Jump to content

GODIŠNJA KONFERENCIJA Putin: U Ukrajini će se desiti gori pokolj nego u SREBRENICI

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

 

 

Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da je "špijunomanija" između Rusije i SAD veštački pokrenuto pitanje i da je mešanje Rusije u američke izbore izmišljeno, istakavši da će se odnosi dve zemlje vratiti u normalu.

 
Vladimir Putin
Foto: screenshotVladimir Putin
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

On je održao svoju godišnju konferenciju za novinare, kojoj je prisustvovalo rekordnih 1640 novinara, a koja je trajala skoro četiri sata.

 

Među temama o kojima je govorio ruski predsednik su Severna Koreja, Sirija, Ukrajina, SAD, Donald Tramp, kao i brojnim domaćim temama, naročito u vezi sa predsedničkim izorima.

"Opozicija nema pozitivne predloge, želite li da nam Sakašviliji trčkaraju po Rusiji?"

Ksenija Sobčak
Foto: RT / screenshotKsenija Sobčak
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Putinu je pitanje postavila i novinarka i njegova protivkandidatkinja Ksenija Sobčak, koja je rekla da jedino ovako može da priča sa njim jer on ne učestvuje u debatama.

Pitala ga je zašto se Kremlj plaši opozicije i navela brojne uhapšene opozicionare poput Alekseja Navalojnog.

Putin je rekao da opozicija nema nikakav pozitivan program i da su mnogi opozicionari agresivni.

-Ti ljudi koje ste spomenuli su ruske verzije Sakašvilija. Želite li da po Rusiji trčkaraju Sakašviliju? Nećemo dozvoliti da se ponovi ukrajinski scenario u Rusiji - rekao je on.

"Terorizam nije potpuno uništen u Siriji"

Ruski predsednik je rekao da problem terorizma još nije potpuno rešen u Siriji.

- Vidimo da teroristi beže iz Sirije u Irak, a SAD ih ne napadaju, jer bi možda želeli da ih kasnije koriste protiv (sirijskog predsednika Bašara) Asada ... To je vrlo opasno - rekao je on.

-Treba rešavati problem izbeglica iz Sirije, to sam Damask ne može - rekao je Putin.

Ruski predsednik je izjavio da je odavno nameravao da poseti Siriju, ali danije bilo bezbedno.

On je dodao da je slanje policije sa Severnog Kavkaza u Siriju bila njegova odluka.

"Nismo umešani u smrt Leha Kačinjskog"

Leh Kačinjski
Leh Kačinjski
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Putin je odgovorio na pitanje poljske TV stanice koja je pitala da li je pad aviona u Smolensku 2010. godine, u kojem je ubijen predsednik Leh Kačinjski posledica napada ruskih agenata.

Ruski predsednik je odbacio te špekulacije kao smešne.

-Žalili smo se s vama nakon tragedije. Ne treba politizirati pitanje kako bismo zaradili političke poene. Rusko-poljski odnosi su važniji od kratkoročne poljske politike - kaže Putin.

"Dobri odnosi sa Kinom"

Putin je rekao da su rusko-kineski odnosi veoma dobri, da je Kina važan strateški i trgovinski partner Rusiji, ali da je trenutno malo usporila trgovina. Ipak to ga ne brine.

- Kina želi da bude stabilna država... Siguran sam da ćemo dobro sarađivati još dugo - rekao je on.

Rekao je da je Kina važan partner u mnogim projektima i da je u planu projekat brzog tranzita od Kine do Evrope preko Rusije.

"U Donbasu pokolj gori od Srebrenice"

- Što se tiče tragedije koja se tamo odigrava, treba uvek gledati šta je prvi izvor toga a to je državni prevrat - odgovorio je Putin na pitanje o Ukrajini.

On je rekao da ruske vojske nema na teritoriji Donbasa.

pLCktkqTURBXy8yM2FlN2M3ZjllZTdhNmMzZDE5Z
Foto: SERGEI CHIRIKOV / EPA;
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- Tamo su zaista formirane određene jedinica milicije koje su spremne da odbiju bilo kakve vojne akcije protiv Donbasa. Mi smatramo da to odgovara interesima ljudi koji žive na toj teritoriji, zato što će tada tamo dogoditi pokolj gori od Srebrenice - rekao je Putin.

