Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

pa onda je tvrdnja: "Bog nije stvorio smrt" samo figurativna a ne i bukvalna, jer ako je ovo sve vidljivo i nevidljivo stvorio Bog onda ne razumem kako moze snesko belic sam od sebe da se otopi

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa onda je tvrdnja: "Bog nije stvorio smrt" samo figurativna a ne i bukvalna, jer ako je ovo sve vidljivo i nevidljivo stvorio Bog onda ne razumem kako moze snesko belic sam od sebe da se otopi

Zato sto mu je takva priroda.

Mogao je Bog da stvori i kosmos i covekada budu besmrtni sami po sebi ali nece Bog sve sto moze. Jer

bi time reako coveku "evo ti besmrtan si idi gde znas necu zajednicu sa tobom".



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Смрт је само могућност творевине, природни потенцијал тварног. Из разлога што је творевина ступила у постојање из небића, односно што је било када је није било, она има свој потенцијал да се у свом постојању врати у небиће. Смрт је наступила као закон творевине, као актуелизован потенцијал творевине, тек када је Адам одступио од свог позива да сједини творевину са Богом. То сједињеје је требало бити у односу човека и Бога, то јест у Оваплоћењу Логоса. То се зна, Логос би се оваплотио и да Адам није учинио погрешан избор, то јест да није сагрешио.

Зато верујемо да пре пада Адамовог творевина није постојала као данас, када умире све што постоји. Творевина сада умире од самог њеног почетка. Та чињеница ствара пометњу нашој логици, јер је за нас почетак творевине у Великом праску. Међутим, почетак првобитне творевине, очигледно, је био пре Великога праска. Јер, Велики прасак у себи садржи смрт као суштину постојања творевине, а пре пада Адамовог такав закон постојања, тај закон смрти, није био актуелизован. Смрт је била само потенцијал све до тога док се Адам није определио за погрешан избор, те је смрт постала срж постојања творевине.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači, kažeš da je smrt, propadanje i patnja bio deo živog sveta i pre Adamovog greha?  torta

Da to je neoboriva vise hiljada puta dokazana cinjenica.
Znaci, ti smatras da je Bog-Zivotodavac, uveo smrt u zivi svet?
Nije, nego je priroda smretna sama po sebi.

Никада нисам ни тврдио супротно. Опет мењаш тезе.

Оно у чему се ти и ја разликујемо јесте да ти сматраш да је смрт била присутна као стварност још од појаве првог живота, што је и логично имајући у виду да си еволуциониста. Насупрот томе, ја кажем да је творевина створена с потенцијалом смрти, али да се потенцијал смрти постао реалност тек након Адамовог и Евиног пада, када њих двоје нису ту творевину принели Творцу. У томе је разлика. Мислим да ти то јако добро знаш,

али из неког не-доброг разлога сецкаш и деконтекстуализујеш ствари.

Vi ste ko dve škole: Aleksandrijska i Antiohijska  torta

Hajde ovako torta , prosto i jednostavno,

da se stavovi vasi izmire jednom za svagda, i svakom  da razumljivo bude:

tvorevina je stvorena sa potencijalom života (može? torta ).

Prirodno svojstvo ljudske tj. stvorene prirode

(jer je prvi čovek izveden iz te prirode,a ne iz sustine Božije)

: nije nestvorena, te po prirodi nije ni netruležna, nepropadljiva, besmrtna, večna...

Adam, prizvan da to učini kao sveštenik tvari, prirodu (tvorevinu) nije prineo  Bogu, kroz sjedinjenje sa ŽIVOTOM tj. Bogom Logosem.

Bog Logos ili Božanski Logos je ŽIVOT Božiji tj Očev, jer je On Njegovo postojanje,

tj. bez Njega nema ni Njemu postojanja, Njegovog ŽIVOTA, jer nema onda Ljubve.

Ka ,,Drvetu života u vrtu" tj. Božanskome Logosu,

poseže rukom Zemljanko (Adam)  tek nakon pada.

