Jump to content

Надбискуп Хочевар: Очекујемо долазак папе у Србију; КЦ се није мјешала у канонизацију Николаја Велимировића

Оцени ову тему


Препоручена порука

20 hours ago, Kratos рече

Srboljub Živanović nije nikakav nezavisni istoričar već antropolog i priznati naučnik.

Komisija nema  nikakva prava kad su žrtve ovog monstruma u pitanju.

 

Pa ko od svjetskih institucija, univerziteta, pravnih organizacioja i istoričara je već priznao rezultate njegovih istraživanja? Ima li takvih?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 926
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

1 minute ago, Zayron рече

Pa ko od svjetskih institucija, univerziteta, pravnih organizacioja i istoričara je već priznao rezukltate njegovih istraživanja? Ima li takvih?

 

2 minutes ago, Ivan Marković рече

Zairone, tačno, sve i da ovde postoji sumnja, jedno krivično delo koje je počinio Stepinac je nepobitno. Učešće u okupacionim snagama OS NDH kao vojni vikar. To je krivično delo izdaje kažnjivo po KZ svih civilizovanih zemalja. Imaš li odgovor na ovo?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zayron рече

Pa ko od svjetskih institucija, univerziteta, pravnih organizacioja i istoričara je već priznao rezukltate njegovih istraživanja?

https://sr.wikipedia.org/wiki/Међународна_комисија_за_утврђивање_истине_о_Јасеновцу

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 minutes ago, Ivan Marković рече

Zairone, tačno, sve i da ovde postoji sumnja, jedno krivično delo koje je počinio Stepinac je nepobitno. Učešće u okupacionim snagama OS NDH kao vojni vikar. To je krivično delo izdaje kažnjivo po KZ svih civilizovanih zemalja. Imaš li odgovor na ovo?

Vojni vikar - duhovni kurator je vojno-crkvena funkcija poznata u svim državama unazad posljednjih 200-300 ili više godina i nikakva odgovornost se za bilo kakve zločine iz toga ne može prejudicirati ili izvesti. Postajala je i u Kraljevini Jugoslaviji a postoji i danas u Republici Srbiji. Ograničane je na pružanje duhovne pomoći vojnicima, držanje Mise ili liturgije i ispovijedanje i duhovno savjetovalište. Po crkvenoj strani je za njih odgovoran vojni vikar (biskup/episkop koji za njih odgovara pred Vatikanom ili Sinodom PC ako se radi o nekoj od Pravoslavnih Crkvi) a po vojnoj oficir konkretne jedinice. Vojnim kuratorima, sveštenicima je zabranjeno učestvovanje u borbama, nošenje oružja i pucanje iz njih. Takodjer ne učestvuju u vojnoj obuci sa oružjem. To su pravila koja važe medjunarodno za sve vojske i vojne kuratore u svijetu te njihove vojne vikare.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Zayron рече

Vojni vikar - duhovni kurator je vojno-crkvena funkcija poznata u svim državama unazad posljednjih 200-300 ili više godina i nikakva odgovornost se za bilo kakve zločine iz toga ne može prejudicirati ili izvesti. Postajala je i u Kraljevini Jugoslaviji a postoji i danas u Republici Srbiji. Ograničane je na pružanje duhovne pomoći vojnicima, držanje Mise ili liturgije i ispovijedanje i duhovno savjetovalište. Po crkvenoj strani je za njih odgovoran vojni vikar a po vojnoj oficir konkretne jedinice. Vojnim kuratorima je zabranjeno učestvovanje u borbama, nošenje oružja i pucanje iz njih.

 Ne razumeš. Bez obzira na to što vojni sveštenici ne nose oružje, oni jesu pripadnici oružanih snaga, u smislu u kom su to npr.  bolničarke. A Stepinac je kao državljanin Jugoslavije učrstvovao kao duhovnik i vojni sveštenik u neprijateljskoj formaciji čime je počinio krivično delo. Da je bio bolničarka koja samo leči ranjenike svejedno bi podlegao kz o izdaji. Dakle?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Ivan Marković рече

 Ne razumeš. Bez obzira na to što vojni sveštenici ne nose oružje, oni jesu pripadnici oružanih snaga, u smislu u kom su to npr.  bolničarke. A Stepinac je kao državljanin Jugoslavije učrstvovao kao duhovnik i vojni sveštenik u neprijateljskoj formaciji čime je počinio krivično delo. Da je bio bolničarka koja samo leči ranjenike svejedno bi podlegao kz o izdaji. Dakle?

I kakvu to odgovornost vojni kuratori mogu imati? Što su držali Misu ili liturgiju, ispovijedali, opojali pri pogrebu poginulog vojnika? Ili vojni vikari kao crkveno nadredjeni takvih sveštenika, dakle njihovi biskupi/episkopi?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, Zayron рече

I kakvu to odgovornost vojni kuratori mogu imati? Što su držali Misu ili liturgiju, ispovijedali, opojali pri pogrebu poginulog vojnika? Ili vojni vikari kao crkveno nadredjeni takvih sveštenika, dakle njihovi biskupi/episkopi?

