Jump to content

Sve sto se hteli da znate o Rimokatolicizmu, papstvu itd. (slobodna tema za raspravljanje do mile volje za Zayrona, Isusovo magare i ostale)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Васијан рече

Ко је банован, ако смем да питам?

Смеш да питаш. Не знам да ли смеш да добијеш одговор. 

Да видимо да ли смеш. Ако смеш нека се јави неки анонимус из администрације са тим одговором. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 557
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Пошто имамо римокатоличку тему шаљем ово. Било ми је занимљиво запажање римокатоличког архиепископа Вигано изнесено у управо објављеном новом писму везаном за скандал у око злостављања деце (и одраслих) у САД-у и шире, и папином ђутању на оптужбе изнете у првом писму.

Запажање се тиче односа према Христу од стране "његовог викара". Виганове речи, потпуно су сагласне са Православним разумевањем да је Христос кормилар Цркве, глава и једини Господ.

Користи слику из четврте главе јеванђеља по Марку.

1205608642_Screenshot_20180928-143854_FoxitPDF.jpg.3d101fd4cd475d8cefe0b3c591e06688.jpg

Цело писмо вреди прочитати за оне који прате целу ову причу. Изволите, званично :D:

SCIO_CUI_CREDIDI_-_E.pdf

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Bernard рече

Ne ljutim se. Žalostno je gledati sve te vaše Crkve majke koje autokefaliju naplaćuju. Izgleda da su Bugari jeftiniji pa su se Makedonci okrenuli njima. Kladim se da smo opet krivi mi ipapa. Da li znaš koliko je kralj patio za autokefaliju vaseljanskoj patrijaršiji 1920 god.?

Ти сада жоћеш да кажеш да СПЦ тражи новац од МПЦ за аутокефалију? Тешке речи, имаш ли чиме да их потврдиш?

Не знам. Колико? Имаш ли неке релевантан доказ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Ведран* рече

Пошто имамо римокатоличку тему шаљем ово. Било ми је занимљиво запажање римокатоличког архиепископа Вигано изнесено у управо објављеном новом писму везаном за скандал у око злостављања деце (и одраслих) у САД-у и шире, и папином ђутању на оптужбе изнете у првом писму.

Запажање се тиче односа према Христу од стране "његовог викара". Виганове речи, потпуно су сагласне са Православним разумевањем да је Христос кормилар Цркве, глава и једини Господ.

Користи слику из четврте главе јеванђеља по Марку.

1205608642_Screenshot_20180928-143854_FoxitPDF.jpg.3d101fd4cd475d8cefe0b3c591e06688.jpg

Цело писмо вреди прочитати за оне који прате целу ову причу. Изволите, званично :D:

SCIO_CUI_CREDIDI_-_E.pdf

I šta ti tu nije jasno sinko? Zamjeniti nije isto što i zastupati, papa nije zamjenik već zastupnik, namjesnik, vikar. Biskup može imati svog vikara, vikarnog, pomoćnog biskupa ili horepiskopa a rimski biskup, papa je Vicarius Christi, vikarni biskup Kristov. Takvi su uzusi i običaji predanjske stare Crkve u tituliranju, carigradski patrijarh ima titul ništa manje nego Jeho Božská Všesvátost iako svi znamo da je svet samo Gospod Bog a aleksandrijski patrijarh papa Teodor II ima takve titule da mu na njima mogu pozavidjeti i rimski papa i carigradski patrijarh zajedno, blednu pored njega kao rosa uz podne i venu kao cvijet u pustinji. Kad se već obični episkopi, biskupi i kardinali tituliraju nejblaženějším i ilustrissimus, vaši patriarsi autokefalnih crkvi sa Njegova Svetost, onda ova trojica patrijarha sa antiohijskim i jerusalimskim se moraju titulirati još većim titulima od njihovih, ne valjda s manjim, savim normalna stvar.

