Jump to content

Митрополит Амфилохије - актуелности и догађаји

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

Taj Krivokapic je crnogorski Dokins, a onog jadnog raspopa mi je zao i ne bih komentarisao jer je u teskim mukama

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Pored toga sto fizicki lice, imaju jos slicniju chmarizmu, samo jos malo da poradi na obrvicama i to je to :lol:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4447a8069b39d1a3c8d1a7f8aa340618.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

wpaudio-play.pngПрилог Радија Светигора

Download

0:00

Архиепископ Цетињски Митрополит Црногорско-приморски Г. Амфилохије рекао је за РТРС у емисији „Интервју“ да се српски народ нашао на балканској раскрсници и да је непрекидно у жижи историјских збивања, не само Балкана него и у свјетским размјерама. „То се нарочито показало од Косовског боја до данас“, каже Митрополит. Говорећи о споразуму између представника Србије и привремених власти у АП Косово и Метохија, Митрополит је рекао да је ријеч о насиљу: „Споразум – то није споразум, то је диктат, насиље… Косово и Метохија – то је Црква, то је мој вапај!“ Митрополит је нагласио да се још 2008. године огласио о питању Косова и Метохије када је „администрација Црне Горе признала Косово“. „Ко је њима дао право да се одричу краља Николе и многих других из историје Косова и Метохије?“

http://www.mitropolija.me/?p=11611

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није он хтео о томе да прича, али га стално запиткују :)

 

 

Ne znam, meni se ne svidja da jedan vladika prica o politici. Veliko zloupotrebljavanje pozicije, mislim da bi neko sutra dan rekao "ja cu da glasam za ovogonog jer njega podrzava taj i taj vladika" 

 

Vladike dozivljavaju veliki ugled u verujucem narodu, i njihova misljenja se jako cene zato treba da paze kako i sta prezentuju ispred naroda. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени речи о политици имају већу тежину када говоре владике, него када говоре политичари. За политичаре знам да лажу онда када видим да им се померају усне :)

 

 

Vladike dozivljavaju veliki ugled u verujucem narodu

 

Баш због овога се политичари и сликају са њима :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo pravoga Crnogorca u kome nema lukavstva!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam, meni se ne svidja da jedan vladika prica o politici. Veliko zloupotrebljavanje pozicije,

 

Није злоупотреба , злоуптреба би била када би то радио зарад богаћења или неке друге личне користи, а сасвим је у реду да неко укаже на грешку у раду политичара ако је у таквој позицији. У ствари , грех би био да прећути ако је сигуран да је народ вођен странпутицом јер ето , владика је и не треба да се меша у "политику" . Како каже изрека, "рекох и душу своју спасих " . У сваком случају, увек сам поштовао његову спремност да брани своје ставове без обзира на то шта ко мислио о њима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш због овога се политичари и сликају са њима :)

Sto je jako losa stvar, narod treba da misli svojom glavom a ne da ga vode +Amfilohije, Nikolic, Tadic ili neko treci. Nikolic ili Tadic treba tu da budu ljudi postavljeni da obave funkciju, nista vise. 

 

Narod je taj koji svojom glavom treba da promisli neke stvari. 

Није злоупотреба , злоуптреба би била када би то радио зарад богаћења или неке друге личне користи, а сасвим је у реду да неко укаже на грешку у раду политичара ако је у таквој позицији.

A ti znash koji je motiv +Amfilohija? Mozda je motiv cisto ideoloski i koristi sopstvenu poziciju da bi profurao ideologiju koju zastupa? 

. У ствари , грех би био да прећути ако је сигуран да је народ вођен странпутицом јер ето , владика је и не треба да се меша у "политику" .

Dakle, oces da kazes da su sve vladike sem +Amfilohija gresne jer su precutale? I hoces da kazes da je njegovo misljenje o politici jedini kredibilno? Da je ako on misli da je nesto stranputica - zaista stranputica?

 

 

У сваком случају, увек сам поштовао његову спремност да брани своје ставове без обзира на то шта ко мислио о њима.

 

 

Ja ne postujem njegovu spremnost da promovise sopstvenu politicku misao, ali jako malo sopstvenu duhovnu misao.

Od svih vladika, +Amfilohija uvek vidjam u politickim temama, akoro nikad u duhovnim.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...