Kakvu odgovornost, pitaš? Pa nikakvu, ako služe u vojsci svoje ili neke tuđe zemlje koja nije u ratu sa njihovom zemljom. Ali ako kao državljani svoje zemlje uzmu bilo kakvo učešće u neprijateljskoj vojsci koja ratuje protiv njihove zemlje, onda podležu krivičnoj odgovornosti za izdaju. On može ispovedati i pričešćivati neprijateljskog vojnika kao vojni sveštenik svoje zemlje kada ga ova zarobi. Ali nema pravo da se stavi u službu okupatora ni kao vojni vikar. Pitaj bilo kog pravnika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I tu vaš  "blaženi" pada. Kao Al Kapone. Nisu ga mogli uhvatiti ni na jednom ubistvu, ali je pao na takvoj banalnoj stvari, kakva je utaja poreza. I Lojzek se teško može uhititi na ubojstvu, mada ja ne bih tako olako shvatao komisiju u kojoj je Efraim Zurof, ali pada na tako banalnoj stvari kao što je služenje u neprijateljskim formacijama, što je kažnjivo u krivičnim zakonima svih zemalja. Jel razumeš sad?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

I tu vaš  "blaženi" pada. Kao Al Kapone. Nisu ga mogli uhvatiti ni na jednom ubistvu, ali je pao na takvoj banalnoj stvari, kakva je utaja poreza. I Lojzek se teško može uhititi na ubojstvu, mada ja ne bih tako olako shvatao komisiju u kojoj je Efraim Zurof, ali pada na tako banalnoj stvari kao što je služenje u neprijateljskim formacijama, što je kažnjivo u krivičnim zakonima svih zemalja. Jel razumeš sad?

Uvaćen je.Ima svedočanstvo.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Ivan Marković рече

Kakvu odgovornost, pitaš? Pa nikakvu, ako služe u vojsci svoje ili neke tuđe zemlje koja nije u ratu sa njihovom zemljom. Ali ako kao državljani svoje zemlje uzmu bilo kakvo učešće u neprijateljskoj vojsci koja ratuje protiv njihove zemlje, onda podležu krivičnoj odgovornosti za izdaju. On može ispovedati i pričešćivati neđrijateljskog vojnika kao vojni sveštenik svoje zemlje kada ga ova zarobi. Ali nema pravo da se stavi u službu okupatora ni kao vojni vikar. Pitaj bilo kog pravnika.

Dne 18. dubna 1941 podepsali zástupci monarchie[9] v budově bývalého československého velvyslanectví v Bělehradě kapitulaci. Tehdejší vláda uprchla přes Černou horu a jaderské přístavy do Velké Británie a působila dále jako vláda exilová.

Poslije toga je prestala postojati i Kraljevina Jugoslavija i njeno državljanstvo. Prema medjunarodnom pravu kad neka država potpiše kapitulaciju prestane postojati a svi ugovori i unutrašnji i vanjsko državni prestaju važit.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dubnová_válka_(Jugoslávie)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Ivan Marković рече

Ili da ti nacrtam strip ko Ava? Ti koji tako dobro razumeš suptilne i visokoumne finese njegove teologije ne razumeš ovako banalne stvari?

Šta ćeš mi crtat. Nestala država! Propala! Gore sam ti ja sve to nacrtao. U Čehoslovačkoj ambasadi kraljevina Jugoslavija potpisala da je "kaputt", verstehen Sie?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Zayron рече

Dne 18. dubna 1941 podepsali zástupci monarchie[9] v budově bývalého československého velvyslanectví v Bělehradě kapitulaci. Tehdejší vláda uprchla přes Černou horu a jaderské přístavy do Velké Británie a působila dále jako vláda exilová.

Poslije toga je prestala postojati i Kraljevina Jugoslavija i njeno državljanstvo. Prema medjunarodnom pravu kad neka država potpiše kapitulaciju prestane postojati a svi ugovori i unutrašnji i vanjsko državni prestaju važit.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dubnová_válka_(Jugoslávie)

Tako je i počinju važit zakoni klerofašističke ustaške tvorevine koju tvoj vrli Stepinac prosto obožava.U toj monstruoznoj tvorevini počinjen je genocid nad srpskim narodom kako fizički tako i duhovni.I šta braniš ovde tog ustaškog skota koj moj?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A najstrašnija osuda Stepinca je papina izjava da je pokrštavanje pravoslavaca greh.Tu ga je lepo pokopao za medalju.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Zayron рече

Dne 18. dubna 1941 podepsali zástupci monarchie[9] v budově bývalého československého velvyslanectví v Bělehradě kapitulaci. Tehdejší vláda uprchla přes Černou horu a jaderské přístavy do Velké Británie a působila dále jako vláda exilová.

Poslije toga je prestala postojati i Kraljevina Jugoslavija i njeno državljanstvo. Prema medjunarodnom pravu kad neka država potpiše kapitulaciju prestane postojati a svi ugovori i unutrašnji i vanjsko državni prestaju važit.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dubnová_válka_(Jugoslávie)

Da to prema Hitleru. Međutim, neđunarodno pravo kaže drugačije. Jugoslavija je sve veme okupacije potpisivala mrđunarodne sporazume uključujući i Osnivačku povelju UN. Da li razumeš sada. Sve međunarodne konvencije zabranjuju nasilnu izmenu granica dok traju operacije, a okupator je dužan da ne menja status quo ante. Austrougarska se raspala posle rata, voljom njenih naroda i vlade Austrije i Mađarske su to priznale. Za vreme rata, stanje se ne menja. Zabranjeno je međunarodnim pravom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...