Jump to content

Атеисти и верници-покушај ДИЈАЛОГА

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 785
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

  • Гости

Никад те нисам видио

нити те дотакао

нити чуо твој глас.

Видим слова, али то може да пише било ко.

Вјероватно се неко реалан користи тим именом да би постигао одређене циљеве

односно изазвао одређене ефекте код читалаца овог форума.

Твој "брат" је такође историјски неутемељен лик и нема никаквих чврстих научних доказа да он постоји,

а и ако се утврди да је "твој брат" реална личност, како да знамо да ти ниси неки његов имагинарни пријатељ, алтер его или продукт конзумирања опијата, колективне хипнозе или аутосугестије?

Мислите о томе...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никад те нисам видио

нити те дотакао

нити чуо твој глас.

Видим слова, али то може да пише било ко.

Вјероватно се неко реалан користи тим именом да би постигао одређене циљеве

односно изазвао одређене ефекте код читалаца овог форума.

Твој "брат" је такође историјски неутемељен лик и нема никаквих чврстих научних доказа да он постоји,

а и ако се утврди да је "твој брат" реална личност, како да знамо да ти ниси неки његов имагинарни пријатељ, алтер его или продукт конзумирања опијата, колективне хипнозе или аутосугестије?

Мислите о томе...

Ja sam jedan masonski žbir, sreća za vas da ste me na vreme provalili.

Hoćeš da te okrenem telefonom, da ti u isto vreme pišem preko računara i čitam ti JMBG i druge podatke?

Daću ti broj svoje lične karte, moraš postojati da bi je uzeo.

Prvi uslov imanja iste. A daću ti i svog brata na telefon, poslaću faksom rezultate DNK testa kome je cilj da dokaže da mi je on brat. I sve to da ti dokažem da postojim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ja sam jedan masonski žbir, sreća za vas da ste me na vreme provalili.

Дарко, мислио сам да сте човјек који разумије алузију и метафорички говор, чему ови коментари?

Hoćeš da te okrenem telefonom, da ti u isto vreme pišem preko računara i čitam ti JMBG i druge podatke?

И тиме ћете доказати да сте омнипотентно биће? :)

Daću ti broj svoje lične karte, moraš postojati da bi je uzeo.

Не треба, ја сам рецимо по своју прву лк послао човека,

а имате скорашње примере разних Легија и Шарића да су имали гомилу лк,

са све различитим именима и јмбг, тако да дакле ни то није апсолутни доказ идентитета.

A daću ti i svog brata na telefon, poslaću faksom rezultate DNK testa kome je cilj da dokaže da mi je on brat.

I sve to da ti dokažem da postojim.

Дакле главни доказ је ипак свједочанство другога човека и његова убеђеност у ваш идентитет?

А вјеродостојност свједока? Како знамо да није и он у некавој заблуди?

Агностицизам (односно вјера у невјеровање) је чудо.

Видите који огроман труд само да свјесно и намјерно докажете једном човеку да постојите.

Има једна стара изрека записана око 70-80г, дакле у првом веку која каже:

"... Ако не слушају Мојсеја и пророке, ако неко и из мртвих васкрсне, неће се увјерити..."

Магична формула се зове ипак принцип односа два битна фактора:

пројаве необичних-несвакидашњих-несхватљивих-необјашњивих појава (у народу познатијих под појомом "чуда") и слободне воље, односно нарушавања принципа вјере као дјела слободе а не нужности (коју би, је ли, демонстрација силе изазвала).

Ја ако не желим да вјерујем да постојите, ви просто нећете постојати, и обрнуто:

ако не желим да знате да постојим (осим ако се сами потрудите да ме откријете)

онда нема ни шансе да ме пронађете осим ако не осјетите јаку побуду за тим.

Почели смо причу од ваше тврдње да Исус Христос (који је живио прије 2000 година) није постојао,

односно да има "проблем" да вама наметне доказом чињеницу свог земаљског живота

у бурним временима римске окупације тадашње Јудеје/Галилеје,

а ви као жив човек и мој савременик се живи патите да мени докажете да постојите.

