Jump to content

Старачки дом - да ли је хришћански сместити мајку у дом за старе?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 13 минута, nikola888 рече

Pa i ja starim i sina od malena spremam za zvot da se osamostaljuje i pricam mu da ce otac kasnije il u manastir il u staracki dom jednostavno generacije ide sa generacijom i ides tamo gde je neko placen da ti koliko toliko pomogne i to je to ,,,

to rade sebicni ljudi, i tvoje dete ucis da bude sebicno, a to nije hriscanstvo(ljubav i pozrtvovanje za bliznjeg svoga), ti mislis da ce te primiti u manastir da tamo umres? pa ne ide se u manastir tako kako ti mislis...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Дидим рече

Кордун, свако има своју причу. Неки живе у кући где под истим кровом живе три генерације, неки живе у кокошињцу од 40 квадрата где по цео дан нису у стану јер морају да раде, негде су старци витални, негде им треба умерено обилажење и нега, а негде су тешко болесни, чак и сишли с ума. Ја сам већ навео пример дединог пријатеља који је сам отишао у дом, а у свој двособан стан довео унука и снајку који су живели под киријом и бабине дементне сестре где њена породица није хтела да је "стрпа у дом" па је два пута замало живот изгубила јер јој је био потребан непрестан надзор. Треба имати принципијелан став, али није сваки случај исти, нити је сваки дом исти... има их од болничког типа, до оних који личе на самачке хотеле.

naravno da se sve razlikuje od slucaja do slucaja i od coveka do coveka al treba razvijati zdravu svest tokom godina da bi i u starosti mogao da razmisljas racionalno i na korist svoje dece ! Problem je bas taj sto je od doma napravljena tabu tema sa tim strpati u dom !! Prvo dom je izum dvadesetog veka kako bi se olaksao zivom i starima i mladima i valjda je coveku lakse kad je sa svojom generacijom i kad ima sa kim da prica i da igra domine a kod kuce se mahom pretvore u dzangrizavce pa onda nit imaju kvalitetnu starost nit deca mogu da napreduju pored njih 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Sofija_ рече

to rade sebicni ljudi

Šta rade? Uče dete da se osamostali u životu i krene svojim putem.

пре 3 минута, Sofija_ рече

mislis da ce te primiti u manastir da tamo umres? pa ne ide se u manastir tako kako ti mislis...

Baš vala. Dobar dan dobar dan, ja doš'o da se brinete o meni dok ne umrem. Gooospodin :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Sofija_ рече

to rade sebicni ljudi, i tvoje dete ucis da bude sebicno, a to nije hriscanstvo(ljubav i pozrtvovanje za bliznjeg svoga), ti mislis da ce te primiti u manastir da tamo umres? pa ne ide se u manastir tako kako ti mislis...

pa dobro ako me ne prime onda ima dom necu da ih molim al ako su mogli da prime majku od Bogoljuba karica valjda ce moci i mene pa sad kako bude !! To bas i jeste Hriscanstvo a ako ti vidis hriscanstvo tako sto nekom starcu dajes casu vode i dva tri leka onda je to problem 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Šta rade? Uče dete da se osamostali u životu i krene svojim putem.

Baš vala. Dobar dan dobar dan, ja doš'o da se brinete o meni dok ne umrem. Gooospodin :smeh1:

haha pa nisam ja sebican pa da ih teram da se brinu o meni ,,ako budem jos mogao da im pomognem zbog toga bih isao a ne da monasi bdiju nadamnom daleko bilo ,,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, nikola888 рече

al ako su mogli da prime majku od Bogoljuba karica valjda ce moci i mene

Koliko si spreman da im ostaviš posle? :D

Je l ti imovinsko stanje kao Bogoljubu Kariću ili misliš da je to čista hrišćanska ljubav? :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, nikola888 рече

haha pa nisam ja sebican pa da ih teram da se brinu o meni ,,ako budem jos mogao da im pomognem zbog toga bih isao a ne da monasi bdiju nadamnom daleko bilo ,,

Dom je čist račun i duga ljubav. Ne da padneš monasima na teret pod stare dane. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Koliko si spreman da im ostaviš posle? :D

Je l ti imovinsko stanje kao Bogoljubu Kariću ili misliš da je to čista hrišćanska ljubav? :smeh1:

eh pa znam da je primili zbog para i bilo negde objavljeno koliko je bogi ostavio al to sam cisto naveo kao primer !!

Ima na zapadu katolickih starackih domova gde rade njihove casne sestre ni to nije los projekat tako da treba uciti od svakog ko negde primeni pametno resenje 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дидим рече

Ово је мој отац који ме је отхранио и који ми је кућу оставио, па сад све што му дајем од свог рада, то му враћам дуг", па му покаже своје четворо мале деце "А за ово четворо радим, па ће они мени једног дана вратити

Užas...al' dobro, takvo vreme bilo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, nikola888 рече

Ima na zapadu katolickih starackih domova gde rade njihove casne sestre ni to nije los projekat tako da treba uciti od svakog ko negde primeni pametno resenje 

Nije loš projekat...ali ne verujem da je humanitarne prirode. Sve to košta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Sofija_ рече

NEKOM!!!??? covece, meni je tebe zao, nemam sta vise reci,tuzno, pretuzno, ocajno, Bogu za plakati

 

dobro mogao sam da napisem i bez tog nekom al ne vidim sta menja sustinu ,,,e od ovakvih pravoslavki mi se digne kosa na glavi 

  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...