"Ne priznajemo nuklearni status Severne Koreje, SAD je provociraju"

Na pitanje novinarke AP da li bi saradnja SAD i Rusije oko Severne Koreje pomogla poboljšanju odnosa SAD i Rusije, Putin je rekao sledeće: - Vi ste interesantan narod. Vaši senatori su pametni ljudi sa lepim odelima i kravatama, ali su nas stavili na isti nivo sa određenim zemljama, što nema smisla. Trudimo se da radimo sa svima o kritičnim pitanjima - rekao je on.

pnTktkqTURBXy9iYWI5M2QxZTZiMzEyOWRhYjdkM
Foto: SERGEI CHIRIKOV / EPA;
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- Što se tiče Severne Koreje, mi je ne priznajemo njen nuklearni status. Međutim, SAD su provocirale Severnu Koreju da se povuče iz sporazuma - rekao je Putin.

On je rekao i da su SAD najavljivale da će prestati sa vojnim vežbama blizu Severne Koreje, ali se to nije desilo.

- Obe strane moraju da zaustave rast tenzija - rekao je on i ukazao da bi eskalacija mogla da dovede do katastrofe.

tKBktkqTURBXy9jNGQzNzZlYmUxNzg3Njk0ODYyY
Foto: SERGEI CHIRIKOV / EPA;
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- Videli smo šta su SAD uradile u Drugom svetskom ratu kada su koristile svoje nuklearno oružje u Japanu - rekao je Putin.

"Sakašvili? Zar u Ukrajini nema pravih Ukrajinaca?"

Putina su upitali i šta misli o Mihailu Sakašviliju, bivšem predsedniku Gruzije koji je sada opozicionar u Ukrajini.

Putin je rekao da Sakašvili "pljuje u lica i Gruzijaca i Ukrajinaca".

- Zar u Ukrajini nema pravih Ukrajinaca? - pitao je on.

ekOktkqTURBXy85OTlmNmUwMmVhNmU3NWM4N2FiM
Foto: YURI KOCHETKOV / EPA;
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Ruski predsednik je rekao da su istorijski i suštinski Rusija i Ukrajina ista nacija.

"Mi se ne povlačimo iz sporazuma"

Na pitanje da li sporazum START o ograničenju naoružanja može da preživi, Putin je rekao da se Rusija neće povlačiti iz sporazuma od fundamentalnog značaja. On je istakao da je Amerika ta koja se jednostrano povlači iz važnih sporazuma.

FV6ktkqTURBXy82MDYxMDY1OGQ1ZWY1OTIzNjYzM
Foto: YURI KOCHETKOV / EPA;
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- Mi ne planiramo da se povlačimo iz bilo kog (sporazuma o naoružanju) sami. Ako SAD to učine, to će biti opasno. Mi ćemo održati našu bezbednost, ali nećemo početi trku naoružanja - rekao je on.

Rusija ne može sebi da dozvoli takve rashode na odbranu, kao što mogu SAD istakao je ruski predsednik.

- Mi trošimo 46 i nešto milijardi dolara na vojne rashode - izjavio je on, uporedivši to sa 700 milijardi dolara koliko SAD planiraju da potroše 2018. godine.

Putin ispričao vic i nasmejao novinare

Ilustrujući problem toga što Rusija mnogo manje ulaže u vojne rashode, Putin je ispričao vic.

Kod bivšeg oficira dolazi sin, i on pita sina:

— Tu je bio neki bodež, gde je on?

— Ne grdi me, zamenio sam ga za sat sa dečakom iz susednog dvorišta.

— Pokaži mi sat. Da, dobar je. Ali, ako sutra dođu banditi kod nas, ubiju mene, majku, tvoju braću, a sestru siluju, šta ćeš im reći? ’Dobro veče, moskovsko vreme je 12 sati i 30 minuta‘.

"Vidim Trampova dostignuća, optužbe su izmišljene"

- Nije moje da ocenjujem Trampov rad, ali vidim ozbiljna dostignuća u njegovom radu - rekao je Putin odgovarajući na pitanje šta misli o američkom predsedniku Donaldu Trampu.

