Jump to content

Новосађанин који практикује магију претио патријарху да ће га обесити на Теразијама!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Patrijarh Irinej

 

Новосађанин који практикује магију претио патријарху да ће га обесити на Теразијама!

Након недавног датог интервјуа патријарха Иринеја за дневни лист Политика, на друштвеним мрежама борбени атеисти и аутошовинисти су реаговали претерано агресивно. Врхунац хејта је показао извесни новосађанин(име познато редакцији) за кога се спекулише да се бави чаробњаштвом. Дотични господин је на Твитеру испод вести агенције БЕТА написао да патријарха Иринеја треба обесити на Теразијама за ногу. 

 

0-02-04-7eecec6f321101104709369bc48acaaccaeba2dc0c8e0cf430d7768270a74de9_56406576.jpg.980c54f4170725be80b73d28f6a93ff8.jpg
 

Како сазнајемо овај хејтер је приведен у полицију због твита у коме је претио вешањем.   Ако се може тако рећи "посао" патријарха је између осталог да позива на јединство народа и није на цркви да се ставља на било чију страну у тренутним политичким превирањима. Патријархова порука да протести у одсудном моменту у коме се Србија налази можда и нису корисни за нашу државу је осуђена на друштвеним мрежама а патријарх је етикетиран као провладин човек. Било да мислимо да је патријарх у праву или да мислимо да није,  реакције на друштвеним мрежама које позивају на линч патријарха благо је рећи да нису примерене. Оне заправо одражавају душевно и духовно стање актера на друштвеним мрежама и уједно показују колико је управо тим људима са друштвених мрежа потребна блага реч цркве. Сетимо се и недавног догађаја момка који је превише времена проводио на Твитеру да би потом услед нагомиланог незадовољства и мржње усмртио првог случајног пролазника. Друштвене мреже могу бити корисне, за повезивање људи, размену идеја, итд али могу бити и штетне ако људи не воде рачуна о свом психичком здрављу и препусте се хејту односно неконтролисаној мржњи. 
 

Да не буде по речима Аве Јустина да живимо у времену «Атомске технике и прашумске етике»  апелујемо на све кориснике друштвених мрежа да поведу рачуна о времену које проведу на истима и да пре свега поведу рачуна о свом душевном здрављу и миру. Душевни мир се лако губи а тешко враћа.

 

Поуке тим

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ŠARLATAN IZ NOVOG SADA PRIZIVA HAOS Užasne pretnje srpskom patrijarhu: Obesićemo te naopačke na Terazijama!

 

Patrijarh Irinej

 

Aleksandar G. (55) iz Novog Sada stoji iza brutalne pretnje srpskom patrijarhu Irineju, ekskluzivno saznaje „Alo!”. On je bio jedan od mnogih simpatizera opozicije, koji su bacali drvlje i kamenje na poglavara SPC zbog iznetih političkih stavova, ali je otišao najdalje uputivši mu jezivu i direktnu pretnju.

 

Aleksandar koji se, kako smo saznali, bavi vračanjem, 27. januara, u jutarnjim časovima, poručio je da patrijarha treba obesiti i to samo zato što je Irinej rekao da ne vidi nikakvu korist za narod od podsticanja na proteste.

- I ovog na Terazije, o nogu... - naveo je Aleksandar uz objavljenu fotografiju patrijarha.

Ovaj čovek privođen je pre nekoliko godina zbog kršenja zakona o javnom redu i miru, i to člana koji se odnosi na „uznemiravanje građana vračanjem, proricanjem i sličnim obmanjivanjem“.

Verski analitičar Željko Injac kaže da je Aleksandar zapretio patrijarhu jer na njega gleda kao na konkurenciju. On navodi i da nije iznenađen ni svim drugim napadima koji su se mogli čuti na račun poglavara SPC, nakon što je izneo svoje mišljenje o protestima.

Svi ovi i poznati i nepoznati, koji su prethodnih dana vređali, psovali i pretili patrijarhu, nisu ljudi Crkve. To su sve ljudi koji se izjašnjavaju kao ateisti ili kao bogoborci. Oni Crkvu vide kao srpsku instituciju koja treba da bude ili ugašena, ili što manje uticajna. To je poenta cele priče, to su sve autošovinisti, koji ne gledaju na patrijarha kao na svog poglavara, nego predstavnika srpske institucije. Oni na isti način preziru i SANU, ali i samu našu državu. Reč je, dakle, o agresivnom ateizmu - oni ne veruju u Boga, a smeta im šta kaže patrijarh, što je apsurdno. Neki političari su pokušali da profitiraju od kritika na račun patrijarha, a isti ti ljudi hvalili su pojedine episkope, i to samo zato što su u nekim momentima bili kritički nastrojeni prema vlasti - kaže naš sagovornik.

On dalje navodi da je logično da patrijarh naročito smeta onima koji prodaju praznoverje.

- Ljudi iz tih sekti ili nekih drugih tvorevina, poput tog čoveka o kom pričamo, na Crkvu gledaju kao na konkurenciju. Oni imaju problem sa Crkvom jer ona nije ono što bi oni hteli da bude. Crkva ne širi sujeverje nego ga suzbija, a oni žive na račun sujeverja i zato im crkva ne odgovara. Kao što ne odgovara ni bogobornim ateistima jer širi veru i ljudi je poštuju. Problem odnosa srpskog društva prema Crkvi postoji od vremena posle komunizma - nju kritikuju i oni koji slave slavu i idu u crkvu, ali nemaju crkveni život - zaključuje on.

Menjaju mišljenje po potrebi

Željko Injac podseća da su opozicionari, koji su neko vreme veličali vladiku Amfilohija, nakon što je iskritikovao vlast, istog tog Amfilohija napadali kada je govorio o abortusima.

- Pokušavaju prigrabiti političke poene koristeći uticaj koji ima crkveni velikodostojnik kada im njegovo mišljenje odgovara, ali takođe su u stanju lako da ga odbace i prezru kada kaže nešto protiv gej brakova ili iznese stav Crkve o abortusima, kao što smo imali slučaj s Amfilohijem - kaže naš sagovornik.

 

 

https://www.alo.rs/vesti/politika/uzasne-pretnje-srpskom-patrijarhu-obesicemo-te-naopacke-na-terazijama/209192/vest

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...