Jump to content

Глобално загревање - да ли је већ касно да избегнемо катастрофу


Препоручена порука

Управо сада, Avocado рече

Mislio sam na konkretno ono što si napisao... i pored toga što je 99,99% kreacionističkih tekstova i knjiga retardirano i debunkovano... oni i dalje pominju Piltdaun čoveka i slične gluposti i mrtvi ozbiljni pričaju i veruju da su naučnici ti koji često lažu ili prenose netačne ili poluispravne informacije...

Naprimer, algore je napravio predikciju da ce (valjda) do 2015 da budemo bez leda uopste. Ja pojma nemam sta su naunici rekli na tu temu, jer sam vidjao samo Al Gorove predikcije.

I danas kada su te predikcije netacne, umesto da se pokunji i zacuti i skloni sa te scene, njega i dalje guraju u prvi plan i jos mu daju neke bog zna koje nagrade i recenziraju njegov drugi film kao nesto super. 

Gde su ti svi kredibilni naucnici da kazu da je algore budala koja lupeta gluposti? Zasto cute? 

Sva ta pitanja u meni bude sumnju prema tim institucijama i celom pokretu. 








 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Grizzly Adams рече

Не противим се ја идеји да људи утичу на климу, само ова манија да се свака олуја - којих је увек било и биће - повезује са "антропогеним климатским променама" је стварно једно велико претеривање. Нема апсолутно никаквих основа ни доказа да овај ураган има било какве везе са тим.

Теорија о АГЗ предвиђа јаче урагане. О томе и осталим предвиђањима се говорило и пре "Ирме". "Ирма" је једна потврда тих предвиђања. Другачијих доказа не може бити, не постоје у науци. Чак и да сваке године дуне јачи ураган и да се потопи цела планета за сто година, то и даље неће бити доказ за АГЗ. Такви докази које ти тражиш у науци не постоје. 

А и ниси доследан. Код ТЕ и АГЗ си екстремни скептик, код неуробиологије и когнитивне психологије жена се све зна до најситнијег детаља. Хајде да се одлучимо је л' следимо научни метод или не, јесмо ли радикални скептици или не. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Grizzly Adams рече

Па пуни се годинама. Океан се загрева, посебно око екватора, то је енергија која се акумулира и мора негде да "изађе". Ако није било јачег урагана 10 година, јасно да једном мора да буде. Физика.

Ja ne znam skoro ništa o uraganima ali mi zaista nije jasno kako si zamislio da se toplota okeana godinama "akumulira" dok ne izađe kroz uragan... nije okean ni statičan, ni zatvoren sistem... voda se kreće u njemu, imaš tople i hladne struje... razmenjuje stalno toplotu sa vazduhom... ne znam kako zamišljaš da na otvorenom okeanu, gde je voda inače hladnija zbog čega tu inače nema jakih uragana, sad se odjednom desio uragan zato što se nekava toplota akumulirala 10 godina...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Теорија о АГЗ предвиђа јаче урагане. Онтоме иносталим предвиђањима се говорило и пре "Ирме". "Ирма" је једна потврда тих предвиђања. Другачијих доказа не може бити, не постоје у науци. Чак и да сваке године дуне јачинураган и да се потопи цела планета з асто година, тонондаље неће бити доказ за АГЗ. Такви докази које тинтеажиш у науци не постоје. 

Није баш тако. И без АГЗ статистички овакав ураган је "на реду" да се деси. Чак их има мање него у прошлости. И требало би да се дешавају такве ствари свуда на свету, а не само на Флориди.

Нема ништа у овом урагану посебно другачије у односу на претходне што би било доказ те хипотезе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Млађони рече

Naprimer, algore je napravio predikciju da ce (valjda) do 2015 da budemo bez leda uopste. Ja pojma nemam sta su naunici rekli na tu temu, jer sam vidjao samo Al Gorove predikcije.

Verovatno su rekli da lupeta, budući da ni jedan naučni rad nije predviđao ništa slično...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Ja ne znam skoro ništa o uraganima ali mi zaista nije jasno kako si zamislio da se toplota okeana godinama "akumulira" dok ne izađe kroz uragan... nije okean ni statičan, ni zatvoren sistem... voda se kreće u njemu, imaš tople i hladne struje... razmenjuje stalno toplotu sa vazduhom... ne znam kako zamišljaš da na otvorenom okeanu, gde je voda inače hladnija zbog čega tu inače nema jakih uragana, sad se odjednom desio uragan zato što se nekava toplota akumulirala 10 godina...

Нисам ништа замислио, тако та ствар "ради". :)

Топлота се акумулира у океану, ослобања се кроз "топлотну машину". Не знам да ли су морске струје довољно јаке да обаве тај посао, вероватно нису пошто су урагани сезонска појава која се дешава редовно сваке године. Питање је само где ће да подкачи и колику штету људима да направи.

Не знам стварно шта је сад толико чудно око ових урагана кад се дешавају сваке године редовно и одувек у познатој историји... Некад су јачи, некад слабији, све у свему ништа необично и неочекивано.

https://en.wikipedia.org/wiki/Atlantic_hurricane_season

https://en.wikipedia.org/wiki/Tropical_cyclone

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

Нисам ништа замислио, тако та ствар "ради". :)

Топлота се акумулира у океану, ослобања се кроз "топлотну машину". Не знам да ли су морске струје довољно јаке да обаве тај посао, вероватно нису пошто су урагани сезонска појава која се дешава редовно сваке године. Питање је само где ће да подкачи и колику штету људима да направи.

