Jump to content

Peta Mojsijeva,22:15


Gaša

Препоручена порука

Управо сада, Благовесник рече

E moj, VSB, nisu oni, a ni Mojsije, bili tako savrseni i razumni da su bez surovog zakona mogli zadrzati veru u jednog Boga i moral

Ma te priče o moralu molim te mene ne zanimaju, taj lažni humanizam mori moju unutrašnjost i telo mi savija u crnu zemlju.

Takođe kao kontra oslobođenje od sveg moralnog me mori u unutrašnjosti i savija me u crnu zemlju.

Ti si upravo poveden moralom uspeo da napišeš kako smo mi sada savršeniji od Mojsija a Mojsije je razgovarao sa samim Bogom i dobio od Njega zapovesti koje mi danas držimo.

Ej bre, mi savršeniji od Mojsija zamisli.... ja to ne mogu da zamislim.

Moj Bog nikada nije bio surov ni tada ni sada vazda je bio Blagi i zato pitanje kako me zoveš blagim kad je Blag samo jedan Bog jer Hrista nisu videli kao Boga.

A ja vidim Trojicu kao Boga i vidim da je Blag sve vreme.

Vaistinu Blagi.

Mojsije je pisao o Nebeskoj Crkvi nema veze sa moralnim zakonima na zemlji isključivo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ti si upravo poveden moralom uspeo da napišeš kako smo mi sada savršeniji od Mojsija a Mojsije je razgovarao sa samim Bogom i dobio od Njega zapovesti koje mi danas držimo.

Zelis da kazes  da je Mojsije jasno znao sve o Bogu, da je Bog - Bog Otac i da je Sveta Trojica, jasno govorio o Hristu Spasitelju, jasno znajuci ko ce On biti -  Bog i covek, i sve ostalo... davao jasno dogmatsko ucenje o Crkvi, i nacinu o spasenja,  

ali da ga Jevreji u Starom Zavetu  nisu najtacnije interpretirali?

 

  • Свиђа ми се 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Благовесник рече

Zelis da kazes  da je Mojsije jasno znao sve o Bogu, da je Bog - Bog Otac i da je Sveta Trojica, jasno govorio o Hristu Spasitelju, jasno znajuci ko ce On biti -  Bog i covek, i sve ostalo... davao jasno dogmatsko ucenje o Crkvi, i nacinu o spasenja,  

ali da ga Jevreji u Starom Zavetu  nisu najtacnije interpretirali?

 

Definitivno da, kao što verujem da je to uradio i verovao i sam Jovan Krstitelj i na današnji dan upravo i osuđen zbog te svoje vere.

A kako ti misliš da razgovaraš sa Bogom čulno a da Boga ne razumeš????

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozda, to je od  prilike  koncept Varnavine poslanice...

Medjutim, zar nece biti da je Mojsije u tom stadijumu  tokom svog ovozemaljsko zivota bio manje savrsen (po pitanju vere, a i ljubavi) od jednog danasnjeg dobrog hriscanina, koji je cuo i doziveo Evandjelje Hristovo? 

Druga je stvar kada je Mojsije postao clan Cartsva Bozjeg. I sam Gospod i Spas nas kaze da ce i - najmanji u Carstvu Bozjem biti veci od Jovana Krstitelja. Misleci na trenutno stanje Jovana Krstitelja. Na njega kao sinonim Starog zaveta.  A od vremena Jovana Krstitelja do sad Carstvo nebesko na silu (podvigom) se uzima...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Благовесник рече

Mozda, to je od  prilike  koncept Varnavine poslanice...

Medjutim, zar nece biti da je Mojsije u tom stadijumu  tokom svog ovozemaljsko zivota bio manje savrsen (po pitanju vere, a i ljubavi) od jednog danasnjeg dobrog hriscanina, koji je cuo i doziveo Evandjelje Hristovo? 

Druga je stvar kada je Mojsije postao clan Cartsva Bozjeg. I sam Gospod i Spas nas kaze da ce i - najmanji u Carstvu Bozjem biti veci od Jovana Krstitelja. Misleci na trenutno stanje Jovana Krstitelja. Na njega kao sinonim Starog zaveta.  A od vremena Jovana Krstitelja do sad Carstvo nebesko na silu (podvigom) se uzima...

Ne zaboravi Tavor, tamo je pred učenicima Isus razgovarao sa Mojsijem i Ilijom, dakle tada je Jovan Krstitelj bio tu. Tako da je Mojsije sigurno znao šta Bog govori od početka od one kupine pa nadalje jako dobro.

