

----------

И одмах постави пламени мач да чува приступ дрвету живота (Пост 3,24), чега смисао није даје требало да се касније они поново врате у сами чулни и вештаствени рај. Он и није због тога до сада задржан, нити га тога ради Бог није проклео, него да би носио образ будућег непролазног живота и представљао слику вечнога Царства Небеског. Да није то било разлог, требало је пре он да буде проклет, јер је у њему и дошло до преступа. Али /Господ/ то не чини, него је сву осталу земљу јер, како рекосмо, нетрулежна беше као и рај и све сама од себе приношаше, да Адам, када већ излази отуда, не би и надаље живео животом лишеним мука, умора и зноја, проклео овим речима: Проклета је земља у делима твојим; у мукама ће те је јести све дане живота свога; трње и коров даваће ти и јешћеш траву пољску намењену зверима и бесловесним животињама; у зноју лица свога јешћеш хлеб свој, док се не вратиш у земљу из које си узет, јер земља си и у земљу ћеш отићи (Пост 3,1718).

----

4. Видиш ли како не казах случајно да твар више није хтела да послужи Адаму преступнику, видевши даје као онај који је устао против Бога, свога Творца, остао без божанске славе? Зато му Бог, предодредивши пре стварања света његово спасење из пакибитија, потчини твар, проклевши је да човеку који је постао трулежан и ради кога је настала трулежна и сама постане, да би му сваке године давала трулежну храну.

----

5. Јеси ли видео како не рекосмо без разлога да је и сама целокупна твар испрва Богом створена нетрулежна и у чину раја, а да је проклета преведена у трулежност и ропство и потчињена људској таштини? Него гледај каква ће бити њена коначна красота.

----

1. Обнављајући се, дакле, она неће одмах постати онаквом каква је од искони створена  далеко било!

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

eshatoloski dan je Osmi! dan

Осми дан је - и би светлост, и светлост се засветли у тами и тама је необузе,

каже се за Христово васкрсење у Еванђељу од Апостола Јована.

То је први дан. И када настане ново небо и нова земља,

испуниће се стварње тј. васкрсење онако како је природа одлучила.

И тада земља ће пуштати душе живе, али облагодаћена, земља која је кроз Литургију у Христу принета Богу Оцу.

И тај опис даје се у првој библијској књизи. Стари завет, сети се, о Христу говори!

То је тема Библије, а не теме природњачких наука или какав приручник за то!

Трава је настала доста доцније (по научним истраживањима)!

И трава, али облагодаћена у Христу, дакле, црквена трава,

биће храна зверима, али у есхатолошком дану, дан који ће и по осталим библијским пророцима

бити управо такав као што се код Мојсија описује, нпр. пророк Исаија: звер ће седети поред јагњета,

дете миловати лава итд...

Netacno !!!!!

Bog je to rekao Sestog dana!!dana stvaranja

29. И још рече Бог: ево, дао сам вам све биље што носи сјеме по свој земљи, и сва дрвета родна која носе сјеме; то ће вам бити за храну.

30. А свјему звјерињу земаљском и свјема птицама небеским и свјему што се миче на земљи и у чем има душа жива, дао сам сву траву да једу. И би тако.

31. Тада погледа Бог све што је створио, и гле, добро бјеше веома. И би вече и би јутро, дан шести.

ovaj pasus je jasan teologija + TE CONTRADICIO IN ADJECTO.!!

je l ti kapiras da jedenje trave kao hrana svim zivotinjama se spominje kao SESTI DAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SESTI DAN NIJE ESHATOLOSKI!!!!!!!!!ne mozes da taj pasus tumacis ako eshatoloskii dan.brate ako si posten moras da priznas da si se zeznuo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da Rade i Djunsi odgovore na pitanje odakle nafta i ugalj pre Adama?????

Odakle nafta i ugalj pre Adama pre onoga ko je uopste mogao da pogresi?????

Kada cete odovoriti na ovo pitanje od koga ste kukavicki pobegli svaki put??????????

Zasto kukavicki izbegavas/te odogovor na ovo pitanje?????

Da li je smrt postojala pre Adamovog greha?

Dakle opet kukavicki izbegavas odgovor? Dokle brate, dokle ovakvo detinjasto ponasanje?

Da, postojala je smrt pre Adama bas tolika kolicina nafte to nedvosmisleno dokazuje pored jos

hiljade drugih dokaanih primera.

Ti treba da nam objasnis kako je moguce da tolika kolicina nafte i uglja postoje u prirodi posto

ti tvrdis da smrt pre Adama nije psotojala?

Dakle jasno objasnjenej odakle tolko nafte! Molicu lepo, bez ovoga nema dalje dijaloga.

Bez kukavickog bezanja na druge teme!

Bez kukavickog odgovaranja na pitanje pitanjem!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како би се Адам онда хранио, ако извесна "смртност" није постојала у бесловесном свету? Да ли је могуће појести шаргарепу, а да она остане жива? :291291291:

По мом мишљењу, трагедија смрти односи се на човека, на личносни начин постојања, а не на има/нема животиње или биљке. И животиње и биљке своју бесмртност могу очувати природним размножавањем - јер је свака од њих само индивидуа, примерак своје врсте који се увек може адекватно заменити другим примерком исте врсте. Дакле, бесмртност биљака и животиња може значити - очување врсте. Код човека то није тако. Смрт човека значи одлазак јене конкретне и НЕПОНОВЉИВЕ личности. Други човек не може заменити онога кога нема. Ја могу да имам много деце, али не могу да родим себе. Зато, бесмртност за човека значи, не очување врсте већ очување конкретне и непоновљиве личнисти (сваког од нас). Мисао Светог Григорија је веома дубока. Човек данас заиста опстаје само као животиња - очување врсте природним рађањем, али трагедија личности тиме остаје нерешена. Проблем смрти јесте проблем конкретне личности, када су људи у питању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da Rade i Djunsi odgovore na pitanje odakle nafta i ugalj pre Adama?????