Ništa ovde nije sporno kad se radi o jednoj sezoni... sporno je kad se ubaci ono prethodno što si napisao tj. da to može i ovako da izgleda:

Топлота се 10 година акумулира у океану, па се ослободи се кроз "топлотну машину"

Jel imaš neki izvor za to?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Ništa ovde nije sporno... sporno je kad se ubaci ono prethodno što si napisao tj. da to može i ovako da izgleda:

Топлота се 10 година акумулира у океану, па се ослободи се кроз "топлотну машину"

Шта је ту чудно?

Ако се акумулира у току једне године, онда може да се акумулира и током десет. Ако други механизми немају довољан капацитет да је "поравнају", тј. "више улази него што излази" нормално је да ће се топлотна енергија акумулирати.

Мислим, провери са неким стручњаком. Ја нисам експерт, ал то ми делује као елементарна физика. Не знам шта је спорно.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Grizzly Adams рече

Шта је ту чудно?

Ако се акумулира у току једне године, онда може да се акумулира и током десет. Ако други механизми немају довољан капацитет да је "поравнају", тј. "више улази него што излази" нормално је да ће се топлотна енергија акумулирати.

Мислим, провери са неким стручњаком. Ја нисам експерт, ал то ми делује као елементарна физика. Не знам шта је спорно.

Samo nešto da razjasnimo... ti misliš da se ceo okean zagreva tokom 10 godina i onda isprazni tu toplotu kroz veliki uragan (na nekom random mestu) ili da jedna tačka (recimo krug od 20km) na okeanu akumulira tu energiju 10 godina pa se isprazni (dok se drugi okeana delovi pune i prazne svojim tokom)?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Samo nešto da razjasnimo... ti misliš da se ceo okean zagreva tokom 10 godina i onda isprazni tu toplotu kroz veliki uragan (na nekom random mestu) ili da jedna tačka (recimo krug od 20km) na okeanu akumulira tu energiju 10 godina pa se isprazni?

Не загрева се цео океан равномерно, него се више загрева око екватора. Што је мало више од 20км...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Млађони рече

pa super to je kvalitetan odgovor a ne:
HAHA EKONOMISTA JE
HAHA PISE ZA FORBS
HAHA OCIGLEDNO NISTA STO JE REKAO ZBOG TOGA NIJE TACNO.
:)
Mislim valjda i sam to kapiras, jer si sto puta nalazio na takve argumente u tvojim debama. 

Da li ti ne možeš ili ne želiš da razumeš?

Moj komentar je na Grizlijev post: "Данг! Ће се помрзнемо... :smeh1:" a onda kao krunski dokaz sledi tekst čoveka koji veze nema sa prirodnim naukama a kamoli sa klimatologijom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Grizzly Adams рече

Не загрева се цео океан равномерно, него се више загрева око екватора. Што је мало више од 20км...

Ok, ali kapiraš da se okean stalno više zagreva oko ekvatora i stalno hladi na severnom i južnom polu???  i da razne tople struje putuju od ekvatora ka hladnijim krajevima i hladne struje od polova ka toplijim krajevima... a pored toga okean stalno razmenjuje temperaturu sa vazduhom i sa kopnom... i da nije primećeno da ima periode višegodišnjeg rasta i akumuliranja temperature dok tu temperaturu ne ispusti nekim velikim uraganom?

Da, potrebna je (pored još nekoliko stvari) topla voda za nastanak uragana i to je ono što tvoji izvori govore ali ni jedan od njih ne govori da se na mestu nastanka uragana topla voda akumulirala godinama...

Ovde je sporno tj. zanimljivo to što je Irma nastala na mestu gde je voda inače nedovoljno topla za formiranje ovakvih uragana... i ti si povodom toga pomenuo akumuliranje, pa sam pretpostavio da nekako misliš da se na tom mestu godinama akumulirala toplota... pa mi nikako nije bilo jasno kako si to zamislio...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Branka62 рече

Da li ti ne možeš ili ne želiš da razumeš?

Moj komentar je na Grizlijev post: "Данг! Ће се помрзнемо... :smeh1:" a onda kao krunski dokaz sledi tekst čoveka koji veze nema sa prirodnim naukama a kamoli sa klimatologijom. 

Који цитира руске научнике, климатологе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Grizzly Adams рече

According to scientists

Nema scientists - samo je jedan takav a njega (  Habibullo Abdussamatov,  the head of Space research laboratory at the Saint Petersburg-based Pulkovo Observatory ) nije pomenuo ( ili nisam primetila ).

Za navodjenje nepotpunog citata Avokado je već odgovorio a evo šta Yury Nagovitsyn još kaže: " 

"Solar activity is one of the most complicated scientific issues. And suddenly someone*, who has never studied climate before, starts making statements. I want to stress that this theory is neither the official theory of the Pulkovo observatory nor of the Commission on Climate Changes Studies at St. Petersburg Research Center."
https://sputniknews.com/voiceofrussia/2012_02_21/66568476/ )

što autor teksta, do koga si dao link, ne pominje.

*Odnosi se na Habdusamatova

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...