Jump to content

Старачки дом - да ли је хришћански сместити мајку у дом за старе?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, todor рече

Па обезбеди се кући таква нега, има безброј начина. Али не, они сметају, то је проблем.

Dakle, opet neko drugi brine o njima. Plus što se više ljudi odluči za tu opciju jer je jeftinija. Dom je skup kao đavo, nemojte to zaboraviti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, todor рече

Као имаш паре за старачки дом, а немаш за кућну негу.

Pa to ti kažem, dobar dom je užasno skup i ljudi se zbog toga retko odlučuju za tu opciju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Dakle, opet neko drugi brine o njima. Plus što se više ljudi odluči za tu opciju jer je jeftinija. Dom je skup kao đavo, nemojte to zaboraviti.

pa onda vam ne stoje argumenti  koji se ticu financija, sad si ukopala gotovo  citavu argumentaciju od parapsiKologije, a svaki komentar si je podrzavala, ja sad ne znam jel sam ja opet poludio ili sta je

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kordun рече

pa onda vam ne stoje argumenti  koji se ticu financija, sad si ukopala gotovo  citavu argumentaciju od parapsiKologije, a svaki komentar si je podrzavala, ja sad ne znam jel sam ja opet poludio ili sta je

Ali kućnu negu ne preuzimaju jer su mnogo brižniji, već nemaju para za dobar dom. Ti im nikad ne možeš pružiti kvalitet usluge kao u kvalitetnom domu sa obučenim medicinskim osobljem...a to debelo košta. Ne znam šta je tu problem, niko te ne sprečava da ih obilaziš, a ovde imaju pažnju 24/7. Dementnima to treba, gde da ustane, izađe, padne, polomi se, izgubi se.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Natasa. рече

Dakle, opet neko drugi brine o njima. Plus što se više ljudi odluči za tu opciju jer je jeftinija. Dom je skup kao đavo, nemojte to zaboraviti.

 

пре 8 минута, Natasa. рече

Pa to ti kažem, dobar dom je užasno skup i ljudi se zbog toga retko odlučuju za tu opciju.

Ма и да је џабе тај дом, не могу да га прихватим као избор, нисте ми јасни. Ваљда је најбоље кад су родитељи ту, у каквом год да су стању. Они нас никада не би одбацили.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, arizan рече

Da li se sad kaješ što si postupila ovako?

Da se ponovo nadjem u takvoj situaciji, opet ne znam šta bih uradila. Zato sam i napisala da dok se ne nadjem u tom položaju, ne znamo šta bismi i da je svaki slučaj, slušaj za sebe.

Jedino sam sigurna da bih poslednjih par meseci ( kada su bili gotovo stalno u besvesnom stanju ) potražila, i za mamu i za tatu, dom sa dobrom medicinskom negom. To je ono što svi zaboravljaju. U takvim situacijama je stručna, medicinska pomoć, uz sve što ide uz nju ( odgovarajući krevet, pomagala... ), mnogo važnija. Olakšaju stanje bolesniku. Samo što takvi uslovi iziskuju doista velike pare. Nema ih svako. Ma nema ih većina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, todor рече

Они нас никада не би одбацили.

Zato što na dom gledaš kao na napuštanje. Dobar dom ima odgovarajuće uslove, specijalne krevete, obučeno medicinsko osoblje dostupno 24/7 i ti im nikad to ne možeš pružiti. Moraš da radiš, žena radi, deca ili mala ili idu u školu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, todor рече

Јесам, али се залажеш за супротно од онога што си ти радила, па ми ниси најјаснија.

Rekoh da je doktorka mudra žena i doista to mislim. Ali da li bih postupila po njenom savetu? Ne znam. Evo i treći put - svaki slučaj je slučaj za sebe i dok nismo u tome, niko ne može ništa da tvrdi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Branka62 рече

U takvim situacijama je stručna, medicinska pomoć, uz sve što ide uz nju ( odgovarajući krevet, pomagala... ), mnogo važnija. Olakšaju stanje bolesniku. Samo što takvi uslovi iziskuju doista velike pare

Apsolutno. Znaš da neće da ustane, izgubi se negde, padne, polomi se, ima poseban krevet, lekove, osoblje...to debelo košta, ali mu više koristi nego naša dobra volja i ljubav.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Natasa. рече

