Поуке.орг - инфо Написано Новембар 9, 2017 Пријави Подели Написано Новембар 9, 2017 У оквиру прославе Дана ослобођења Новог Сада, 9. новембра 2017. године, у порти Успенске цркве служен је помен и положено цвеће на Спомен крст палим борцима у ратовима од 1912. до 1918. године. Помен ослободиоцима Новог Сада и свим пострадалима у ослободилачким ратовима служио је протопрезвитер Жељко Латиновић, настојатељ Светоуспенског храма, заједно са свештенослужитељима ове цркве. -ФОТОГАЛЕРИЈА- У подножје крста, венце су положили градоначелник Новог Сада господин Милош Вучевић, бригадни генерал Жељко Петровић, командант новосадског гарнизона, као и делегације Савеза удружења потомака ратника Србије од 1912. до 1920. године и Удружење потомака ратника Новог Сада из тог периода. У касарни „Југовићево” данас је одржана војничка свечаност и дефиле, у оквиру обележавања сећања на 9. новембар када је 1918. године прва јединица Седмог пешадијског пука Војске Краљевине Србије умарширала у Нови Сад. Следеће године ће бити обележена стогодишњица ослобођења Новог Сада у Првом светском рату. Извор: Беседа Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука