Jump to content

ЛИТИЈА ЗА ЗАБРАНУ АБОРТУСА - БЛАГОВЕСТИ 07.04.2016, За светост материнства, лепоту рађања и радост живота


Препоручена порука

што ће рећи да личност не потребује неуроне, како би била личност!

 

Ne potrebuje jer ne moraju samo neuroni biti baza za licnost. Kod Boga nemamo neurone, ali On itekako ima licnosti, kao i svest, volju, um. Embrion bez neurona sva cetiri nema, tako da u neku ruku predstavlja nista drugo do skup celija, nikakvu osobu. Da bi neko bio licnost mora kao sto kaze imati dozivljaj iz prvog lica. 

 

A kako je kod coveka mozak baza za taj dozivljaj, onda dok se on ne razvije svaka dilema o tome jel embrion licnost ili nije je bespotrebna. E sad na tu bazu recice ti Akvilije se kaci dusa ili kako on to zove ektpolazma sto je slicno, i na taj nacin se stvara nesto poput svesti, ista ta dusa moze da se otkaci od nervne baze i prikaci se recimo za Boga pa on postaje baza i opet imamo svest i dozviljaj iz prvog lica znaci imamo licnost.

 

To je otprilike neka njegova hipoteza koja je mozda tacna, ako nije onda svest verovatno predstavlja produkt mozga, sto opet govori da bez mozga i neuorna nema licnosti. Obrni okreni isto ti se pise. Ima jos teorija odakle dolazi svest, ali poenta je da ista ne moze da se ispoljava bez ucesca neurona. 

 

To hoce da kaze, ali ste se ti i Grizli vezali za to sto je rekao da licnost moze biti i bez neurona, pa onda: aha ako moze znaci moze i embrion biti licnost, sto nije tacno jer se jedan embrion ne razlikuje puno od recimo kamena, skup materije i nista drugo. Tek kad dobije neurone imamo jednu osobu i vise ne obican bezlicni skup materije. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 211
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ima i često obratnih slučajeva jer ona još uvek gradi karijeru ili u 30-35 godina još uvek nije spremna da rađa.A ti muškarci što neće da prihvate posle e banja da nema kajanja su sise najobičnije.I žene isto.

To je mnogo redji slučaj.

Gradjenje karijere i nespremnost je redji slučaj nego što mislimo. Mnogo parova ne mogu da ostanu u drugom stanju, gube decu mnogo češće nego što znamo. Više su nesrećni slučajevi razlog zašto nema dece nego neki Sex i grad tripovi kako mediji predstavljaju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја да сам на месту ових што желе законску забрану абортуса, позабавио бих се много више узроцима због којих се жене одлучују на абортус и смишљањем метода како их евентуално отклонити, него инсистирањем на забрани. Законска регулатива неће ништа ту да реши - можда у почетку буде смањен број, и онда ће брзо иза тога све да се врати на старо. Плус ћемо добити и црно тржиште абортуса, где ће бити угрожени животи жена јер ће се радити у ко зна каквим условима. А они са мало више кинте ће само прећи границу и одрадити то негде другде.

 

П.С. Да не буде забуне - мислим да су они који се одлучују на абортус из фазона, или као задњи метод контрацепције, тешки идиоти и тако нешто никада не бих подржао. Али сам исто и против да се тематика злоупотребљава у разне дневно-политичке сврхе и да се износе разне сулуде бројке (обично се врти цифра од 200.000 годишње за Србију; свако може да израчуна колико је то дневно и да види да ли такве приче имају уопште везе са мозгом). А мислим да би био врх лудости тотално забранити абортус, чак и када постоје јасне медицинске процене да је живот мајке угрожен. Има и таквих држава на свету са таквим малоумним законима, на срећу нема их много...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ЛОЛ

 

Она кад год хоће (и где хоће, и отприлике и са ким), тако иде. :)

 

O maj gad vat a fak iz dis? 

 

To verovatno nije iskustvo vas mladih urbanih dečaka.

 

To jeste iskustvo velikog broja stvarnih žena na ovim prostorima koje su na različite načine zavisne od muževa i plaše se gneva, pa i nasilja, ako kažu "ne".

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To verovatno nije iskustvo vas mladih urbanih dečaka.

 

To jeste iskustvo velikog broja stvarnih žena na ovim prostorima koje su na različite načine zavisne od muževa i plaše se gneva, pa i nasilja, ako kažu "ne".

:((  7896634  :0426_feel:  :cmizdrenje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poznajem 5 žena koje su relativno nedavno abortirale.