Čovekov pad je:  odgovor  Bogu - NE - Njegovom prizivu, i potvrda toga  nepokajanjem...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Смрт је само могућност творевине, природни потенцијал тварног. Из разлога што је творевина ступила у постојање из небића, односно што је било када је није било, она има свој потенцијал да се у свом постојању врати у небиће. Смрт је наступила као закон творевине, као актуелизован потенцијал творевине, тек када је Адам одступио од свог позива да сједини творевину са Богом. То сједињеје је требало бити у односу човека и Бога, то јест у Оваплоћењу Логоса. То се зна, Логос би се оваплотио и да Адам није учинио погрешан избор, то јест да није сагрешио.

Зато верујемо да пре пада Адамовог творевина није постојала као данас, када умире све што постоји. Творевина сада умире од самог њеног почетка. Та чињеница ствара пометњу нашој логици, јер је за нас почетак творевине у Великом праску. Међутим, почетак првобитне творевине, очигледно, је био пре Великога праска. Јер, Велики прасак у себи садржи смрт као суштину постојања творевине, а пре пада Адамовог такав закон постојања, тај закон смрти, није био актуелизован. Смрт је била само потенцијал све до тога док се Адам није определио за погрешан избор, те је смрт постала срж постојања творевине.

to je sve jasno ali i dalje ne objasnjava onu tvrdnju koju sam pominjao, protivreci samoj sebi jer je Bog sve stvorio, osim ako nije sve stvorio jel- a sto nema smisla

a veliki prasak zaboravi, to je izmisljotina tj pretpostavka netacna

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa onda je tvrdnja: "Bog nije stvorio smrt" samo figurativna a ne i bukvalna, jer ako je ovo sve vidljivo i nevidljivo stvorio Bog onda ne razumem kako moze snesko belic sam od sebe da se otopi

Zato sto mu je takva priroda.

Mogao je Bog da stvori i kosmos i covekada budu besmrtni sami po sebi ali nece Bog sve sto moze. Jer

bi time reako coveku "evo ti besmrtan si idi gde znas necu zajednicu sa tobom".

Bravo!!!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Смрт је само могућност творевине, природни потенцијал тварног. Из разлога што је творевина ступила у постојање из небића, односно што је било када је није било, она има свој потенцијал да се у свом постојању врати у небиће. Смрт је наступила као закон творевине, као актуелизован потенцијал творевине, тек када је Адам одступио од свог позива да сједини творевину са Богом. То сједињеје је требало бити у односу човека и Бога, то јест у Оваплоћењу Логоса. То се зна, Логос би се оваплотио и да Адам није учинио погрешан избор, то јест да није сагрешио.

Зато верујемо да пре пада Адамовог творевина није постојала као данас, када умире све што постоји. Творевина сада умире од самог њеног почетка. ..... Смрт је била само потенцијал све до тога док се Адам није определио за погрешан избор, те је смрт постала срж постојања творевине.

torta

п.с. изоставио сам делове око којих смо и бисмо могли причати још.torta За све остало (90%) апсолутно сам САГЛАСАН

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači, kažeš da je smrt, propadanje i patnja bio deo živog sveta i pre Adamovog greha?  torta

Da to je neoboriva vise hiljada puta dokazana cinjenica.
Znaci, ti smatras da je Bog-Zivotodavac, uveo smrt u zivi svet?
Nije, nego je priroda smretna sama po sebi.

Никада нисам ни тврдио супротно. Опет мењаш тезе.

Оно у чему се ти и ја разликујемо јесте да ти сматраш да је смрт била присутна као стварност још од појаве првог живота, што је и логично имајући у виду да си еволуциониста. Насупрот томе, ја кажем да је творевина створена с потенцијалом смрти, али да се потенцијал смрти постао реалност тек након Адамовог и Евиног пада, када њих двоје нису ту творевину принели Творцу. У томе је разлика. Мислим да ти то јако добро знаш,

али из неког не-доброг разлога сецкаш и деконтекстуализујеш ствари.

