Jump to content

Атеисти и верници-покушај ДИЈАЛОГА

Оцени ову тему


Препоручена порука

Колико си имао стрпљења и за нови и стари завет?

Мислим, једно је чути нешто површно и у фрагментима из медија, од познаника или наставника, видети њихова размишљања, а друго је одвојити време и непристрасно се позабавити питањем пре доношења одлуке, независно од предубеђења која смо пре тога стекли.

Taj deo primeni i na sebe. Apsolutno se slažem.

Наравно да јесам, иначе о томе ти не бих ни говорила.

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 785
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Колико си имао стрпљења и за нови и стари завет?

Мислим, једно је чути нешто површно и у фрагментима из медија, од познаника или наставника, видети њихова размишљања, а друго је одвојити време и непристрасно се позабавити питањем пре доношења одлуке, независно од предубеђења која смо пре тога стекли.

Taj deo primeni i na sebe. Apsolutno se slažem.

Наравно да јесам, иначе о томе ти не бих ни говорила.

Okej, to je okej.

kakve veze ima Biblija sa istoričnošću Isusa?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kakve veze ima tvoja poruka sa tobom... znam šta hoćeš da kažeš-bitna je poenta... ali smatram da je to naivno razmišljanje... zar misliš da hrišćanin treba da sebi kaže...ok,nema veze,zavrnuli su me za Isusa i još po nešto ali suština je tu...  dobar decko

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико си имао стрпљења и за нови и стари завет?

Мислим, једно је чути нешто површно и у фрагментима из медија, од познаника или наставника, видети њихова размишљања, а друго је одвојити време и непристрасно се позабавити питањем пре доношења одлуке, независно од предубеђења која смо пре тога стекли.

Taj deo primeni i na sebe. Apsolutno se slažem.

Наравно да јесам, иначе о томе ти не бих ни говорила.

Okej, to je okej.

kakve veze ima Biblija sa istoričnošću Isusa?

наиме, дан и ноћ су последица обратања Земље око своје осе, а то значи да између Сунца и Земље траје непрестан дан !

не замарај више са својим глупостима !

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико си имао стрпљења и за нови и стари завет?

Мислим, једно је чути нешто површно и у фрагментима из медија, од познаника или наставника, видети њихова размишљања, а друго је одвојити време и непристрасно се позабавити питањем пре доношења одлуке, независно од предубеђења која смо пре тога стекли.

Taj deo primeni i na sebe. Apsolutno se slažem.

Наравно да јесам, иначе о томе ти не бих ни говорила.

Okej, to je okej.

kakve veze ima Biblija sa istoričnošću Isusa?

Има изузетне везе. Није баш адекватно поређење, али познато је да иследници израђују профиле личности, што им помаже да их лакше проникну и нађу. У новом завету имаш забележене Исусове речи и одрећене догађаје из његовог живота, што је непроцењив материјал за било какву непристрасну потрагу. Чак и када се читају фалсификовани списи, срцем и логиком се то често врло добро осети.

Обично људима не представља проблем његово постојање, већ сама вера. Не видим зашто би баш њему оспоравао постојање, а не рецимо Мухамеду, Лао Цеу или не знам коме већ.

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико си имао стрпљења и за нови и стари завет?

Мислим, једно је чути нешто површно и у фрагментима из медија, од познаника или наставника, видети њихова размишљања, а друго је одвојити време и непристрасно се позабавити питањем пре доношења одлуке, независно од предубеђења која смо пре тога стекли.

Taj deo primeni i na sebe. Apsolutno se slažem.

Наравно да јесам, иначе о томе ти не бих ни говорила.

Okej, to je okej.

kakve veze ima Biblija sa istoričnošću Isusa?

наиме, дан и ноћ су последица обратања Земље око своје осе, а то значи да између Сунца и Земље траје непрестан дан !

не замарај више са својим глупостима !

Hej! Bar nisi citirala Novi Zavet.  t4431

Skoro bih otišao u crkvu da se zahvalim. Skoro.

I pročitajte, arogantna Sefiro šta sam napisao.

Kakve ima veze Biblija sa istoričnošću Isusa?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико си имао стрпљења и за нови и стари завет?

Мислим, једно је чути нешто површно и у фрагментима из медија, од познаника или наставника, видети њихова размишљања, а друго је одвојити време и непристрасно се позабавити питањем пре доношења одлуке, независно од предубеђења која смо пре тога стекли.

Taj deo primeni i na sebe. Apsolutno se slažem.

Наравно да јесам, иначе о томе ти не бих ни говорила.

Okej, to je okej.

kakve veze ima Biblija sa istoričnošću Isusa?

Има изузетне везе. Није баш адекватно поређење, али познато је да иследници израђују профиле личности, што им помаже да их лакше проникну и нађу. У новом завету имаш забележене Исусове речи и одрећене догађаје из његовог живота, што је непроцењив материјал за било какву непристрасну потрагу. Чак и када се читају фалсификовани списи, срцем и логиком се то често врло добро осети.

Обично људима не представља проблем његово постојање, већ сама вера. Не видим зашто би баш њему оспоравао постојање, а не рецимо Мухамеду, Лао Цеу или не знам коме већ.

Kako to? Pa šta što su opisani određeni događaji?

Ili neke njegove reči? Pa grčki mitovi obiluju pričama o Herkulesu.

Da li je on istorijska ličnost?

I u Marwellovom stripu ima mnogo događaja i reči o Spajdermenu. Čini li ga to stvarnim?

Zašto niko izvan toga nije pisao o njemu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kakve veze ima tvoja poruka sa tobom... znam šta hoćeš da kažeš-bitna je poenta... ali smatram da je to naivno razmišljanje... zar misliš da hrišćanin treba da sebi kaže...ok,nema veze,zavrnuli su me za Isusa i još po nešto ali suština je tu...  t4431

Okej, kapiram.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

замисли да се сада,након што смо причали и  поставио си и слике неке и писао са мора испостави да си ти нека дебела баба од 70 година,професор енгл. у пензији... да ли би то сазнање утицало на оно што си до сада рекао...

наравно да би... у смислу кредибилитета... зашто бисмо веровали баби која се лажну предствила и за ово о другим стварима што је писала тј. што си писао

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

замисли да се сада,након што смо причали и  поставио си и слике неке и писао са мора испостави да си ти нека дебела баба од 70 година,професор енгл. у пензији... да ли би то сазнање утицало на оно што си до сада рекао...

наравно да би... у смислу кредибилитета... зашто бисмо веровали баби која се лажну предствила и за ово о другим стварима што је писала тј. што си писао

Izvuci poentu iz svega toga što piše tamo. To nije ultimativna istina u svakom slučaju.

Tapiju na istinu nema niko. Svuda ima nešto.

A koliko ja vidim, ni za šta nije ni bitno da li je on postojao ili ne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

са нагласком на   КОЛИКО ТИ ВИДИШ

Evo ti jače rečenice:

U svakom intelektualnom zapećku velike kulturne baštine koju je čovečanstvo gajilo od svog samog početka nalazi se nešto za tebe što možeš iskoristiti za sopstveni rast i razvoj, a ne zakucati se za jedno i ne mrdnuti više nikud. Eventualno postati nešto bivajući još više u tome (!?). Što je slučaj sa mnogim ljudima na ovom forumu.

Religija je njihova kompletna istina i kompletan pogled na svet.

Nadam se da ih je usrećila. I nemoj da si bezobrazan, ja sam maksimalno fin prema tebi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...