8_KktkqTURBXy8yOTBhMjgyZTU1OWI5NDM5MGQ1Y
Foto: SERGEI CHIRIKOV / EPA;
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Putin je naglasio da Trampov rad treba da oceni američki narod. On je obratio pažnju na to da investitori imaju poverenje u SAD i to je važan pokazatelj.

Govoreći o navodnoj vezi Trampove kampanje sa Kremljom, Putin je rekao da je ona izmišljena od strane onih koji žele da delegitimišu Trampa.

- Ti ljudi ne shvataju da podrivaju sopstvenu državu i da ne pokazuju poštovanje prema onim Amerikancima koji su glasali za Trampa - rekao je on i naglasio da se radi o "ruskoj špijunskoj histeriji".

HepktkqTURBXy85OWYwMmE0OWQ0Nzc0ODBiZjFlY
Foto: SERGEI CHIRIKOV / EPA;
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Prema njegovim rečima, SAD i Rusija treba da "prekinu da se bore kao životinje" i da postoji mnogo stvari koje mogu da ujedine Rusiju i SAD.

- Rusija i SAD dele zajedničke izazove, kao što je terorizam -rekao je ruski predsednik.

Putin je govorio i o tome što je američko ministarstvo pravde ruski državni medij RT proglasio za stranog agenta. Kako je rekao, time je prekršena sloboda medija i rekao je da je to znak da se Vašington plaši.

Prema njegovim rečima, američki mediji imaju ogroman broj reklama, dok ograničenja uvode protiv ruske televizije.

"Sportisti su kažnjeni zbog mene"

Rusija je delimično sama kriva za skandale s dopingom, jer je dala povod za to, rekao je Putin. Kako je rekao, bilo je nekih neregulacija.

- U drugim državama se takođe otkrivaju slučajevi uzimanja zabranjenih preparata, ali oko toga se ne diže prašina - rekao je on.

On je dodao da će Rusija pomoći svojim sportistima da se bore za svoja prava pred međunarodnim sudovima.

Međutim, on je rekao i da nije slučajnost to što je zabranjeno ruskim sportistima da učestvuju na Zimskim olimpijskim igrama baš one godine kada se održavaju predsednički izbori u Rusiji.

Govoreći o uzbunjivaču Grigoriju Rodčenkovu, bivšem šefu ruske antidoping laboratorije, Putin je rekao da je Rodčenko sam otvoreno rekao da ga zanima samo novac. Ukazao je i na njegovo problematično mentalno zdravlje.

Zaključio je da nema dovoljo osnova da se Rusija kazni.

"Biću nezavisan kandidat"

On je na konferenciji rekao da će se kandidovati za novi predsednički mandat, kao nezavisan kandidat, ali i da se nada da će imati podršku nekih partija i javnih organizacija. Ipak, on je rekao da ne želi sada da diskutuje o svom programu kampanje.

Putin je počeo konferenciju odgovorom na pitanje o ciljevima svog kandidovanja za predsednika. Rekao je da se ruska ekonomija mora zasnivati na visokoj tehnologiji i da je njegov prioritet povećanje zarada domaćinstava.

tjyktkqTURBXy9iZDY5MGY3NmI3OGVlYTAyYjNlZ
Foto: YURI KOCHETKOV / EPA;
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- Mogu vam reći koja je glavna stvar, na koju , prema mom mišljenju, vlasti i društvo treba da se fokusiraju. To su pitanja poput razvoja infrastrukture, zdravstvene zaštite, obrazovanja. Tehnologije, povećanje produktivnosti rada, sve to mora biti usmereno na povećanje prihoda građana, dohotka naših ljudi - rekao je aktuelni predsednik.

Na pitanje šta misli o opoziciji, on je rekao da ljudi imaju prava da se čuje njihov glas ako nisu zadovoljni, ali je istakao da opozicija nema pravi program.

Upitan da pruži neke dokaze o napretku ekonomije za vreme njegovog mandata on je rekao sledeće:

- Ekonomski rast nastavlja. Rusija je uspela da prevaziđe velike krize: kolaps cena energetskih prevoznika i trgovinske sankcije. Ali zemlja se kreće u pravom smeru sa većim fokusom na domaću proizvodnju.

Putin je rekao da sankcije jesu negativno uticale na ekonomiju, ali da je veći uticaj imao pad cena nafte.

