Jump to content

Атеисти и верници-покушај ДИЈАЛОГА

Оцени ову тему


Препоручена порука

и никако да укапирам одакле ексклузивно право атеизму на науку, кад нема везе благе са науком, већ са убеђењем да Бог не постоји.

Verovanje JESTE ubedjenje da bog postoji , ali  , ateisti nemaju to ubedjenje !!!

al' mnogo volite da izvrćete ...

ви имате уверење које се граничи са вером ...

тако да је то облик религије, хтели ви то да признате или не ...

пошто немате доказа, све је на нивоу вере whackado

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 785
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

и никако да укапирам одакле ексклузивно право атеизму на науку, кад нема везе благе са науком, већ са убеђењем да Бог не постоји.

Verovanje JESTE ubedjenje da bog postoji , ali  , ateisti nemaju to ubedjenje !!!

al' mnogo volite da izvrćete ...

ви имате уверење које се граничи са вером ...

тако да је то облик религије, хтели ви то да признате или не ...

пошто немате доказа, све је на нивоу вере 29dz8zk

pa , kad si tvrdoglav ... (i ne samo ti !) whackado

Ti veruješ u nešto , a ja JOK !

jednostavno , ne ?

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

брате, ти ВЕРУЈЕШ да Га нема ...

имаш доказ да Га нема? немаш.

дакле ВЕРУЈЕШ.

ВЕРУЈЕШ и да ће Сунце сутра да ''изађе'' ...

НЕМА човека без вере, помири се са тиме  whackado

Link to comment
Подели на овим сајтовима

брате, ти ВЕРУЈЕШ да Га нема ...

имаш доказ да Га нема? немаш.

дакле ВЕРУЈЕШ.

ВЕРУЈЕШ и да ће Сунце сутра да ''изађе'' ...

НЕМА човека без вере, помири се са тиме  whackado

Medo , nemoj da me razočaravaš , molim te !

kakva ti je to logika ?

Ponavljam :

1.TI VERUJEŠ U NEŠTO

2.JA NE VERUJEM U TO U ŠTA TI VERUJEŠ

.... KRAJ ....

p.s. ostavi sunce ... pričamo o verovanju u bogove i ne verovanju u iste !

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

брате, ти ВЕРУЈЕШ да Га нема ...

имаш доказ да Га нема? немаш.

дакле ВЕРУЈЕШ.

ВЕРУЈЕШ и да ће Сунце сутра да ''изађе'' ...

НЕМА човека без вере, помири се са тиме  klapklap

Medo , nemoj da me razočaravaš , molim te !

kakva ti je to logika ?

Ponavljam :

1.TI VERUJEŠ U NEŠTO

2.JA NE VERUJEM U TO U ŠTA TI VERUJEŠ

.... KRAJ ....

p.s. ostavi sunce ... pričamo o verovanju u bogove i ne verovanju u iste !

наше покољење тражи небесни знак, тј. тражи чудо па да верује. "Покажите нам Бога, говоре многи наши савременици - покажите нам Бога, па ћемо веровати". Но како? Не захтевају ли ови људи, који презиру чуда и не верују у њих, баш највеће чудо? Како да им се Бог покаже? Бог није један од 110 елемената, да се може показивати. Замислите да се цео видљив свет премаже белом бојом: куће, улице, поља, шуме, море, небо - све постане бело, и замислите да вам неко тад стави захтев: покажи ми бело! Како ћете му га показати? Ви ћете му свакако зачуђено рећи: покажи ти нама не-бело! Тако би се и онима могло рећи: покажите ви нама Не-Бога!

Ako se kajes, onda i volis, a ako volis onda si vec Boziji... ljubavlju se sve iskupljuje sve se spasava...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ајде сад лепо прочитај шта сам написао, да се не играмо глувих телефона.

napisao si :

брате, ти ВЕРУЈЕШ да Га нема ...

имаш доказ да Га нема? немаш.

