Jump to content

IT Akademija

Оцени ову тему


Tumaralo.

Препоручена порука

Skinuo sam Lynda.com - Java Essential Training 2016..  Rekose mi dobri ljudi da pratim taj kurs i da cu tako steci neku osnovu i saznanje da li sam za programiranje ili ne. Here it goes...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • Гости

Ja bih svakom iskreno preporucio www.codeacademy.com kosta 20$ mesecno. Za taj novac imate svog licnog instruktora programiranja (on sluzi kao savetnik, i pomaze vam da resite zadatke ako se zaglavite) (to je jako bitno).

Kusrevi su odlicni i sa puno prakticnih verzbi koji se stvarno primenjuju u praksi. Ako odradite sve vezbe na zadatu temu i projekte koje vam nude. Iz iskustva mogu da vam kazem da dojate prakticno znanje. 

Za pocetak moze da vam bude hobi. Ja bih tako razmisljao da krecem ispocetka.

Smatram da svako ko zna engleski jezik na srednjem nivou i ko je zavrsio bilo koju srednju skolu, moze preko ovog sajta da nauci programiranje. 

U IT sam 15 godina, ceo zivot se usavrsavam ali bolju platformu za ucenje nisam nasao. Jos kosta 20$ mesecno :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Иван ♪♫ рече

@pedja257 @Јанко  

kako napreduje? :) 

 

Odslušao sam neki početni kurs, ušao malo dublje u problematiku i shvatio da nemam dovoljno volje da se posvetim tome, da nastavim. Jednostavno vrlo je ozbilja stvar. Jednako ozbiljna kao i završiti fakultet.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Иван ♪♫ рече

@pedja257 @Јанко  

kako napreduje? :) 

 

За сада само набавио потребну литературу (јава програмирање и јава 6). Док прође сезона скијања не могу да стигнем ништа. Чим прође распуст почињем.

Мада, иако ујутру рано крећем, саћу можда распакујем први (општи) део па мало да прелетим...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, pedja257 рече

Odslušao sam neki početni kurs, ušao malo dublje u problematiku i shvatio da nemam dovoljno volje da se posvetim tome, da nastavim. Jednostavno vrlo je ozbilja stvar. Jednako ozbiljna kao i završiti fakultet.

Ranije se nisi bavio programiranjem?

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1/2/2017 at 16:31, pedja257 рече

Skinuo sam Lynda.com - Java Essential Training 2016..  Rekose mi dobri ljudi da pratim taj kurs i da cu tako steci neku osnovu i saznanje da li sam za programiranje ili ne. Here it goes...

требао си брате са нечим лаганијим да започнеш, ђе ћеш одма на јава скрипт, он се не зове програмски језик само зато што се извршава ко скрипта без окружеља, а иначе је комплексан и моћан ко прави програмски језик...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, kordun рече

требао си брате са нечим лаганијим да започнеш, ђе ћеш одма на јава скрипт, он се не зове програмски језик само зато што се извршава ко скрипта без окружеља, а иначе је комплексан и моћан ко прави програмски језик...

Па помози, пошјетуј... ;)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Јанко рече

Па помози, пошјетуј... ;)

ne mogu brate sada jako sam slab sa vremenom, ali izabrali ste jako tesku stvar za ucenje, kad savladas javascript mozes komotno i na c jezik da ides, nije neka velika razlkika , zapravo java script je i nastao iz c jezika za potrebe neta. mnogo bolja varijanta vam je da nakon html i css ucite php,  php je lagan, brzo se nauci a relativno je mocan, mozes cak desktop aplikacije da pises u php, ako vam ipak treba java script onda samo jQuery da vjezbate, to je biblioteka java scripta i jako je laka za koristenje, radi slicno kao prosti css i treba vrlo malo znanja osnovnog iz javascripta 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Иван ♪♫ рече

@kordun  mislim da je Pedja počeo Javu, ne javascript

 

још горе, јава је чисти програмски јеѕик и не ради без окружења, врло тешке ствари си одмах у почетку задајете и то само за пробу....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, kordun рече

ucite php,  php je lagan

PHP је катастрофално лош језик, те један од најгорих за учење. Далеко је боље научити неки боље дизајниран језик у (а практично сви су бољи), а PHP користити само ако мораш пара ради. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...