Istakao je značaj Arktika, rekavši da će se "Rusija obogatiti od Arktika" i da vlada ima spreman ceo program o razvoju severnih oblasti zemlje.

Na konferenciji se nalaze i novinari iz SAD, Kine, Japana, Nemačke, Francuske, Poljske,...

On održava konferenciju da bi sumirao rezultate odlazeće godine, a kako ne postoje ograničenja što se tiče tema, pa tako ruski predsednik odgovara na razna pitanja - od unutrašnjopolitičkih, preko spoljne politike, kao i ličnog života.Zanimljivo je to da je među gostima i Ksenija Sobčak, njegova protivkandidatkinja na predstojećim predsednilkim izborima.

Prema najavama Dmitrija Peskova, ova konferencija za novinare će biti posebna.

- Vlada veliko interesovanje za konferenciju i ova će biti posebna. Sada kada je pri kraju njegov (Putinov) predsednički mandat, a znamo da će se kandidovati na sledećim izborima, konferencija će biti značajnija nego ona iz 2012. godine, kada je bio izabran za predsednika - rekao je Peskov, prenosi Tass.

Peskov je rekao da je Putin ceo jučerašnji dan, "od svitanja do sumraka", posvetio pripremama za konferenciju.

Peskov je naveo da postoji izvesno ograničenje trajanja konferencije, ali da je istovremeno njena dužina fleksibilna.

- Biće dovoljno vremena da konferencija za novinare bude prilično obuhvatna, kao što obično i jeste - rekao je Peskov u odgovoru na pitanje da li će konferencija biti vremenski ograničena.

Najduža Putinova konferencija za novinare trajala je četiri sata i 40 minuta, a održana je 2008., a najkraće 2001. - jedan sat i 33 minuta.

Počev od 2004. njegove godišnje konferencije za medije ne traju kraće od tri sata uzastopno.

Inače, za ovogodišnju konferenciju ruskog predsednika akreditovan je rekordan broj novinara - 1.640 njih, a lista akreditovanih novinara dostupna je na sajtu Kremlja, javio je Tas s ranije.

8_KktkqTURBXy8yOTBhMjgyZTU1OWI5NDM5MGQ1Y
Foto: SERGEI CHIRIKOV / EPA;
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Godine 2015, 1.390 novinara bilo je akreditovano za Putinovu konferenciju za medije, a 2016. godine - njih 1.350, podseća ruska agencija.

Putin ove konferencije drži od 2001. godine, a pauzu je imao u periodu izmedju maja 2008. i maja 2012. kada je bio premijer.

 

http://www.blic.rs/vesti/svet/godisnja-konferencija-putin-u-ukrajini-ce-se-desiti-gori-pokolj-nego-u-srebrenici/h23zfee

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Obradovica je najjaci,hahhahahah,nije mogao sebi da dodje:ani_biggrin: Mada treba na ruskom pogledati jer su ovi iz Blica spremni da sve izokrenu:D

OBRADOVIĆ U PORICANJU Putin je svim rusofilima u Srbiji zabo NOŽ U SRCE, a evo šta o tome kažu srpski političari koji ga KUJU U ZVEZDE

Lana Gedošević , Boris Knežević , | 16. 12. 2017 - 07:54h
 

Ruski predsednik Vladimir Putin zabo je juče "nož u srce" svim svojim obožavaocima u Srbiji upotrebivši Srebrenicu kao jedinicu za masakr tokom svoje godišnje konferencije za novinare. Govoreći o Ukrajini, Putin je rekao: "Tamo su zaista formirane jedinice milicije koje su spremne da odbiju bilo kakve vojne akcije protiv Donbasa. Mi smatramo da to odgovara interesima ljudi koji žive na toj teritoriji, zato što će se tada tamo dogoditi pokolj gori od Srebrenice", tačne su reči predsednika Rusije.

 
Vladimir Putin
Foto: YURI KOCHETKOV / EPA;Vladimir Putin
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Putin je precizno pogodio pravo u jednu od najbolnijih tačaka skorašnje srpske istorije - masakr u Srebrenici, koju većina nacionalistički orijentisanih srpskih političara, koji su gotovo po pravilu veliki rusofili i putinofili, pokušava da minimizuje, pa čak i u potpunosti poriče kao zločin koji su počinili Srbi na čelu sa haškim osuđenikom Ratkom Mladićem.

