Jump to content

Teheran: "Morska svetlost" jača od terorista

Оцени ову тему


Justin Waters

Препоручена порука

пре 4 часа, kopitar рече

Иранци свакако, на крају крајева, имају једну од најбољих, ако не и најбољу, народну културу међу свим муслиманима ( заједно са Турцима под Ататурковим системом власти? ). 

Đe nađe Turke za usporedbu , mislim da nema veće suprotnosti od njiha. 

Да, Иран и добар део Афганистана су свет за себе, Не причам о расно-етничким одликама, јер већина турске нису турци, али прави Турци су нешто најгоре после рома шта је медитеран видео, а ипак су степен изнад наспрам осталих туркијских народа у таџикстану, киргистану...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Друштво и људи Ирана могу бити супер, што и видимо да јесу из побројаних искустава, али не треба заборавити да је њихова држава и политика нешто друго, лепо каже Ћирило. Не треба заборавити да је управо Иран био идеал који су следили Алија Изетбеговић и остали који су покушавали да и у Босни створе џамахирију.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, obi-wan рече

A najveca je ova da danas mi imamo bolji i drukciji sistem u odnosu na onaj od pre 20-25 godina. Tu si pobedio i Dacica, i ono njegovo "`fala Bogu, ja sam ateista". :smeh1:

Руку на срце нема политичких убистава, нисмо на ивици рата са целим светом, медији се даве на блажи начин, полиција не полива воденим топовима демонстранте... Сви знају да сам све само не симпатизер ове гарнитуре, али треба бити реалан, јер кад смо нереални ни критика ових тренутних нема пуно смисла.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 29. 9. 2017 at 21:08, Justin Waters рече

Kada bi ste samo znali koliko je za neke stvari Iran liberalniji od same SAD nikada ne bi ste poverovali... Na primer, najveci broj sinagoga ima u samom Iranu i nijedna nije porusena. Citao sam negde tekst o Iranu i prijatno sam se iznenadio, jako skolovana i inteligentna nacija.


Jesu li i za njih morali slagati da su tržnice? Kod nas u mom gradu za vrijeme 2ww Česi slagali nackama da je njihova sinagoga ustvari gradska tržnica i tamo jedan dan u sedmici dovodili seljake da prodaju zeleninu, povrce i mliječne proizvode, tako se dočekala kraja rata netaknuta.sad se u njoj drže koncerti, književne večeri i izložbe. :) 

ovdje imate mnogo izvornih jevrejskih pjesama izvedenih u toj sinagogi:

https://www.youtube.com/user/khskrnov/videos

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Срђан Шијакињић рече

Руку на срце нема политичких убистава, нисмо на ивици рата са целим светом, медији се даве на блажи начин, полиција не полива воденим топовима демонстранте... Сви знају да сам све само не симпатизер ове гарнитуре, али треба бити реалан, јер кад смо нереални ни критика ових тренутних нема пуно смисла.

Ako gledas samo ono sto je spolja moze da se kaze tako. Ali ovo sto ovi sad rade, ovaj mentalni holokaust, daleko je gore od onog onda. Tj., daleko je losije kad prividno imas nesto sitno da ne kukas, nekakav nazovimir, ali zato prakticno zivis kao sluga u jednoj obicnoj koloniji. Ako cemo posteno, toga onda nije bilo ni izbliza, ma kako da jeste lose bilo, kao sto jeste.

Dakle, to sto si nabrojao jeste samo jedna sarena laza da se narodu zamazu oci, i evo, cak i ti covek intelektualac si kupio to njihovo pretvaranje.

Onaj koji te otvoreno pravi magarcem ne valja nista, ali onaj koji te pravi magarcem, a prica ti kako ti zivis super i treba da pevas, gori je jedno 100x.

I da, ovo sto si nabrojao - na osnovu cega si siguran da toga svega i jos goreg nece da bude vec prekosutra?

Nije dobro da se zmuri na ocigledne stvari, a sve samo zarad jednog plitkog privida normalnog zivota.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, obi-wan рече

Ako gledas samo ono sto je spolja moze da se kaze tako. Ali ovo sto ovi sad rade, ovaj mentalni holokaust, daleko je gore od onog onda. Tj., daleko je losije kad prividno imas nesto sitno da ne kukas, nekakav nazovimir, ali zato prakticno zivis kao sluga u jednoj obicnoj koloniji. Ako cemo posteno, toga onda nije bilo ni izbliza, ma kako da jeste lose bilo, kao sto jeste.

Dakle, to sto si nabrojao jeste samo jedna sarena laza da se narodu zamazu oci, i evo, cak i ti covek intelektualac si kupio to njihovo pretvaranje.

Onaj koji te otvoreno pravi magarcem ne valja nista, ali onaj koji te pravi magarcem, a prica ti kako ti zivis super i treba da pevas, gori je jedno 100x.

I da, ovo sto si nabrojao - na osnovu cega si siguran da toga svega i jos goreg nece da bude vec prekosutra?

Nije dobro da se zmuri na ocigledne stvari, a sve samo zarad jednog plitkog privida normalnog zivota.

Слажем се Оби да не треба да се ћути зарад ових мрвица нормалности које имамо и слажем се да ово (ваљда дај Боже неће) може да буде и горе. Међутим, мислим да је тако мање-више у целом свету, част изузецима невеликог броја држава - дакле народ се много не пита, о свему битном одлучују "елите", како се популарно каже естаблишмент. Међутим (под условом да не буде горе), чак и ово стање ми делује боље од оног у коме су се људи физички плашили за опстанак, ако мисле својон главом, у коме су зликовци ратовали као да играју ризико... Наравно да не смемо бити задовољни овим, него се из све снаге борити за нормалност, само да не испадне на крају да је тај Милошевић покојни био у суштини добар човек, па са њим и све битанге које су измилеле из тог времена и активирале се опет...

  • Свиђа ми се 1

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije poenta da li se narod realno pita i koliko, nego sto imas garnituru potpunih psihopata i moralnih pigmeja na vlasti, nalik onima ranije, samo jos gorih. Dakle, ne samo da ovo stanje nije bolje od onog pre, nego je jos i gore. O toj gradaciji u minus (a ne u plus, jer ta prosto ne postoji) sam ja pricao.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Срђан Шијакињић рече

Слажем се Оби да не треба да се ћути зарад ових мрвица нормалности које имамо и слажем се да ово (ваљда дај Боже неће) може да буде и горе. Међутим, мислим да је тако мање-више у целом свету, част изузецима невеликог броја држава - дакле народ се много не пита, о свему битном одлучују "елите", како се популарно каже естаблишмент. Међутим (под условом да не буде горе), чак и ово стање ми делује боље од оног у коме су се људи физички плашили за опстанак, ако мисле својон главом, у коме су зликовци ратовали као да играју ризико... Наравно да не смемо бити задовољни овим, него се из све снаге борити за нормалност, само да не испадне на крају да је тај Милошевић покојни био у суштини добар човек, па са њим и све битанге које су измилеле из тог времена и активирале се опет...

Elite imaju najveci uticaj na podsticanje i promjenu jednog drustva, tacnije izgradnju i funkcionisanje institucija. Kod nas nikad nisu ni postojale političke elite niti postoji intelektualni kapacitet za to. Dodao bi da prije ovog intelektualnog ne postoji ni moralni kapacitet.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...