Jump to content

Dežurna šekspirološkinja itd. vama na usluzi!


Препоручена порука

9 hours ago, Ћириличар рече

професори и професорке/професорице

Smatram ponižavajućim kad se titula izgovara u deminutivu. Profesorica zvuči kao mali ženski profesor, užas.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 hours ago, Paradoksologija рече

 pa makar samo poželeli da se požale na mentora!

Svi su dobrodošli i nadam se da ću biti dobra domaćica!

 

Evo ja želim da se požalim na svoje mentore. Dođe mi da pobacam sve rezultate, opsujem ih i više ih nikad ne vidim. Ako bi pokušali da urade nešto sa mojim istraživanjem, mimo mene, ću ih tužim sudu :smeh1:. Majku im koliko ne mogu da ih gledam više!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 hours ago, Снежана рече

Како ти се дојме Шекспирови  "Сонети"?

Prvi put kad sam se baš dubinski bavila njima, malko sam se iznenadila čega sve tu ima - homoerotskih strasti, seksualnih aluzija na pretek, nežnosti i brutalnosti.

Sjajna mi je njihova smelost, originalnost, poigravanje i sa formom i sa tematikom već u trenutku kad je sonet još uvek bio relativno friško uvezen.

Ali najvolem tragedije :)

 

9 minutes ago, Natasa. рече

Smatram ponižavajućim kad se titula izgovara u deminutivu. Profesorica zvuči kao mali ženski profesor, užas.

Profesorica nije deminutiv, već jedna od varijanti ženskog oblika imenice, tako se kaže i međ Srbijancima u Vojvodini.

6 minutes ago, Natasa. рече

Evo ja želim da se požalim na svoje mentore. Dođe mi da pobacam sve rezultate, opsujem ih i više ih nikad ne vidim. Ako bi pokušali da urade nešto sa mojim istraživanjem, mimo mene, ću ih tužim sudu :smeh1:. Majku im koliko ne mogu da ih gledam više!

Saosećam. Evo ti rame za plakanje, savet nemam - osim da sačuvaš svoj mir i uživaš u samom radu. I da se što više osloniš na sebe. Možda čak bar deo rezultata možeš sama da objaviš u nekom TR časopisu i tako ne čekaš lenjivce i preduprediš zloupotrebe - a ako oni posle hoće u koautorstvu sa tobom da objavljuju nešto drugo iz tvog istraživanja, nema problema, neće da se baci. 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Paradoksologija рече

Profesorica nije deminutiv, već jedna od varijanti ženskog oblika imenice, tako se kaže i međ Srbijancima u Vojvodini.

Saosećam. Evo ti rame za plakanje, savet nemam - osim da sačuvaš svoj mir i uživaš u samom radu. I da se što više osloniš na sebe. Možda čak bar deo rezultata možeš sama da objaviš u nekom TR časopisu i tako ne čekaš lenjivce i preduprediš zloupotrebe - a ako oni posle hoće u koautorstvu sa tobom da objavljuju nešto drugo iz tvog istraživanja, nema problema, neće da se baci. 

Profesorka zvuči ozbiljnije. Sekretarica, profesorica, direktorica, doktorica zvuči nekako slatko, kao devojčica kad se igra ozbiljnim funkcijama.

Treba mi časopis sa određenim IF za odbranu disertacije. Ovo je takvo ludilo da već postaje smešno, biću posthumni dr nauka. 

Rado bih popila pivo sa tobom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Treba mi časopis sa određenim IF za odbranu disertacije. Ovo je takvo ludilo da već postaje smešno, biću posthumni dr nauka. 

Rado bih popila pivo sa tobom.

Nemoj da čekaš mentore, objavljuj sama. 

Svašta sam još napisala, pa izbrisala. Nema potrebe za preteranim cinizmom :D

I ja bih vrlo rado popila pivo s tobom. :) Javi kad možeš!

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

21 hours ago, Господин Дареалис рече

Да ли си читала C.S. Lewis и да ли ти се допада? :) 

 

Da, volim mu i fikciju i teologiju :)

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

22 hours ago, Aleksandar Stojkovic рече

Da li je tacno da je Sekspir duvao travu? Posto tako kazu savremeni naucnici....

Verovatno ne :)

Ali znamo da je pio. Relativno umereno.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

22 hours ago, R2D2 рече

МОжеш ли да нешто напишеш о моделарним глаголима у енглеском језику? Кад се користе, које су разлике...?

Misliš na modalne glagole?

Oni su vrsta pomoćnih glagola koji se malko sumanuto, ali međusobno slično ponašaju u jeziku. Koriste se da izraze neki odnos koji se ima prema nekoj radnji - mogućnost, verovatnost, preporuku, obavezu, i sl.

English Page ima sjajne tutorijale sa interaktivnim online vežbanjima za sve što ti može pasti napamet iz gramatike: evo modala.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Како би ово превела? Који је контекст овог цитата и одакле је?

 

 

 

 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Paradoksologija рече

Da, volim mu i fikciju i teologiju :)

Онда обавезно, као хришћанки, препоручујем Толкинов Силмарилион, ако ниси већ читала :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, Драшко рече

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Како би ово превела? 

  •  

 

Лилији који фестерују смелују много ворсовано од видова

 

(...слободан превод, можда сам негде мало омануо)

 

Spoiler

:D  :smeh1:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...