Jump to content

Британија изгласала: напуштамо ЕУ!

Оцени ову тему


А где смо ту ми?  

43 члановâ је гласало

  1. 1. Како ће се излазак Британије из ЕУ одразити на Србију?

    • Добро
      12
    • Лоше
      5
    • Не мења се ништа посебно у Србији
      26


Препоручена порука

14 minutes ago, Ignjatije рече

Смарање и дављење, сестро. Оно знам и ја да смарам и давим, али се уморим. Међутим, Млађа је неуморан. 

 

Али, лепо Војвода рече: (скупштинске) расправе су тешке и заморне, али ко није спреман да поднесе терет тога не треба ни да се гура у (скупштину) њих.

 

Зна Млађа добро да разговара, али му је проблем самоконтрола у броју и дужини постова. Када се ухвати за неког не пушта сатима, па и данима и ноћима. Напоран је просто речено, и уз то неуморан. Треба ту енергију да контролише и корисити на бољи начин.

Ја слично нешто кад се ухватим неке теме не пуштам данима, док не сагледам из више перспектива, верујем да је неком напорно, али рачунам да нисам дошла кући код форумаша. Имаш могућност да се искључиш кад почне нешто замарати, укључиш кад сам то хоћеш. Слободна воља. ;)

Вратимо се теми колико толико.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Juan рече

Нападан си и агресиван. 

Ali to nisu prave falinke. To su osecanja koja u vama proizvodi moje ponasanje. Kao da kazes nekom da je smor. Nije on smor nego ti tako reagujes na njega. 
 

Цитат

Мислиш да знаш све само на основу читања са интернета и гледања клипова и онда јако агресивно то мишљење покушавах да угураш у нечији ум, а да се уопште не запиташ шта ти други заиста мисле.



Izuzetno me zanima sta misle i imaju li bilo sta sto porice suprotno od onoga sto ja kazem.

 

Цитат

 И шта сад? Нисам приметио да се дерњао на мене. 



Ono sto nedostaje internetu jeste "ne verbalna komunikacija" ja se nigde ne dernjam samo ponavljam jedno te isto sto necete da adresirate.
4 milijardi funti koje britanci gume

Cinjenicu da ce gubiti jos onda kada srbi, turci i albanci pojure tamo.
milion i po migranata prosecno godisnje(oko) 
i 85 % beba prosle godine rodjeno od strane migranata.

Ja od vas nisam video da je iko adresirao to, samo mi ponavljate da se "slazem sa rasistom" i slicne stvari. 
 

Цитат

Такође бих ти рекао да твоје идеје о Мексиканцима у САД, које познајем јако јако добро, имају врло мало везе са реалношћу и обајснио бих ти зашто. 



Znas, imam drugara koji ima slicnu pozadinu kao ti. On isto ima prijatelje meksikance isto je naucni asistent, isto je doktor nauke. Samo matematicar. Ali mi se nekako cini da je on bio iskreniji od tebe, zato sto je rekao "to je moje misljenje o meksikancima al isa druge strane ja znam poprilicno intelektualno visoko grupu ljudi" dakle njegov reprezentativini uzorak (kao i tvoj verovatno mozda gresim) su ljudi visokog kalibra koji zaista doprinose drustvu.

Medjutim, sta sa cinjenicama da meksikanci u usa 80 % hoce vecu drzavu
Da bukvalno hoce da uvede stvari koje prave od usa drzavu koja vise lici na meksiko.

Kakve veze ima tvoje/moje/bilo cije misljenje sa time? To je cinjenica realnosti, moje i tvoje misljenje nema veze sa time. 

Ako imas neku cinjenicu o meksikancima koju ja nemam, osim sto su meksikanci koje ti poznajes, a koji nisu reprezentativan uzorak - nisu merilo realnosti.

Ти већ све најбоље знаш и само се дереш около. Ако се икада твоје клатно врати у равнотежу, имаће смисла дискусија. Овако је све невиђено заморно.



Naravno da ti je zamorno kada ti neces da se bavis objektivnim cinjenicama, vec licnim iskustvima. Hoces da formiram misljenje na osnovu tvog licnog iskustva. Ja ne sumnjam da su meksikanci sa kojima se ti druzis vecinom produktvni, korisni, pozeljni migranti u usa. 