Немојте бити затвореног ума.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Isus Hristos nije ni postojao. Niti je Juda postojao.

Još jedna stvar. Nije da me se tiče ali mislim da ljudi ne vole kada im neko predaje neko a da im nije profesor nego se sam postavlja tako.

Ako znaš šta mislim. :)

Заправо би требало поћи са супротне стране. Васцели свет зна да су они историјске личности. На основу чега тако мислиш? Или је само интересантно противречити, тек да се прекрати време.

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Isus Hristos nije ni postojao. Niti je Juda postojao.

Još jedna stvar. Nije da me se tiče ali mislim da ljudi ne vole kada im neko predaje neko a da im nije profesor nego se sam postavlja tako.

Ako znaš šta mislim. :)

Заправо би требало поћи са супротне стране. Васцели свет зна да су они историјске личности. На основу чега тако мислиш? Или је само интересантно противречити, тек да се прекрати време.

Možda je interesantno pomalo. Ali vasceli svet ne zna da su oni istorijske ličnosti.

Mislim na osnovu toga što nema dokaza.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam jedan masonski žbir, sreća za vas da ste me na vreme provalili.

Дарко, мислио сам да сте човјек који разумије алузију и метафорички говор, чему ови коментари?

Hoćeš da te okrenem telefonom, da ti u isto vreme pišem preko računara i čitam ti JMBG i druge podatke?

И тиме ћете доказати да сте омнипотентно биће? :)

Daću ti broj svoje lične karte, moraš postojati da bi je uzeo.

Не треба, ја сам рецимо по своју прву лк послао човека,

а имате скорашње примере разних Легија и Шарића да су имали гомилу лк,

са све различитим именима и јмбг, тако да дакле ни то није апсолутни доказ идентитета.

A daću ti i svog brata na telefon, poslaću faksom rezultate DNK testa kome je cilj da dokaže da mi je on brat.

I sve to da ti dokažem da postojim.

Дакле главни доказ је ипак свједочанство другога човека и његова убеђеност у ваш идентитет?

А вјеродостојност свједока? Како знамо да није и он у некавој заблуди?

Агностицизам (односно вјера у невјеровање) је чудо.

Видите који огроман труд само да свјесно и намјерно докажете једном човеку да постојите.

Има једна стара изрека записана око 70-80г, дакле у првом веку која каже:

"... Ако не слушају Мојсеја и пророке, ако неко и из мртвих васкрсне, неће се увјерити..."

Магична формула се зове ипак принцип односа два битна фактора:

пројаве необичних-несвакидашњих-несхватљивих-необјашњивих појава (у народу познатијих под појомом "чуда") и слободне воље, односно нарушавања принципа вјере као дјела слободе а не нужности (коју би, је ли, демонстрација силе изазвала).

Ја ако не желим да вјерујем да постојите, ви просто нећете постојати, и обрнуто:

ако не желим да знате да постојим (осим ако се сами потрудите да ме откријете)

онда нема ни шансе да ме пронађете осим ако не осјетите јаку побуду за тим.

Почели смо причу од ваше тврдње да Исус Христос (који је живио прије 2000 година) није постојао,

односно да има "проблем" да вама наметне доказом чињеницу свог земаљског живота

у бурним временима римске окупације тадашње Јудеје/Галилеје,

а ви као жив човек и мој савременик се живи патите да мени докажете да постојите.

Немојте бити затвореног ума.

Šalim se pomalo za masone. Mislim da ovde vi treba da otvorite um za mogućnost da nije postojao.

U kakvoj zabludi može biti čovek koji je pričao sa mnom po pitanju toga da li ja postojim ili ne?

E pa sada moraš ti da budeš tamo da bi uzeo LK jer se uzimaju otisci. Moraš ti.

