Jump to content

Верници питају атеисте

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

пре 42 минута, Liga Džentlmena рече

Aj bre pa ima gomila snimaka u konima su ljudi bili ateisti cak i satanisti pa postali hriscani

Naravno! Nisam ovaj klip ni dala kao krunski dokaz da od hrišćanina može postati ateista. Ta nisam ni ja "od juče". Već, evo po treći put, klip je samo moja reakcija na tvoje "nepobitno" (i na raniji post gde kažeš "Prosto osetis njegovo postojanje." )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Branka62 рече

:stadaradim:

Ništa posebno - samo moja reakcija na "nepobitno". Momak je bio vernik i Hristos mu se lično obraćao a sada je ateista.

 Nisam u prilici sada da pogledam, ali bold... :)) Smeh na stranu, eto koliko je bitna antropologija... :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Branka62 рече

:stadaradim:

Ništa posebno - samo moja reakcija na "nepobitno". Momak je bio vernik i Hristos mu se lično obraćao a sada je ateista.

Tesko. :0201wink:

Oni koji su pili kaficu sa Hristom kao prijatelji, ...oni, vise ne preferiraju druga kafenisanja,... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Branka62 рече

:D Ajd dobro - imao je osećaj da mu se lično obraća. Nije ni jedini :tongue:.

U ovo vec... verujem! :D Da, nazalost nije jedini, znam... Bas cu da pogledam, vec sam gledala par klipova znam ovog decka, samo da dodje struja i prestanem da trosim bateriju fona :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cim je "nepobitno" onda nema slobode, samim time nema ni mesta veri. Ono sto se meni licno dopada kad je u pitanju vera je to sto uvek ima prostora za "ucinilo mi se", "ne mora da znaci" i sl. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Џуманџи рече

Cim je "nepobitno" onda nema slobode, samim time nema ni mesta veri. Ono sto se meni licno dopada kad je u pitanju vera je to sto uvek ima prostora za "ucinilo mi se", "ne mora da znaci" i sl. :)

Bukvalno vera kao izbor i odnos u koji se slobodno unosi i ulaže nije moguća bez stalnog prostora za skepsu.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Branka62 рече

Ništa epohalno. (Što reče neko) ima takvih klipova sijaset. Samo sam želela da ga iskoristim kao komentar na "nepobitno" .

E, pa ne moze tako,:0201wink:, ako je decko ( sa klipa ) emocionalno i psihicki i mentalno zamisljao i u fikciji imao osecaj da mu se Hristos licno obracao,....to ne znaci, da onima koji su zaista bili obasjani svetloscu Hristovom ( neko manje , neko vise ) kao apostoli na Tavoru , kada govore, ..ovde nam je dobro biti.... onda, postoji mogucnost 'nepobitnosti' na licnom planu u svedocenju Bozijeg postojanja. 0405_feel 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

E, pa ne moze tako,:0201wink:, ako je decko ( sa klipa ) emocionalno i psihicki i mentalno zamisljao i u fikciji imao osecaj da mu se Hristos licno obracao,....to ne znaci, da onima koji su zaista bili obasjani svetloscu Hristovom ( neko manje , neko vise ) kao apostoli na Tavoru , kada kaze, ..ovde nam je dobro biti.... onda, postoji mogucnost 'nepobitnosti' na licnom planu u svedocenju Bozijeg postojanja. 0405_feel 

Ali to je 'no true Scotsman' argument. Ako je neko prestao da veruje, nikad nije stvarno verovao. 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Paradoksologija рече

Ali to je 'no true Scotsman' argument. Ako je neko prestao da veruje, nikad nije stvarno verovao. 

Fora je , sto ljudi koji istinski imaju 'komunikaciju' sa Bogom, ne otpadaju od vere, ....samo je razlika u stepenu i jacini vere i blagodati koju su primili ( od Boga ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Liga Džentlmena рече

Aj bre pa ima gomila snimaka u konima su ljudi bili ateisti cak i satanisti pa postali hriscani. Jedan je cak zeleo da nadje dokaze protiv Hriscanstva, zaputio de u Jerusalim i sto se vise blizio cilju da razoblici hriscane, to je vise bio svestan postojanja Boga. Cak ima i prica o Muslimanima koji su isli na Ostrog pa posle toga primili Hriscanstvo i obrnuto.

Poenta klipa je da je on svoje "licno iskustvo" (osecaj, dozivljaj, odnos sa Bogom) smatrao za dobar 'dokaz' dok nije skapirao da za neke stvari za koje je on znao da su pogresne (lekovitost nekih etericnih ulja) ljudi imaju iste takve "dokaze" - licno iskustvo u vidu "meni je pomoglo", a bez uzimanja u obzir ostalih faktora i objasnjenja, koje nauka uzima kada izucava nesto. Zatim je skontao da ljudi svih vera imaju slicna iskustva, a ne mogu svi da budu u pravu.

Nesto slicno tvom smatranju blsgodetnog ognja i netruleznih mostiju kao "nepobitnih dokaza".

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Avocado рече

Poenta klipa je da je on svoje "licno iskustvo" (osecaj, dozivljaj, odnos sa Bogom) smatrao za dobar 'dokaz' dok nije skapirao da za neke stvari za koje je on znao da su pogresne (lekovitost nekih etericnih ulja) ljudi imaju iste takve "dokaze" - licno iskustvo u vidu "meni je pomoglo", a bez uzimanja u obzir ostalih faktora i objasnjenja, koje nauka uzima kada izucava nesto. Zatim je skontao da ljudi svih vera imaju slicna iskustva, a ne mogu svi da budu u pravu.

Nesto slicno tvom smatranju blsgodetnog ognja i netruleznih mostiju kao "nepobitnih dokaza".

 

 

Nije isto nisi u pravu. Ovo su materijalni dokazi.

Slicno moze da bude mom i Boksidovom komentaru da se u pocetku upoznavanja sa Bogom oseti velika blagodat koja se daje svim pocetnicima, a posle to opada i krenu iskusenja pa ko ostane, ostane. 

Ili kad ja kazem da se fantasticno osecam posle Bogosluzenja. Klip moze samo da se uporedi sa tim mojim subjektivnim osecajem.

  • Свиђа ми се 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...