Medjutim isto tako ne sumnjam da u meksikanskoj kulturi tece socijalisticki, pro etatisticki meme.  Sto govori to da oni masovno glasaju za demokrate. 80 % nije mala cifra. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Господин Дареалис рече

 

Овде свако о себи говори изгледа... :)

 

Ево и ја ћу:

Млађо, мислим да се много зезаш около, висиш на нету и форумима, играш Сивилајзејшн  и да би требало много више да учиш. Могао би више да вежбаш, мање једеш и да ти соба буде уреднија. И да переш судове редовно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Aquilius Cratus рече

Gotovo je nemoguce diskutovati sa tobom na ozbiljan nacin jer pre svega nastupas kao da se radi o nekom svetskom takmicenju na licnom nivou izmedju forumasa a kao drugo mnogo brate skaces sa teme na temu. Zbog toga mnoge od nas mrzi da ti ista odgovaraju nakon 2 ili 3 posta jer nam se ne da provo objasnjavati kako si u par navrata skrenuo sa teme ili ulaziti u te nove teme. To smara i niko ko ozbiljno zeli polemiku na neku konkretnu temu ne zeli da diskutuje na takav nacin. Na stranu koliko ja mislim koliko si ti u krivu po pogresnom nacinu na koji analiziras cinjenice i neadekvatne podatke sa kojim baratas to je sve nebitno, cak i da si u tim stvarim bolje i dalje bi bila velika prepreka ovaj tvoj nacin komunikacije. A sam si priznao u vise navrata da si po tvojim recima paljevina kad dodje do forumskim prepiski.


Dobro ovo si u pravu imam obicaj da odleprsam i jesam paljevina. Ali ne znam sto vam je problem da me tako prihvatite? Ignorisite leprsanja i zarzimo se na cinjenicama. 

Prosto mi reci "mladjoni ne leprsaj na druge teme daj da diskutujemo o ovoj" I nema problema. 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je samo neverovatno da neke ljude ne mogu da prepoznam. Što se teme tiče nisam baš siguran gde sam na kojoj strani izlazak ili ne, kako više čitam stvari tako mi se mišljenja smenjuju. Ali čini mi se da su se neki ljudi dosta promenili od mog odlaska (što jes' jesć davno je to bilo) i postali previše PC, neulazeći u to da li se slažem sa njim ili ne, ali čini mi se da su mnogo smekšali.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, Господин Дареалис рече

Nisu issue  Meksikanci u SAD nego ilegalna imigracija.

Pričajte onda o tome. :)

Upravo to. Ivica konstatno prica o legalnim drustveno korisnim clanovima drustva. Koje tramp pozdravlja i poziva. 
Tramp strogo prica  o ilegalnim migrantima. 

I ja sam to vise puta ponovio ivici, on i dalje hoce da mi prica o njegovom iskustvu sa akademskim gradjanima. Kao da je to neka reprezentativna grupacija o kojoj se prica. 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

19 minutes ago, Млађони рече

Кao da kazes nekom da je smor. Nije on smor nego ti tako reagujes na njega. 

Ма није уопште. То што изређа скоро све постове на добром броју страна теме, има несразмерно више порука на теми, не пропусти да одговори на скоро сваки пост и силно намеће своје ставове.... је нешто сасвим друго од смарања и смарача. Шта је смор онда, тако му Великог штрумфа. Ах да, ниси ти тај, ми смо ти што лоше реагујемо на тебе, где да ти будеш тај. :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

