Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

  • Гости

Да ли је по ТЕ могуће да у једном моменту услед неких утицаја настане неко екстремно разумно биће које познаје апсолутно све законе природе и које би могло да утиче својим знањима на целокупну живу и неживу твар?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је по ТЕ могуће да у једном моменту услед неких утицаја настане неко екстремно разумно биће које познаје апсолутно све законе природе и које би могло да утиче својим знањима на целокупну живу и неживу твар?

Мислиш на анђеле?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је по ТЕ могуће да у једном моменту услед неких утицаја настане неко екстремно разумно биће које познаје апсолутно све законе природе и које би могло да утиче својим знањима на целокупну живу и неживу твар?

Nije!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Да ли је по ТЕ могуће да у једном моменту услед неких утицаја настане неко екстремно разумно биће које познаје апсолутно све законе природе и које би могло да утиче својим знањима на целокупну живу и неживу твар?

Nije!

Да ли ово значи да по ТЕ није могуће достићи савршенство у знањима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли су све науке међусобно повезане, директно или индиректно? Постоји ли нека потпуно независна од других научна дисциплина?

Pricamo o prirodnim ili drustvenim naukama?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је по ТЕ могуће да у једном моменту услед неких утицаја настане неко екстремно разумно биће које познаје апсолутно све законе природе и које би могло да утиче својим знањима на целокупну живу и неживу твар?

Nije!

Да ли ово значи да по ТЕ није могуће достићи савршенство у знањима?

TE se ne bavi sa time sta je moguce sa znanjima. Kakve to veze ima sa time da li je

TE istinita?

Savrsenstvo je jako sirok pojam i svako moze da ga tumaci kako god hoce dakle opet ne znam

kakve veze to ima sa tiem da li je evolucija tacna. Istinita.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Да ли су све науке међусобно повезане, директно или индиректно? Постоји ли нека потпуно независна од других научна дисциплина?

Pricamo o prirodnim ili drustvenim naukama?

О свим научним дисциплинама заједно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли су све науке међусобно повезане, директно или индиректно? Постоји ли нека потпуно независна од других научна дисциплина?

Pricamo o prirodnim ili drustvenim naukama?

О свим научним дисциплинама заједно.

Sve su povezane neke direktno a neke indirektno.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зар истина није свезнање?

Istina je Hristos, dakle jedna konkretna licnost koja je usto i ontloska maksima. To je Istina.

A sveznanje je sto ti kazes je povezano sa gnozom sa spoznajom.

Nauka se ne bavi istinom nego istinitoscu nekog iskaza. Odnosno vidi mi potpis.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Зар из тога не произилази да кад се докаже истинитост свих догађаја да ћемо доћи до једне истине до једног сазнања о истинитости , ајде да кажем, једне теорије. Што ће рећи да ће на крају свака теорија појединачно потпасти под истину или неистину. Тј., да само теорија која у свим својим сегментима садржи догађаје који су истинити може остати одржива. У сваком другом случају је осуђена на пропаст. Што опет говори да ТЕ да би опстала мора имати истините тврдње од почетка до краја да би остала одржива.

Да ли се ТЕ бави сопственом истинитошћу? Да ли негде оставља сумњу у себе саму?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зар из тога не произилази да кад се докаже истинитост свих догађаја да ћемо доћи до једне истине до једног сазнања о истинитости , ајде да кажем, једне теорије. Што ће рећи да ће на крају свака теорија појединачно потпасти под истину или неистину. Тј., да само теорија која у свим својим сегментима садржи догађаје који су истинити може остати одржива. У сваком другом случају је осуђена на пропаст. Што опет говори да ТЕ да би опстала мора имати истините тврдње од почетка до краја да би остала одржива.

Да ли се ТЕ бави сопственом истинитошћу? Да ли негде оставља сумњу у себе саму?

Time sto je nesto teorije to vec znaci da je proverna milion puta i da je vec istinita.

Teorija objasnjava cinjenice. Teorija daje smisao cinjenicama prirode ona ih povezuje u smislenu

celinu. Dakle ona je dalkeo iznad po svakom osnovu od istinitosti neke cinjenie, nekog emprijskog podatka.

Ako je nesto hipoteza to je moguce da bude potvrdjeno ako je nesto teorija znaci da je vec istinita jer

ona je motor istinitoti nekog pitanja.

A pitanje je kako funkcionise x,y mehanizam i kako ce se ponasati u buducnosti.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako objasnjavate ovo?

Dying stars captured with space imaging breakthrough

Two dying stars at the edge of the universe and further away than any detected to date have been discovered using a new imaging technique.

Light from the exploding stars, or supernovae, began its journey to Earth 11 billion years ago, not long after the "Big Bang" that created the cosmos.

The next furthest large supernova known is six billion light years away.

A supernova occurs when a massive star more than 50 times the mass of the Sun dies in a powerful bright explosion.

Normally scientists find supernovae by comparing pictures taken at different times of the same patch of sky and looking for changes. A new light could indicate one of the explosions.

The new technique involves blending together pictures taken over the course of a year, and comparing them with image compilations from other years.

Dr Jeff Cooke, from the University of California at Irvine, said: "If you stack all of those images into one big pile, then you can reach deeper and see fainter objects. It's like in photography when you open the shutter for a long time. You'll collect more light with a longer exposure."

Dr Cook found four supernovae, including the two distant objects, after analysing images from the Canada-France-Hawaii Telescope in Hawaii.

He said: "The universe is about 13.7 billion years old, so really we are seeing some of the first stars ever formed."

Dr Cook and other scientists last year discovered an early-stage cluster of galaxies 11.4 billion light years away, the most distant ever detected.

The new research is reported in the journal Nature.

http://www.telegraph.co.uk/science/space/5781437/Dying-stars-captured-with-space-imaging-breakthrough.html

Ako pre pojave coveka nista nije umiralo mi ne bismo smeli da vidimo ovaj dogadjaja

iz proslosti. Od pre 11 milijardi godina. Dakle ovaj svima ociti dogadjaj ne bi mogao da

se odigra da je ideja o neumiranju tvorevine pre pada istinitina.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...