Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Како би се Адам онда хранио, ако извесна "смртност" није постојала у бесловесном свету? Да ли је могуће појести шаргарепу, а да она остане жива? :291291291:

По мом мишљењу, трагедија смрти односи се на човека, на личносни начин постојања, а не на има/нема животиње или биљке. И животиње и биљке своју бесмртност могу очувати природним размножавањем - јер је свака од њих само индивидуа, примерак своје врсте који се увек може адекватно заменити другим примерком исте врсте. Дакле, бесмртност биљака и животиња може значити - очување врсте. Код човека то није тако. Смрт човека значи одлазак јене конкретне и НЕПОНОВЉИВЕ личности. Други човек не може заменити онога кога нема. Ја могу да имам много деце, али не могу да родим себе. Зато, бесмртност за човека значи, не очување врсте већ очување конкретне и непоновљиве личнисти (сваког од нас). Мисао Светог Григорија је веома дубока. Човек данас заиста опстаје само као животиња - очување врсте природним рађањем, али трагедија личности тиме остаје нерешена. Проблем смрти јесте проблем конкретне личности, када су људи у питању.

По мом мишљењу.ok ne tretiramo ga kao pravoslavno jer i nije

трагедија смрти односи се на човека, на личносни начин постојања, а не на има/нема животиње или биљке. И животиње и биљке своју бесмртност могу очувати природним размножавањем - јер је свака од њих само индивидуа, примерак своје врсте који се увек може адекватно заменити другим примерком исте врсте. Дакле, бесмртност биљака и животиња може значити - очување врсте.

e sad objasni ovu borbu krda bufala za svoje mladunce.

znaci Bog je jezuita cilj opravdava sredstvo?????????????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bilo bi pozeljno da se postavi cela misao sv.Grigorija a ne samo jedna recenica...

Aleksandre, sta kazes na misli sv.Simeona? Prilicno su jednoznacne?

Свети Сименон Нови Богослов, ако на њега мислиш, иако прилично буквално тумачи рајски врти ипак закључује: едемски врт је само ИКОНА будућег раја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

eshatoloski dan je Osmi! dan

Осми дан је - и би светлост, и светлост се засветли у тами и тама је необузе,

каже се за Христово васкрсење у Еванђељу од Апостола Јована.

То је први дан. И када настане ново небо и нова земља,

испуниће се стварње тј. васкрсење онако како је природа одлучила.

И тада земља ће пуштати душе живе, али облагодаћена, земља која је кроз Литургију у Христу принета Богу Оцу.

И тај опис даје се у првој библијској књизи. Стари завет, сети се, о Христу говори!

То је тема Библије, а не теме природњачких наука или какав приручник за то!

Трава је настала доста доцније (по научним истраживањима)!

И трава, али облагодаћена у Христу, дакле, црквена трава,

биће храна зверима, али у есхатолошком дану, дан који ће и по осталим библијским пророцима

бити управо такав као што се код Мојсија описује, нпр. пророк Исаија: звер ће седети поред јагњета,

дете миловати лава итд...

Netacno !!!!!

Bog je to rekao Sestog dana!!dana stvaranja

И би светлост, и светлост се засветли у тами и тама је необузе...

Тако је започело стварање земље и неба, и ићи ће редом:

у другој слици - васкрсава земља (облагодаћена, Богу Оцу принета!),

трећа слика - биљни свет,

четврта - васиона,

пета - свет у води и ваздуху.

а у шестој слици - животиње и то тако да ће звер пасти са јагњетом,

и потом човек (сви људи од Адама до последњег) бивају уведени у рај!

Не може прво васкрснути људи, па онда земља и небо,

јер где би васкрсли онда били постављени?

Све Писмо о Мени говори - рече Васкрсли Христос!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bilo bi pozeljno da se postavi cela misao sv.Grigorija a ne samo jedna recenica...

Aleksandre, sta kazes na misli sv.Simeona? Prilicno su jednoznacne?

Свети Сименон Нови Богослов, ако на њега мислиш, иако прилично буквално тумачи рајски врти ипак закључује: едемски врт је само ИКОНА будућег раја.

