Jump to content

Атеисти и верници-покушај ДИЈАЛОГА

Оцени ову тему


Препоручена порука

Добро, тема је зашто веровати, а не зашто не веровати.

 

А зашто не веровати (или у једном другом контексту не бити религиозан)?

Зато што је лакше одати се греху него трудити се да не грешиш. Лакше је лећи и устати кад хоћеш, него поранити, помолити се, отићи рано у цркву, постити, молити се...Зато што је боље имати три, него се једног ослободити па имати два. И тд. 

 

Kakve to ima veze sa religioznošću? Postoji koliko hoćeš ljudi koji veruju u bogove/boga a rade najstrašnije stvari, kao i ljudi koji ne veruju a čine dobre stvari...

 

Pogotovo je nerazumno ako smatraš da je neko zaključio da neće da veruje u bogove/boga, da bi mogao da se oda grehu... to je već šizofreno...

 

Odgovor je prilično jednostavan... ateisti ne veruju zato što ne vide opravdane razloge da veruju da postoje bogovi/bog... razlozi koje vi navodite, ateistima zvuče neubedljivo i neuverljivo...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 785
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

А зашто не веровати (или у једном другом контексту не бити религиозан)? Зато што је лакше одати се греху него трудити се да не грешиш. Лакше је лећи и устати кад хоћеш, него поранити, помолити се, отићи рано у цркву, постити, молити се...Зато што је боље имати три, него се једног ослободити па имати два. И тд. 

 

Ko je rekao da se netrudim da grešim. Samo ja taj trud ne poravdavam  time da moram nešto tako da činim jer me neko gleda šta radim, pa će me kazniti. Što po tvom kometaru izgleda jeste slučaj sa tobom. Ja se trudim jer tako hoću, a ne zato što se plašim nekog tamo i šta će biti samnom kada umrem

. Пазите: да живи свет, да мисао човекова настане као производ неживе материје

 

pa i po Bibliji živi svet je nastao od nežive materije. A postoje eksperimenti koji su simulirali uslove na zemlju u vreme nastanka života i skoro uspeli od nežive materije da stvore život, mislim nastale su sve nepotrebne i složene aminokisleine i slične stvari koje se ne mogu tek tako naći u prirodi. Naravno i dalje nemamo objašnjenje niti smo 100% sigurni kako je život nastao i ja to ne sporim. I ja kažem da to još ne znamo, ali to ne znači da to što neznamo treba da pripisujemo višim silama. Radili su to ljudi i ranije pa vidiš kako se završilo, nemoj da žurimo sa zaključcima.

 

Узмимо баналну сличност да засејете каменчић у земљу и да из њега израсте биљка. 

 

 

Dafaq????

 

Не бих да више учествујем у оваквој расправи јер би могло да испада да угрожавам вољу некога да не верује. Дата вам је слободна воља од Онога кога нема па видите како ћете је употребити. 

 

Ne sekiraj se što se mene tiče imun sam ja na sve. Niti ću se naljutiti šta god budeš rekao, niti uvrediti. Čak i volim ovakve rasprave, ne da bih ispadao pametan ili slično već volim da raspravljam o raznim stvarima, a nauka (prirodne nauke), računarstvo, pa potom teologija su mi omiljene.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

skoro mi je drugarica, koja je inače ateista rekla : " Ja ne verujem u Boga, zato što ne mogu". Eto, meni je to jedan od najiskrenijih odgovora koje sam čula. Ja verujem u Boga zato što mogu, i hvala mu na tom daru.

Kako ono bješe - jer smo u mogućnosti :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Да, али по промислу Божјем, а не саме од себе.

 

Od svog ovog teksta ti si samo to izdvojio da prokomentarišeš. Well done

Nego opet kažem mi to NE ZNAMO. Može biti ali ne mora da znači da se tako desilo. Još nemamo odgovor na to pitanje. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Kao što svako može da vam kaže, nisam baš dobar čovek. Ne znam pravu reč. .....Ne volim glatko izbrijane momke sa kravatom i dobrim poslićem. Volim očajnike, ljude razbijenih zuba, razbijenog duha i razbijene sudbine. Takvi me interesuju..... Mogu da se opustim s klošarima, jer sam i sam klošar. Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...