Jump to content

Имам „право“ да преварим супружника – шта неправославна психологија заиста заступа?


JESSY

Препоручена порука

Ma ne govorimo o prevari, nego o sitnicama, to je Nenad pomenuo pa doslo nekako. Prevara naravno ne dolazi u obzir. Moj drugar krisom kupuje alat da zena ne vidi, ima covek hobi a ova ga smara :) Zato kazem, za te stvari ne mora se bas sve prijaviti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ne govorimo o prevari, nego o sitnicama, to je Nenad pomenuo pa doslo nekako. Prevara naravno ne dolazi u obzir. Moj drugar krisom kupuje alat da zena ne vidi, ima covek hobi a ova ga smara :) Zato kazem, za te stvari ne mora se bas sve prijaviti.

 

Ti se ne salis :(

pa nije zena inspektorka policije nego zena, kost od tvojih kostiju, dusa tvoje duse majku mu, kome ces da kazes ako ne najrodjenijem?

mislim, ako je smaracica, moze naci nacin da joj objasni zasto mu je to vazno ili da bude musko i istrpi zvocanje, al laz, kako je laz nacin?

sa koje li sam ja planete :(

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

krisom kupuje alat da zena ne vidi, ima covek hobi a ova ga smara

 

Ето...и после Јеца пита зашто треба имати "црни фонд"...зато што би ви све паре на "играчкице" спрчкали :)

 

П.С. Видиш Јецо да су тетке некада у праву. :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ето...и после Јеца пита зашто треба имати "црни фонд"...зато што би ви све паре на "играчкице" спрчкали :)

 

П.С. Видиш Јецо да су тетке некада у праву. :)

Najgore je sto ovi imaju odvojen budzet i opet mora da se krije googlyeyes.gif. Eto koliko su muskarci danas u losem polozaju :P

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ето...и после Јеца пита зашто треба имати "црни фонд"...зато што би ви све паре на "играчкице" спрчкали :)

 

П.С. Видиш Јецо да су тетке некада у праву. :)

 

Neee, odbijam da imam crni fond....

Ne moze moj mozgic to da pojmi...ako ne mozemo naci nacin da razgovaramo, da se dogovaramo pa i da radimo na tome da ako je to sad nemoguce bude moguce...moj mozak to ne moze da uklaviri u brak. niposto...

brak nisu skriveni fondovi, sitne bele lazi, da se ne nasekira, da se ne zvoca...a njet...

to tako ubija, na sitno, na pomalo...

budi musko majcin sine, mislim na oboje u braku, pa cik istresi sve iz sebe ili bezi koliko te noge nose.

ako ne mozes do poslednjeg delica duse da budes iskren prema nekom, onda dzaba sve.

to sitno uvek dodje na naplatu sa astronomskom kamatom :(

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najgore je sto ovi imaju odvojen budzet i opet mora da se krije googlyeyes.gif. Eto koliko su muskarci danas u losem polozaju :P

све лепше од лепшег...одвојен буџет у браку...јел то брак или нека коопрерација?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neee, odbijam da imam crni fond....

Ne moze moj mozgic to da pojmi...ako ne mozemo naci nacin da razgovaramo, da se dogovaramo pa i da radimo na tome da ako je to sad nemoguce bude moguce...moj mozak to ne moze da uklaviri u brak. niposto...

brak nisu skriveni fondovi, sitne bele lazi, da se ne nasekira, da se ne zvoca...a njet...

to tako ubija, na sitno, na pomalo...

budi musko majcin sine, mislim na oboje u braku, pa cik istresi sve iz sebe ili bezi koliko te noge nose.

ako ne mozes do poslednjeg delica duse da budes iskren prema nekom, onda dzaba sve.

to sitno uvek dodje na naplatu sa astronomskom kamatom :(

Јецо..не срчани, мислим на заједнички црни фонд, а не твој лични штек. :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma, bre, ljudi muškarci shvatite i razumjejte...

Ljudi žene vole to ... budi muško i .

Kupiš alat, ona zvoca, neka zvoca i treba da zvoca.

Ali, ... kupiš alat, a imaš i pravu ženu original.

да, да,да ...само не знам јел би зубе волео да му вадим папагајкама или кљештма...а мени такоооо требајуууу оне чизме :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ne govorimo o prevari, nego o sitnicama, to je Nenad pomenuo pa doslo nekako. Prevara naravno ne dolazi u obzir. Moj drugar krisom kupuje alat da zena ne vidi, ima covek hobi a ova ga smara :) Zato kazem, za te stvari ne mora se bas sve prijaviti.

Papuča el klasiko.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malo ste ovde skrenuli pricu na sporedne koloseke. Kad sam pitao za sitne prevare, mislio sam na one mislene ili verbalne - gde jedno od dva supruznika, da drugo ne zna, malo zagleda/zamislja druge zene/muskarce, a nije retkost i da im posveti punu (verbalnu i emotivnu) paznju, onu i onakvu koja (bi trebalo da) pripada samo i iskljucivo muzu/zeni.

 

Ovoga danas ima puno, rekao bih, a o tome se i ne misli, kao da je to nesto podrazumevano, dok se Hristos o tome izjasnjava kristalno jasno i kaze da ko je samo pogledao drugog/drugu sa zeljom, vec je ucinio preljubu.

 

Stavise, ako malo bolje pogledamo, mislim da mozemo da kazemo da u ovom misleno-verbalnom prestupu lezi upravo i koren onog daljeg koji postaje potpuna preljuba, ako se samo nekako ne zaustavi na vreme, i ako se jasno ne ispita zasto je uopste doslo do toga (da li je prosto rec o razmazenosti i visokoumlju kao uzroku, ili medju tim supruznicima prosto nema onog obaveznog stvarno-bitijno-Ljubavnog fluida, da ga tako nazovem).

 

Dakle, ako imate sta da kazete, ajte malo o ovome, mnogo je vaznije od potrosenih para na pijaci ili u dragstoru.

 

:)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оби, мислиш да тога има пуно и међу црквеним људима, тј.браковима или иначе?

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...