Jump to content

Глобално загревање - да ли је већ касно да избегнемо катастрофу


Препоручена порука

пре 20 минута, Млађони рече

Ovo nije istina. To ne znaju vec je to hipoteza koju seju.

Tvrdnja da "to nije istina" je tvoja ničim potkrepljena hipoteza.

Njihove hipoteze su potkrepljene gomilom eksperimenata, dokaza i ostvarenih predikcija... iznetim u gomili naučnih radova...

 

Цитат

Ne mogu da predvide dobre vreme u nedelju dana i ti hoces da verujem da mogu da predvide sta ce se desiti u ovom slucaju?

Mogu da prilično solidno predvide vreme. Nije 100% precizno ali daleko od toga da je potpuno netačno... šta više, ne postoji niko (uključujući i tebe i tvoje izvore) ko bolje od njih predviđa vreme... te je logičan zaključak da oni o tome znaju daleko više nego ti i tvoji izvori.

Kada ti i tvoji izvori budete preciznije od njih prognozirali vreme, onda možete da tvrdite da o tome više znate.

Nadam se da ne moram da objašnjavam šta je sporno sa tezom koja glasi: ako nešto ne možeš da predvidiš 100% precizno, onda ništa o tome ne znaš

 

Цитат

I do sad sve stu su predvideli je na samom minimum predikcija i opet se broji u decimalnim brojkama sa nulom...

Pa?

 

Цитат

ne znaju, zato su i poceli da koriste ime klimatske promene a ne globalno zagrevanje. 

Koriste oba. Inače, kada ti zamišljaš da je nastao izraz "klimatske promene"?

 

Цитат

Skoro je sve gore od c02, c02 je jako slab greenhouse gas. 

Srećom...


 

Цитат

Menja, jer imaju previse mekih varijabli. Menja posmatranje nas ljudi koji nismo sve sto naucinici kazu postavimo na bozanske noge.

Na koji način to što su stara merenja nepouzdana menja pouzdanost novih merenja?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Млађони рече

Jedini nacin je da predjemo na nuklearnu energiju prvenstveno. Koju je inace onaj sto ga mnogo volis (oliver) prozivao zbog nuklearnog otpada.
ovo ne zameram tebi vec pokazujem na cinjenicu da progresivci koji vode pricu o tome, da se ujedno plase i nuklearnih el. koje su najbolje resenje za ono sto promovisu toliko.

Pa ne znam da li ga baš "volim" ali je često zabavan... gledao sam to i nisam razumeo kao da je protiv nuklearne energije, nego protiv toga što Ameri neodgovorno postupaju sa nuklearnim otpadom... (dve različite stvari)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Avocado рече

Opet, ako se pređe određena tačka (od koje smo trenutno daleko) i ako usled zagrevanja okeani i Sibir oslobode metan kojeg trenutno zadržavaju, onda smo opet otišli u k... bez povratka... jer je metan još gori od CO2.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado рече

Pa ne znam da li ga baš "volim" ali je često zabavan... gledao sam to i nisam razumeo kao da je protiv nuklearne energije, nego protiv toga što Ameri neodgovorno postupaju sa nuklearnim otpadom... (dve različite stvari)

Ja sam bogami razumeo da je protiv nuklearne energije, nekako mi deluje da je argumentovao da se sa nuklearnim otpadom ne moze dobro postupati. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado рече

Na koji način to što su stara merenja nepouzdana menja pouzdanost novih merenja?


Sto manje podataka imas, to je manja preciznost prosecne svetske temperature. A oni imaju malo podataka za prosecne temperature. 
Takodje dodaj na to da stari instrumenti nisu bili toliko pouzdani koliko moderni. 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Ronald рече

Nevezano za ovaj rad, kad se uzme da jedan stanovnik USA prosjecno zagadjuje planetu 160 ( Britanac 70 puta itd.) puta vise nego jedan stanovnik Nigerije ili Bangladesa,onda treba krenuti od USA bez obzira sto jedan stanovnik USA doprinosi svijetu vise stotina i hiljada puta nego jedan stanovnik Nigerije, i bez obzira sto bi mogla opet da se uradi neka cost-benefit analiza itd.

 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Млађони рече

Sto manje podataka imas, to je manja preciznost prosecne svetske temperature. A oni imaju malo podataka za prosecne temperature. 
Takodje dodaj na to da stari instrumenti nisu bili toliko pouzdani koliko moderni.

Ma sve je to tačno... ali nebitno jer već duže vreme imamo pozdane instrumente i beležimo rast temperature...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Avocado рече

Ma sve je to tačno... ali nebitno jer već duže vreme imamo pozdane instrumente i beležimo rast temperature...

Да не пише на тим инструментима ”Made in China”?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Avocado рече

Zato što sa jedne strane imamo ozbiljne indicije da će se stvari pogoršati ("katastrofa" je malo fluidna reč)... a sa druge strane imamo ekipu koja ne ume da navede ni jednu indiciju da se klima neće pogoršati, već se bave ekstremnim skepticizmom, na nivou epistemološkog nihilizma - tvrde da ništa ne možemo da pozdano znamo... :D

О клими ништа, о женама и смислу живота све и то чисто логички. Па ко после да их не воли. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нико не каже да се клима неће погоршати. Кажемо 1. да немамо појма да ли ће се погоршати и 2. и ако оће не можемо да значајно утичемо на то.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Avocado рече

Ma sve je to tačno... ali nebitno jer već duže vreme imamo pozdane instrumente i beležimo rast temperature...

 

al nemamo 1880, nemamo 1600, nemamo 1000te. 
samim tim ne moze da napravimo kvalitetnu predikciju na osnovu podataka u poslednjih 100 godina. 

i zato mi smetaju predikcije o milionima mrtvih, koje posteno ti nisi prenosio ali moras da priznas da mediji i pojedini neodgovorni naucnici cesto prenose.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Џуманџи рече

 

Eh ta vecina oiokofobija kod amerikanaca i satanizacija amerike nabrajanjem samo najlosijih stvari a ignorisanjem svih onih odlicnih.

Evo jos par stvari koje ne bi bilo da nije "amerike"
-TEsla motors nikad ne bi nastao
- fejsbuk nikad ne bi nastao
- Google nikad ne bi nastao.
itd itd.. gomila korisnih stvari za sve nas koje nastaju upravo u americi jer upravo amerika ima taj sistem koji potpomaze sve to. Mada amerikanci oiokofobi oce da amerika lici na evropu i da uguse taj sistem. 

postoji razlog sto nista od toga nije nastalo u evropi.... a taj razlog lezi u razlici evrope i amerike.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Млађони рече

al nemamo 1880, nemamo 1600, nemamo 1000te. 
samim tim ne moze da napravimo kvalitetnu predikciju na osnovu podataka u poslednjih 100 godina.

Pa i ne pravimo predikciju o promeni klime na osnovu podataka o temperaturi u poslednjih 100 godina... ti podaci su potvrda predikcije. Pomešao si ta dva...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Pa i ne pravimo predikciju o promeni klime na osnovu podataka o temperaturi u poslednjih 100 godina... ti podaci su potvrda predikcije. Pomešao si ta dva...

Ti ne pravis nista, a ni ja. Mi samo razgovaramo o onome sto drugi prave. A drugi ocigledno prave predikcije na osnovu podataka u poslednjih 100 godina, jer pre tih 100-150 godina nemaju dovoljno precizne podatke. To je cista matematika. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...