Vi ste ko dve škole: Aleksandrijska i Antiohijska  torta

Hajde ovako torta , prosto i jednostavno,

da se stavovi vasi izmire jednom za svagda, i svakom  da razumljivo bude:

tvorevina je stvorena sa potencijalom života (može? torta ).

Prirodno svojstvo ljudske tj. stvorene prirode

(jer je prvi čovek izveden iz te prirode,a ne iz sustine Božije)

: nije nestvorena, te po prirodi nije ni netruležna, nepropadljiva, besmrtna, večna...

Adam, prizvan da to učini kao sveštenik tvari, prirodu (tvorevinu) nije prineo  Bogu,

kroz sjedinjenje sa ŽIVOTOM tj. Božanskim Logosom (,,Drvo života u vrtu")...

Potpisujem.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znaci onda Bog nema veze sa vremenom i propadljivoscu, nego je eto to neka kategorija koja sama vlada za sebe jel? ma sta pricate torta

ako je On tvorac svega, a nama svega vidljivog i culno i besculno pojmljivog i svih uslova koje mi opazamo, onda ta tvrdnja: "Bog nije stvorio smrt..." je apsolutno neobjasnjiva

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znaci onda Bog nema veze sa vremenom i propadljivoscu, nego je eto to neka kategorija koja sama vlada za sebe jel? ma sta pricate torta

ako je On tvorac svega, a nama svega vidljivog i culno i besculno pojmljivog i svih uslova koje mi opazamo, onda ta tvrdnja: "Bog nije stvorio smrt..." je apsolutno neobjasnjiva

Bog jeste samobitan i nevezan sa kosmosom. To bi bila vrsta panteizma sto ti pricas.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma pusti me tih izraza i teizama, ja razmisljam sasvim za sebe, nisam ni pod kojim uticajima

ne moze Tvorac da bude samobitan nevezan za delo koje stvori, ako je stvorio kosmos onda zna tacno kako ga je stvorio, jedino sad da kosmos ima sopstvenu inteligenciju pa da pocne da radi kako se njemu oce tj da se osamostali, pa to ima samo u filmovima tipa terminator

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a veliki prasak zaboravi, to je izmisljotina tj pretpostavka netacna

Не можеш рећи да је Велики прасак измишљотина и нетачна претпоставка. Уствари, можеш рећи, али, морао би да изнесеш реалне доказе.

Једно од нејвећих технолошких подухвата је свемирски телескоп Хабл, којим је снимљен најудаљенији видљиви свемир. Тамо је пронађено на хиљаде нових галаксија. То су чињенице, то је оно што се види, што сагледавамо. Дакле, у питању су огромне даљине и огромни проток времена. Откривено је је да се космос шири и да је то ширење било променљиво током еволуције космоса. А пошто се сви слажемо да је космос некада настао, односно да није одувек постојао, онда се слажемо и око теорије да је то ширење космоса настало из једне тачке сингуларности коју називамо Великим праском.

Друга је ствар што моја маленкост уводи тумачење да је тај Велики прасак последица пада Адамовог, а да је пре тога творевина постојала на другачији начин, односно, на начин који у себи није имао актуелизовану смрт, већ ју је имао само као потенцијал, као ускладиштену природну могућност. То је већ друга тема коју увелико, ту и тамо, помињемо.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

oko tog velikog praska itd, kao sto seljak ne moze da shvati niti da natuca kako su stvoreni nanoboti, tako ne moze ni covek da shvati na koji nacin je svemir stvoren, nekom je iz dupeta grunulo evo veliki prasak! makakvi covece nama je nepojmljivo kako je nastalo sve, jer jednostavno taj kapacitet nemamo! onda bi Nikola Tesla najveci um nama poznat objasnio kako je kosmos nastao

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...