Odakle nafta i ugalj pre Adama pre onoga ko je uopste mogao da pogresi?????

Kada cete odovoriti na ovo pitanje od koga ste kukavicki pobegli svaki put??????????

Zasto kukavicki izbegavas/te odogovor na ovo pitanje?????

Da li je smrt postojala pre Adamovog greha?

Свети Григорије Ниски, тумачећи "кожне хаљине", каже да је Бог, након пада, прародитеље обукао у смртност, која је својствена бесловесним животињама (зато су, по овом Свето Оцу, хаљине од коже, животињске хаљине). По овом тумачењу, очигледно да је смртност постојала.

након пада ,обукао

dakle ne pre pada  obuceni u smrtnost svojstvena beslovesnim zivotinjama..Sv.Grigorije+ desetina sv.Otaca je u kontradikciji sa sa umiranjem od  starta

Па лепо ти брат Ацо наведе пример св.Григорија Ниског који тумачи кожне хаљине као хаљине смртности својствене бесловесним животињама.

Ти мислиш да је након Адамовог пада све пало у трулежност укључујући и животиње и биљке и онда је тек ту трулежност Бог навукао на човека.... Не то можда ти мислиш, али не и св.Григорије. Дакле Адам је уживао бесмртност, а након пада му је Бог обукао смртност која је била својствена животињама и осталој природи.

Дакле Адам је уживао бесмртност, а након пада му је Бог обукао смртност која је била својствена животињама и осталој природи.

pa da i ja kazem da je sv.Grigorije tako verovao i ucio a to je suprotno TE....ne znam gde se ne razumemo 89898989898989
Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da Rade i Djunsi odgovore na pitanje odakle nafta i ugalj pre Adama?????

Odakle nafta i ugalj pre Adama pre onoga ko je uopste mogao da pogresi?????

Kada cete odovoriti na ovo pitanje od koga ste kukavicki pobegli svaki put??????????

Zasto kukavicki izbegavas/te odogovor na ovo pitanje?????

Da li je smrt postojala pre Adamovog greha?

Свети Григорије Ниски, тумачећи "кожне хаљине", каже да је Бог, након пада, прародитеље обукао у смртност, која је својствена бесловесним животињама (зато су, по овом Свето Оцу, хаљине од коже, животињске хаљине). По овом тумачењу, очигледно да је смртност постојала.

након пада ,обукао

dakle ne pre pada  obuceni u smrtnost svojstvena beslovesnim zivotinjama..Sv.Grigorije+ desetina sv.Otaca je u kontradikciji sa sa umiranjem od  starta

Па лепо ти брат Ацо наведе пример св.Григорија Ниског који тумачи кожне хаљине као хаљине смртности својствене бесловесним животињама.

Ти мислиш да је након Адамовог пада све пало у трулежност укључујући и животиње и биљке и онда је тек ту трулежност Бог навукао на човека.... Не то можда ти мислиш, али не и св.Григорије. Дакле Адам је уживао бесмртност, а након пада му је Бог обукао смртност која је била својствена животињама и осталој природи.

Дакле Адам је уживао бесмртност, а након пада му је Бог обукао смртност која је била својствена животињама и осталој природи.

pa da i ja kazem da je sv.Grigorije tako verovao i ucio a to je suprotno TE....ne znam gde se ne razumemo 89898989898989

Ова изјава св.Григорија претпоставља да су биљке и животње умирале, док човек није, а то није у супротности са ТЕ.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije suprotno TE to sto je sv Grigorije napisao.

TE nemoze da kaze nista o tome kakvo je bilo Adamovo stanje dok je imao opstenje sa Bogom.

Ali moze da kaze da je proces umiranje trajao milionima godina pre Adama. Sto evo potvrdjuje

i sv Grigorije.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bilo bi pozeljno da se postavi cela misao sv.Grigorija a ne samo jedna recenica...

Aleksandre, sta kazes na misli sv.Simeona? Prilicno su jednoznacne?

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најпрецизније стање препадног човека даје Свети Теофил Антиохијски:

„ А неко ће рећи: 'Зар смрт није била у

човековој природи?' Никако. 'Да ли је он онда био бесмртан?' Ни

то не кажемо. Одговориће нам се: 'Он дакле није био баш ништа?'

Ни то не тврдимо. Ево: по природи, човек није био више смртан

него бесмртан. Да је био створен бесмртним од самог почетка,

био би створен као Бог. С друге стране, да је био створен смрт-

ним, изгледало би да је Бог узрок његове смрти. Према томе, није

био створен ни као смртан ни као бесмртан већ као способан и за

једно и за друго. Дакле, да ли се приклањао путу бесмртности

следећи заповест Бога? Од њега је за награду требало да прими

бесмртност и постане бог. Да ли се окретао смртним делима не

покоравајући се Богу? Он сам је постао узрок сопствене смрти.

Наиме, Бог је човека створио да буде слободан и сам свој

господар.“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...