Jump to content

Meriće se i kažnjavati prekoračenje srednje brzine na putevima u Srbiji

Оцени ову тему


Препоручена порука

Priprema projekta MUP-a o merenju srednje brzine vozača na autoputu je u završnoj fazi i uskoro će početi da se primenjuje, izjavio je načelnik Uprave saobraćajne policije Nebojša Arsov.

 

Meriće se i kažnjavati prekoračenje srednje brzine na putevima u Srbiji
Foto: 021.rs
Kako je precizirao, policija za to neće koristiti radare, niti kamere, već postojeći sistem naplate putarina.
 
"Kao što svi dobro znaju iz fizike kako se meri brzina, ako znamo tačno rastojanje između dve naplatne rampe, ako znamo kada je neko ušao, a kada izašao na nekoj naplatnoj rampi, mi ćemo lako izmeriti srednju brzinu tim vozilima", objasnio je Arsov.
 
Kaže da je Zakon o bezbednosti saobraćaja predvideo da može da se kazni vozač koji prekorači srednju brzinu kretanja na nekoj deonici, tako da, kada neko bude na nekoj naplatnoj rampi plaćao putarinu, tu će policija imati informaciju kolika je njegova srednja brzina. Policija će, u zavisnosti od načina rada, ili odmah kod naplatne rampe zaustavljati vozače, ili će prijave slati na kućne adrese.
 
 
Autor: Tanjug, 021.rs
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није довољно пљачке, него треба још и одерати кожу с леђа људима. А то што нам је ауто-пут ужасан и угиба се на све стране, што има сто деоница где мораш да успориш на тридесет јер се нека будала сетила да сви радови буду у шпицу сезоне, што нема вињета... Ништа није битно, битно је да се одеру људи. Као што на деоницама ван ауто-пута на којима је пут добар и може да се вози око стотке стављају ограничења по педесет или шездесет и милицију са радаром у неком жбуњу.

И после кад неко пукне под притиском и направи неко зло, сви се шатро чуде и згражавају.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам колико се користи у Србији, али ова апликација је супер:

https://www.waze.com/

"Социјална навигација" - људи јављају где виде пандуре, препреке на путу, гужву и сл. Веома корисно.

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bogdan01 рече

"Kao što svi dobro znaju iz fizike kako se meri brzina, ako znamo tačno rastojanje između dve naplatne rampe, ako znamo kada je neko ušao, a kada izašao na nekoj naplatnoj rampi, mi ćemo lako izmeriti srednju brzinu tim vozilima"

Само се надам да прорачуне неће да раде дипломирани физичари с Мегатренда. Па ти после објасни на суду да је заборавио минус испред заграде...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Не знам колико се користи у Србији, али ова апликација је супер:

https://www.waze.com/

"Социјална навигација" - људи јављају где виде пандуре, препреке на путу, гужву и сл. Веома корисно.

Од социјалне навигације до социјалне правде је само један корак!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Не знам колико се користи у Србији, али ова апликација је супер:

https://www.waze.com/

"Социјална навигација" - људи јављају где виде пандуре, препреке на путу, гужву и сл. Веома корисно.

Благо миленијалцима, ми смо морали да блицамо. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, GeniusAtWork рече

Од социјалне навигације до социјалне правде је само један корак!

Кажу ти да скренеш лево, као да избегнеш патролу, а у ствари те пошаљу на пут за гулаг...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bogdan01 рече

 

 
"Kao što svi dobro znaju iz fizike kako se meri brzina, ako znamo tačno rastojanje između dve naplatne rampe, ako znamo kada je neko ušao, a kada izašao na nekoj naplatnoj rampi, mi ćemo lako izmeriti srednju brzinu tim vozilima", objasnio je Arsov.
 
 
 
 

Примењена физика.:smeh1: 

Заиста би било боље да се позабаве рупама на путевима. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vučiću pederu!!!

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bogdan01 рече

"Kao što svi dobro znaju iz fizike kako se meri brzina, ako znamo tačno rastojanje između dve naplatne rampe, ako znamo kada je neko ušao, a kada izašao na nekoj naplatnoj rampi, mi ćemo lako izmeriti srednju brzinu tim vozilima", objasnio je Arsov.

Из моје перспективе, ја стојим а рампе се крећу. Зато ћу кад дођем на рампу - тј. она дође до мене - ја оглобити њих за прекорачење брзине!

#kako se brzo obogatiti u Srbiji!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Сања Т. рече

Шта је проблем возити у ограничењу? Ако се већ жалимо на рупе, како то онда да се вози око 150 на ауто путу? 

Па неће људи да поштују правила...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...