Jump to content

Posao-koliko (žena) treba raditi?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Стварно не знам шта је с овом двојицом. Мизогинија на делу. Треба ово игнорисати.

budi dama, jako je nepristojno reci ovi ili ovom dok su isti tu prisutni, zar te nije majka tome naucila, ovako ispadas divljak ko ja, al ja sam opet ovaj alfa po psihi, a sta si ti, femi-alfa?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nece da bidne...ja prvo nisam feministkinja, samo ne negiram dobre ideje koje se tu mogu naci i ne negiram probleme koje pojedine pa i zene vide.

Clan stranke nisam postala ni kad leba nisam imala, a sigurno necu postati clan ideologije. Nisam u tom fazonu.

Ponovicu jos jednom - kome nije dovoljno ono da muz bude glava zeni, a da Hristos bude glava muzu, e tom treba feminizam da shvati gde je supalj. Podela poslova, prava zena na jednako obrazovanje, posao, jednake sanse i slicno, nisu ideologija, nego je pravoslavlje malko kod nas bilo zapijeno tzv patrijarhatom a vise komunizmom. Ako je Hristos glava zeni i ako voli zenu ko Hristos crkvu i daje se i strada za nju ko Hristos za Crvku svakoj zeni ce biti cast da bude vrat takvom muskarcu i naravno da joj nikakvi izmi nece na um pasti.

al vecina muskaraca to nije i puno zena nema sva ta prava ista i zato prihvatam ukazivanje na realan problem pa neka dolazi i od feministkinja. dok se ti pravis da problema nema i da je sve super...

Takva uloga žene je po feministkinjama posledica patrijarhata,zlih muškaraca koji se vekovima ugnjetavali ženu i i njeno biće da se ispolji u nekoj drugoj ulozi.Paradoksalna bi rekla predrasuda stvorena viševekovnom indokrinacijom dominatno muškog društva.U očima feminiskinja ti si žrtva sa ovakvim gledištem da ti muškarac bude glava.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa hristos nek ti bude ideologija, valjda imas neke ideale u sebi nisi drvo.... za feminiskinje nesto da kazem, providno je skroz da su najzesci feministi izgubljene zene, one koje su isfrustrirane, koje se prosto nisu pronasle kao zene i njima jos vise od muskaraca kakav sam ja npr. smetaju normalne zene, to je bolest i poremecaj u drustvu, to je to generalno, a sad izuzetaka uvijek ima, ali ja se ne bavim izuzetkom od pravila vec pravilom, tako da onaj argument o predrasudama ne stoji. da sam zena stidio bih se feministkinja, bas kao sto se stidim mlitavih muskaraca

 

 Brate, meni je Hristos Put, Istina i Zivot, a ne ideologija...drasticna razlika :D

ti kao i kratos pricas o ideologiji, gledas feminizam kroz neke tamo lujke koje skrnave hram gole, protestvuju ispred Svete Gore i slicno, to su psihijatrijski korisnici, a ne feministkinje tj ne normalne zene.

 

Paradoksalna vam je lepo objasnjavala, feminizam je nesto sto je pokret, ko skup svih organizacija, ideja, drustava koje imaju nesto zajednicko, ali niti je homogen po strukturi niti je neka organizacija...

Eto moj pradeda je bio feminista, bio je osnivac i prvi direktor prve zenske gimnazije u Bg, borio se jelte da i zene smeju da se skoluju...

Kontas? Ne pricamo o ideologiji nego o zelji da zena bude zena, musko musko, bez tiranije bilo muskaraca bilo zena. Svako ima svoje posebno mesto, ulogu, funkciju, razlicite crte i ostalo, bez generalizacija.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

o zelji da zena bude zena

 

Objasni nam ovo.Šta znači to da žena bude žena?Po čemu pre to žene nisu bile žene?I kaži mi iskreno kada si se najviše osetila ženom u svom životu? 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Brate, meni je Hristos Put, Istina i Zivot, a ne ideologija...drasticna razlika :D

ti kao i kratos pricas o ideologiji, gledas feminizam kroz neke tamo lujke koje skrnave hram gole, protestvuju ispred Svete Gore i slicno, to su psihijatrijski korisnici, a ne feministkinje tj ne normalne zene.

 

Paradoksalna vam je lepo objasnjavala, feminizam je nesto sto je pokret, ko skup svih organizacija, ideja, drustava koje imaju nesto zajednicko, ali niti je homogen po strukturi niti je neka organizacija...

Eto moj pradeda je bio feminista, bio je osnivac i prvi direktor prve zenske gimnazije u Bg, borio se jelte da i zene smeju da se skoluju...

Kontas? Ne pricamo o ideologiji nego o zelji da zena bude zena, musko musko, bez tiranije bilo muskaraca bilo zena. Svako ima svoje posebno mesto, ulogu, funkciju, razlicite crte i ostalo, bez generalizacija.

zar ideologija nije put, zivot...

za prandjeda svaka cast , tad su gimnazije tek i krenule, nije bilo nikakvih do tada, stoga nasim srpkinjama i ne treba ovaj americki feminizam, eto sama pruzas dokaz, mi balkancimo smo muskarci za primjer)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Objasni nam ovo.Šta znači to da žena bude žena?Po čemu pre to žene nisu bile žene?I kaži mi iskreno kada si se najviše osetila ženom u svom životu? 

 

Pa navela ti je primjer. Njen deda se borio da zene budu skolovane. Ranije to nije bilo tako, zena nije imala fromalno pravo da se skoluje, zato sto je bila kurva ako se ne uda do 22 godine. By the way, drustveno su se mogle ostvariti i biti priznate jedino kao majke, ako su htjele da rade takodjer su smatrane kurvama. 

 

Mozda je zaista bilo vrijeme jednom da je radi osptanka, neophodno bilo da jedno bude u kuci drugo vani, ali kako su mnogi dijelovi svijeta svrsili prvu polovinu 20 vijeka, takve stvari su jos bile odomacene ohoho. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дај линк од ових разговора ако их већ сматраш битним за тему.

Nije baš najbolji primjer, ja sam htio više o natalitetu razgovarati .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije baš najbolji primjer, ja sam htio više o natalitetu razgovarati .

АКо ми не даш линк за оне горе разговоре, обрисаћу их, јер је очуигледно да су однекуд скинути, а не може да стоји нешто са другог сајта а да не наведеш линк ка сајту, због правила форума, а и зато што је део Интернет културе.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je sa foruma katolički odgovori i mislim da je bolje obrisati , nešto tamo piše da je privatni forum tako nešto.

.

АКо ми не даш линк за оне горе разговоре, обрисаћу их, јер је очуигледно да су однекуд скинути, а не може да стоји нешто са другог сајта а да не наведеш линк ка сајту, због правила форума, а и зато што је део Интернет културе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je sa foruma katolički odgovori i mislim da je bolje obrisati , nešto tamo piše da je privatni forum tako nešto.

.

Дај ми линкове јер не могу да бришем први пост, оде цела тема онда, а видим да се развила дискусија. Само ми треба линк да ставим горе, јер не можемо да држимо садржај са других сајтова а да није линкован.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Katolički odgovori Forum

www.katolicki.info › forum

Дај ми линкове јер не могу да бришем први пост, оде цела тема онда, а видим да се развила дискусија. Само ми треба линк да ставим горе, јер не можемо да држимо садржај са других сајтова а да није линкован.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...