Jump to content

Sloboda

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ne razumem ovo?

Ako imamo Trojicu I tri Ličnosti, kako je apsolut vezan samo za jeednu?

to imas ti pa izvoli logicki objasniti kako je to moguce. samo da znas sve sto definises u vezi Boga nije Bog nego idol. 

force be with you! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Џуманџи рече

Зато што многи сматрају да је смрт узрок свих ограничења. Навешћу пример: ти си бесмртан, ја те упуцам - ти ћеш се смејати, нећеш ме физички повредити нити ме мрзети. Никад те глад неће "натерати" да ми провалиш у кућу (навео си горе као пример) и опљачкаш ме. И сл.

Ali sasvim evidentno nije uzrok svih ograničenja (neka sam i naveo), nego samo nekih ograničenja.

 

пре 1 минут, Џуманџи рече

Слобода као феномен постоји на много нивоа, мислим да је за почетак боље да се договорите о ком новоу желите да расправљате. :)

Ja pokušah u prvoj poruci da razgraničim.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Predrag Pedja рече

to imas ti pa izvoli logicki objasniti kako je to moguce. samo da znas sve sto definises u vezi Boga nije Bog nego idol. 

Sad mi I ti ponovo objasni kako sam uspeo od Boga da napravim idola?

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Ali sasvim evidentno nije uzrok svih ograničenja (neka sam i naveo), nego samo nekih ograničenja.

Превидела сам, мултитаскујем, вратићу се касније. Међутим, не знам како може да буде евидентно када ми не можемо ни да замислимо постојање било чега без смрти. 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

evo nadjoh citat

31

Тада Исус говораше онијем Јеврејима који му вјероваше: ако ви останете на мојој бесједи, заиста ћете бити ученици моји,

32

И познаћете истину, и истина ће вас избавити.

force be with you! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Sad mi I ti ponovo objasni kako sam uspeo od Boga da napravim idola?

 

pa cim ti kao tvorevina mozes nesto da ogranicis (sto definisati znaci) onda je to idol 

force be with you! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Avocado рече

Ovde:

" jedina sloboda, je sloboda bez ograničenja a jedina prepreka toj slobodi je smrt. "

Plus izbegavaš da objasniš po čemu je smrt kao ograničenje posebno u odnosu na druga prirodna ograničenja npr. to što po zakonima prirode ne možeš da levitiraš kad poželiš, da imaš tri glave, trčiš 500 km/h, i slično...

 

Ja sam razumeo da hrišćani smatraju da Bog ne može da laže jer je to suprotno njegovoj prirodi, a ne da može da laže ali ne želi da laže.

Možda sam pogrešno razumeo.

 

Pogrešno su ti objasnili.

Na tajnoj večeri Hristos govori: Evo ide knez ovoga sveta I u njemu nema ničeg mojeg.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Predrag Pedja рече

pa cim ti kao tvorevina mozes nesto da ogranicis (sto definisati znaci) onda je to idol 

Ajde molim te oslobodi misao I napiši barem 3 ili 4 rečenice, jer ovako ćeš me naterati da I ja šargarepu stavim u usta.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pogrešno su ti objasnili.

Na tajnoj večeri Hristos govori: Evo ide knez ovoga sveta I u njemu nema ničeg mojeg.

hajde malo objasni jer ja ne vidim kakve to veze ima sa onim sto ti avokado pise

force be with you! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Predrag Pedja рече

@Volim_Sina_Bozjeg odgovaraj avokadu a mi cemo posle da nebi spamovali njegovu temu 

Na mojim temama nema spama... može da se piše šta god... (osim teme o Stand-up komediji)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Predrag Pedja рече

hajde malo objasni jer ja ne vidim kakve to veze ima sa onim sto ti avokado pise

Avokada cenim I poštujem a da bi mu objasnio zašto sam slobodu koristio u mom prvom postu, koji je prebačen ovde da bi se otvorila nova tema, morao bi da koristim teološke izraze, pogotovo one na koje se odnosi eshatologija I pogled sa eshatološke perpektive.

Morao bi da uvedem I Maksima Ispovednika sa njegovim logosima tvari I Palamu koji nastavlja Maksimovu misao sa bespočetnim I nestvorenim energijama.

Ako apsolutne slobode ovde nema, ne znači da je već nema na nebesima. Na nebesima je bespočetna I beskrajna, neograničena a ovde na zemlji je ograničena zbog smrte prirode.

U svakom slučaju slobodu ne povezujem sa postojanjem van zajednice sa Bogom, kao što je ima knez ovoga sveta djavdjav, nego sa večnim životom sjedinjem stvorene I nestvorene prirode (energije) nesliveno nedeljivo. Djavdjav postoji ali nije deo života a ja se baziram isključivo na život.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pogrešno su ti objasnili.

Na tajnoj večeri Hristos govori: Evo ide knez ovoga sveta I u njemu nema ničeg mojeg.

Jevrejima 6:17-18

Зато и Бог, желећи да насљедницима обећања што поузданије покаже неизмјенивост своје одлуке, послужи се заклетвом,

Да бисмо у двјема непоколебивим стварима, у којима је немогуће да Бог превари, имали моћну утјеху ми који смо прибјегли да се држимо наде која је пред нама;

ili u engleskom prevodu koji je malo jasniji:

God, because he wanted to show even more to the heirs of the promise the unchangeableness of his resolve, guaranteed it with an oath, in order that through two unchangeable things, in which it is impossible for God to lie, we who have taken refuge may have powerful encouragement to hold fast to the hope set before us.

Koliko znam, ovaj i još neke citate mnogi teolozi koriste upravo za tvrdnju da Bog ne može da laže, a ne da bira da ne laže.

+ opet si samo preskočio prvi deo poruke...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Avokada cenim I poštujem a da bi mu objasnio zašto sam slobodu koristio u mom prvom postu, koji je prebačen ovde da bi se otvorila nova tema, morao bi da koristim teološke izraze, pogotovo one na koje se odnosi eshatologija I pogled sa eshatološke perpektive.

Morao bi da uvedem I Maksima Ispovednika sa njegovim logosima tvari I Palamu koji nastavlja Maksimovu misao sa bespočetnim I nestvorenim energijama.

Ako apsolutne slobode ovde nema, ne znači da je već nema na nebesima. Na nebesima je bespočetna I beskrajna, neograničena a ovde na zemlji je ograničena zbog smrte prirode.

U svakom slučaju slobodu ne povezujem sa postojanjem van zajednice sa Bogom, kao što je ima knez ovoga sveta djavdjav, nego sa večnim životom sjedinjem stvorene I nestvorene prirode (energije) nesliveno nedeljivo. Djavdjav postoji ali nije deo života a ja se baziram isključivo na život.

ovde nema apsolutne slobode ni za Boga (gledajuci tvoje komentare). o toj buducnosti u kojoj ce biti moguce ono sto je ovde nemoguce mozemo samo sanjati no logicki ona je nemoguca zato sto je nemoguce da apsolutno postoji u dva bica 

a to navodjenje mi nista ne znaci jer oni za mene nisu autoriteti ako se slazu sa tvojom dosadasnjom logikom 

  • Волим 1

force be with you! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пих, ја мислио да је опет нека тема о Слободном Тржишту. Кад оно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...