Ne vidim poentu kada me savršeno razumeš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гледајући наслов ове теме и брата Дарка, мислим да је одговор - не  isus-sinai

пс. Дарко, понашаш се исто ко и мој комшија атеиста, да иронија буде већа лик се зове Богоје  slava3

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гледајући наслов ове теме и брата Дарка, мислим да је одговор - не  isus-sinai

пс. Дарко, понашаш се исто ко и мој комшија атеиста, да иронија буде већа лик се зове Богоје  slava3

Okej,nemojte. To je ironija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Дарко уз сво дужно поштовање некада заиста свјесно или не правите замјену теза,

овде наиме није ријеч о томе да ви некоме објашњавате нешто што он није видио односно доживио

па да му ви говорите да "отвори видике" и схвати да постоје ствари ван његове личне перцепције

већ управо обрнуто: ви мени и другима покушавате наметнути да "отворим видике"

и да нешто што сам "вкусио" односно доживио једноставно обришем из мозга и прихватим вашу перспективу и перцепцију реалности.

Дакле ви мени не доносите неки нови садржај мени непознат, него обрнуто:

то се не зове "ширење" него управо "сужавање" видокруга.

Није ми јасно одакле вам толико инсистирање и нетолеранција у прихватању метафизичке реалности.

Ок, за вас је то нешто што "не постоји", али зашто не можете прихватити да ваша перспектива

није нужно и једина реалност, односно да ваш поглед нужно не обухвата читаву творевину у свим њеним сегментима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сестро Сефора, не знам да ли ти је познато,

али појам "форум" не означава мјесто гдје се копирају туђи текстови,

већ мјесто на којем људи размјењују лична искуства, ставове и мишљења.

ПС

Ако већ желиш да укажеш на неки интегрални текст, довољно је да поставиш линк према њему.

Sefora je jako posebna kao što smo primetili. To smo primetili.

Svojih mišljenja i stavova nešto i nismo primetili, obično se poziva na ovu ili onu sedu glavu na koju mi treba da se zaprepastimo. A ako smo ateisti a ona se poziva na autoritet sedih glava, možemo svi misliti kako to izgleda.

Ja sad kažem da ništa u onom tekstu nije istina, ona ne bi pojma imala da objasni, razloži zašto je to tako, zašto je to istina čak iako piše tu. Mnogo autoriteta, mnogo mistike,malo argumenata.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сестро Сефора, не знам да ли ти је познато,

али појам "форум" не означава мјесто гдје се копирају туђи текстови,

већ мјесто на којем људи размјењују лична искуства, ставове и мишљења.

ПС

Ако већ желиш да укажеш на неки интегрални текст, довољно је да поставиш линк према њему.

Sefora je jako posebna kao što smo primetili. To smo primetili.

Svojih mišljenja i stavova nešto i nismo primetili, obično se poziva na ovu ili onu sedu glavu na koju mi treba da se zaprepastimo. A ako smo ateisti a ona se poziva na autoritet sedih glava, možemo svi misliti kako to izgleda.

Ja sad kažem da ništa u onom tekstu nije istina, ona ne bi pojma imala da objasni, razloži zašto je to tako, zašto je to istina čak iako piše tu. Mnogo autoriteta, mnogo mistike,malo argumenata.

Наиме, скренуо си са теме. А то значи да немам о чему да разговарам са Тобом у овој теми.

bliss jeeee

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сестро Сефора, не знам да ли ти је познато,

али појам "форум" не означава мјесто гдје се копирају туђи текстови,

већ мјесто на којем људи размјењују лична искуства, ставове и мишљења.

ПС

Ако већ желиш да укажеш на неки интегрални текст, довољно је да поставиш линк према њему.

Sefora je jako posebna kao što smo primetili. To smo primetili.

Svojih mišljenja i stavova nešto i nismo primetili, obično se poziva na ovu ili onu sedu glavu na koju mi treba da se zaprepastimo. A ako smo ateisti a ona se poziva na autoritet sedih glava, možemo svi misliti kako to izgleda.

Ja sad kažem da ništa u onom tekstu nije istina, ona ne bi pojma imala da objasni, razloži zašto je to tako, zašto je to istina čak iako piše tu. Mnogo autoriteta, mnogo mistike,malo argumenata.

bliss jeeee

Uživajte  Sefora.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...