Jump to content

Да ли нам треба Бог који никад није био човек?

Оцени ову тему


Препоручена порука

U Islamu je Allah swt Ademu a.s. i Havu "spustio" na zemlju i rekao da ce sad da iskuse bolest i sve ostale nedace i da ce umrijeti.Allah swt je milostivi i voli nas ali i kaznjava.Ako se pokajes i ostanes dobar vjernik ok a ako ne zna se gdje ces.Sve je od Allaha swt ali je On ipak savrsen

U Bibliji Bog stavlja ljude pred izbor isto tako

ako vjerujes u Boga i Isusa ides u raj

ako ne ides u pakao-jednostavno

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 529
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Wow znaci ljudi imaju dobre moci stvoriti nesto sto draje vjecno.Sad pripisujes ljudima nadnaravne moci.Mozes li pojasniti to sa mojim stihovima navedenim

Бог је створио човека за вечни живот, а човек може да га проведе онако како жели.

Ko je stvorio vulkane,zemljotrese,poplave,cunamije,propadanje i klizanje zemlje i ostale ovozemaljske kataklizme znane i neznane?

А ко је створио озонске рупе, глобално отопљење, атомску бомбу, загађење воде и остало?

Бог је створио савршен свет у коме није било греха и смрти, ми људи смо га покварили.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U tom "tugovanju i uzdisanju" nije baš blagonaklona...a stvorenje je također Božije...

"Ya Mukalibel kulub, sebbit kalbii ala dinik" - "O Ti, koji okrećeš ljudska srca, učvrsti moje srce u Tvojoj vjeri!"

Nema prednost Arap nad nearapom, niti obrnuto. Niti, jedna rasa nad drugom rasom, niti, nacija nad drugom nacijom; osim po jačini bogobojaznosti prema njihovom Stvoritelju Allahu Dželle Šanuhu!

Muhammed, sallallahu alejhi we selem, je rekao: „Doći će vrijeme kada će onaj koji sabura (strpljiv) na vjeri biti poput čovjeka koji žar u svojoj ruci drži!“ (Tirmizi)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Wow znaci ljudi imaju dobre moci stvoriti nesto sto draje vjecno.Sad pripisujes ljudima nadnaravne moci.Mozes li pojasniti to sa mojim stihovima navedenim

Бог је створио човека за вечни живот, а човек може да га проведе онако како жели.

Ko je stvorio vulkane,zemljotrese,poplave,cunamije,propadanje i klizanje zemlje i ostale ovozemaljske kataklizme znane i neznane?

А ко је створио озонске рупе, глобално отопљење, атомску бомбу, загађење воде и остало?

Бог је створио савршен свет у коме није било греха и смрти, ми људи смо га покварили.

[/quote

Brate Zvonko gore u stihovima se ne govori o paklu kao duševnom rastrojstvu čovjeka, gore se govori o mjestu u kojem će griješnici patiti i oganj trpiti!Da li drugi pravci u hrišćanstvu po pitanju pakla su jedinstveni s vama u mišljenju ili....?

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ко је створио озонске рупе, глобално отопљење, атомску бомбу, загађење воде и остало?

Бог је створио савршен свет у коме није било греха и смрти, ми људи смо га покварили.

Mislim da je vrijeme i da ga popravljamo...oni koji to umiju i mogu...

Poslanik je priznavao čovjeko­vu odgovornost pred Bogom, ali je uvijek zadržavao poniznost. Stoga veli: "Ako nastupi Sudnji dan, a neko od vas bude u ruci imao sadnicu i bude u stanju po­saditi je prije nego što on nastu­pi, neka je posadi!", sugerirajući da čak i kada su sve nade za čov­ječanstvo izgubljene, treba po­držati unapređenje prirode. Vje­rovao je da je priroda sama po sebi dobro, makar čovjek od nje ne imao konkretnu dobit.

Isto tako, Poslanik je podsticao vjernike da dijele zemaljske resurse. Rekao je: "Muslimani imaju jednaka prava u pogledu tri stvari: vode, ispaše i vatre". Smatrao je grijehom uskratiti vo­du žednome.

Poslanikov odnos prema održ­ivoj upotrebi zemljišta, zaštiti vode i postupanju prema život­injama još je jedna ilustracija njegove filozofije okoliša.

"Ya Mukalibel kulub, sebbit kalbii ala dinik" - "O Ti, koji okrećeš ljudska srca, učvrsti moje srce u Tvojoj vjeri!"

Nema prednost Arap nad nearapom, niti obrnuto. Niti, jedna rasa nad drugom rasom, niti, nacija nad drugom nacijom; osim po jačini bogobojaznosti prema njihovom Stvoritelju Allahu Dželle Šanuhu!

Muhammed, sallallahu alejhi we selem, je rekao: „Doći će vrijeme kada će onaj koji sabura (strpljiv) na vjeri biti poput čovjeka koji žar u svojoj ruci drži!“ (Tirmizi)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Matej 23

33 Zmije, porodi aspidini! Kako ćete pobeći od presude u oganj pakleni?

Matej 5

22 A ja vam kažem da će svaki koji se gnevi na brata svog nizašta, biti kriv sudu; a ako li ko reče bratu svom: Raka! Biće kriv skupštini; a ko reče: Budalo! Biće kriv paklu ognjenom.

Matej 10

28 I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dušu ne mogu ubiti; nego se bojte Onog koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.

Pa vidi ko je donio pakao

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се да треба заједнички да радимо на побољшању услова за живот, односно на побољшању еколошке свести о употреби човекове околине. И слажем се да научници могу доста да помогну, од којих могу да буду и верујући људи.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate Zvonko gore u stihovima se ne govori o paklu kao duševnom rastrojstvu čovjeka, gore se govori o mjestu u kojem će griješnici patiti i oganj trpiti!

Па ти људи ће свакако заузимати неки постор тј. "место", али суштина јесте да узрок њихових мука није Бог, него њихов лични грех. Бог није унапред створио некакво "мучилиште" где шаље грешнике, већ грешници суочени са Истином сами себи стварају муке.

Христос често говори сликовито, на начин који људи могу да разумеју. Не треба сваку реч разумети дословно, јер би онда Селкоба закључио да је Бог по занимању виноградар (Матеј 20).

Da li drugi pravci u hrišćanstvu po pitanju pakla su jedinstveni s vama u mišljenju ili....?

Не, нису. Текст који сам ти раније навео (и препоручујем да прочиташ) је управо критика западне теологије по том питању.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zvonko sta znace rijeci

presude u oganj pakleni?

Већ сам објаснио, зашто не читаш него нам обојици трошиш време без потребе?

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,5172.msg142768.html#msg142768

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Katolici tumace bolest i Pakako kao Boziju kaznu.to potvrdjuju svim ovim Stihovima

Znaci dvije struje tumace razlicitio iste stihove

kako je to moguce i ko je tu u pravu?

Ево прочитај па сам одлучи ко је у праву: http://veroucitelji.googlepages.com/Ognjena_reka_-_Kalomiros.doc

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пакао је стање душе. Наравно да постоји некакав пакао као ништавило у коме се душа мучи, али то је велико теолошко и философско питање.

Самим тиме када Господ одбаци богопротивника од Себе, он се налази у некаквом паклу. Тиме је Господ онај који пресуђује, па и ,,погубљује'' у паклу.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...