Jump to content

Да ли нам треба Бог који никад није био човек?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Stavite temu poligamija pa da pricamo

jer i Biblija govori o tome pa cemo na toj teim natenane

jer ovdje se govori o paklu kao covjekovoj tvorevini!tj. covjek ima MOC pakao da stvori!

Можеш ли ти сам себи да направиш пакао?

Па брате замисли да имаш четири таште...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 529
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

  • Гости
Guest ага пије млеко

Stavite temu poligamija pa da pricamo

jer i Biblija govori o tome pa cemo na toj teim natenane

jer ovdje se govori o paklu kao covjekovoj tvorevini!tj. covjek ima MOC pakao da stvori!

Можеш ли ти сам себи да направиш пакао?

Па брате замисли да имаш четири таште...

0409_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исус је конкретно заповедио да човек има једну жену, и то нам упоредио са стварањем Адама и Еве. Поред тога, Исус је изабрао апостола Павла да буде ,,сасуд одабрани'', који ће да проповеда све што је од Христа, а он каже много тога што се односи на брак као један пар који, док су живи, остају нераздвојни.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo kratko NJemacka je vlada zabranila drzavno vjencavanje vise od jedne zene.

Pojasnjenje

Ovdje ako zivis sa partnerom(partnerski odnos) vise od 5 godina zajedno i to dokazes onda vazis kao bracni drug i imas ta prava iako nisi vjencan drzavno  

E znaci ti smijes da zivis  sa vise tih zena ili cura u partnerskom odnosu bez da budes kaznjen i nakon 5 godina sve te zene imaju prava kao i bracni drug

To nije zabranjeno

Znaci poligamija u tom smislu opstoji i u Njemackoj

Ako ne vjerujes pitaj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исус је конкретно заповедио да човек има једну жену, и то нам упоредио са стварањем Адама и Еве. Поред тога, Исус је изабрао апостола Павла да буде ,,сасуд одабрани'', који ће да проповеда све што је од Христа, а он каже много тога што се односи на брак као један пар који, док су живи, остају нераздвојни.

Gdje je i kako zabranio da imas vise zena kako stoji u Starom Zavjetu? Isus je radio po Starom Zavjetu.

navedi stihove iz Biblije!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jos jednom ponavljam da ni Isus nijednom rijecju nije opovrgnuo i rekao da je poligamija stetna i zabranjena ili?

Znaci zavrsena tema

Није тачно, свуда где говори о браку Исус говори о једном мужу и једној жени (нпр. Мт 19). Многоженство је било допуштено у Старом Завету због њихове "окорелости срца" (Мт 19:8), али није Богу по вољи.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исус је конкретно заповедио да човек има једну жену, и то нам упоредио са стварањем Адама и Еве. Поред тога, Исус је изабрао апостола Павла да буде ,,сасуд одабрани'', који ће да проповеда све што је од Христа, а он каже много тога што се односи на брак као један пар који, док су живи, остају нераздвојни.

Gdje je i kako zabranio da imas vise zena kako stoji u Starom Zavjetu? Isus je radio po Starom Zavjetu.

navedi stihove iz Biblije!

Ако ми не верујеш на реч... Што ми не верујеш? :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта ћемо са овим речима:"Оставиће човек оца свога и матер своју и прилепиће се жени својој и биће двоје једно тело.Христос је такође понављао ове речи.Ово је само један од десетина цитата који се могу навести и свуда се помиње жена,а не жене.Између осталог,зар нисмо о овоме прилично опширно разговарали на једној ранијој теми,или сам нешто помешао?

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жалосно је што браћа муслимани неће да нам верују. Већ хоће да Јеванђеље тумаче потпуно супротно хришћанима. Али шта ћемо да кажемо, муслимани, браћо, за конкретне цитате из Јевађеља који говоре о ,,једном мужу и једној жени''? Питам се, како можете међусобно да се потврђујете, као ,,тачно'', када говорите неистину.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жалосно је што браћа муслимани неће да нам верују. Већ хоће да Јеванђеље тумаче потпуно супротно хришћанима. Али шта ћемо да кажемо, муслимани, браћо, за конкретне цитате из Јевађеља који говоре о ,,једном мужу и једној жени''? Питам се, како можете међусобно да се потврђујете, као ,,тачно'', када говорите неистину.

Зато што ако Мухамед каже да је бело црно, онда је црно и крај приче.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jos jednom ponavljam da ni Isus nijednom rijecju nije opovrgnuo i rekao da je poligamija stetna i zabranjena ili?

Znaci zavrsena tema

Tačno.

Можете ли да објасните како сте дошли до тога закључка?Ваљда вам је логично да Христос и није морао све да каже?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исус је конкретно заповедио да човек има једну жену, и то нам упоредио са стварањем Адама и Еве. Поред тога, Исус је изабрао апостола Павла да буде ,,сасуд одабрани'', који ће да проповеда све што је од Христа, а он каже много тога што се односи на брак као један пар који, док су живи, остају нераздвојни.

brate navedi citate gdje je Isus zapovjedio da ima jednu ženu.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

У 21. веку размишљати да је полигамиј нешто ок је стварно ван сваке здраве памети. Селкоба рече има полигамије и у Старом Завету. Има, али то не значи да је полигамија Богу мила. Једно је кад Бог благоволи а друго је када снисходи човеку. Полигамије је било, али је више нема. Људи који верују у једног Бога су временом то схватили. Не могу да схватим да неке културолошке норме и стање светси из времена Мухамеда (које су тада можда и биле ок) ви узимате себи данас као парадигму. То је нонсенс.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...