Jump to content

Животије Утешановић: Ко поделу желео-подела му у кући била!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 10 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Sta ce nama čvrst stav kad smo mi u svojim srcima dali kosovo i sad bi podela kosova bila pobeda i ocuvanje kosova i metohije.

Nisam razumela ovu recenicu... pojasni mi; ne mozemo generalizovati stvari po ovom pitanju. Recimo ja odbijam da prihvatim da smo svi od reda "u svojim srcima dali Kosovo". Nema te sile koja bi me ubedila u to, da izbrisem Kosovo I Metohiju iz mog srca. Ne treba mi srce onda. Ne bih da sentimentalisem, ali zaista ovako mislim I osecam. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, "Tamo daleko" рече

Nisam razumela ovu recenicu... pojasni mi; ne mozemo generalizovati stvari po ovom pitanju. Recimo ja odbijam da prihvatim da smo svi od reda "u svojim srcima dali Kosovo". Nema te sile koja bi me ubedila u to, da izbrisem Kosovo I Metohiju iz mog srca. Ne treba mi srce onda. Ne bih da sentimentalisem, ali zaista ovako mislim I osecam. 

Predsednik AV tako ne misli.

On misli da je podela kosova pobeda koju će izvojevati a uz sveukupan komentar na kraju, da Srbija nikada do sada nije imala više teritorije.

Dakle čovek se definitivno bori za podelu kosova, pošto u tu podelu metohija ni ne ulazi.

Koju borbu patrijarh vidi na očuvanju kosova i metohije u delu AV ja stvarno ne znam, ali AV se svojski trudi da objasni srbima da je podela Kosova najbolje rešenje i sve što radi, radi apsolutno samo u tom pravcu.

Ne znam da li je vama Kosovo i Metohija u srcu ili nije ali vremenom i politikom AV će i to nestati, kao što će nestati i moja očevina u Pećkoj opštini....

AV se opšte ne bori za vraćanje Kosova i Metohije u teritorijalni sastav Srbije i ja se divim patrijarhu kako uspeva to bolje da sagleda od mene i od ostalih.

AV će pristati na podelu Kosova i na kraju je neće ni dobiti a sve što do sada radi, pa i saradnja sa Haradinajem jeste upravo radi toga što AV zna šta je za Srbiju najbolje rešenje.

On će potpisati niz sporazuma, koji će mu možda biti podmetnuti kao kukavičje jaje u nadi da će dobiti deo pokrajine gde su srbi u većini a tako će samo na indirektan način priznati institucije te samozvane nepostojeće države.

 

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala VSB na odgovoru, sa kojim se sasvim slazem I jasno je kao dan kakve su pretenzije AV-a, to uopste nije sporno. Moja nedoumica se odnosila na tvoje reci da smo u svojim srcima (pre)dali Kosovo. Ja tvrdim , pa makar to I naivno zvucalo da - NISMO, NITI CEMO!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, "Tamo daleko" рече

Hvala VSB na odgovoru, sa kojim se sasvim slazem I jasno je kao dan kakve su pretenzije AV-a, to uopste nije sporno. Moja nedoumica se odnosila na tvoje reci da smo u svojim srcima (pre)dali Kosovo. Ja tvrdim , pa makar to I naivno zvucalo da - NISMO, NITI CEMO!

Nas niko ne pita više, AV vredno radi po 16 sati dnevno.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma nije nas nikada niko ni pitao, ali to ne znaci da treba nemo posmatrati sta nam rade o glavi. AV je jedan (jadan) covek, koji trenutno na sceni operise....

imali smo mi I gorih od njega. Nece svako zlo doveka. Treba da iskreno vidimo sa sobom- kakvu mi sami odgovornost nosimo povodom cele situacije, bez obzira sto se nista ne pitamo. Pa ne pitaju ni Mitropolita Amfilohija I vladiku Atanasija, pa se opet bore verbalno koliko mogu! Sta mi radimo?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, "Tamo daleko" рече

Ma nije nas nikada niko ni pitao, ali to ne znaci da treba nemo posmatrati sta nam rade o glavi. AV je jedan (jadan) covek, koji trenutno na sceni operise....

imali smo mi I gorih od njega. Nece svako zlo doveka. Treba da iskreno vidimo sa sobom- kakvu mi sami odgovornost nosimo povodom cele situacije, bez obzira sto se nista ne pitamo. Pa ne pitaju ni Mitropolita Amfilohija I vladiku Atanasija, pa se opet bore verbalno koliko mogu! Sta mi radimo?

 

Mi normalni osećamo psihozu u ovim delovima planete.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...