Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

akvilonja mnogo se foliras, a dzaba ti svi ti avatari :drugarstvo:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иване,

Постављена слика

животиње нису умирале,

ал` у есхатону.

Има Светиx Отаца који говоре да је Адам умствено био у заједници са Богом, мислено био у Рају.

Адам је у Духу био у Царству Божијем, дакле, у есхатолошком царству које је требало синергијом Бога и човека да се и оствари.

То потврђују и тумачења неких од Светих Отаца да су плодови у рајском врту били духовни.

Тако да су и једна и друга слика исправне:

Постављена слика

Постављена слика

Да је неко споља гледао Адама, пре пада у грех, како добија заповест од Бога и друго описано у Библији, споља би гледао приказ сличан првој слици, иако је Адам у духовном смислу био у другој слици.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

akvilonja mnogo se foliras, a dzaba ti svi ti avatari 0205_whistling

Idi bolje sastavi koji zvucnik posto si i sam rekao da za raspravu nisi sto ovaj post

prilicno potvrdjuje.

ja nisam rekao da nisam za raspravu, nego nisam za "raspravu", i nemoj da me teras ako ti lepo kazem iskreno sta sam prilicno primetio

a zvucnike sastavljam ne brini confused1

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

akvilonja mnogo se foliras, a dzaba ti svi ti avatari 0205_whistling

Твоји коментари су за брисање, јер је по среди пп.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne pomaze tu pp, to moras javno- i opet je pitanje ocel imati efekta

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tvoj licni teologumen jeste sto govoris da, ako episkop ne valja , izmedju vernika i Boga postoji nepremostivi jaz.

Na to sam jasno ukazivao.

Ne, to jeste ucenje Crkve. Ako episkop nece da sluzi liturgiju stvare se jaz izmedju vernika i Boga.

To se danas lako da resiti za vernike ali u Adamove vreme Aadam je bio jedini episkop i van njega nema

spone izmedju vernika i Boga.

Хајде да максимално поједноставимо ситуацију и истерамо ово на чистац.

Рецимо да са М означимо број православних епископа, а са N број православних верника (укључујући и тебе).

М1 је нпр твој епископ Аквилио.

1. Ако епископ М1 упадне у јерес, а ти наставиш да будеш православац, може ли те то одвојити од Бога?

2. Ако свих М епископа упадне у јерес, а ти наставиш да будеш православац, може ли те то одвојити од Бога?

3. Ако свих М епископа и N-1 верника упадне у јерес, а ти једини наставиш да будеш православац, може ли те то одвојити од Бога?

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Katastrofalno losa analogija, po obicaju.

Можда би био у праву, Аквилио:

- када се постављена питања погледају површно,

- када се не разуме или не жели разумети сврха питања и

- када се малициозно саговорник жели облатити,

А ти Аквилио, у свим случајевима испуњаваш бар један, а у већини случајева два или сва три услова.

Управо је ово одговор на моја питања, тачније одговор на треће питање...

U vreme Adamai koadamiti postoji SAMO JEDAN EPISKOP. Zato kad on padne nema gde kod drugog

da se ide pa su odseceni od Boga.

Ово је једна таква антилитургијска хула да је то страшно.

Баш ме занима шта ли би Веља имао да каже на ово...

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ta sta kazes. Juuuuu atntiliturgijska? Pa jos hula povrh svega. :drugarstvo:

1. Govoris da Liturgija ne podrazumeva "Amin" cele zajednice

2. Govoris da greh episkopa strovaljuje u propast i one koji se sa njegovim grehom ne slazu

3. Govoris da ako nema episkopa ili je on los (ne sluzi Bogu), ispada da Bog nece ni pogledati one koji mu se obracaju ma koliko ga voleli i cinili NJegovu volju...

Bas si bogoslovski "kreativan"...

Da li je i to hula sto je Hristos bio jedini episkop koji je mogao da pricesti apostole i

da nisu mogli da odu kod drugog?

Opet ti sa tvojom licnom invencijom i "obogacivanjem" bogoslovlja... O ovome je vec bilo reci, nema ponavljanja...

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nece da pogleda one koji mu se obracaju?

Da li su se apostoli mogli pricestiti od vaznesenja do pedesetnice samo zato sto su se molili

Bogu i sto nije fer da ih On "odbaci"??????

Значи, no comment :drugarstvo:

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nece da pogleda one koji mu se obracaju?

Da li su se apostoli mogli pricestiti od vaznesenja do pedesetnice samo zato sto su se molili

Bogu i sto nije fer da ih On "odbaci"??????

Значи, no comment :drugarstvo:

Vala bas na kakva pitanja moram da odgovram, no comment.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...