 

Iako je sasvim sigurno upućen u činjenicu da zločin u Srebrenici kod većine Srba izaziva (iz različitih razloga) ljutnju, tugu ili bes, ruski predsednik je taj događaj kao analogiju upotrebio relativno nonšalantno, kao da je reč o tamo nekoj "zemljici" koja sa Rusijom nema veze.

Pitali smo stoga srpske političare koji su i poznati rusofili šta misle o ovom "prijateljskom" gestu ruskog predsednika.

Šormaz: Nije mi se dopalo to što je rekao

Dragan Šormaz, svojevremeno funkcioner i poslanik DSS Vojislava Koštunice, a danas poslanik SNS u Skupštini Srbije i osvedočeni rusofil, kaže za "Blic" da je ovo jedan od dokaza da "Rusiju, kao i svaku veliku silu, zanimaju sopstveni interesi".

Dragan Šormaz
Dragan Šormaz
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- Nije mi se dopalo to što je rekao. Mogao je da navede i neki drugi primer, a naveo je onaj koji je teret i bolna tačka i Srbiji i njenim građanima. Imao je primer "u svom dvorištu", poput Staljina koji je "brisao" čitave gradove, ali i primer iz Ukrajine, čiji su vojnici svojevremeno učestvovali u zločinima u Poljskoj. Ali, govorio je o Srebrenici jer je "međunarodni brend" - kaže Šormaz.

Srbija mu nije ni na kraj pameti

Prema njegovom tumačenju, ovakva izjava je pre za unutrašnje-političku upotrebu, i još jedan dokaz da mu Srbija nije pala na pamet. Šormaz kaže da ne veruje da će ovo poremetiti odnose Srbije i Rusije, ali ističe i da niko ne bi trebalo da živi u zabluci.

- Srbija treba da gradi prjateljstva sa svima, naravno i sa Rusijom, ali ni S300 ni BUK nas neće spasiti ako nemamo dobru spoljnu politiku - ističe on.

Obradović: Srećom, narod u Donbasu je nešto naučio iz tragedije braće Srba

Lider Dveri Boško Obradović, koji gaji iskrene simpatije prema Rusiji, smatra da je Putinu Srebrenica poslužila za pravljenje paralele sa zločinima u Donbasu.

Boško Obradović
Foto: P. Marković / RAS SrbijaBoško Obradović
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- Siguran sam da je Vladimir Vladimirovič napravio paralelu da se narod u Donbasu vojno organizovao kako bi se sprečio pokolj kakav se desio nad Srbima u Srebrenici i okolini Srebrenice koji nisu imali narodnu miliciju. U periodu od 1992. do 1995. muslimanske snage pod komandom Nasera Orića ubile su preko 2.500 Srba u okolini Srebrenice, i to civile koje u tim trenucima nije imao ko da brani, jer nije bilo organizovane narodne milicije. Ti zločini ostali su nekažnjeni do dan-danas. Srećom, narod u Donbasu nešto je naučio iz tragedije srpskog, bratskog naroda - ističe Obradović.

A šta misle Nikolić, Vulin i Popović?

Za razliku od njih dvojice, mišljenje o ovom Putinovom "ispadu" nisu imali dobro poznati rusofili na srpskoj političkoj sceni, poput minstara Aleksandra Vulina i Nenada Popovića, a bez reči je bio i predsednik Nacionalnog saveta za saradnju sa Rusijom i Kinom Tomislav Nikolić.

Tomislav Nikolić i Milorad Dodik
Foto: Vlada Republike Srbije / PromoTomislav Nikolić i Milorad Dodik
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Na naše molbe da komentariše Putinovu izjavu nem je ostao i još jedan obožavalac Putinovog lika i dela, inače veoma elokventan, predsednik RS Milorad Dodik.

RS političari: "Kriv je Zapad"

Međutim, za razliku od njega, oglasila se njegova stranka, odnosno član Glavnog odbora SNSD Rajko Vasić, celu ovu priču tumači kao stereotip za koji su zaslužni zapadni mediji.