Da, upravo na njega mislim. Iako ukazuje na eshatoloski aspekt, ipak je rekao vrlo bitnu misao, koju ne treba da previdimo

5. Јеси ли видео како не рекосмо без разлога да је и сама целокупна твар испрва Богом створена нетрулежна и у чину раја, а да је проклета преведена у трулежност и ропство и потчињена људској таштини? Него гледај каква ће бити њена коначна красота.

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znaci Bog je jezuita cilj opravdava sredstvo?????????????

Ceo razlog ove nase rapsrave se tu vidi.

Nemogu se ljudski psihologizmi i emocionalnosti projektovati na Boga.

O kom Bogu ti pricas?

DA li je to Bog, koji po tebi, je potpuno ignorantan na nicim izazvan bol i patnje Svojih stvorenja tokom milijardu evolucionih godina?

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него гледај каква ће бити њена коначна красота.

Гледам, Иване  :291291291: Управо читам 1. страницу Књиге Мојсијеве.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znaci Bog je jezuita cilj opravdava sredstvo?????????????

Ceo razlog ove nase rapsrave se tu vidi.

Nemogu se ljudski psihologizmi i emocionalnosti projektovati na Boga.

Управо тако. Фојербах је делимично у праву када критикује религију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bilo bi pozeljno da se postavi cela misao sv.Grigorija a ne samo jedna recenica...

Aleksandre, sta kazes na misli sv.Simeona? Prilicno su jednoznacne?

Свети Сименон Нови Богослов, ако на њега мислиш, иако прилично буквално тумачи рајски врти ипак закључује: едемски врт је само ИКОНА будућег раја.

Da, upravo na njega mislim. Iako ukazuje na eshatoloski aspekt, ipak je rekao vrlo bitnu misao, koju ne treba da previdimo

5. Јеси ли видео како не рекосмо без разлога да је и сама целокупна твар испрва Богом створена нетрулежна и у чину раја, а да је проклета преведена у трулежност и ропство и потчињена људској таштини? Него гледај каква ће бити њена коначна красота.

Уведена је у трулежност зато што није одговорила (односно човек није одговорио) на свој прототип - на вољу Божију по којој је све створено. Стање бесмртности је, човековом одлуком, остало ван природе, остало је метафизичка димензија. Човеку је понуђена бесмртност - али човек је бесмртност одбио, односно умислио је да може постати бесмртан (бог) на другачији начин, супротно вољи Божијој. Шта је ту компликовано да се схвати?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znaci Bog je jezuita cilj opravdava sredstvo?????????????

Ceo razlog ove nase rapsrave se tu vidi.

Nemogu se ljudski psihologizmi i emocionalnosti projektovati na Boga.

O kom Bogu ti pricas?

DA li je to Bog, koji po tebi, je potpuno ignorantan na nicim izazvan bol i patnje Svojih stvorenja tokom milijardu evolucionih godina?

Kao sto rekoj a kao sto si ti lepo potvrdio do ovoga si dosao tako sto si sopstvene emocionalizme

i psihologizme pomesana sa zamisljanjima Boga i pravednosti projektovoa na njega i iz toga izvukao

zakljucak.

Ne vidi Bog realnost onako kako mi vidimo. Njegova ljubav nije njanjava secerna vodica nego biceostvarni

iskaz prema coveku. A tu ljubav moze da ostvari samo tako sto ce u zagrljaj sa covekom uci po covekovom

slobodno izboru. To tada stvorena priroda nema i nemoze imati nikakvu besmrtnost.

Nece Bog sve sto moze!!!!!!!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znaci Bog je jezuita cilj opravdava sredstvo?????????????

Ceo razlog ove nase rapsrave se tu vidi.

Nemogu se ljudski psihologizmi i emocionalnosti projektovati na Boga.

O kom Bogu ti pricas?

DA li je to Bog, koji po tebi, je potpuno ignorantan na nicim izazvan bol i patnje Svojih stvorenja tokom milijardu evolucionih godina?

Па не можеш овако да гледаш брате ствари. Па због чега је Бог дозволио да људи једу животиње након потопа? Ако је проблем бол животиња, због чега је дозволио да се једе све живо што се миче, а то подразумева да можеш да ловиш животињу која ће да ти бежи да је не убијеш, и која ће се скоценити од страха. Дакле могу поставити питање какав је то Бог који допушта да човек убија животиње и да оне осете бол и патњу? ПА биљке на неки начин осете бол и патњу када их ломимо, тргамо кувамо и једемо..па зашто Бог то допуша...ово би било бесмислено постављати као недоумице....не можемо ствари наглавачке постављати. Није проблем патња животиња јер животиње нису личности, проблем је што не схватамо да је тај свет какав је био тад, иако трулежан користио свом циљу, спасењу човека од вечне смрти.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da Rade i Djunsi odgovore na pitanje odakle nafta i ugalj pre Adama?????