Ali kućnu negu ne preuzimaju jer su mnogo brižniji, već nemaju para za dobar dom. Ti im nikad ne možeš pružiti kvalitet usluge kao u kvalitetnom domu sa obučenim medicinskim osobljem...a to debelo košta. Ne znam šta je tu problem, niko te ne sprečava da ih obilaziš, a ovde imaju pažnju 24/7. Dementnima to treba, gde da ustane, izađe, padne, polomi se, izgubi se.

za strucne medicinske potrebe su zaduzeni profesionalci, na njih ima pravo svako ko ima zdravstveno osiguranje u srbiji, a hronicni je bolesnik, taj argument ti ne stoji. svakako da ima ljudi koji bi se rado rjesili bolesnog roditelja tako sto bi ga strpali u dom, al nemju dovoljno para za to, to je jos gora mizerija , to ne cini staracki dom dobrim mjestom, nego te ljude cini losim ljudima, daklen ni taj argument ti ne stoji, mani me paznje 24/7, to nidje ne postoji, to moze samo aparat, al to se onda ne zove staracki dom, neg intenzivna njega, ne? to je nesto drugo.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, ana čarnojević рече

ja sam mojoj mami gledala creva na otvorenoj rani na stomaku. imala sam 20ak godina i najcesce sam bila sama sa njom. godinu i vise dana nisam izasla uvece u grad. i tesko mi je padalo ali prezivela sam. onda je umrla i sve je proslo.

i ostaje samo to. nemas vise majku. jednu jedinu.

sve ce proci. svaki problem, bolest, nemoc...sve.

Ja sam majku isto sa 20 gledala kako dugo i mučno umire i brisala je i mazala joj ispucalu kožu kremom... ali u bolnici. Ne znam kako i da li bih mogla odgovorno smrtno bolesnu osobu da zbrinem kod kuće. Verovatno bih joj skratila život, nisam stručna.

пре 15 минута, kordun рече

sta ce mu onda porodica ako ne umije fikus da odrzi u zivotu, onda i njemu treba dom, al popravni jer nije sposoban za zivot, sta sad oces reci da cemo uzeti takve ljude za standardno mjerilo u drustvu pa cemo se mi svi ravnati po njima, e ja necu,  ja te tvoje argumente uopste ne uvazavam, poenta ove teme i jeste kritika ljudi ciji roditelji odlaze u te grobnice za zive , kako je lijepo ovaj svestenik rekao,  ja se sa njim slazem, tvoje dosadasnje argumente  u ovoj temi ne uvazavam i ne mozes mi nista

Fikus je biljka, porodica ljudska bića. Neki ljudi ne znaju bukvalno ništa o poljoprivredi.

пре 12 минута, todor рече

Као имаш паре за старачки дом, а немаш за кућну негу.

To je veliki problem koji čeka mnoge ljude što je pitanje kako će se u ovoj situaciji snaći. Bog neka je svima u pomoći. Ja ne bih imala ni za dom ni za kućnu negu niti bih mogla da napustim posao i pustim da svi crknu od gladi, uključujući ostarelog roditelja.

пре 9 минута, kordun рече

pa onda vam ne stoje argumenti  koji se ticu financija, sad si ukopala gotovo  citavu argumentaciju od parapsiKologije, a svaki komentar si je podrzavala, ja sad ne znam jel sam ja opet poludio ili sta je

Pa nema argumenata od mene, samo pitanja šta čovek uopšte može da uradi.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, kordun рече

za strucne medicinske potrebe su zaduzeni profesionalci, na njih ima pravo svako ko ima zdravstveno osiguranje u srbiji, a hronicni je bolesnik, taj argument ti ne stoji. svakako da ima ljudi koji bi se rado rjesili bolesnog roditelja tako sto bi ga strpali u dom, al nemju dovoljno para za to, to je jos gora mizerija , to ne cini staracki dom dobrim mjestom, nego te ljude cini losim ljudima, daklen ni taj argument ti ne stoji, mani me paznje 24/7, to nidje ne postoji, to moze samo aparat, al to se onda ne zove staracki dom, neg intenzivna njega, ne? to je nesto drugo.  

Ne, bar praksa mnogih pokazuje da to prosto nije slučaj. Teški bolesnici su ostavljeni sami sebi. Čak sam staru gotovo potpuno nepokretnu komšinicu morala da idem da dižem kad padne iz kreveta i da joj pomognem, jer nema decu, a nikakvu pomoć od države nije uspela da dobije.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...