Rajko Vasić
Foto: youtube.com / youtubeRajko Vasić
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- Ne verujem da je predsednik Putin imao vremena da se ozbiljnije upozna s ratnim dešavanjima u Podrinju. S druge strane, zapadna propagandna mašinerija već duže od dve decenije pravi mit o Srebrenici koji ne sme da se osporava ni dira. Verujem da je, jednostavno sledeći takvu inerciju, predsednik Putin dao izjavu koja ne oslikava pravu istinu o ratnim događajima u tom delu Republike Srpske - kaže Vasić.

SDS: "Težak gaf"

Potpredsednik Srpske demokratske stranke (SDS) Kostadin Vasić smatra da je ruski predsednik napravio težak gaf predstavljajući Srebrenicu kao pojam počinjenih zločina.

Kostadin Vasić
Foto: youtubeKostadin Vasić
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- Ne znam da li je Putin to uradio namerno ili slučajno, ali je, po mom mišljenju, tom izjavom napravljena ozbiljna šteta. Rusija i njen predsednik su prijatelji srpskog naroda i želim da verujem da Putin nije dovoljno dobro upoznat s tom temom - rekao je on za "Blic".

"Nema ničega lošeg"

U izjavi ruskog predsednika, kojom se kao paradigma zločina pominje Srebrenica, nema ništa loše, smatra profesor Filozofskog fakulteta u Banjaluci i član Udruženja "Srpsko-ruski most" Branimir Kuljanin, i ističe da nije prvi put da predsednik Rusije pominje Srebrenicu u tom kontekstu.

Srebrenica
Foto: Siniša Pašalić / RAS SrbijaSrebrenica
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- I u nekim ranijim izjavama Putin je događaje iz Srebrenice nazivao masakrom. To, međutim, ni na koji način ne znači da on menja svoj stav o ratnim događajima u BiH, a ne treba zaboraviti ni to da je upravo Rusija u Savetu bezbednosti UN pre nekoliko godina sprečila britansku rezoluciju o genocidu u Srebrenici, kojom bi ceo srpski narod bio proglašen zločinačkim - kaže Kuljanin, po čijem mišljenju je Putin na ovaj način pre svega pokušao da prikupi političke poene na unutrašnjem planu, jer u Rusiji živi 20 miliona muslimana.

(Lana Gedošević, Boris Knežević)

http://www.blic.rs/vesti/politika/obradovic-u-poricanju-putin-je-svim-rusofilima-u-srbiji-zabo-noz-u-srce-a-evo-sta-o/1fhb5qx

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Ronald рече

Ruski predsednik Vladimir Putin zabo je juče "nož u srce" svim svojim obožavaocima u Srbiji upotrebivši Srebrenicu kao jedinicu za masakr tokom svoje godišnje konferencije za novinare.

Nije rekao genocid nego pokolj a pokolja je bilo i sa muslimanske strane u Srebrenici tako da bljuc je gomna što bi se reklo.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Кратос рече

Nije rekao genocid nego pokolj a pokolja je bilo i sa muslimanske strane u Srebrenici tako da bljuc je gomna što bi se reklo.

Pitam se sto nije naveo zlocine sa bosnjacke strane, mora da ovaj smatra najgorim jer koliko mi se cini i ranije ga je negdje spominjao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ronald 

Не верујем шта пишу ови новинари. Они то на своју руку преводе. Притом Путин је како се види у овом доле синхронизованом разговору са новинарем, заправо рекао да се у Украини десио сценарио оружаног преузимања власти. Са чиме се сложио део народа Украине, док се други нису сложили са тиме. Такође је рекао да се у склопу Минског споразума оформила војна инфраструктура која спречава велике војне сукобе у тој покраини Украине којој Украина и даље није дала статус Аутономије иако се обавезала по Минском споразуму. Такође је рекао да би без тог споразума и војне присутности самопрозвани "националистички батаљон" који је пре оборио званичну владу Украине, направио масакр већи од сребренице. У Сребреници се догодио покољ Срба, па тек касније се догодио покољ муслимана. За покољ муслимана се сматра да је вештачки конструисан на основу стварних муслиманских жртава по територији БиХ. Али оних који су били војно активни против ЈНА. Оних који су по градовима шетали наоружани и рушили државу мимо законских оквира. То Путин као дипломирани правник зна и зато и о томе заправо говори.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...