 

Samo jedna je to učinila bez znanja muža - već je imala jedno dete i bila je u nasilnom braku i kod nasilnih svekra i svekrve, koji su već pretili da će baciti bombu na njenu roditeljsku kuću ako tamo ode sa detetom; policija ništa nije činila, njeni roditelji su rekli "sama si birala", ona je pomislila da će lakše bežati, zaposliti se, živeti negde nekako, sa jednim starijim detetom.

 

Jedna je moja tetka, koju je muž Crnogorac ubedio da abortira drugu kćerku.

 

Tri su neudate žene koje su partneri "ubedili" da abortiraju ultimatumom - ako ne abortiraš, ostavljam te, pa se snalazi.

 

Sve ove žene bi u drugim uslovima, kada bi zaista imale slobodan izbor, zadržale decu.

 

Žene vrlo retko imaju moć da biraju da imaju seksualne odnose kada osećaju želju. Silovanje u braku postoji u nedopustivo velikom procentu, a čak i ne pokriva situacije kada žena ne bi, mnogo je umorna, a muž insistira. Svaka trudnoća nastaje ejakulacijom, a žena statistički ima 30% manje šanse da uopšte doživi orgazam. Ali mi hoćemo žene da učinimo krivični odgovornim za ishod seksa i ishod trudnoće.

 

Žena ne valja kad neće seks, boli je glava, ili neće seks, jer nikako ne može da dopusti da se rodi (još jedno) dete, kad pristane na seks da zadovolji muža ili dečka pa iz toga nastane neželjena trudnoća, kad rodi a nema od čega da izdržava sebe i dete, kad abortira čak i ako bi želela da zadrži dete, ali se plaši da će biti izbačena, ostavljena, otpuštena. Žena je uvek kriva i sve što ima veze sa reprodukcijom je ženina krivica i odgovornost, šta god da ona želi i odluči.

Ne znam koji je od ovih pet slučajeva gori. Nesrećnice :(

Odakle je ova jadna što živi sa nasilnicima? :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја да сам на месту ових што желе законску забрану абортуса, позабавио бих се много више узроцима због којих се жене одлучују на абортус и смишљањем метода како их евентуално отклонити, него инсистирањем на забрани. Законска регулатива неће ништа ту да реши - можда у почетку буде смањен број, и онда ће брзо иза тога све да се врати на старо. Плус ћемо добити и црно тржиште абортуса, где ће бити угрожени животи жена јер ће се радити у ко зна каквим условима. А они са мало више кинте ће само прећи границу и одрадити то негде другде.

 

Već sada je zabranjeno ići na trudničko bolovanje ili imati carski rez bez jasne indikacije. Šta se u realnosti dešava? Ko god ima neku vezu ili novac može da dobije papir sa jasnom indikacijom od doktora. Ako bilo kakav izuzetak postoji u zakonu o zabrani abortusa, isto će dobro povezani i dobrostojeći - oni koji verovatno imaju najmanje stvarnih razloga za abortus - dobijati papire koji dokazuju, recimo, ugroženost života majke ili problem u zdravlju deteta.

 

Siromašne, ostavljene, otpuštene, samo će dobiti "ko vam je kriv? što ste pristale na seks? kako ćete sad da hranite dete?" od svih, i svi će od njih oprati ruke.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ОК, претворио сам се у уво.

Retko imaju priliku da imaju odnose samo kada imaju želju.

Puno žena u braku imaju odnose jer moraju, to im je "obaveza".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam koji je od ovih pet slučajeva gori. Nesrećnice :(

Odakle je ova jadna što živi sa nasilnicima? :(

 

Iz Šumadije. Ne živi više, na žalost, uopšte. Tragična priča. Htela je da popravi odnose sa mužem kamiondžijom, krenula sam njim u jednu vožnju, oboje poginuli.  :(

 

Dete su dobili njeni roditelji, jer je tu centar za socijalni rad obavio svoj deo posla kada je od policije dobio prijave za nasilje i pretnje.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iz Šumadije. Ne živi više, na žalost, uopšte. Tragična priča. Htela je da popravi odnose sa mužem kamiondžijom, krenula sam njim u jednu vožnju, oboje poginuli.  :(

 

Dete su dobili njeni roditelji, jer je tu centar za socijalni rad obavio svoj deo posla kada je od policije dobio prijave za nasilje i pretnje.

Ajoooj užas!

PAŽLJIVO BIRAJMO PARTNERE!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...