Odakle nafta i ugalj pre Adama pre onoga ko je uopste mogao da pogresi?????

Kada cete odovoriti na ovo pitanje od koga ste kukavicki pobegli svaki put??????????

Zasto kukavicki izbegavas/te odogovor na ovo pitanje?????

Da li je smrt postojala pre Adamovog greha?

Свети Григорије Ниски, тумачећи "кожне хаљине", каже да је Бог, након пада, прародитеље обукао у смртност, која је својствена бесловесним животињама (зато су, по овом Свето Оцу, хаљине од коже, животињске хаљине). По овом тумачењу, очигледно да је смртност постојала.

након пада ,обукао

dakle ne pre pada  obuceni u smrtnost svojstvena beslovesnim zivotinjama..Sv.Grigorije+ desetina sv.Otaca je u kontradikciji sa sa umiranjem od  starta

Па лепо ти брат Ацо наведе пример св.Григорија Ниског који тумачи кожне хаљине као хаљине смртности својствене бесловесним животињама.

Ти мислиш да је након Адамовог пада све пало у трулежност укључујући и животиње и биљке и онда је тек ту трулежност Бог навукао на човека.... Не то можда ти мислиш, али не и св.Григорије. Дакле Адам је уживао бесмртност, а након пада му је Бог обукао смртност која је била својствена животињама и осталој природи.

Дакле Адам је уживао бесмртност, а након пада му је Бог обукао смртност која је била својствена животињама и осталој природи.

pa da i ja kazem da je sv.Grigorije tako verovao i ucio a to je suprotno TE....ne znam gde se ne razumemo 89898989898989

Ова изјава св.Григорија претпоставља да су биљке и животње умирале, док човек није, а то није у супротности са ТЕ.

eshatoloski dan je Osmi! dan

Осми дан је - и би светлост, и светлост се засветли у тами и тама је необузе,

каже се за Христово васкрсење у Еванђељу од Апостола Јована.

То је први дан. И када настане ново небо и нова земља,

испуниће се стварње тј. васкрсење онако како је природа одлучила.

И тада земља ће пуштати душе живе, али облагодаћена, земља која је кроз Литургију у Христу принета Богу Оцу.

И тај опис даје се у првој библијској књизи. Стари завет, сети се, о Христу говори!

То је тема Библије, а не теме природњачких наука или какав приручник за то!

Трава је настала доста доцније (по научним истраживањима)!

И трава, али облагодаћена у Христу, дакле, црквена трава,

биће храна зверима, али у есхатолошком дану, дан који ће и по осталим библијским пророцима

бити управо такав као што се код Мојсија описује, нпр. пророк Исаија: звер ће седети поред јагњета,

дете миловати лава итд...

Netacno !!!!!

Bog je to rekao Sestog dana!!dana stvaranja

И би светлост, и светлост се засветли у тами и тама је необузе...

Тако је започело стварање земље и неба, и ићи ће редом:

у другој слици - васкрсава земља (облагодаћена, Богу Оцу принета!),

трећа слика - биљни свет,

четврта - васиона,

пета - свет у води и ваздуху.

а у шестој слици - животиње и то тако да ће звер пасти са јагњетом,

и потом човек (сви људи од Адама до последњег) бивају уведени у рај!

Не може прво васкрснути људи, па онда земља и небо,

јер где би васкрсли онда били постављени?

Све Писмо о Мени говори - рече Васкрсли Христос!

Aha znaci Mojsije je govorio o vaskrsenju 89898989898989

je l to zvanicno tumacenje Pravoslavne Crkve?

a zasto ne bi prvo ljudi  vaskrsnuli pre zemlje

..ne vidim da je to manje logicno od vaskrsnuca zemlje pra vasione 89898989898989

Znaci knjiga Postanja je knjiga Vaskrsenja 89898989898989

A kako ce zemlja biti prineta liturgijom Ocu kad ce sveopste vaskrsenje nastupiti Drugim dolaskom kad se zacari Antihrist posle 3 god. 89898989898989  Je l antihrist u stvari  hrist kao sto je knjiga postanja knjiga vaskrsenja 89898989898989

ljudi je l me zezate :mad:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bilo bi pozeljno da se postavi cela misao sv.Grigorija a ne samo jedna recenica...

