Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

a veliki prasak zaboravi, to je izmisljotina tj pretpostavka netacna

Nije nego je najbolji moguci nacin kako mozemo objasniti posledice mehanizama funametalnih zakona fizike.

Teorije nisu mastanja nego najbolja moguca objasnjenja za podatke dobijene ekspreimentima.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

oko tog velikog praska itd, kao sto seljak ne moze da shvati niti da natuca kako su stvoreni nanoboti, tako ne moze ni covek da shvati na koji nacin je svemir stvoren, nekom je iz dupeta grunulo evo veliki prasak! makakvi covece nama je nepojmljivo kako je nastalo sve, jer jednostavno taj kapacitet nemamo! onda bi Nikola Tesla najveci um nama poznat objasnio kako je kosmos nastao

To sto tebe to ne zanima i nemozes da shvatis ne znaci da nema ljudi koje to ne zanima koji ne mogu

to da shvate.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da je tako ko sto kazes, onda bi sve vec bilo objasnjeno i ne bi bilo potrebe za ikakvim raspravljanjem, a sto nije slucaj

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a veliki prasak zaboravi, to je izmisljotina tj pretpostavka netacna

Jeste izmisljotina paganima i panteistima,

i onima koji zmure nad cinjenicama koje na videlo donosi sluskinja Bozija - NAUKA.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Друга је ствар што моја маленкост уводи тумачење да је тај Велики прасак последица пада Адамовог, а да је пре тога творевина постојала на другачији начин, односно, на начин који у себи није имао актуелизовану смрт, већ ју је имао само као потенцијал, као ускладиштену природну могућност.

Ајд покушај да објасниш још једном ово болдовано у корелацији са италиком...ништа ми  није јасно,а оно што наслућујем,а волео бих да грешим,не свиђа ми се ни малчице. torta

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a veliki prasak zaboravi, to je izmisljotina tj pretpostavka netacna

Jeste izmisljotina paganima i panteistima,

i onima koji zmure nad cinjenicama koje na videlo donosi sluskinja Bozija - NAUKA.

ma niti sam ista od toga sto navodis, a niti postoji apsolutni dokaz da NAUKA to moze da objasni

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Milan Nikolic

Znaci same fluktuacije nebica su dovele do velikog praska i kosmosa kakvog danas znamo sa svom

njegovom dosadasnjom istorijom??

Dosta dobar posao za nebice. Zar ne?

Треба да поставиш Адама у центар нашега смртног постојања. Његов грех је узрок постојању света какав јесте сада. Можемо рећи да је Адам творац начина постојања нашега света и нас самих.

Ако ћеш тај центар поистоветити са небићем, нећеш погрешити, јер је Адам у свом избору управо изабрао небиће уместо Бога. Другога избора није ни било. Ђаво је понудио само нешто лажно, односно лажну бесмртност, лажну вечност.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mnogo ovo komplikovano, a sta je uopste sustina tj cilj ove rasprave?

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da je tako ko sto kazes, onda bi sve vec bilo objasnjeno i ne bi bilo potrebe za ikakvim raspravljanjem, a sto nije slucaj

Ali jeste objansnjeno. Samo jelte trebas malo zagrejati stolicu da procitas i shvatis to. Nemoze sve biti

ocito kao 2+2=4.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači, kažeš da je smrt, propadanje i patnja bio deo živog sveta i pre Adamovog greha?  torta

Da to je neoboriva vise hiljada puta dokazana cinjenica.
Znaci, ti smatras da je Bog-Zivotodavac, uveo smrt u zivi svet?
Nije, nego je priroda smretna sama po sebi.

Никада нисам ни тврдио супротно. Опет мењаш тезе.

Оно у чему се ти и ја разликујемо јесте да ти сматраш да је смрт била присутна као стварност још од појаве првог живота, што је и логично имајући у виду да си еволуциониста. Насупрот томе, ја кажем да је творевина створена с потенцијалом смрти, али да се потенцијал смрти постао реалност тек након Адамовог и Евиног пада, када њих двоје нису ту творевину принели Творцу. У томе је разлика. Мислим да ти то јако добро знаш,

али из неког не-доброг разлога сецкаш и деконтекстуализујеш ствари.

