Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 3 минута, haveaniceday рече

Svako poredjenje korone i gripa je racionalno jer jedino sto cini grip manje opasnim od korone jesu vakcine i oprobane terapije. Samo paranoici ne mogu da uvide tu razliku.

Zasto onda danasnji lekari (sirom sveta, ne srpski) kazu da mnogo toga ne znaju o koroni? Sto im ne posaljes neki dopis da to isto sto i grip? Vidis da se pogubili ljudi...

Ili misis da lazu?

Ili su nekompetentni?

Mozda su potplaceni?

Pomracen im um 5g signailma?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

Поређење грипа и короне има и те како смисла и то не зато што корона није опасна, него зато што грип јесте. Али је психолошки, из неког разлога, у народ ушло сујеверје да је та опасна болест само обична прехлада.

Brat od strica moje zene je preminuo od "obicnog" gripa pre nesto vise od 2 godine. Bio tezak srcani bolesnik.
Svi gripovi, pa i ovaj, su ozbiljne bolesti, nisu nikakva prehlada.

Ali ne, ne lece se nikakvim oblikom panike i paranoicnog ponasanja, koje obavezno predlazu prepametni poznavaoci svega.

Tako da, ono, poradi na imunitetu, budi umeren i blagorazuman i udri brigu na veselje.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Zasto onda danasnji lekari (sirom sveta, ne srpski) kazu da mnogo toga ne znaju o koroni? Sto im ne posaljes neki dopis da to isto sto i grip? Vidis da se pogubili ljudi...

Ili misis da lazu?

Ili su nekompetentni?

Mozda su potplaceni?

Pomracen im um 5g signailma?

Al` si se u..ro, sve ti poljubim. Da`ko uspes da ubedis sebe u to sto mlataras u prazno. :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, haveaniceday рече

Inace @Juanito ne zameri klaudu, napunili su mu mediji glavu, strah mu je mnogo veci nego sto je realna opasnost, moze se reci na granici iracionalnosti. Nije jedini. Ljudi obicno negativne informacije primaju vise i reaguju na negativne informacije (u smislu medija bolje) a novinari to znaju (vide klikove) pa namerno guraju sve negativno sto mogu da nadju dok pozitivno ignorisu.

Sama cinjenica da niko ne zna da vrlo verovatno iammo vakcinu do kraja leta, jer mediji o tome ne pisu a i ako pisu, zbace to na neku 15tu stranu bez ikakve promocije.

Mnogo ti hvala sto me branis...

 

Vec sam poceo da strahujem za zivot zbog mojih revolucionistickih ideja da ljudi treba manje da se rukuju kad izlaze na kafu iako me ovdi neki predstavljaju uporno kao Hitlera koji zeli da vas sve ispozatvara po kucama dok ne crknete od previse tablica i pornhuba...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, obi-wan рече

Brat od strica moje zene je preminuo od "obicnog" gripa pre nesto vise od 2 godine. Bio tezak srcani bolesnik.
Svi gripovi, pa i ovaj, su ozbiljne bolesti, nisu nikakva prehlada.

Братанац од мог дерматолога (дерматолошкиње :smeh1:) завршио у фебруару прошле године на респиратору због грипа. Мање од 35 година има, без претходно познатих болести. Две недеље након тога нас двоје закачимо тај исти грип. У животу нисмо били болеснији. Она изгубила свест од исцрпљености. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, cloudking рече

U sta?

U te "delotvorne" izolacije i ostale gluposti.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

U te "delotvorne" izolacije i ostale gluposti.

O sunce ti grebem :D 

Ne tri, PET PUTA sam pisao da ja ne mislim na to al nema veze... gotovo sad... ljudi su cvrsto doneli svoje odluke  o svemu pa i o "neprijateljima" i kolko god puta da kazes da smatras da IDEJE o fizickim distancama treba da postoje u svesti ljudi ali samo 

KAO PREPORUKA!

dzaba, vec sam proglasen za paranoicara koji hoce ivicu i mlacka da zakljuca  u podrum da bel dan ne vide, moralna gromada i statijaznam sta sve ne :D

 

 

Tako da, necu da se borim protiv toga, bolje sto kazu ameri da go with a flow, tako da posvrsavajte to sto imate pa dodjite kod cika clouda da vas rasporedi u vagone i da vas vodi na jedno divno mesto daleko od sunca i belog dana :D 

korona uber alles!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, cloudking рече

Mnogo ti hvala sto me branis...