дакле ВЕРУЈЕШ.

a , ja sam ti odgovorio :

1.TI VERUJEŠ U NEŠTO

2.JA NE VERUJEM U TO U ŠTA TI VERUJEŠ

.... KRAJ ....

jel' razumeš , ili da pokušam na drugi način ?

ja mislim da razumeš , al' ti ne odgovara  (319.gif) , pa se praviš "Toša"  klapklap

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нико ти 2. није импутирао, онда си погрешно схватио моје писање, али то је већ други проблем твоје предрасуде о верницима ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa , nećemo možda nikada shvatiti kako je nastao univerzum ,

ali , za to smo sami "krivi" !

To ne skreće automatski vodu na vaš mlin ...

Као што је случај са материјом и универзумом,такав је и са Богом!

Ми знамо доста о нашем свету,проучавамо ,сваким даном све више и више али никада га до краја нећемо истражити јер ћемо доћи до закључка да је несхватљив.

Исти је случај и са Богом,нешто знамо нешто не знамо,неко зна више неко мање али суштински га никада нећемо схватити ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми знамо доста о нашем свету,проучавамо ,сваким даном све више и више али никада га до краја нећемо истражити јер ћемо доћи до закључка да је несхватљив

To bi ste vi najviše i voleli; da ne postoji nikakav racionalan sistem saynanja, da ništa nije materijalno dokazivo, da ne postoje empirijska saznanja i saznanja zasnovana na razumu, pa da onda možete do mile volje da ispredate bajke, na miru bez straha da će biti razvejane i dokazane kao notorna glupost. Ali na vašu žalost u ovome svetu postoje odredjene zakonitosti, red i sklad i ljudski um može otkriti taj poredak i njegove zakonitosti.

само се надам, за твоје добро, да нећеш никад никог силом ни покушати да лечиш од нечег ...

Bio je jedan vernik voljan da se fizički razračuna sa mnom ali se primirio kada sam mu klještima papagajkama smrskao nos, ha ha morao je da ide na rekonstrukcionu hirurgiju, otada me svi vernici u parohiji obilaze u velikom krugu
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Ali na vašu žalost u ovome svetu postoje odredjene zakonitosti, red i sklad i ljudski um može otkriti taj poredak i njegove zakonitosti.

Зашто мислиш да је ово на нашу жалост? Ти си нешто драги мој побркао. Баш смо свесни тога да постоји законитост и да наука откривајући те законитости само помаже вернику. Ако постоји законитост, постоји и Законодавац.

Bio je jedan vernik voljan da se fizički razračuna sa mnom ali se primirio kada sam mu klještima papagajkama smrskao nos, ha ha morao je da ide na rekonstrukcionu hirurgiju, otada me svi vernici u parohiji obilaze u velikom krugu

Не видим ша је смешно у томе да некоме смрскаш нос. То је вероватно кодекс понашања једног атеисте?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нико ти 2. није импутирао, онда си погрешно схватио моје писање, али то је већ други проблем твоје предрасуде о верницима ...

pa , vidim da pokušavaš da kažeš da , ako ne veruješ da nešto postoji - to znači da veruješ da ne postoji ... :)

podseti me malo ... koju to predrasudu imam o vernicima ? 89898989898989

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овде је, дакле, пемештена расправа која се развила из коментара на документарни филм RELIGULOUS Била махера, али се, у међувремену, претворила у нови покушај препуцавања верника и атеиста. Браћо, уместо да наставимо с бесплодном разменом монолога, покушајмо да развијемо дијалог. Махеров филм је и даље на:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6451.0.html

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Almost half the population claim to have felt the presence of a power beyond themselves. But what happens in the brain during religious experiences? If magnetism can produce visions, then what price mysticism and meditation? What's the difference between sainthood and schizophrenia? And why are many believers convinced that God speaks to them in their dreams?" BBC Radio

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=C3N_QgjuWYU&feature=player_embedded

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=uawSJrQJ_B0&feature=player_embedded

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=bk75tUKSr5Q&feature=player_embedded

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...