NJegovo božаnsko blаženstvo pаpа i pаtrijаrh velikog grаdа Aleksаndrije, Libije, Pentаpolisа, Etiopije, sveg Egiptа i sve Afrike, otаc otаcа, pаstir pаstirа, аrhijerej аrhijerejа, trinаesti аpostol i sudijа vаseljene

https://tinyurl.com/y84qbfqh

“Vicarius Fili Dei” is not a name or even a title of the Pope as protestants claimed to be the exact number(666) of the beast mentioned in Revelation 13.

Here are the list of the Pope’s titles

1. Bishop of Rome 2. Vicar of Jesus Christ 3. Successor of the Prince of the Apostles 4. Supreme Pontiff of the Universal Church 5. Primate of Italy 6. Archbishop and Metropolitan of the Roman Province 7. Sovereign of the Vatican City State 8. Servant of the servants of God

There’s no such title as they claim. For further clarification it’s “Vicarius Christi” not Vicarius Fili Dei

“Vicar of Jesus Christ” (“Vicarius Iesu Christi”) is one of the official titles of the Pope given in the “Annuario Pontificio”. It is commonly used in the slightly abbreviated form “Vicar of Christ” (“Vicarius Christi”). While it is only one of the terms with which the pope is referred to as “Vicar”, it is “more expressive of his supreme headship of the Church on Earth, which he bears in virtue of the commission of Christ and with vicarial power derived from him”, a vicarial power believed to have been conferred on Saint Peter when Christ said to him: “Feed my lambs…Feed my sheep” (John 21:16–17.

https://tinyurl.com/y8k8j3zv

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Ти сада жоћеш да кажеш да СПЦ тражи новац од МПЦ за аутокефалију? Тешке речи, имаш ли чиме да их потврдиш?

Не знам. Колико? Имаш ли неке релевантан доказ?

То је он читао Мачковићев текст, па га је убио у појам сугестијом да Македонија или.Цариград сада треба Србији да исплати сличну суму коју је краљ платио (4 годишња буџета Србије) :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zayron рече

rimski biskup, papa je Vicarius Christi, vikarni biskup Kristov.

:)) 

Знам да вам јесте викарни.

То и јесте проблем. Христос не потребује викарног, ни једног ни три-четири као Артемије. 

И то нису "узуси и обичаји древне Цркве".

Пуцаш ђорцима. А и мимо мете. 

Ко те шта пита о папиним титулама? И једног и другог (александријског).

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

:)) 

Знам да вам јесте викарни.

То и јесте проблем. Христос не потребује викарног, ни једног ни три-четири као Артемије. 

И то нису "узуси и обичаји древне Цркве".

Пуцаш ђорцима. А и мимо мете. 

Ко те шта пита о папиним титулама? И једног и другог (александријског).

No, taj koji je mimo si ti, ja sam ovdje a ti ko zna gdje :D 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zayron рече

No, taj koji je mimo si ti, ja sam ovdje a ti ko zna gdje :D 

 

Па ја знам да ти гађајући мимо мете гађаш мене. И језик те одаје.

Ја пошаљем позитиван коментар на вашег архепископа, а ти се једнако трзаш као да сам ти опсовао родитеља. Не да ти мира онај који те мучи.

Нека ти Бог помогне. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Ведран* рече

Па ја знам да ти гађајући мимо мете гађаш мене. И језик те одаје.

Ја пошаљем позитиван коментар на вашег архепископа, а ти се једнако трзаш као да сам ти опсовао родитеља. Не да ти мира онај који те мучи.

Нека ти Бог помогне. 