Vi ste ko dve škole: Aleksandrijska i Antiohijska  torta

Hajde ovako torta , prosto i jednostavno,

da se stavovi vasi izmire jednom za svagda, i svakom  da razumljivo bude:

tvorevina je stvorena sa potencijalom života (može? torta ).

Prirodno svojstvo ljudske tj. stvorene prirode

(jer je prvi čovek izveden iz te prirode,a ne iz sustine Božije)

: nije nestvorena, te po prirodi nije ni netruležna, nepropadljiva, besmrtna, večna...

Adam, prizvan da to učini kao sveštenik tvari, prirodu (tvorevinu) nije prineo  Bogu, kroz sjedinjenje sa ŽIVOTOM tj. Bogom Logosem.

Potpisujem.

Otkrtića nauke nisu u suprotnosti sa Pravoslavnom verom.

Voleo bih da se i ostali izjasne.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a veliki prasak zaboravi, to je izmisljotina tj pretpostavka netacna

Jeste izmisljotina paganima i panteistima,

i onima koji zmure nad cinjenicama koje na videlo donosi sluskinja Bozija - NAUKA.

ma niti sam ista od toga sto navodis, a niti postoji apsolutni dokaz da NAUKA to moze da objasni

Kao sto rekoh vec je objasnila samo si ti iz xyz razloga propustio da procitas objasnjenje.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jeste objasnila je ko i sto su onomad naucnici objasnjavali da je zemlja ploca

vidi, ja ne baratam sa naukom niti brojkama, ja baratam sa osecajem

mozda gresim sa tom teorijom velikog praska, ali meni licno to ne zvuci kako treba, mozda i lupam, ne znam

a protiv nauke nemam nista, cak naprotiv

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Otkrtića nauke nisu u suprotnosti sa Pravoslavnom verom.

Voleo bih da se i ostali izjasne.

Откриће пеницилина није у супротности са Православном вером.

Имплицирање Бог као творца и покретача смрти, Бога као насилника над слободном вољом, јесте "мало" неуклопиво у Православну веру.

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dobro, onda znaci po toj teoriji masine mogu da postanu svesne i da rade sta im volja

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znaci onda Bog nema veze sa vremenom i propadljivoscu, nego je eto to neka kategorija koja sama vlada za sebe jel? ma sta pricate 0212_rolleyes

ako je On tvorac svega, a nama svega vidljivog i culno i besculno pojmljivog i svih uslova koje mi opazamo, onda ta tvrdnja: "Bog nije stvorio smrt..." je apsolutno neobjasnjiva

Bog jeste samobitan i nevezan sa kosmosom. To bi bila vrsta panteizma sto ti pricas.

Морамо овде направити једну исправку. Наиме, Бог није у потпуности одвојен од творевине. Творевина постоји као Божија воља, као пројекат енергије Божије, ношена њоме (енергијом) као логосима твари (логосима Божијим). Дакле, не можемо рећи да је твар баш у потпуности независна од Бога.

Према томе, да ли је Бог имао у виду смрт као своју творевину? Одговор је одричан. Али, пошто Бог не жели принудно постојање твари, односно што стварање нечега вечног по природи као Бог није онтолошки могуће (= Бог је само један) - у томе се сви слажемо -, та творевина има свој потенцијал да се врати у небиће.

Међутим, то није жеља Божија. Његова жеља је да творевина уђе у однос са Богопм кроз човека, као кроз слободно биће које ће да пристане на тај однос (вечни однос), који запечаћује и даје вечни живот. Али догађаји који су уследили избором Адамовим били су такви да је смрт постала главна одлика и једини начин постојања материјалне творевине. Једном речју, Адам је промашио циљ, и творевина је нашла своје кретање у правцу удаљавања од Бога, а то је правац смрти, правац небића, распадљивости.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...