Jump to content

Tрибина - ,,Неолиберализам, религија и потрошачка култура'' / СОЗ Архиепископије београдско-карловачке


Препоручена порука

12734083_1249383228412257_33653022363361

 

Позивамо вас да у четвртак, 25. фебруара 2016. године, од 19 часова, у Римској дворани библиотеке града Београда присуствујете трибини на тему „Неолиберализам, религија и потрошачка култура“.

О овој теми говориће доц. др Растко Јовић (Православни богословски факултет), др Сеид Халиловић (Центар за религијске науке ,,Ком“) и мр Зоран Ћирјаковић (Факултет за медије и комуникације). Модератор трибине: Стеван Јовановић, вероучитељ.

Трибина се одржава у сарадњи Светосавске омладинске заједнице Архиепископије београдско-карловачке и библиотеке града Београда.

Улаз слободан.

 

https://www.facebook.com/events/1557212594596132/

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Аудио снимак трибине ,,Неолиберализам, религија и потрошачка култура''

 

http://www.slovoljubve.com/emisije/zbor-zborila-gospoda-hriscanska-neoliberalizam-religija-i-potrosacka-kultura

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате мили, какво неразумевање, какво незнање... Па зашто брате Растко онда причаш о стварима које не знаш и не разумеш?

 

Боље је рећи "не знам", него причати напамет нешто.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bas mi se ne da ovo slusati, ali pretpostavljam da ce se govoriti nesto o tome kako potrosacka kultura unistava ljude i kako neoliberalizam predstavlja jednog jahaca apokalipse koji forsira tu potrosacku kulturu, i naravno sve to kad se konzumira ubija vjeru u covjeku. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма ја ево слушам у позадини и не могу да се начудим шта он ту повезује и измишља.

 

Замисли кад су тржни центри некаква "замена за литургију". Где то измисли, брате мили...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма ја ево слушам у позадини и не могу да се начудим шта он ту повезује и измишља.

 

Замисли кад су тржни центри некаква "замена за литургију". Где то измисли, брате мили...

 

To je stvarno laprdanje. Mnogi ljudi bi vise toga rekli cutanjem nego sto ista prozbore. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neoliberalizam je prazna rec bez znacenje. Klasican primer levicarskog ispraznog lupetanja. Uzgred potrosacko drustvo je direktan nusproizvod socijaldemokratije i Kejnzove ekonomije koju ona nuzno nosi sa sobom. Ko hoce da izbegne potrosacko drustvo i sve njegove posledice a ne zeli neku totalitarnu zlocinacku monstruoznsot od drzave jedina alternativa mu je gle cuda, Mizes  sa deflatornom monetarnom politikom. :)

 

Ovo je kao kad ateisti drze tribine o religiji gde manje vise sve vernike prokazuju kao ludake koji veruju u zmiju koja govori.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али како наши теолози знају да се налупају кад им даш неку овоземаљску тему, то је нечувено... Само знају да филозофирају о "нествореним енергијама по учењу св. Григорија" и сличним ванземаљским стварима. Чим се дотакну ове планете као да су с Марса пали.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али како наши теолози знају да се налупају кад им даш неку овоземаљску тему, то је нечувено... Само знају да филозофирају о "нествореним енергијама по учењу св. Григорија" и сличним ванземаљским стварима. Чим се дотакну ове планете као да су с Марса пали.

 

 Ili kad Jankovic krene da pise o klimatskim promenama a Ognjanovic o teoriji evolucije.  :)))  :ani_biggrin:



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али како наши теолози знају да се налупају кад им даш неку овоземаљску тему, то је нечувено...

Образовање у овој земљи је дуго било све осим образовања, полако, не могу ни теолози све одједном. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пожељан, али са становишта хришћанства... То је у првом делу, на неких десетак минута.

Auuu, pa sta onda ocekivati od onih koji Biljanu Srbljanovic citaju kao teologa(teoloskinju? :D). Posle kazu kako je crkva puna desnicara.  :coolio:



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...