Naravno da ćeš kao pozitivnu ocijeniti, nagradati i zapljeskati svakoj slini i pljuvačini na papu i na Katoličku Crkvu, to je bilo i za očekivati, tvoj zloduh ti je pokazao tačno gdje je te pljuvačke najviše da ne moraš trošit svoju. Čuvaj ju za priliku kad patrijarh carigradski proglasi Ukrajincima i Makedoncima autokefaliju. Najbolje je papu pljunut tudjom pljuvačkom, po mogućnosti još biskupskom, zhrzeného i očajnog nadbiskupa Vigana koji se Vatikanu sad ovako sveti jer ga nisu napravili kardinalom.

https://www.uccronline.it/eng/2018/08/31/charges-against-the-pope-former-nuncio-vigano-lied-here-the-proofs/

https://www.advocate.com/religion/2018/9/02/former-vatican-official-accuses-pope-lying-about-kim-davis

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Ведран* рече

То и јесте проблем. Христос не потребује викарног, ни једног ни три-четири као Артемије. 

 

Артемије и папа у истој екипи. А на први поглед изгледа као да су миљама удаљени...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ведран* рече

Администрација која се и даље понаша у духу инквизиторско-конспиративном, о чему смо расправљали на закључаној теми Питајте Администрацију и Доксологија форумашима, је опет бановала учеснике ове дискусије.

Наравно, ви то не знате управо зато што се Администрација понаша инквизиторско-конспиративно. Не полажу никоме рачуне и крију се иза анонимности и људима одсецају главе, у мраку.

Вероватно ћу и ја за ово што кажем да добијем нож под врат и да ми порка буде избрисана. И то нико неће знати. Неће ми бити први пут. То су ми већ једном урадили за исту ствар. А њима ће бити ко зна по који пут јер они то људима стално раде.

Ако се не јављам то је разлог. 

А не би требало да нас се не тиче како се овде води сајт. Јер ако неко мога брата или сестру склони, као што је сада био случај, без да укаже на грешку и јавно стане иза своје одлуке, тај није мој пријатељ ни доброжелатељ, па макар био и вајна тајна Адмнистрација. То бих исто мислио невезано о коме је реч. Чак и Зајрона да су на тај начин бановали, за којег рекох да се понаша злобно. 

То сам желео да вам кажем. И вајној тајној Администрацији и свима вама. 

Mozda sam i ja trebao da napisem nesto slicno svojevremeno ali NE VERUJEM da bi to uticalo na savest ljudi koji se kriju iza tzv Administracija. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вилер Текс рече

Артемије и папа у истој екипи. А на први поглед изгледа као да су миљама удаљени...

Imamo mi za Artemija Jednoistinog u Egzilu ovdje kolegu

Anatematora Velikog takodjer u Egzilu, biće super tandem! :D 

https://www.youtube.com/watch?v=ablhSj0vuRs

https://www.youtube.com/watch?v=9zpULcK1ZxY

https://www.youtube.com/watch?v=dmaQepsYYGY

https://www.youtube.com/watch?v=eJMGUqHZGyg

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Артемије и папа у истој екипи

Мислиш?

Ја мислим да су конкуренција један другоме. :tongue: Оно - универзална јурисдикција и томе слично. 

Ево хоће и Барт да уђе у игру ...

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Trifke рече

Mozda sam i ja trebao da napisem nesto slicno svojevremeno ali NE VERUJEM da bi to uticalo na savest ljudi koji se kriju iza tzv Administracija. 

Администрација је проценила да је најбоље да не одговарају. Да пусте да ствар прође и да наставе по своме конспиративно-инквизиторском методу.

Имају и савршене менторе за ту методологију. Само не знам јесу ли почели и да их уче, или за сада само дају паре. :0205_whistling: 

  • Хахаха 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Вилер Текс рече

Ти сада жоћеш да кажеш да СПЦ тражи новац од МПЦ за аутокефалију? Тешке речи, имаш ли чиме да их потврдиш?

Не знам. Колико? Имаш ли неке релевантан доказ?

Pa kad bih radio u nekom arhivu mozda bi i imao. To su mi pricali potomci coveka koji je dan pre sahrane kralja trčao na Triglav sa zastavom kraljevine SHS. Na dan sahrane se je na Triglavu vijorila zastava. Možda će se javiti Romejac.....

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...