27 minutes ago, Млађони рече

Medjutim, sta sa cinjenicama da meksikanci u usa 80 % hoce vecu drzavu

Као и барем 50% Американаца. 99% људи на целом свету уопште не размишља о томе у тим категоријама већих и мањих држава. То су либертаријанске теме. Остатак света нема ништа против пореза, социјалних давања и сличног и фокусира се на неке друге теме. Твој проблем је што живиш у интернет балону, слушајући само људе којима су то теме и онда мислиш да цео свет размишља у истим категоријама. Већина људи те уопште не би разумела о чему говориш. Овај форум је изузетак јер има много либертаријанских и економских тема, па већина чланова је бар начуло о чему се ради. О свему томе се наравно може и треба расправљати, али нечији политички ставови не смеју да буду основа за забрану уласка у земљу, побогу, ваљда је то елементарно цивилизацијско достигнуће. Осим тога, огроман део оних што су против Мексиканаца такође хоће већу државу, само неће да дају за школство, здравство и социјалу, већ за војску и полицију. А проблеми са криминалцима који прелазе границе се сигурно неће решити популистичким циркусима и генерализацијама. То решавају одговарајуће службе земаља, полиција, дипломатија... Иначе, у Тексасу, једној од најконзервативнијих држава, у којој не постоји порез на приход, 31% су мексиканци, 37% латиноси генерално. Најсоцијалистичкије државе САД су оне са најмањим бројем латино имиграната. Мексико уопште није толико социјалистичка држава, као ни рецимо Колумбија. Многи факултети, школе и болнице су приватни, а они државни морају да се плате. Не може свако да студира. Највећи проблем Мексика није никакав социјализам, него рат против дрога, за кога су криве управо САД. 

Даље, колико кошта (појачана и строга) контрола граница? Колико службеника је потребно да обради милионе захтева за визе, колико агената да заиста провере свакога ко жели да уђе? Колико то успорава и отежава улазак онима који долазе да раде и да доприносе тим друштвима? Колико је економске штете од тог успоравања? Колико ће људи да буде одбијено за визе потпуно произвољном одлуком неког бирократе? И тако још сто питања, нарочито интересантних за либертаријанце.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

19 minutes ago, Иван ♪♫ рече

Englezi glasaju -> Srbi se posvađaju :smeh1:

Србомрзитељу, глобалисто, елдепеовче... :)))

Бог (руска верзија (Путин)): “It seems to me understandable why this happened,” 

“Firstly, no one wants to feed and subsidize the weaker economies.”

“Evidently, people are not happy with the resolution of security issues, which have sharply deteriorated on the back of strong flows of migrants,” he continued. He said the vote to leave was a result of “nothing other than arrogance and a superficial approach from the British leadership to issues that are vital to their country and to Europe as a whole.”

http://time.com/4381775/vladimir-putin-russia-brexit-uk/

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 minutes ago, Млађони рече

I ja sam to vise puta ponovio ivici, on i dalje hoce da mi prica o njegovom iskustvu sa akademskim gradjanima. Kao da je to neka reprezentativna grupacija o kojoj se prica. 

Одакле ти идеја да сам се само дружио са академским грађанима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, Juan рече

Као и барем 50% Американаца. 99% људи на целом свету уопште не размишља о томе у тим категоријама већих и мањих држава. То су либертаријанске теме.

Ne razmišljaju direktno. ili ti ne razmišljaju kao što mi ovde razmišljamo i pričamo. Ali kada dođe do pitanje obavezog zdravstvenog osiguranja, povećavanje proeza za razne gluposti. U suštini praviti od države Robin Hud ustanovu koja otima jednoj grupi ljudi da bi dala drugoj, onda se razmišlja o kategorijama manjih i većih država.

Ne mogu da pričam za SAD, ne pratim toliko stvari, ali kod nas takođe niko ne priča i ne razmišlja direktno o velikoj i maloj državi, ali kada država deli pare građana u ogromnim količinama na razne subvencije uglavnom velikim stranim kompannijama, kada se preduzeđa koja posluju u minusu održavaju u životu na tako što se podižu porezi i akcijze, a smanjuju plate i penzije. Mnogi pričaju baš o ideju velike ili male države, ali ne direktno.

Tako da velika protiv male države uvek postoji, a ti što ilegalno prelaze granice upravo idu zbog velike države. Prelaze hiljade i hiljade država, prolaze manje države i idu u one najveće, ne zato što beže od rata, od rata su pobegli još pre nekoliko hiljada kilometara, nego zato što upravo traže velike države. Ilegalni imigranti uglavnom traže te velike države. Iako direktna priča o velikim i malim državam ne postoji, jasno je za koju vrstu države je većina njih, a to možemo videti na osnovu krajnjih destinacija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...