 

Vec sam poceo da strahujem za zivot zbog mojih revolucionistickih ideja da ljudi treba manje da se rukuju kad izlaze na kafu iako me ovdi neki predstavljaju uporno kao Hitlera koji zeli da vas sve ispozatvara po kucama dok ne crknete od previse tablica i pornhuba...

Moram jer se uzasno ponasas prema ljudima koji to nicim nisu zasluzili.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Juanito рече

Братанац од мог дерматолога (дерматолошкиње :smeh1:) завршио у фебруару прошле године на респиратору због грипа. Мање од 35 година има, без претходно познатих болести. Две недеље након тога нас двоје закачимо тај исти грип. У животу нисмо били болеснији. Она изгубила свест од исцрпљености. 

Obzirom na to da velika vecina ljudi prodje ili bez simptoma ili sa vrlo blagim simptomima, nekako se namece kao jedini smislen zakljucak da se ili radi o na neki nacin okrnjenom imunitetu ili o nekoj drugoj samom coveku nepoznatoj predispoziciji koja omogucava razvoj bolesti u nekom tezem obliku (lupam, ali tipa nekakva slabost ili osetljivost disajnih organa, i tome slicno).

Drukcije ne vidim kako bi mogle da se objasne ovakve krajnosti.

Znaci, sve sto uposljava i razvija imunitet - od ishrane i fizickog vezbanja pa do zaobilazenja svake vrste napetosti i stresa - najbolji je nacin da se covek ocuva i od ove/ovakve i od svake druge teske bolesti.

A upadanje u paniku i bezrazlozan strah je sigurno i bez ikakve sumnje samo kraci put u slabost i bolest svake vrste.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Juanito рече

Братанац од мог дерматолога (дерматолошкиње :smeh1:) завршио у фебруару прошле године на респиратору због грипа. Мање од 35 година има, без претходно познатих болести. Две недеље након тога нас двоје закачимо тај исти грип. У животу нисмо били болеснији. Она изгубила свест од исцрпљености. 

i moj rodjak isto... da je u februaru sedeo kod kuce ne bu u aprilu ostavio dovje dece bez oca... al i on isto povukao paralelu i skontao da bolje da mu deca nemaju oca nego da on mora da postuje nekakve mere, jer to nikakav zivot nije... (42 god starosti)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Znaci, sve sto uposljava i razvija imunitet - od ishrane i fizickog vezbanja pa do zaobilazenja svake vrste napetosti i stresa - najbolji je nacin da se covek ocuva i od ove/ovakve i od svake druge teske bolesti.

То свакако. Преко тога нема друге него да оставиш Богу на бригу. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, haveaniceday рече

Moram jer se uzasno ponasas prema ljudima koji to nicim nisu zasluzili.

Mukice... vidi sa Sapicem da vam se otvori neki sms broj za pomoc... 

 

A mozes i meni da objasnis sta je toliko strasno u mojim stavovima da je ok da se ima svest o fizckim kontaktima i higijeni? Oce li iko da mi objasni sta je to toliko bogohulno u mojim recima?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ili i dalje svi napadamo clouda za nesto sto nikad nije rekao? Za izolacije, karanitne i zakljucavanje?

 

Nacrtali ste meni metu na celo jer ste isfrustrirani zbog cele situacije i resili ste da meni pripisete sve sto vas nervira i da se ispraznite... meni se to ne svidja, pa ne dam.

Bolje i da umrem nego da zivim takav zivot da me ljudi prozivaju za stvari koje nisam reko

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, cloudking рече

Ne tri, PET PUTA sam pisao da ja ne mislim na to al nema veze...

...

пре 36 минута, cloudking рече

Svako poredjenje korone i gripa je politicko po svojoj sustini i neprimereno u krajnju ruku.

Evo ti samo jedna cista i mainstream budalastina.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...