U principu proleteo sam ti odgovor držim da možda i nisam najbolje razumeo šta ti je suština pitanja, ako želiš da sažemeš brate.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ne bih smeo sebi da dam toliko slobode da kazem da je zapisani Stari  zavet losa interpretacija Mojsija, 

ali mogu da kazem da je to otkrivenje dato grubom coveku, telesnom, jos ne savrsenom u ljubavi Bozjoj

ili jos jasnije - Stari zavet je otkrivenje koliko je starozavetni covek bio u mogucnosti primiti.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Благовесник рече

Pa ne bih smeo sebi da dam toliko slobode da kazem da je zapisani Stari  zavet losa interpretacija Mojsija,

Otkud to da smo apostoli i ja tako nešto izrekli?

U principu ovo je visoka teologija koja ne trpi odgovor na ovako koncipiranu tvoju misao i još kažeš da si je kod nas pronašao...

Stari zavet je sav nebeski, jer mu je ispunjenje u Novom Zavetu.

Mojsija ne možeš čitati bez Novog Zaveta, ne znam od koga ste dobili blagoslov za tako nešto....

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo sam hteo da ukažem na činjenicu da su Božijom naredbom očevi ubijali svoje kćerke koje ništa nisu zgrešile i da mi to nije jasno,kakav je to Bog?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Gaša рече

Samo sam hteo da ukažem na činjenicu da su Božijom naredbom očevi ubijali svoje kćerke koje ništa nisu zgrešile i da mi to nije jasno,kakav je to Bog?

Nikakav, Bog im to opšte nije naredio.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да се овде бркају бабе и жабе. Неке историјске околности и догађаји из старог завета су истинити стварно су се десили, а сасвим друго је писматрати комплетан смисао старог завета као сенку новог.

Нпр. 2. Мојсијева 32 глава о златном телету где Мојсије са синовима левијевим убија 3000 израиљаца ревнујући за Госода. Финес је копљем усмртио човека који је довео туђинку у шатор и то му се примило у правду и благослов и тако зауставио погибао јевреја. Такође је неко против заповести узео нешто сребра од народа које су покорили и узроковао је помор.

Они су као праслика представљали телесно новозаветну цркву. Варнава само те праслике тумачи у светлу хришћанства и наравно нису сви догађаји из сз праслика, него они који се односе на законе,скинију и свештенство као и они у којима Бог делује кроз појединце и догађаје у вези њих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Gaša рече

Samo sam hteo da ukažem na činjenicu da su Božijom naredbom očevi ubijali svoje kćerke koje ništa nisu zgrešile i da mi to nije jasno,kakav je to Bog?

Како мислиш ништа нису згрешиле?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Gaša рече

Samo sam hteo da ukažem na činjenicu da su Božijom naredbom očevi ubijali svoje kćerke koje ništa nisu zgrešile i da mi to nije jasno,kakav je to Bog?

Kolega, sad i ti malo karikiras stvar. 

Zasto se mi ovde 'ubismo' da pokusamo da objasnimo, da nije bas tako stanje stvari u toj prici iz pisma. Bez pravednog ispitivanja nekog slucaja ne osudjuje se niko, cak ni u SZ.

Nisu oni bili bas tako neprosveceni i divlji u tom dalekom vremenu, da bez ikakvog opravdanog razloga nekog osude na smrt.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Tačno. Odsupili su od Mojsija jer je Mojsije nagoveštavao nebesku Crkvu a oni su sve preveli u zemaljsko carstvo, pa je tako ispalo da se preljubnica osudjuje na smrt a ustvari Mojsije govori o Crkvi koju treba Ženik da Oženi i da je ona nevina i devičanska, te će biti nebeska Majka svojim sinovima.

A oni uzimali pa ganjali i gledali da li je krv na čaršavu prve bračne noći.... i ako nije fikete pogača na glavu pa malj. Gorštaci nepismeni...

Ali, VSB, moras da obratis paznju, da se u prici o preljubnici i Hristu, govori o Mojsijevom zakonu , na koji se pozivaju fariseji. Hrist nije govorio protiv ovog zakona. Ovaj zakon je ispunio, tj. u Njemu samome se zavrsio stari zakon i on vise ne vazi. Vazio je u odredjeno vreme, zbog specificnih uslova u kojima je ziveo ljudski rod i Jevreji. Sada vazi vecni Hristov zakon.

U tom zakonu je i ovo oko isledjivanja za devojke. Pa, sama ta Peta kjniga se zove, Mojsijevi Zakoni ponovljeni .

Problem je, kao sto kazes, sto Jevreji nisu videli i gledali  malo dublje u Zakon, u sustinu i duhovnu stranu ( zakona ), koja vodi ka Hristu i Crkvi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Матусал рече

Како мислиш ништа нису згрешиле?

Pa ako devojka nije krvarila prilikom prve bračne noći ne znači da je pre braka počinila blud.No za Mojsija izgleda da jeste.

Nisu znali da devojka ne mora da krvari već su tražili"znak devičanstva",krvavu postelju.

Čudno,zaista čudno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...