Jump to content

Razgovarajte sa teologom Oliverom B. aka našim obi-wanom

Оцени ову тему


Препоручена порука

Koji ste zakon prekrsili ?

... ako nije tajna ... 

 

Nisam siguran da sam bas dobro razumeo pitanje, ali ako jesam, vec sam naveo na proslim stranama...

 

em sto imam i jednu manju kanonsku smetnju za tako nesto (telesni odnos sa jednom devojkom pre braka)

 

A ako nisi to pitala, onda molim da se prepakuje pitanje... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Htela sam da pitam sta ste to uradili , posto imate malu kanonsku smetnju ... ?  

 

Eno, napisano tamo u zagradi... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomoz Bog brate Obi.

 

Da li bi hteo da nam preneseš svoje znanje a sve u tumačenju reči Hristove, koji kaže da verom možemo pomerati i planine i to koliko znam je parafraziram koristio samu reč pomeri. Ako kažete planini onoj pomeri se....

 

Sa današnjom tehnologijom je moguće i planine pomerati, tj. razmestiti ako treba.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomoz Bog brate Obi.

 

Da li bi hteo da nam preneseš svoje znanje a sve u tumačenju reči Hristove, koji kaže da verom možemo pomerati i planine i to koliko znam je parafraziram koristio samu reč pomeri. Ako kažete planini onoj pomeri se....

 

Sa današnjom tehnologijom je moguće i planine pomerati, tj. razmestiti ako treba.

 

Ako moze samo malo suzeno i jasnije da bude pitanje, zbunilo me ovo sa tehnologijom... :)))

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lep kutak na forumu ova tema.:-)

Obi, poštovanje.:-)

Držim do tvog mišljenja, osobito.

Hajde, molim te, izjasni se o prirodi i snazi roditeljskog blagoslova.

Odjednom se setih te teme.

Ja smatram da je veoma važan, ukoliko se roditelji izjasne, da je blagotvoran.

Takođe, smatram da roditelj čini greh ukoliko se nesavesno odnosi prema traženju blagoslova od strane deteta.

I još ovo, smatram da bi i danas trebalo da ima veliki značaj iako se sve manje živi u zajednici sa roditeljima.

Grešim?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eno, napisano tamo u zagradi...

 

Fina tema ... Ne znam sta da Vas pitam , kakvom mukom da Vas mucim  ...    :smeh1:  ... 

Zasto ste upisali taj fakultet ? Da li ste se pokajali ili biste sve izpocetka ... ? 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Fina tema ... Ne znam sta da Vas pitam , kakvom mukom da Vas mucim ... :smeh1: ...

Zasto ste upisali taj fakultet ? Da li ste se pokajali ili biste sve izpocetka ... ?

Kako mi je smijesno kad ti postavljas ozbiljana pitanja, hehehe:-)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto ?

Ja sam ozbiljna ... Mozda sam malo glupa , ali Bozemoj ....    :sunce:

Ma znam da si neozbiljna, nego se zapetljas kad postavljas i pitas nesto ozbiljno, zbunis se totalno:-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... Роналде, мора да је врло лепа, судећи по питањима... баш бих волео да је видим... :coolio:

Nema mora, nego je sigurno lijepa cim je neozbiljna i intaligentna:-) Ali da ne zatrpavamo temu. Pozdrav za Obija:-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma znam da si neozbiljna, nego se zapetljas kad postavljas i pitas nesto ozbiljno, zbunis se totalno:-)

Evo ...priznajem pred svima ... neozbiljna sam ... ali opet ... zelim da postavim jedno ozbiljno pitanje , poslednje , obecavam ...necu vise da izmisljam ta glupa pitanja ...

Zasto mi ... kad odemo u neku Crkvu osecamo nesto drugo nego u nekoj drugoj Crkvi  ... ? 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pozdrav Obi-Wan-u i svima ovde...

Lepa tema, rekoh i ja da iskoristim i postavim koje pitanje :)

Hteo sam da pitam: koliko je opasno kad naša vera postane "rutinsko" izvršavanje pravila (možda čak i u nekom strahu) i kako se izvući iz tog stanja?

Hvala unapred :)

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...