Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Господин Бореалис

 

Aj ti kao neko ko se razume u prirodne nauke objasni kako je to covekov pad narusio program?

 

 

Neces nikad dobiti ikakav smislen odgovor. Tvrdnja da je covjekova moralna greska uzrok ovakvom svemiru i zakonima fizike, jednaka je tvrdnji nekih ljudi u 21 vijeku da je zemlja ravna. Cak ni Milan Nikolic ne moze da ti objasni, zasto je doslo do kolapsa prvo savrsenog univerzuma nakon cega su Adam i Eva transportovani kroz vrijeme i prostor u novi pali nesavrsen, danasnji univerzum u kome zivimo. 

 

Jedno je sigurno, ako i za trenutak pomislimo da je moralnim cinom moguce uticati na materiju u takvim kosmickim razmjerama, onda je nemoguce izbjeci i dio odgovronosti Boga koji je stvorio univerzum sa takvom mogucnoscu. Tako da zaista ne vidim to vrdanje u pokusaju stvaranja misli da je siroti Adam za sve kriv. 

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali se ipak Adamovim padom nesto promenilo posto je cela stvorena priroda bila vozglavljena u njemu. Земља да је проклета с тебе; с муком ћеш се од ње хранити до својега века" – 1. Мој 3, 17

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pošto je, s obzirom na paleontološka otkrića, očigledno da su živa bića bila smrtna, i da je među njima postojalo neprijateljstvo (odnos grabljivac-plen) i pre pojave čoveka i njegovog pada, sad preostaje da Crkva, u našem naraštaju ili u nekom budućem, odgovori kako je to moguće.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kreacionisti kazu da na jevrejskom bas pise savrseno.
 

 

Зашто напредак, преображај,  духовни раст се обавезно везује за еволуцију. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eto ti... Izgleda da ipak niko nije savrsen

 

Опет мешаш творевину и Творца . Творац савршен...творевина не...али творевина позвана на  савршенство ...  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali se ipak Adamovim padom nesto promenilo posto je cela stvorena priroda bila vozglavljena u njemu. Земља да је проклета с тебе; с муком ћеш се од ње хранити до својега века" – 1. Мој 3, 17

 

Danas odes u samoposlugu i nabavis svu hranu. Gdje je tu muka? 

 

Niti zene vise radjaju u muci, ima carski rez potpuno bezbolan postupak. 

 

Ako je radjanje u muci i kultivisanje hrane u muci posledica pada onda ni u kom slucaju ne bi jos ni danas imali nacina i metode da tu muku prevazidjemo. Pa ipak jesmo. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет мешаш творевину и Творца . Творац савршен...творевина не...али творевина позвана на  савршенство ...  

 

Jel nije umeo da napravi savrsenu tvorevinu ili nje hteo?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

31376_grcka_f.jpg?1435600072

 

 

:smeh1:  :smeh1:  :smeh1:

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel nije umeo da napravi savrsenu tvorevinu ili nje hteo?

 

 Па види... зависи од случаја до случаја ...када је мене стварао створи савршенствпо,

а код тебе му се деси грешка / творевина са дефектом /  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Господин Бореалис

 

Aj ti kao neko ko se razume u prirodne nauke objasni kako je to covekov pad narusio program?

 

 

Cak ni Milan Nikolic ne moze da ti objasni, zasto je doslo do kolapsa prvo savrsenog univerzuma nakon cega su Adam i Eva transportovani kroz vrijeme i prostor u novi pali nesavrsen, danasnji univerzum u kome zivimo.

 

 

 

Мислим о вероватноћи једне теорије мултиверзума. Наиме, постојао је први универзум који се променио у овај садашњи, секундарни универзум.

 

Дакле, имамо два стања универзума - једног истог универзума који има првобитно и секундарно стање. Говоримо о једном универзуму у два различита стања.

 

Прича иде овако. :)

Првобитни универзум припада библијском стварању, док секундарни универзум припада палом стању као последица Адамовог пада. У првобитном универзуму, постојали су другачији природни закони од оних у секундарном универзуму.

 

Наука не може установити какво је стање било пре пада, а разлог те немогућности јесте критична тачка преласка из првог стања у пало стање. Ради се о тачки коју знамо као класични Велики прасак.

 

Међутим, захваљујући модерној квантној космологији, можемо изнети одређене претпоставке о једном моделу теорија мултиверзума - када је реч о првостворенима Адаму и Еви. Говоримо о могућностима.

 

Дакле, прво што можемо да претпоставимо јесте повезаност првобитног и секундарног стања помоћу оног што називамо ифлаторним пољем. Постоји могућност да је у библијском ,,забрањеном плоду'' било ускладиштено инфлаторно поље. :)

 

У модификованом инфлаторном моделу, приближно можемо претпоставити инфлаторно поље ускладиштено у величину и тежину једне апстрактне јабуке. Грумен инфлаторног поља који је екстремно мали, у пробави првостворених може променити целокупан универзум.

 

Инфлаторни модел даје прасак теорији Великог праска. То даје могућност да је првобитни универзум доживео неку врсту катаклизмичне промене, да ли кроз експлозију или и имплозију и експанзију, питање је - углавном, имамо почетак новог стања кроз научни Велики прасак.

 

Првобитно стање, како се верује, одржава се у нетрулежности помоћу и непосредношћу енергија Божијих. Међутим, у палом стању, творевина има промењени начин постојања, не креће се ка сједињењу са тројичним личносним Богом.

 

Космос се креће ка стању крајње неуређености, као код црних рупа, а разлог тог кретања називамо тамном енергијом. Ентропија и термодинамика имају крајњи резултат у нестанку структура, уређености и, подразумевано, живота.

 

Кроз првоствореног човека из стања пре пада настало је секундарно стање, пало постојање - настао је универзум из свега што садрже Адам и Ева. Класични Велики прасак, еволуција космоса и Планете и живота, и еволутивних људи, последица су првостворених Адама и Еве.

 

Могућност заиста постоји и за то да су Адам и Ева тренутно ,,изгнани'' у пало стање, на подручје средњег истока наше Планете у универзуму који је узрокован њиховим падом. Имамо релативност протока времена - за Адама и Еву тренутно, док за осталу творевину 14 милијарди година.

 

Знамо да је пре око десет хиљада година био почетак цивилизације и то на средњем истоку. Људи су први пут припитомили животиње и почели са пољопривредом, што може бити захваљујући Адаму и Еви који су то пренели и еволутивним племенима.

 

Има још много тога што ваља претпоставити. Интересантно је то да постоји могућност да у палом стању постоји мноштво планета са погодним условима за живот, са идеалном температуром, водом и биљним светом. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ono kad ti ne preostaje nista drugo nego da na silu upumpavas boga  u moderna otkrica teorijske fizike :D

 

 

 

Sve nesto cekam da cujem da je bog zapravo jedna struna.... :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...