Aleksandre, sta kazes na misli sv.Simeona? Prilicno su jednoznacne?

Свети Сименон Нови Богослов, ако на њега мислиш, иако прилично буквално тумачи рајски врти ипак закључује: едемски врт је само ИКОНА будућег раја.

Da, upravo na njega mislim. Iako ukazuje na eshatoloski aspekt, ipak je rekao vrlo bitnu misao, koju ne treba da previdimo

5. Јеси ли видео како не рекосмо без разлога да је и сама целокупна твар испрва Богом створена нетрулежна и у чину раја, а да је проклета преведена у трулежност и ропство и потчињена људској таштини? Него гледај каква ће бити њена коначна красота.

Уведена је у трулежност зато што није одговорила (односно човек није одговорио) на свој прототип - на вољу Божију по којој је све створено. Стање бесмртности је, човековом одлуком, остало ван природе, остало је метафизичка димензија. Човеку је понуђена бесмртност - али човек је бесмртност одбио, односно умислио је да може постати бесмртан (бог) на другачији начин, супротно вољи Божијој. Шта је ту компликовано да се схвати?

POTPISUJEM!!!

Није компликовано да се схвати (да имаш времена да прочиташ, видео би да управо исту ствар кажемо), него буди доследан томе што си сад написао и одговори ми: да ли је смрт и трулежност постојала пре Адамовог погрешног одговора?

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da Rade i Djunsi odgovore na pitanje odakle nafta i ugalj pre Adama?????

Odakle nafta i ugalj pre Adama pre onoga ko je uopste mogao da pogresi?????

Kada cete odovoriti na ovo pitanje od koga ste kukavicki pobegli svaki put??????????

Zasto kukavicki izbegavas/te odogovor na ovo pitanje?????

Da li je smrt postojala pre Adamovog greha?

Dakle opet kukavicki izbegavas odgovor? Dokle brate, dokle ovakvo detinjasto ponasanje?

Da, postojala je smrt pre Adama bas tolika kolicina nafte to nedvosmisleno dokazuje pored jos

hiljade drugih dokaanih primera.

Ti treba da nam objasnis kako je moguce da tolika kolicina nafte i uglja postoje u prirodi posto

ti tvrdis da smrt pre Adama nije psotojala?

Dakle jasno objasnjenej odakle tolko nafte! Molicu lepo, bez ovoga nema dalje dijaloga.

Bez kukavickog bezanja na druge teme!

Bez kukavickog odgovaranja na pitanje pitanjem!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znaci Bog je jezuita cilj opravdava sredstvo?????????????

Ceo razlog ove nase rapsrave se tu vidi.

Nemogu se ljudski psihologizmi i emocionalnosti projektovati na Boga.

O kom Bogu ti pricas?

DA li je to Bog, koji po tebi, je potpuno ignorantan na nicim izazvan bol i patnje Svojih stvorenja tokom milijardu evolucionih godina?

Па не можеш овако да гледаш брате ствари. Па због чега је Бог дозволио да људи једу животиње након потопа? Ако је проблем бол животиња, због чега је дозволио да се једе све живо што се миче, а то подразумева да можеш да ловиш животињу која ће да ти бежи да је не убијеш, и која ће се скоценити од страха. Дакле могу поставити питање какав је то Бог који допушта да човек убија животиње и да оне осете бол и патњу? ПА биљке на неки начин осете бол и патњу када их ломимо, тргамо кувамо и једемо..па зашто Бог то допуша...ово би било бесмислено постављати као недоумице....не можемо ствари наглавачке постављати. Није проблем патња животиња јер животиње нису личности, проблем је што не схватамо да је тај свет какав је био тад, иако трулежан користио свом циљу, спасењу човека од вечне смрти.

Стање палости, Јустинијане, ето зашто.

У стању рајскоме, било је "Jedi slobodno sa svakog drveta u vrtu"

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...